Fransen doorstaan Engelse storm en bibberen naar laatste vier

112 stemmen
Fransen doorstaan Engelse storm en bibberen naar laatste vier

Frankrijk is nog altijd in de running om zijn wereldtitel te verlengen. Les Bleus kreunden vooral in de tweede helft onder de Engelse druk, maar sleepten in het slotkwartier toch nog een overwinning uit de brand door een goal van Olivier Giroud en omdat Harry Kane een penalty hoog over het doel knalde. Woensdag wacht de Fransen een confrontatie met sensatie Marokko met als inzet een finaleticket.


Het was van meet af aan een bewogen kwartfinale. In de eerste helft was het vooral de scheidsrechter die een hoofdrol opeiste met enkele betwiste beslissingen, waarbij vooral de Engelsen ontevreden achterbleven. Na iets meer dan een kwartier knalde Aurelien Tchouameni van ver heerlijk de openingstreffer tegen de touwen, maar de Three Lions waren woedend omdat ze in de opbouw naar de goal een overtreding op Saka gezien hadden. Enkele minuten later werd die woede nog wat groter toen Kane tegen de grond gewerkt werd door Upamecano. De Engelsen schreeuwden om een penalty, maar kregen die tot hun grote onbegrip niet. Dat leek wel een terechte beslissing, want op de beelden leek de tackle van Upamecano net buiten de zestien ingezet te zijn.

In de tweede helft ging de bal wél snel op de stip. Saka werd neergelegd door Tchouameni en deze keer kregen de Engelsen wel hun penalty. Kane knalde die ook ongenadig voorbij Lloris. Daarna ging de wedstrijd boeiend op en neer, met kansen voor beide teams. Maguire kopte net naast, terwijl aan de overkant Pickford Giroud van de 1-2 hield. De spits van AC Milan kon een minuut later echter alsnog vieren toen hij een voorzet van Griezmann verzilverde. Met 1-2 leek Engeland tegen de touwen te liggen, maar het kreeg zes minuten voor tijd een tweede strafschop. Deze keer vergreep Hernandez zich aan invaller Mount. Kane zette zich opnieuw achter de bal, maar groeide uit tot de schlemiel van de natie door hoog over te knallen. Daarmee was de Engelse veer gebroken, waardoor hun WK-droom in de kwartfinale uiteenspat. Frankrijk is de eerste titelverdediger sinds Brazilië in 1998 die de halve finale haalt.

Verdient Frankrijk de kwalificatie?

Meest recent

Nieuw seizoen, zelfde problemen: Lavia incasseert wéér

Romeo Lavia werd gezien als één van de grootste Belgische talenten van de huidige ...

15
15
'Anderlecht is twee clubs te snel af voor Antman'

RSC Anderlecht lijkt op weg naar een volgende aanwinst. Oliver Antman zou bijna een speler zijn van ...

171
171
Toekomst Raman: blijven of vertrekken bij KV Mechelen?

Benito Raman is bezig aan een sterke voorbereiding bij KV Mechelen. De ervaren aanvaller wil dit ...

74
74
Antwerp heeft beet: transfer ervaren Belg is een feit

Royal Antwerp FC heeft vandaag eindelijk weten toe te slaan op de transfermarkt. De Great Old maakte ...

121
121
'AA Gent vreest miljoenenbod op publiekslieveling'

Gaat AA Gent een van zijn meest geliefde spelers verliezen de komende maand? Het zou zomaar kunnen. ...

171
171
'Anderlecht deelde Standard stevige transfertik uit'

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie nieuwe spelers in huis, nummer vier is onderweg. Bij ...

358
358
'Lommel SK beslist: drie transfers op til'

Lommel SK mag stilaan in gang schieten inzake nieuwe spelers. De Limburgers bleven voorlopig nog ...

55
55
'Opvolger Salah: sterspeler geeft Liverpool jawoord'

Na het een jaar geleden al lustig met miljoenen smeet, is Liverpool FC niet van plan om deze zomer ...

117
117
'Anderlecht pakt uit: 5 miljoen voor 'Club Brugge-target''

RSC Anderlecht haalde deze zomer al versterking voor de defensie en het middenveld in huis. Op de ...

1064
1064
Infantino gaat grove stap te ver: géén België op WK 2030?

Gianni Infantino blijft het bijzonder bruin bakken. De omstrenden FIFA-voorzitter flirt naar ...

930
930
'Grens van 300 mil doorbroken: nieuwe transferraket Spurs'

Tottenham Hotspur wil de dramatische resultaten van vorig seizoen zo snel mogelijk doorspoelen. En ...

146
146
'PSG wil De Ketelaere: Enrique slaat de deur keihard dicht'

Charles De Ketelaere wordt nadrukkelijk aan PSG gelinkt, maar achter die interesse schuilt een ...

477
477
Club Brugge haalt vierde aanwinst: één groot slachtoffer

Club Brugge haalde tot dusver een drietal aanwinsten voor de A-kern in huis. Daar lijkt eerstdaags ...

942
942
Genk voorbij magische grens: Karetsas-prijs loopt verder op

Na een transfersoap van enkele weken tijd, is dan toch een akkoord gevonden omtrent Konstaninos ...

550
550
'Antwerp compleet los: nieuwe trainer, víér versterkingen'

Antwerp FC kende een moeizaam tussenseizoen tot dusver. Door de bestuurlijke perikelen liepen alle ...

889
889
'Sibierski lang niet klaar: drie extra aanwinsten Anderlecht'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de levensbelangrijke terugwedstrijd tegen Hammarby IF. ...

704
704
Geen Champions League voor Vrancken na nieuwe zeperd

Wouter Vrancken maakte deze zomer een opmerkelijke overstap, want na een boerenjaar verruilde hij ...

569
569
Einde van tijdperk? Neuer geeft grote toekomsthint

Bij Bayern München willen ze in het komende seizoen nog beter doen dan de Duitse dubbel en ...

126
126
'Doorbraak op Mambourg met straf Titraoui-plan'

Charleroi opent binnen een tiental dagen zijn seizoen met een thuiswedstrijd tegen OH Leuven. Het ...

32
32
OHL in lastige papieren: "We moeten spelers verkopen"

OH Leuven neemt dit seizoen een frisse start. De technische staf werd opnieuw grondig vernieuwd, ...

295
295
Hayen doet straffe uitspraak over Club Brugge

Nicky Hayen kreeg deze zomer een verrassende nieuwe uitdaging voorgeschoteld. Ondanks een ...

805
805
'Tweede kandidaat-trainer bij Antwerp bekend'

De tijd dringt stilaan voor Antwerp om een nieuwe trainer te vinden. Binnen minder dan twee weken ...

195
195
'Charleroi nadert op één na duurste transfer ooit'

Charleroi hoopt komend seizoen weer aan te kunnen sluiten bij de subtop na een minder jaar. De ...

31
31
'Fernandez-Pardo ontketent forse transfersoap'

Matias Fernandez-Pardo was deze zomer de verrassing in de WK-selectie van de Rode Duivels. De ...

190
190
'Antwerp nadert nieuwe coach: 2 kandidaten over'

Bij Antwerp lijken ze eindelijk aan hun huiswerk voor deze zomer begonnen te zijn. De club was ...

350
350

Meer sportnieuws