Van Gaal op plaats gezet na uitspraak: "Laatste wat je mag doen"

271 stemmen
Van Gaal op plaats gezet na uitspraak:

Nederland heeft vrijdagavond een knap staaltje veerkracht getoond in de WK-kwartfinale tegen Argentinië en knokte zich terug na een dubbele achterstand. Maar in de strafschoppenreeks liep het alsnog fout voor Oranje. En daar had bondscoach Louis van Gaal behoorlijk veel moeite bij.


Het geleverde spel van Nederland was lange tijd niet om aan te gluren, maar dankzij enkele goeie wissels kon Oranje een 0-2-achterstand goed maken. Ook in de spannende verlengingen hield de ploeg van Van Gaal zich goed staande. Maar in de strafschoppenreeks liep het alsnog fout. Virgil van Dijk en Steven Berghuis trapten de eerste twee penalty's op Emiliano Martinez en die missers werden niet meer rechtgezet.

Vlak na de match toonde Van Gaal zich vrij scherp over die gemiste strafschoppen. "Dan heb je het hele jaar op penalty’s geoefend en dan verknal je het toch daar. Dat is jammer", aldus Van Gaal. "Ik als coach wil alles onder controle hebben en ik heb mijn spelers gevraagd om op strafschoppen te oefenen bij hun club, maar dan mis je de eerste twee. Dan win je niet meer, wat ook is gebleken."

ONGEPASTE KRITIEK
Die uitspraak schoot echter in het verkeerde keelgat bij analist Gert Verheyen. Bij Villa Sporza zette hij Van Gaal weer op zijn plaats. "Wat ik niet fijn vind, is dat hij de spelers die een penalty missen het verwijt. Dat is het laatste dat je als medespeler of trainer moet doen", stelt Verheyen. "Het kan altijd gebeuren, het is niet zo eenvoudig om daar een penalty te nemen. Je kunt op alles kritiek geven in het voetbal, maar niet bij een penalty."

LEES OOK: Club Brugge slikt: weldra Argentijns international?

Van Gaal is dé bondscoach van het WK 2022 ...

Meest recent

'Sibierski grijpt in: nieuwe Anderlecht-coach in aantocht'

RSC Anderlecht strijdt nog volop voor een Europees ticket, maar de achterban kijkt vooral al ...

108
108
'Genk verstuurt Steuckers keiharde transferboodschap'

KRC Genk strijdt momenteel nog volop voor eindwinst in de Europe Play-Offs. Maar dat weerhoudt de ...

79
79
Transferclimax bij Club Brugge: witte rook rond topdeal

Bij Club Brugge is er witte rook rond een opvallende transfer. Blauw-Zwart heeft een Duitse ...

103
103
Ancelotti pakt Neymar mee naar WK, Spaans alarm om Yamal

Binnen minder dan een maand barst het WK in alle hevigheid los. Momenteel worden dan ook volop ...

32
32
'Club Brugge perplex: totale transferwending Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato sowieso verschillende sterkhouders kwijtspelen. Ook een ...

242
242
Arsenal op zucht van titel: controverse na rode kaart-fase

Arsenal FC heeft maandagavond weer een grote stap richting de landstitel gezet. De Gunners wonnen op ...

65
65
Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

217
217
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

174
174
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

218
218
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

928
928
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

463
463
"Als je hem ziet spelen ..." - Vanaken vaste basisspeler op WK?

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

190
190
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

164
164
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

88
88
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

231
231
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

204
204
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

573
573
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

700
700
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

328
328
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

628
628
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

486
486
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

704
704
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

303
303
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

103
103
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

291
291

Meer sportnieuws