Joos sloopt Argentijn: "Zou hem op het vliegtuig zetten"

door
Joos sloopt Argentijn:

Lionel Messi en co blijven op koers om beslag te leggen op het wereldkampioenschap in Qatar. De Argentijnen haalden het vrijdagavond immers na strafschoppen in geladen clash met Nederland. De Zuid-Amerikanen zochten daarbij de grens op van het toelaatbare, met name Leandro Paredes hield zich niet in.


De speler van Juventus werd in de tweede helft tussen de lijnen gebracht en keek niet op een overtreding meer of minder. Op een bepaald moment zette de middenvelder een vlijmscherpe tackle in aan de zijlijn, waarna hij de bal keihard richting de bank van Oranje trapte. Logischerwijs ontstond daarop heel wat tumult en kreeg Paredes de hele Nederlandse ploeg over zich heen. Zo werd hij zelfs tegen de grond gewerkt door aanvoerder Virgil van Dijk.

Filip Joos, die de wedstrijd van commentaar voorzag bij de VRT, vond dat Paredes zwaar over de schreef ging. Hij zou de middenvelder dan ook flink bestraffen. "Als ik bondscoach was, zou ik Paredes op het vliegtuig naar huis zetten", stelt Joos bij de WK-podcast van Sporza. "Bij wijze van hyperbool. Ik zou echt 20 keer nadenken voor ik hem nog eens op het veld zet. Paredes moest rood krijgen en heeft Argentinië met zijn totaal gekke invalbeurt op de rand van de uitschakeling gebracht. Hij schopte op alles wat bewoog."

SLECHTE REPUTATIE
Joos weet verder ook dat de 25-jarige middenvelder inmiddels een bedenkelijke reputaties heeft opgebouwd. "Met hem zet je een bom op het veld. Paredes speelt een rolletje. Via Argentijnse vrienden weet ik dat hij ook in Argentinië een heel slechte naam heeft in het voetbalmilieu. De naam van de meest arrogante die er rondloopt. En dat voor iemand wiens laatste goede seizoen echt lang geleden is."

LEES OOK: Titelclash Union en Club: "Zij zijn de te kloppen ploeg"

Argentinië had minstens één rode kaart moeten krijgen ...

Meest recent

België botst op Mexico: Lukebakio wist drama voor rust uit

De Rode Duivels zijn er niet in geslaagd hun Amerikaanse trip af te sluiten met een perfect rapport. ...

45
45
Nieuw Italiaans fiasco zorgt voor waanzinnige statistieken

Het valt bijna niet te geloven, maar Italië is dinsdagavond wéér tegen een ...

61
61
WK: Nieuw trauma voor Italië, ook drama voor Riemer

De Europese barragematchen van dinsdagavond hebben nog voor heel wat spanning gezorgd. In twee van ...

138
138
Engeland onderuit, Oranje en Spanje stellen ook teleur

Naast de WK-barrages stonden er dinsdagavond ook nog de nodige oefeninterlands op het programma. ...

75
75
Zweden mag na thriller naar WK, Turkije boekt ook ticket

Dinsdagavond worden de laatste Europese tickets voor het WK uitgedeeld. Verlengingen moeten de ...

70
70
'Garcia hakt knopen door: WK-basiself bekend'

De Rode Duivels kunnen voorlopig een goed gevoel overhouden aan hun stage na de klinkende 2-5-zege ...

117
117
'Lukaku reageert na dreigementen van Napoli'

Terwijl de Rode Duivels in de nacht van dinsdag op woensdag in de clinch gaan met Mexico, gaat ...

172
172
'Bornauw staat voor terugkeer op oude nest'

Er blijven de nodige vraagtekens heersen rond de defensie van de Rode Duivels. Rudi Garcia testte ...

90
90
Infantino komt met belangrijk nieuws voor Rode Duivels

Dat de Rode Duivels voor hun oefeninterlands van deze maand afzakten naar de Verenigde Staten, heeft ...

79
79
'Paspoortschandaal in Nederland: ook Chery getroffen'

De laatste weken is in Nederland een zeer opmerkelijk schandaal losgebarsten. Alles begon met de ...

88
88
Stankovic verrast met uitspraken over vertrek bij Club

Club Brugge wist vorige zomer alweer de nodige geslaagde transfers te realiseren. Het grootste schot ...

590
590
'Union baalt en moet transferdroom opbergen'

Union blijft ook dit seizoen verbazen. De Brusselaars zagen na het veroveren van de landstitel nog ...

31
31
'STVV ziet alweer smaakmaker van eigen bodem vertrekken'

STVV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League en bewijst daarmee dat de knappe ...

69
69
Lukaku-rel ontploft: nieuwe details bekend

Er is de voorbije dagen een stevige etterbuil gebarsten rond Romelu Lukaku. Zijn afzegging bij de ...

183
183
Garcia stopt De Cat-gekte: verrassende WK-wending

Rudi Garcia gaf Nathan De Cat zijn debuut bij de Rode Duivels, maar maakte in Atlanta vooral ...

207
207
Lardot velt duidelijk oordeel over refs: "Fouten gemaakt"

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt en dan gaat het om de knikkers. De ...

64
64
Spurs pakt fors uit met De Zerbi, maar fans steigeren meteen

De voorbije weken groeide Tottenham uit tot de risée van het Europese voetbal, want de ...

81
81
Comeback bij Anderlecht: extra troef voor Taravel?

RSC Anderlecht hoopt nog wat te maken van de play-offs, al zijn de meeste ogen in het Lotto Park ...

257
257
Pro League spreekt klare taal over competitieformat

De kogel is (voorlopig) door de kerk: vanaf volgend jaar kunnen U23-teams weer 'gewoon' degraderen ...

211
211
Ruben Van Gucht's pikante bekentenis: zo groot is hij écht

Ruben Van Gucht heeft opnieuw een inkijk gegeven in zijn leven, dit keer niet op televisie maar ...

73
73
Club Brugge pakt uit: Verhaeghe drukt stempel in Europa

Vorig seizoen moest het zijn meerdere erkennen in Union, dat weer nu in polepositie aan de play-offs ...

311
311
'Anderlecht houdt been stijf: Hazard richting exit'

Ook tijdens de interlandbreak wordt er niet op de lauweren gerust bij RSC Anderlecht. Terwijl coach ...

507
507
Snelders verdwijnt uit cel: nieuwe twist duikt op

Een nieuwe dag, een nieuwe episode in de saga rond voormalig analist Eddy Snelders. De BV werd ...

213
213
AA Gent krijgt gezelschap in strijd tegen Pro League

Tenzij de amateurvleugels nog roet in het eten gooien, vond de Pro League dinsdag een oplossing voor ...

180
180
Hervorming in 1B: plots vijf voor 12 bij Club NXT?

De veelbesproken quota voor U23-ploegen in de tweede afdeling gaan op de schop, zo werd dinsdag op ...

606
606

Meer sportnieuws