Hulp voor Fransen? "Engeland werd benadeeld door ref"

339
Hulp voor Fransen?

Frankrijk blijft voorlopig op goed op koers om zichzelf op te volgen als wereldkampioen. Les Blues verzekerden zich zaterdagavond van een ticket voor de halve finales door met 2-1 te winnen van Engeland. Maar het overwinning zonder al te veel glans voor de mannen van bondscoach Didier Deschamps.


Ten opzichte van het WK 2018 is er in principe weinig veranderd bij de Fransen. Binnen de basisploeg heeft Deschamps weliswaar enkele (veelal noodgedwongen) wijzigingen doorgevoerd, maar de houding is nog grotendeels hetzelfde: zo snel mogelijk een voorsprong afdwingen en vervolgens de match uitcontroleren op een sluwe manier. Dat was afgelopen zaterdag opnieuw het geval. Engeland was veruit de betere ploeg, maar het uitgekookte Frankrijk staat wel in de halve finales.

Al moet gezegd dat de wedstrijdleiding daarbij ook een handje hielp. Tot ergernis van onder meer Peter Vandenbempt. "De manier waarop Engeland benadeeld werd door de scheidsrechter, dat vind ik wraakroepend", stelt Vandenbempt bij Sporza. Zo vond de analist/commentator dat de Three Lions in de eerste helft nog een tweede strafschop hadden verdiend. En ook vlak voor de openingstreffer van Frankrijk liep het mis.

FOUT OP SAKA
Aan de actie die uiteindelijk leidde tot het doelpunt van Aurélien Tchouaméni, ging immers een fout van Les Blues vooraf. Maar de VAR besloot uiteindelijk om niet zover terug te kijken. "Hoeveel doelpunten zijn er op dit WK afgekeurd voor een huidschilfer buitenspel? Daar komt de VAR op terug en daar kijken ze met 3 vergrootglazen tegelijk naar. Maar een overduidelijke overtreding op Saka, daar komen ze niet op terug. Dat was bepalend, want daar kwam de 0-1 uit voort", aldus Vandenbempt.

LEES OOK: Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

Bepaalde landen worden bevoordeeld dit WK ...

Meest recent

Koppen rollen in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

32
32
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

71
71
'Club Brugge breekt record: eerste Tresoldi-bod onderweg'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

130
130
Antwerp slikt bittere pil: kopzorgen rond Vermeeren

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

78
78
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

96
96
Coucke krijgt volle laag: pers reageert op oorlogsverklaring

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

158
158
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

128
128
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

210
210
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

273
273
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

166
166
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

217
217
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

100
100
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

76
76
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

232
232
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

46
46
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

127
127
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

228
228
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

874
874
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

105
105
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

169
169
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

207
207
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

249
249
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

80
80
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

144
144
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

149
149

Meer sportnieuws