Joos sloopt Argentijn: "Zou hem op het vliegtuig zetten"

door
Joos sloopt Argentijn:

Lionel Messi en co blijven op koers om beslag te leggen op het wereldkampioenschap in Qatar. De Argentijnen haalden het vrijdagavond immers na strafschoppen in geladen clash met Nederland. De Zuid-Amerikanen zochten daarbij de grens op van het toelaatbare, met name Leandro Paredes hield zich niet in.


De speler van Juventus werd in de tweede helft tussen de lijnen gebracht en keek niet op een overtreding meer of minder. Op een bepaald moment zette de middenvelder een vlijmscherpe tackle in aan de zijlijn, waarna hij de bal keihard richting de bank van Oranje trapte. Logischerwijs ontstond daarop heel wat tumult en kreeg Paredes de hele Nederlandse ploeg over zich heen. Zo werd hij zelfs tegen de grond gewerkt door aanvoerder Virgil van Dijk.

Filip Joos, die de wedstrijd van commentaar voorzag bij de VRT, vond dat Paredes zwaar over de schreef ging. Hij zou de middenvelder dan ook flink bestraffen. "Als ik bondscoach was, zou ik Paredes op het vliegtuig naar huis zetten", stelt Joos bij de WK-podcast van Sporza. "Bij wijze van hyperbool. Ik zou echt 20 keer nadenken voor ik hem nog eens op het veld zet. Paredes moest rood krijgen en heeft Argentinië met zijn totaal gekke invalbeurt op de rand van de uitschakeling gebracht. Hij schopte op alles wat bewoog."

SLECHTE REPUTATIE
Joos weet verder ook dat de 25-jarige middenvelder inmiddels een bedenkelijke reputaties heeft opgebouwd. "Met hem zet je een bom op het veld. Paredes speelt een rolletje. Via Argentijnse vrienden weet ik dat hij ook in Argentinië een heel slechte naam heeft in het voetbalmilieu. De naam van de meest arrogante die er rondloopt. En dat voor iemand wiens laatste goede seizoen echt lang geleden is."

Argentinië had minstens één rode kaart moeten krijgen ...

Meest recent

Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

38
38
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

12
12
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

26
26
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

130
130
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

194
194
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

158
158
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

245
245
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

74
74
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

170
170
Vanhaezebrouck breekt lans: daverende verrassing in WK-selectie

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

170
170
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

926
926
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

80
80
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

111
111
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

335
335
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

143
143
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

475
475
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

48
48
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

199
199
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

173
173
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

235
235
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

270
270
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

171
171
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

208
208
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

417
417
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

706
706

Meer sportnieuws