Oranje compleet afgemaakt: "Aan hem hebben we niets gehad"

277
Oranje compleet afgemaakt:

Het wereldkampioenschap in Qatar zit er alweer op voor Nederland. In de kwartfinales moest Oranje zijn meerdere erkennen in Argentinië, dat na een strafschopthriller aan het langste einde trok. Over het algemeen waren de resultaten van onze noorderburen zeker niet slecht, toch is de kritiek in eigen land behoorlijk groot.


Na hun afwezigheid in 2018, maakten de Nederlanders in Qatar hun grote comeback op de eindronde van een WK. Ze wisten zonder al te veel problemen hun groep te winnen en rekenden in de 1/8ste finales vakkundig af met de Verenigde Staten. Argentinië toonde zich uiteindelijk te sterk, maar werd wel gedwongen tot strafschoppen. Al bij dus geen slecht toernooi. Het geleverde spel van Oranje was echter niet aantrekkelijk en opvallend behouden, wat haaks staat op de typische Nederlandse filosofie. En dat zorgt voor heel wat kritiek in eigen land.

Journalist Valentijn Driessen, chef voetbal van De Telegraaf, voegt daar aan toe dat het niveau van de tegenstanders volgens hem ondermaats was. "De eerste match was tegen Senegal zonder Mané ... hallo. In de tweede match ontsnap je tegen Ecuador. De derde match is tegen Qatar, het nummer 50 van de wereld. Dat stelt niks voor", klinkt het bij De Oranjewinter. "Vervolgens win je van Amerika. Daar weten ze nu pas dat er lucht in een bal zit. Wat zijn dit voor tegenstanders? Je mag toch verwachten dat het Nederlands elftal hierover heen loopt."

ZWAKKE DEPAY
Analist Johan Derksen vindt dat bondscoach Louis van Gaal nochtans niet veel te verwijten valt. Behalve dan dat hij volop de kaart van Memphis Depay trok, die pas hersteld was van een blessure. "Van Gaal heeft steeds gedacht dat Memphis in het toernooi zou groeien. Dat 'de grote Memphis' weer terug zou komen", stelt Derksen. "Als hij meteen in de beginfase voor Wout Weghorst had gekozen, hadden we hem voor gek verklaard. Maar achteraf gezien was Weghorst veel beter in vorm dan Depay in deze vorm. Want we hebben helemaal niets aan Memphis gehad, en er zat ook geen enkele verbetering in."

Het WK van Nederland is ...

Meest recent

Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

3
3
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

8
8
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

12
12
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

29
29
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

39
39
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

203
203
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

44
44
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

40
40
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

84
84
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

75
75
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

124
124
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

157
157
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

56
56
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

59
59
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

323
323
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

801
801
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

90
90
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

27
27
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

177
177
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

85
85
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

173
173
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

211
211
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

403
403
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

715
715
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

263
263

Meer sportnieuws