Hulp voor Fransen? "Engeland werd benadeeld door ref"

339 stemmen
Hulp voor Fransen?

Frankrijk blijft voorlopig op goed op koers om zichzelf op te volgen als wereldkampioen. Les Blues verzekerden zich zaterdagavond van een ticket voor de halve finales door met 2-1 te winnen van Engeland. Maar het overwinning zonder al te veel glans voor de mannen van bondscoach Didier Deschamps.


Ten opzichte van het WK 2018 is er in principe weinig veranderd bij de Fransen. Binnen de basisploeg heeft Deschamps weliswaar enkele (veelal noodgedwongen) wijzigingen doorgevoerd, maar de houding is nog grotendeels hetzelfde: zo snel mogelijk een voorsprong afdwingen en vervolgens de match uitcontroleren op een sluwe manier. Dat was afgelopen zaterdag opnieuw het geval. Engeland was veruit de betere ploeg, maar het uitgekookte Frankrijk staat wel in de halve finales.

Al moet gezegd dat de wedstrijdleiding daarbij ook een handje hielp. Tot ergernis van onder meer Peter Vandenbempt. "De manier waarop Engeland benadeeld werd door de scheidsrechter, dat vind ik wraakroepend", stelt Vandenbempt bij Sporza. Zo vond de analist/commentator dat de Three Lions in de eerste helft nog een tweede strafschop hadden verdiend. En ook vlak voor de openingstreffer van Frankrijk liep het mis.

FOUT OP SAKA
Aan de actie die uiteindelijk leidde tot het doelpunt van Aurélien Tchouaméni, ging immers een fout van Les Blues vooraf. Maar de VAR besloot uiteindelijk om niet zover terug te kijken. "Hoeveel doelpunten zijn er op dit WK afgekeurd voor een huidschilfer buitenspel? Daar komt de VAR op terug en daar kijken ze met 3 vergrootglazen tegelijk naar. Maar een overduidelijke overtreding op Saka, daar komen ze niet op terug. Dat was bepalend, want daar kwam de 0-1 uit voort", aldus Vandenbempt.

LEES OOK: Duivels wapen staat op: “WK-tegenstanders huiveren”

Bepaalde landen worden bevoordeeld dit WK ...

Meest recent

'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Het is nog altijd wachten tot de transferzomer bij Anderlecht helemaal losbarst. Er ligt voor ...

15
15
'Club Brugge krijgt belangrijk nieuws over vertrek Tzolis'

Het wordt voor Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Zowat de halve basiself geniet ...

37
37
KRC Genk slaat toe en legt piepjong talent vast

De Genkse jeugdopleiding lanceerde in de voorbije maanden en jaren weer enkele pareltjes. Kos ...

21
21
'WK-sores: ook Ivoorkust-speler mag Canada niet binnen'

Het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico is intussen een week aan de gang, maar van een leien ...

12
12
'Transferdomino heeft gevolgen voor Trossard en Tzolis'

Ondanks dat het WK volop aan de gang is, lijkt het nodige transfergeweld toch al los te barsten. In ...

74
74
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

49
49
Kalender JPL: Club opent seizoen, snel eerste Super Sunday

Het seizoen 2025/26 zit er nog maar enkele weken op in de Jupiler Pro League, maar de start van het ...

396
396
Rigaux dropt grote hint over Belg: "Bovenaan de lijst"

Dévy Rigaux kent zeer drukke eerste weken als sportief directeur bij Feyenoord. Onze ...

41
41
'Anderlecht mengt zich voor bij Cercle genoemd target'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig bleef het nog stil over ...

170
170
'Nieuwe bom Real: dit is de Galactico die Perez écht wil'

Voor het tweede seizoen op rij bleef Real Madrid achter zonder prijs en dat is voor de Koninklijke ...

147
147
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht mist jackpot, Bayern heeft beet'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

210
210
Mukau maakt korte metten met Ronaldo, Martinez sneert

Het Portugal van Roberto Martinez en Cristiano Ronaldo kwamen niet verder dan een 1-1 gelijkspel ...

92
92
Mourinho gaat hard: Real slaat wéér enorme transferslag

Real Madrid is aan een nieuw hoofdstuk begonnen onder José Mourinho en president Florentino ...

153
153
'Ruben Van Gucht slaat bloedmooie Russische aan de haak'

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

185
185
Lommel laat verdediger vertrekken, PSV-Belg naar Duitsland

De transfermolen begint stilaan op volle toeren te draaien in binnen- en buitenland. Er valt ...

26
26
'KRC Genk schrikt: Real meldt zich voor goudhaantje'

KRC Genk blijft van seizoen tot seizoen wisselvallig presteren en greep in de voorbije maanden ...

263
263
AA Gent verrast compleet met aanwinst uit eerste nationale

AA Gent was de voorbije dagen al druk in de weer op de transfermarkt. Het strikte Christian Burgess ...

117
117
'AA Gent schrikt: vertrek Delorge alsmaar concreter'

AA Gent hoopt zich deze zomer te kunnen versterken om zo volgend seizoen weer dichter bij de top van ...

208
208
'Dender plukt wéér assistent weg bij Club als nieuwe T1'

Club Brugge krijgt de laatste jaren veel lof voor zijn jeugdopleiding, maar het leidt tegenwoordig ...

135
135
Henry maakt Cristiano Ronaldo af: "Luister goed mensen..."

Portugal speelde 1-1 tegen Congo. Het was op voorhand al duidelijk dat Congo een zware tegenstander ...

279
279
'Liverpool slaat toe met Spaanse WK-ganger'

Liverpool blikt terug op een zeer ontgoochelend seizoen. Het kon de verwachtingen niet inlossen na ...

40
40
Zetterberg geeft Anderlecht flinke waarschuwing

RSC Anderlecht moet binnen een maand al stevig aan de bak in de voorrondes van de Europa League. Dan ...

172
172
'Thomas Kaminski staat voor verrassende terugkeer'

Wat breng de nabije toekomst voor Thomas Kaminski? De Belgische doelman wordt in het buitenland ...

116
116
AA Gent zorgt voor absolute recordtransfer

AA Gent haalde Josué Vergara naar de Planet Group Arena. De Buffalo’s halen hem voor de ...

240
240
Helemaal omgeslagen: Club Brugge verrast met Sels-wending

Club Brugge leek Matz Sels stilaan te moeten vergeten, maar achter de schermen heeft het dossier ...

1281
1281

Meer sportnieuws