"Weghorst naar Manchester City, weg met die Haaland!"

163 stemmen

Ook voor Nederland zit het wereldkampioenschap erop. Oranje moest zich vrijdagavond in de kwartfinales gewonnen geven na een spannende strafschoppenreeks tegen Argentinië. Nochtans hadden de Nederlanders in de reguliere speeltijd voor een waanzinnige comeback gezorgd, getekend door Wout Weghorst.


Dat de targetspits van Besiktas JK in de selectie de voorkeur kreeg op onder meer Arnaut Danjuma en Donyell Malen, deed voor het WK al de nodige wenkbrauwen fronsen. Maar tegen Argentinië bleek dat bondscoach Louis van Gaal een duidelijk plan had met Weghorst. Toen Nederland op een dubbele achterstand kwam te staan, besloot Van Gaal immers om alles of niets te gaan spelen met twee targetspitsen: Luuk de Jong en Weghorst.

Dat plan pakte uitstekend uit. Terwijl De Jong zich een ideale bliksemafleider toonde, werkte Weghorst de aansluitingstreffer knap binnen op voorzet van Steven Berghuis. En diep in de extra tijd zorgde de spits zowaar voor de gelijkmaker na een ingestudeerde vrije trap. Een nummertje wat hij bovendien nog zelf had gelanceerd bij de nationale ploeg, zo bleek achteraf.

TOPTRANSFER
Hoewel zijn land uiteindelijk sneuvelde, kroonde Weghorst zich dus tot de onverwachte held. En dat leidde ook bij de talkshow De Oranjewinter tot jolijt. "Een transfer naar Manchester City, weg met die Haaland!", gekscheerde analist Johan Derksen. "Daar ben ik niet zo heel zeker van, maar die eerste goal ook ... dat is gewoon een topgoal", repliceerde tafelgenoot René van der Gijp.

LEES OOK: Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zou een spits als Weghorst in de WK-selectie bij België zitten?

Meest recent

Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

25
25
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

20
20
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

20
20
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

64
64
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

58
58
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

73
73
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

54
54
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

86
86
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

30
30
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

83
83
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

147
147
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

219
219
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

498
498
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

62
62
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

173
173
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

445
445
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

850
850
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

121
121
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

361
361
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

175
175
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

695
695
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

596
596
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

20
20
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

180
180
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

376
376

Meer sportnieuws