Hulp voor Fransen? "Engeland werd benadeeld door ref"

door
Hulp voor Fransen?

Frankrijk blijft voorlopig op goed op koers om zichzelf op te volgen als wereldkampioen. Les Blues verzekerden zich zaterdagavond van een ticket voor de halve finales door met 2-1 te winnen van Engeland. Maar het overwinning zonder al te veel glans voor de mannen van bondscoach Didier Deschamps.


Ten opzichte van het WK 2018 is er in principe weinig veranderd bij de Fransen. Binnen de basisploeg heeft Deschamps weliswaar enkele (veelal noodgedwongen) wijzigingen doorgevoerd, maar de houding is nog grotendeels hetzelfde: zo snel mogelijk een voorsprong afdwingen en vervolgens de match uitcontroleren op een sluwe manier. Dat was afgelopen zaterdag opnieuw het geval. Engeland was veruit de betere ploeg, maar het uitgekookte Frankrijk staat wel in de halve finales.

Al moet gezegd dat de wedstrijdleiding daarbij ook een handje hielp. Tot ergernis van onder meer Peter Vandenbempt. "De manier waarop Engeland benadeeld werd door de scheidsrechter, dat vind ik wraakroepend", stelt Vandenbempt bij Sporza. Zo vond de analist/commentator dat de Three Lions in de eerste helft nog een tweede strafschop hadden verdiend. En ook vlak voor de openingstreffer van Frankrijk liep het mis.

FOUT OP SAKA
Aan de actie die uiteindelijk leidde tot het doelpunt van Aurélien Tchouaméni, ging immers een fout van Les Blues vooraf. Maar de VAR besloot uiteindelijk om niet zover terug te kijken. "Hoeveel doelpunten zijn er op dit WK afgekeurd voor een huidschilfer buitenspel? Daar komt de VAR op terug en daar kijken ze met 3 vergrootglazen tegelijk naar. Maar een overduidelijke overtreding op Saka, daar komen ze niet op terug. Dat was bepalend, want daar kwam de 0-1 uit voort", aldus Vandenbempt.

LEES OOK: Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

Bepaalde landen worden bevoordeeld dit WK ...

Meest recent

Anderlecht pakt opnieuw uit: supertalent (15) tekent

RSC Anderlecht staat bekend om de sterke jeugdopleiding. Paars-Wit legt dan ook nog steeds de focus ...

2
2
Mag Anderlecht dubbel klagen? Joos opent nieuw debat

Tijdens de podcast 90 Minutes werd afgelopen speeldag uitvoerig besproken. Ook de topper tussen KRC ...

75
75
‘Mourinho deelt Roberto Martinez enorme uppercut uit’

Roberto Martinez was jarenlang de bondscoach van de Rode Duivels tijdens de befaamde ‘Gouden ...

21
21
KRC Genk slaat weer toe: “Grootste keeperstalent in België”

KRC Genk staat bekend om hun befaamde keepersopleiding. Met ronkende namen zoals Thibaut Courtois, ...

150
150
TRANSFERUURTJE: ‘Verrassing Anderlecht, jackpot Genk en Antwerp’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

246
246
‘De Cuyper woest bij Brighton: fans vellen hard oordeel’

Maxim De Cuyper ging van Club Brugge naar Brighton. Bij de Engelse club is het vaak vechten om ...

229
229
‘Pocognoli wordt dure grap: bizarre kosten Monaco onthuld'

Sebastien Pocognoli koos ervoor om Union SG te verlaten voor een uitdaging bij AS Monaco, maar in ...

117
117
‘Mogi Bayat draait Anderlecht weer een ferme loer’

RSC Anderlecht zit in zak en as. De club zit in een desastreuze vorm en ook achter de schermen loopt ...

335
335
‘Rampscenario Lukaku lonkt: wat denkt Rudi Garcia?’

Romelu Lukaku staat bijna een halfjaar aan de kant bij Napoli. De aanvaller maakte inmiddels zijn ...

132
132
‘Anderlecht blijft pushen: sleutel ligt bij Kindermans’

Het rommelt ferm bij RSC Anderlecht. Paars-Wit nam de afgelopen weken afscheid van Besnik Hasi, ...

336
336
Schokkend: 'VRT bezorgt Ruben Van Gucht enorme mokerslag'

Ruben Van Gucht is intussen uitgegroeid tot een BV die de showbizzwereld doet daveren. De man met ...

273
273
Hoop voor Lavia: Chelsea-coach dropt groot nieuws

Het seizoen van Roméo Lavia wordt andermaal getekend door aanhoudend blessureleed. Maar de ...

64
64
Natte droom Anderlecht: Overmars naar Lotto Park?

RSC Anderlecht nam maandag weinig verrassend afscheid van Olivier Renard. De recordkampioen moet dus ...

483
483
Alles op promotie: Beerschot kondigt extra aanwinst aan

De reguliere competitie van de Challenger Pro League nadert stilaan zijn ontknoping. Bij Beerschot ...

94
94
'Allianz Arena davert: vertrek Vincent Kompany plots reëel'

Vincent Kompany is bezig aan een geweldig tweede seizoen als hoofdtrainer van Bayern München. ...

791
791
Nieuwe trainer Anderlecht: twee frappante namen genoemd

Afgaande op de woorden van CEO Kenneth Bornauw, wil RSC Anderlecht eind deze week zijn nieuwe ...

538
538
'Miljoenen voor Genk: Milan klopt aan voor toptransfer'

Konstaninos Karetsas werd maandagavond nog eens in de bloemetjes gezet. Het goudhaantje van KRC Genk ...

604
604
Opvolger Renard: Vincent Mannaert écht naar Anderlecht?

De top van RSC Anderlecht heeft opnieuw plaats moeten nemen aan de tekentafel. Paars-Wit was al op ...

721
721
Bliksemvertrek bij Club: Stankovic senior doet boekje open

Club Brugge werd vorige zomer gedwongen om al na één seizoen afscheid te nemen ...

501
501
'Anderlecht in extase: topcoach met Guardiola-stempel'

Een bekerwinnaar met een Guardiola-stempel: Anderlecht voelt dat dit een kans kan zijn. In Nederland ...

370
370
Vandevoordt zorgt plots voor grote transferverrassing

Nadat hij al op jonge leeftijd doorbrak bij KRC Genk, leek een grootste carrière in de maak ...

213
213
Club kruist vingers: uitsluitsel over Vermant en Tzolis

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

559
559
'Anderlecht in actie: spectaculaire terugkeer in de maak'

Het overgebleven bestuur van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer. Men wil zo snel mogelijk ...

766
766
Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Het belooft weer een drukke week te worden op de Belgische velden. Eerst staan de terugmatchen in de ...

176
176
Anderlecht zoekt T1: vier topkandidaten in de race

Door het ontslag van Olivier Renard zoekt RSC Anderlecht een nieuwe sportief directeur, al is dat ...

522
522

Meer sportnieuws