"Weghorst naar Manchester City, weg met die Haaland!"

door

Ook voor Nederland zit het wereldkampioenschap erop. Oranje moest zich vrijdagavond in de kwartfinales gewonnen geven na een spannende strafschoppenreeks tegen Argentinië. Nochtans hadden de Nederlanders in de reguliere speeltijd voor een waanzinnige comeback gezorgd, getekend door Wout Weghorst.


Dat de targetspits van Besiktas JK in de selectie de voorkeur kreeg op onder meer Arnaut Danjuma en Donyell Malen, deed voor het WK al de nodige wenkbrauwen fronsen. Maar tegen Argentinië bleek dat bondscoach Louis van Gaal een duidelijk plan had met Weghorst. Toen Nederland op een dubbele achterstand kwam te staan, besloot Van Gaal immers om alles of niets te gaan spelen met twee targetspitsen: Luuk de Jong en Weghorst.

Dat plan pakte uitstekend uit. Terwijl De Jong zich een ideale bliksemafleider toonde, werkte Weghorst de aansluitingstreffer knap binnen op voorzet van Steven Berghuis. En diep in de extra tijd zorgde de spits zowaar voor de gelijkmaker na een ingestudeerde vrije trap. Een nummertje wat hij bovendien nog zelf had gelanceerd bij de nationale ploeg, zo bleek achteraf.

TOPTRANSFER
Hoewel zijn land uiteindelijk sneuvelde, kroonde Weghorst zich dus tot de onverwachte held. En dat leidde ook bij de talkshow De Oranjewinter tot jolijt. "Een transfer naar Manchester City, weg met die Haaland!", gekscheerde analist Johan Derksen. "Daar ben ik niet zo heel zeker van, maar die eerste goal ook ... dat is gewoon een topgoal", repliceerde tafelgenoot René van der Gijp.

LEES OOK: Ex zet PSV-fan Van Gerwen voor schut : "Hersenloos wicht!"

Zou een spits als Weghorst in de WK-selectie bij België zitten?

Meest recent

Fans jubelen: Coosemans roept straffe taal bij Anderlecht

RSC Anderlecht zit al acht jaar zonder prijs en de supporters snakken naar nieuw succes. Dat is ...

12
12
De Mil wil nog versterking: "Misschien voor de winterstop"

Bij AA Gent wordt Mogi Bayat weer meer en meer ingeschakeld. Het is geen geheim dat hij de deal van ...

45
45
'Coosemans gedumpt? Anderlecht gaat voor nieuwe nummer één'

Bij Colin Coosemans groeit de onrust. Hij wacht al maanden op duidelijkheid over zijn nieuwe ...

159
159
Hasi ziet grote verandering sinds trainerswissel bij Antwerp

RSC Anderlecht sleept zich naar de winterstop. De Brusselaars missen een pak spelers tegen Royal ...

47
47
Heynen ziet nu al een verandering na tijdperk van Fink

KRC Genk speelde 2-2 op het veld van Sporting Charleroi. Alweer geen zege voor de Limburgers. Bryan ...

70
70
Vertrekken of verlengen op Bosuil: Janssen doet boekje open

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

127
127
Nieuwe details op tafel: Garcia slachtoffer 'blauw-zwarte' bond?

Rudi Garcia werd donderdag op de vingers getikt door de KBVB. Na zijn kritische uitspraken over het ...

400
400
'Bayern perplex: sensationeel vertrek Kompany wordt reëel'

Bayern München wil zondag nog FC Heidenheim over de knie leggen, vervolgens kan de Duitse ...

461
461
'Genk in shock: pikante kleedkamer-bom duikt op bij Hoefkens'

Carl Hoefkens is géén kandidaat meer bij Genk. Hij zet zelf de deur dicht en kiest ...

155
155
Ophefmakende exit bij Anderlecht? Coosemans voert druk op

RSC Anderlecht is bezig aan een degelijk seizoen tot dusver en mag daar verschillende spelers voor ...

276
276
Hoogspanning Club-Gent: Louwagie duidt schuldige aan in Leko-soap

In de Jupiler Pro League is het reikhalzend uitkijken naar de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen ...

465
465
Cornelis spreekt zich uit over toekomst bij Charleroi

Charleroi werd vorige week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Rik De Mil. De ...

52
52
Genk slikt nieuwe domper: "Maar ploeg is niet dood"

KRC Genk zette deze week Thorsten Fink op straat, maar de trainerswissel heeft het tij nog niet ...

216
216
Dortmund zet Bayern onder druk, geen prijs voor Inter

Vrijdagavond werd er ook in het buitenland nog het nodige voetbal afgewerkt. In de Bundesliga heeft ...

51
51
Geen kerstcadeau voor Hayen: Racing Genk kraakt in slot

Met Nicky Hayen mogelijk in aantocht, leek Racing Genk vanavond lange tijd op weg naar drie ...

293
293
Hoefkens legt in detail uit waarom hij Genk afwijst

KRC Genk begon de voorbije dagen aan de zoektocht naar een nieuwe trainer na het ontslag van ...

307
307
'AA Gent kruist vingers voor extra miljoenen'

Het zijn woelige tijden geweest bij AA Gent met het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge. ...

191
191
Lommel en Lierse verwennen fans met doelpuntenfestijn in CPL

Wie vrijdagavond richting het Soevereinstadion trok, kreeg veel meer dan zomaar een ...

34
34
'Mannaert razend op Garcia: details bekend'

Donderdag ontstond er plots weer een stormpje bij de voetbalbond. Rudi Garcia sprak de pers toe over ...

422
422
Nieuwe soap: Antwerp vecht nederlaag op Standard aan

In oktober liep de wedstrijd tussen Standard en Antwerp uit de hand. De supporters van de Rouches ...

286
286
'Opluchting bij Club en Union na transferontwikkeling'

De start van de wintermercato komt stilaan zeer dichtbij. Het is goed mogelijk dat de Jupiler Pro ...

173
173
'Anderlecht hakt knoop door over terugkeer toptalent'

Anderlecht staat wellicht opnieuw voor een vrij drukke wintermercato. Het wil af van de nodige ...

190
190
'Dender mag nog wat meer dromen van miljoenentransfer'

FCV Dender beleeft een moeilijk seizoen en staat na achttien speeldagen nog altijd op de laatste ...

32
32
‘Kompany vreest stunt van Club Brugge’

Niemand raakt graag een goudklompje kwijt, zéker Kompany niet. De Bayern-coach zou ontploffen ...

311
311
KRC Genk pakt uit met indrukwekkend nieuw initiatief

Bij KRC Genk hebben ze vandaag uitgepakt met een bijzonder nobel initiatief. De Limburgers zorgen ...

53
53

Meer sportnieuws