Van Gaal op plaats gezet na uitspraak: "Laatste wat je mag doen"

271 stemmen
Van Gaal op plaats gezet na uitspraak:

Nederland heeft vrijdagavond een knap staaltje veerkracht getoond in de WK-kwartfinale tegen Argentinië en knokte zich terug na een dubbele achterstand. Maar in de strafschoppenreeks liep het alsnog fout voor Oranje. En daar had bondscoach Louis van Gaal behoorlijk veel moeite bij.


Het geleverde spel van Nederland was lange tijd niet om aan te gluren, maar dankzij enkele goeie wissels kon Oranje een 0-2-achterstand goed maken. Ook in de spannende verlengingen hield de ploeg van Van Gaal zich goed staande. Maar in de strafschoppenreeks liep het alsnog fout. Virgil van Dijk en Steven Berghuis trapten de eerste twee penalty's op Emiliano Martinez en die missers werden niet meer rechtgezet.

Vlak na de match toonde Van Gaal zich vrij scherp over die gemiste strafschoppen. "Dan heb je het hele jaar op penalty’s geoefend en dan verknal je het toch daar. Dat is jammer", aldus Van Gaal. "Ik als coach wil alles onder controle hebben en ik heb mijn spelers gevraagd om op strafschoppen te oefenen bij hun club, maar dan mis je de eerste twee. Dan win je niet meer, wat ook is gebleken."

ONGEPASTE KRITIEK
Die uitspraak schoot echter in het verkeerde keelgat bij analist Gert Verheyen. Bij Villa Sporza zette hij Van Gaal weer op zijn plaats. "Wat ik niet fijn vind, is dat hij de spelers die een penalty missen het verwijt. Dat is het laatste dat je als medespeler of trainer moet doen", stelt Verheyen. "Het kan altijd gebeuren, het is niet zo eenvoudig om daar een penalty te nemen. Je kunt op alles kritiek geven in het voetbal, maar niet bij een penalty."

LEES OOK: Nederland in shock: Derksen biedt excuses aan

Van Gaal is dé bondscoach van het WK 2022 ...

Meest recent

Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

2
2
'Code rood bij Club Brugge: enorme leegte dreigt'

Club Brugge staat dan wel dicht bij een zevende landstitel op elf jaar tijd, het rommelt achter de ...

107
107
Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

Beerschot zal volgend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien zijn. De Antwerpse club liep ...

24
24
Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

82
82
‘KV Mechelen incasseert mokerslag vlak voor Club Brugge’

Er staat een midweekspeeldag in de Play-Offs op het programma. KV Mechelen neemt het op tegen Club ...

191
191
KAA Gent pakt weer uit met toptalent: duidelijke focus

KAA Gent zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions Play-Offs loopt het ...

30
30
‘Carl Hoefkens op weg naar straffe JPL-terugkeer’

Carl Hoefkens zit in zak en as bij NAC. De Belgische oefenmeester heeft nog een doorlopende ...

134
134
Zulte Waregem stelt nieuwe T1 voor: toekomst Colpaert bekend

Zulte Waregem heeft een nieuwe hoofdtrainer te pakken. Het was al een tijdje bekend dat Steve ...

71
71
TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

276
276
‘Ruud Vormer wil grote naam naar Knokke lokken’

Ruud Vormer heeft een nieuwe uitdaging als hoofdtrainer binnen. De Nederlander gaat aan de slag als ...

403
403
Seys in shock bij Club Brugge: “Zagen we niet aankomen”

De 5-0 zege van Club Brugge zindert nog ferm na. Blauw-Zwart heeft één hand op de ...

359
359
KV Kortrijk komt met transfernieuws na promotie

KV Kortrijk is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League en de Kerels zijn volop bezig ...

136
136
Stijn Stijnen neemt plots afscheid van publiekslieveling

Patro Eisden liep promotie naar de Jupiler Pro League mis. De club van Stijn Stijnen verloor ...

80
80
'Club Brugge haalt groot gelijk: toekomst Leko op tafel'

Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart plukte ...

378
378
‘Zulte Waregem heeft beet: groen licht voor T1’

Zulte Waregem is volop bezig met volgend seizoen. Essevee zal weer in de Jupiler Pro League te zien ...

102
102
'City schakelt razendsnel: opvolger Guardiola tekent voor 3 jaar'

Terwijl de titelstrijd in de Premier League in volle ontknoping is, werd het Engelse voetbal ...

200
200
'Preud'homme krijgt loodzware transferopdracht bij Club'

Club Brugge staat op punt om 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen. Hij koos voor ...

481
481
'Alonso klopt op tafel: JPL-bekende eerste Chelsea-transfer'

Chelsea FC heeft een nieuwe coach gevonden. Zo besloten de Blues om hun sportieve lot in handen te ...

133
133
Union groter dan Anderlecht? Proto trekt fel van leer

Terwijl RSC Anderlecht de voorbije seizoenen steeds verder wegkwijnt, blijft Union SG hoge toppen ...

326
326
Gheysens onder druk: Antwerp-overname in stroomversnelling?

Antwerp FC heeft andermaal een tegenvallend seizoen achter de rug. Er is dan ook nood aan een ...

562
562
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

310
310
'Sibierski grijpt in: nieuwe Anderlecht-coach in aantocht'

RSC Anderlecht strijdt nog volop voor een Europees ticket, maar de achterban kijkt vooral al ...

992
992
'Genk verstuurt Steuckers keiharde transferboodschap'

KRC Genk strijdt momenteel nog volop voor eindwinst in de Europe Play-Offs. Maar dat weerhoudt de ...

466
466
Transferclimax bij Club Brugge: witte rook rond topdeal

Bij Club Brugge is er witte rook rond een opvallende transfer. Blauw-Zwart heeft een Duitse ...

357
357
Duivels dilemma Garcia: "Hij móét starten op het WK"

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

328
328

Meer sportnieuws