Joos sloopt Argentijn: "Zou hem op het vliegtuig zetten"

door
Joos sloopt Argentijn:

Lionel Messi en co blijven op koers om beslag te leggen op het wereldkampioenschap in Qatar. De Argentijnen haalden het vrijdagavond immers na strafschoppen in geladen clash met Nederland. De Zuid-Amerikanen zochten daarbij de grens op van het toelaatbare, met name Leandro Paredes hield zich niet in.


De speler van Juventus werd in de tweede helft tussen de lijnen gebracht en keek niet op een overtreding meer of minder. Op een bepaald moment zette de middenvelder een vlijmscherpe tackle in aan de zijlijn, waarna hij de bal keihard richting de bank van Oranje trapte. Logischerwijs ontstond daarop heel wat tumult en kreeg Paredes de hele Nederlandse ploeg over zich heen. Zo werd hij zelfs tegen de grond gewerkt door aanvoerder Virgil van Dijk.

Filip Joos, die de wedstrijd van commentaar voorzag bij de VRT, vond dat Paredes zwaar over de schreef ging. Hij zou de middenvelder dan ook flink bestraffen. "Als ik bondscoach was, zou ik Paredes op het vliegtuig naar huis zetten", stelt Joos bij de WK-podcast van Sporza. "Bij wijze van hyperbool. Ik zou echt 20 keer nadenken voor ik hem nog eens op het veld zet. Paredes moest rood krijgen en heeft Argentinië met zijn totaal gekke invalbeurt op de rand van de uitschakeling gebracht. Hij schopte op alles wat bewoog."

SLECHTE REPUTATIE
Joos weet verder ook dat de 25-jarige middenvelder inmiddels een bedenkelijke reputaties heeft opgebouwd. "Met hem zet je een bom op het veld. Paredes speelt een rolletje. Via Argentijnse vrienden weet ik dat hij ook in Argentinië een heel slechte naam heeft in het voetbalmilieu. De naam van de meest arrogante die er rondloopt. En dat voor iemand wiens laatste goede seizoen echt lang geleden is."

Argentinië had minstens één rode kaart moeten krijgen ...

Meest recent

'Nieuwe Onyedika-update: Club houdt been stijf'

Bij Club Brugge was het in de laatste wedstrijden puzzelen op het middenveld. Ze moesten het immers ...

23
23
'Anderlecht baalt en krijgt koekje van eigen deeg'

Anderlecht was deze winter al actief op de transfermarkt, want met Omar Sarr haalde het nog maar ...

37
37
Volgende vertrekker bij Westerlo, Gent dreigt mis te grijpen

De wintermercato is nog een tweetal weken open en dus wordt er alsmaar meer werk gemaakt van ...

23
23
'Man City pakt zwaar uit: hele Europese top afgetroefd'

Manchester City heeft deze winter al stevig uitgepakt met de komst van Antoine Semenyo, die voor ...

34
34
'Anderlecht gaat hard: dubbel transferplan op tafel'

Bij Anderlecht lijkt de wintermercato eindelijk helemaal op gang te komen. Het heeft er alle schijn ...

318
318
TRANSFERUURTJE: 'City meldt zich bij Club, eerste eis Klopp bij Real'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

132
132
Max Dean foetert na Anderlecht: VAR afgemaakt

KAA Gent voelt zich bestolen na de bekerclash tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit trok uiteindelijk aan ...

211
211
‘Anderlecht versnelt op wintermercato: verrassing op komst'

RSC Anderlecht is aan het versnellen op de wintermercato. Paars-Wit is naarstig op zoek naar een ...

182
182
Emotioneel nieuws rond Jan Boskamp raakt veel fans diep

Jan Boskamp is al decennialang een vaste waarde in het Nederlandse en Belgische voetbalwereldje. De ...

175
175
STVV heeft nieuw Japans groeibriljant definitief binnen

Sint-Truiden VV blijft de Japanse toer opgaan. De Kanaries stelden op de officiële kanalen de ...

35
35
KRC Genk pakt ferm uit en troeft AC Milan af

KRC Genk heeft op de officiële kanalen uitgepakt met een contractverlenging dat kan tellen. De ...

196
196
Kassa Cercle: 60 miljoen euro én straffe herinvestering

Cercle Brugge kan de afgelopen jaren straffe transfercijfers voorleggen. Het Laatste Nieuws zocht ...

221
221
‘Ongeziene trainerscarrousel met Mourinho en Amorim’

De Europese topclubs beginnen te bewegen. De resultaten van de eerste seizoenshelft zijn ...

152
152
Union haalt zijn gram met opmerkelijke koers

Bij Union loopt het dit seizoen alweer zeer netjes. De Brusselaars prijken al maandenlang aan de ...

37
37
Hasi moet puzzelen achterin: onverwachte oplossing?

Anderlecht begon het nieuwe jaar uitstekend, want het plaatste zich donderdag met een zege tegen AA ...

225
225
'Lammens en Openda slikken transferdompers'

Verschillende Rode Duivels maakten vorige zomer een transfer. Voor sommigen leek dat op het moment ...

137
137
Kritiek op Verhaeghe: "Daar zal Leko niet gelukkig mee zijn"

Voor Club Brugge is 2026 begonnen met een flinke tegenvaller. Het leverde dinsdag op Mambourg immers ...

420
420
'Strijd om Keita helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

71
71
'Club ziet kansen op komst toptalent stijgen'

Club Brugge heeft deze wintermercato voorlopig nog niet toegeslaan, maar achter de schermen worden ...

234
234
'Bounida maakt in de zomer absolute droomtransfer'

Het heeft langer geduurd dan velen verwacht hadden, maar dit seizoen is Rayane Bounida eindelijk ...

118
118
Onrust rond Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt de stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

301
301
Toch opsteker voor Gent: "Daarover mogen we positief zijn"

Voor AA Gent is donderdagavond een einde gekomen aan het bekeravontuur. Het sneuvelde in de ...

133
133
Anderlecht davert: Coosemans op scherp

Het rommelt bij Anderlecht, en dit keer gaat het recht naar de kern. Colin Coosemans voelt zich ...

280
280
'Union trekt transferles en start onderhandelingen op'

Union was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt. Het liet Sofiane Boufal vertrekken ...

67
67
'Anderlecht doet geschiedenis herleven met nieuwe deal'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de halve finale van de beker en hoopt dat het daarmee ...

433
433

Meer sportnieuws