"Weghorst naar Manchester City, weg met die Haaland!"

door

Ook voor Nederland zit het wereldkampioenschap erop. Oranje moest zich vrijdagavond in de kwartfinales gewonnen geven na een spannende strafschoppenreeks tegen Argentinië. Nochtans hadden de Nederlanders in de reguliere speeltijd voor een waanzinnige comeback gezorgd, getekend door Wout Weghorst.


Dat de targetspits van Besiktas JK in de selectie de voorkeur kreeg op onder meer Arnaut Danjuma en Donyell Malen, deed voor het WK al de nodige wenkbrauwen fronsen. Maar tegen Argentinië bleek dat bondscoach Louis van Gaal een duidelijk plan had met Weghorst. Toen Nederland op een dubbele achterstand kwam te staan, besloot Van Gaal immers om alles of niets te gaan spelen met twee targetspitsen: Luuk de Jong en Weghorst.

Dat plan pakte uitstekend uit. Terwijl De Jong zich een ideale bliksemafleider toonde, werkte Weghorst de aansluitingstreffer knap binnen op voorzet van Steven Berghuis. En diep in de extra tijd zorgde de spits zowaar voor de gelijkmaker na een ingestudeerde vrije trap. Een nummertje wat hij bovendien nog zelf had gelanceerd bij de nationale ploeg, zo bleek achteraf.

TOPTRANSFER
Hoewel zijn land uiteindelijk sneuvelde, kroonde Weghorst zich dus tot de onverwachte held. En dat leidde ook bij de talkshow De Oranjewinter tot jolijt. "Een transfer naar Manchester City, weg met die Haaland!", gekscheerde analist Johan Derksen. "Daar ben ik niet zo heel zeker van, maar die eerste goal ook ... dat is gewoon een topgoal", repliceerde tafelgenoot René van der Gijp.

Zou een spits als Weghorst in de WK-selectie bij België zitten?

Meest recent

Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

64
64
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

155
155
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

20
20
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

117
117
‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

335
335
Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Royal Antwerp FC ging van de hemel naar de hel. In de beker won The Great Old met 0-1 op het veld ...

105
105
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

149
149
'Anderlecht verrast: dit is de staf na vertrek Still'

RSC Anderlecht ziet Edward Still vertrekken naar Watford. Wie de stromingen kent binnen het ...

249
249
Bijltjesdag bij Anderlecht: club bevestigt vertrek Renard en Still

RSC Anderlecht heeft zopas officieel bevestigd dat Edward Still en Olivier Renard de club verlaten. ...

271
271
Vandenbempt luidt alarmbel: paniek bij Anderlecht

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft er genoeg van. Het sportieve wanbeleid van Wouter Vandenhaute ...

322
322
Renard ontslagen: Bornauw & co trekken meteen door

RSC Anderlecht staat nog maar eens in brand. Het is duidelijk dat het wanbeleid van de afgelopen ...

473
473
KRC Genk op oorlogspad: Heymans waarschuwt concurrentie

KRC Genk won oververdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers blijven zo meedoen voor de top ...

153
153
'Renard gaf twee spelers veeg uit de pan'

RSC Anderlecht verloor in een week tijd van Standard, Royal Antwerp FC en KRC Genk. Enkel op ...

267
267
Anderlecht grijpt in: Renard per direct op straat gezet

Een week na het ontslag van hoofdcoach Besnik Hasi, heeft RSC Anderlecht opnieuw stevig ingegrepen. ...

464
464
Still kiest exit: Anderlecht zonder hoofdcoach naar Bosuil?

Aanstaande donderdag staat RSC Anderlecht voor de levensbelangrijke terugmatch in de halve finales ...

360
360
12 op 12 voor United: Engelse pers ziet één foutje Lammens

Manchester United is onder het bewind van caretaker Michael Carrick bezig aan een sterke reeks. ...

184
184
Anderlecht genekt door VAR? Oud-ref dient Still van antwoord

RSC Anderlecht ging zondagmiddag redelijk kansloos onderuit op het veld van KRC Genk. Maar volgens ...

393
393
'Anderlecht speelt met vuur: topkandidaat is tijdbom'

Bij RSC Anderlecht tikt de klok: de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi sleept aan en de ...

323
323
KRC Genk helemaal terug? Hayen trekt conclusie

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

189
189
Open oorlog in Genk-Anderlecht: "Dat is geen respect"

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

717
717
'Club speelt steunpilaar kwijt: ook Tottenham klopt aan'

Nog anderhalve week te gaan en Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen ...

272
272
Kritieke week Anderlecht: nieuwe coach en twéé vertrekkers?

RSC Anderlecht staat andermaal voor een cruciale week. In de bekermatch op Antwerp en het ...

361
361
KV Mechelen smult van nieuw koningskoppel

De droom van KV Mechelen om Play-Off I te halen, leek de voorbije weken uiteen te spatten. ...

285
285
Grappig moment: Leko gunt Mechele geen cadeau

Club Brugge boekte zondagavond een vlotte zege tegen Standard en dus waren er bij Blauw-Zwart ...

186
186
Real zwoegt zonder vedetten maar wint wel in Valencia

Real Madrid is zondagavond in het spoor van FC Barcelona gebleven in LaLiga. Evident bleek dat niet, ...

35
35

Meer sportnieuws