Club Brugge pijnlijk onderuit, Genk maakt indruk

1090 stemmen
Club Brugge pijnlijk onderuit, Genk maakt indruk

Terwijl het wereldkampioenschap in Qatar steeds dichter bij zijn ontknoping komt, nadert ook de herstart van de Jupiler Pro League met rasse schreden. Om hun niet-internationals weer voldoende in het ritme te laten komen, organiseren de eersteklassers dan ook volop oefenwedstrijden. Zaterdag kwamen onder meer Club Brugge en KRC Genk aan de bak.


Club Brugge - Excelsior Rotterdam: 0-2
Blauw-Zwart wou zich herpakken na de oefenslipper van vorige week tegen Lille OSC en nam het op eigen veld op tegen Excelsior Rotterdam. Coach Hoefkens kon wel nog steeds niet rekenen op zijn WK-gangers. Desondanks kon hij naast enkele jongeren ook verschillende sterkhouders aan de aftrap brengen. Maar dat bleek niet voldoende om een nederlaag af te wenden.

Vlak voor rust zorgde Markelo immers voor de 0-1 en in de slotfase kon Agrafiotis er zowaar 0-2 van maken namens het nummer veertien uit de Eredivisie. Opnieuw dus een nederlaag in wat normaal gezien de laatste oefenmatch was voor Blauw-Zwart. Hoefkens zal dus tevreden zijn als hij vanaf maandag weer beroep kan doen op 7 van zijn 8 WK-gangers. Op woensdag 21 december hervat Club zijn seizoen met een bekermatch tegen STVV.

Elche CF - KRC Genk: 2-3
In tegenstelling tot Club, besloot competitieleider Genk om wél naar het buitenland te trekken voor een winterse stage. Zo vertoeven de mannen van coach Vrancken momenteel op Spaanse bodem. Daar werd zaterdag een oefenmatch afgewerkt tegen Elche CF. En de Limburgers maakten indruk tegen de hekkensluiter uit La Liga.

De Spanjaarden konden wel tot twee keer toe op voorsprong komen, maar telkens maakte Genk gelijk. Eerst via Preciado, die al terug is na zijn sterk WK met Ecuador, en vervolgens via Onuachu. Die laatste maakte er van op de stip zelfs nog 2-3 van. Een knappe zege dus van Racing. Aanstaande dinsdag wacht nog een oefenpot, dan vormt FC Metz de tegenstander van dienst.

LEES OOK: Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Club wordt de grootste titeluitdager van Genk ...

Meest recent

Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit: "Losers eerste klas!"

Hij is gewend dat er over hem geschreven wordt. Dat er over hem gepraat wordt, nog meer. Maar deze ...

63
63
Standard pakt uit met komst ex-Rode Duivel

Standard heeft zijn technische staf vandaag weten te versterken. De Rouches maakten de komst van een ...

47
47
Club Brugge slaat toe met contract tot medio 2029

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren nog wat jonge binnen- en buitenlandse talenten te laten ...

133
133
STVV heeft beet en stelt tweede zomeraanwinst voor

STVV heeft zopas zijn tweede zomeraanwinst voorgesteld. Nadat het Joedrick Pupe definitief overnam, ...

44
44
'Ajax verbaast iedereen met stunttransfer bij FC Barcelona'

Ajax heeft duidelijk versterking nodig en de club mikt op ervaren namen. Technisch directeur Jotdi ...

91
91
Kevin De Bruyne schiet twee keer raak: "Geen woorden voor"

Op het veld oogt hij vaak koel, berekend en bijna onbewogen. Maar achter de wereldster die al ...

40
40
Absolute kraker op WK: Marokko waarschuwt Nederland

Komende nacht staat er om 3u een waanzinnige topper op het programma. Marokko en Nederland nemen het ...

100
100
Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open

Hearts stelde onlangs Wouter Vrancken voor als zijn nieuwe coach. De Belgische trainer werd aan veel ...

188
188
Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Het transferdossier rond Noah Adedji-Sternberg bedaart al enkele dagen de gemoederen. KRC Genk en ...

437
437
Extra geluksbrenger: Duivels zorgen voor WK-primeur tegen Senegal

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

215
215
Waarschuwing Garcia: "Als hij speelt, is België kansloos"

De Rode Duivels staan voor een zware dobber in de 1/16de finales van het WK 2026. Zo wacht een duel ...

738
738
Definitief einde carrière? Broos reageert na WK-eliminatie

Voor Zuid-Afrika zit het wereldkampioenschap erop. Bafana Bafana sneuvelde zondagavond in de 1/16de ...

54
54
'Geheim plan PSG onthuld: Club Brugge ruikt miljoenen'

Club Brugge wist de voorbije zomermercato's steevast miljoenen op te halen met de verkoop van ...

477
477
Vanaken bevrijder Rode Duivels? Wilmots gaat op rem staan

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland dan toch zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels. En de ...

1045
1045
Scaloni doet boekje open: Messi toont klasse met groots gebaar

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

109
109
Nieuwe WK-rel hangt alweer in de lucht bij Rode Duivels

Bij de Rode Duivels leek de rust eindelijk terug. Toch hangt er alweer een nieuwe WK-rel in de ...

257
257
Gesloten spelersmeeting Duivels: deze boodschap hadden anciens

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op hun 1/16de finale op het WK 2026 tegen Senegal. Na ...

194
194
'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

360
360
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

91
91
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

53
53
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

48
48
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

660
660
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

82
82
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

291
291
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

62
62

Meer sportnieuws