Volledige WK-voorselectie Martinez uitgelekt

door
Volledige WK-voorselectie Martinez uitgelekt

Vlak na de pijnlijke WK-uitschakeling maakte Roberto Martinez bekend dat hij stopt als bondscoach van België. En hoewel hij doorheen de jaren uitstekende zaken heeft gedaan voor het Belgische voetbal, kwam zijn vertrek geen moment te vroeg. Zo deed de Spanjaard steeds meer de wenkbrauwen fronsen met zijn keuzes.


Martinez bleef bijvoorbeeld halsstarrig vasthouden aan zijn persoonlijke spelprincipes en uitverkoren speelwijze. Op zich niets mis mee, maar de Duivels werden zo wel heel voorspelbaar. Dat was tijdens het vorige EK al het geval. Daarnaast week hij zelden af van de spelers die hem in het verleden aan successen hadden geholpen. Bovendien maakte hij ook bijzondere keuzes in zijn ruime voorselectie voor het WK in Qatar.

De bondscoach mocht uiteindelijk 26 spelers meepakken, maar moest op voorhand al een spelerslijst van 54 namen doorgeven aan de FIFA. En bij Het Nieuwsblad en La Dernière Heure is die volledige lijst nu ook gelekt. Daarbij valt meteen op dat slechts één speler van competitieleider KRC Genk de lijst haalde. Zo maakte Bryan Heynen deel uit van de vier spelers die zich standby moesten houden. Van assist-koning Mike Trésor is dan weer geen sprake.

VEEL PAARS-WIT
Daartegenover heeft promovendus KVC Westerlo wel twee spelers op de lijst staan: Nacer Chadli en Maxim De Cuyper. Andere opvallende namen zijn die van Anderlecht-talent Julien Duranville, zijn ploegmaats Francis Amuzu, Hannes Delcroix en Yari Verschaeren, Juventus-huurling Koni De Winter en AA Gent-winger Alessio Castro Montes. Ook ervaren Duivels zoals Christian Benteke (DC United), Adnan Januzaj (Sevilla FC) en Dedryck Boyata (Club Brugge) geraakten niet verdere dan de ruime voorselectie.

De voorselectie naast de 26 WK-gangers
Doelmannen: Sels, Kaminski
Verdedigers: De Winter, De Cuyper, Van der Heyden, Bornauw, Boyata, Delcroix, Mechele, Denayer
Middenvelders: Castro Montes, Vranckx, Lavia, Mangala, Praet, Chadli, Foket, Heynen, Saelemaekers, Sambi Lokonga
Aanvallers: Benteke, Origi, Duranville, Amuzu, Vanzeir, Verschaeren, Januzaj, Lukebakio

LEES OOK: Steven Defour breekt: zeldzaam openhartig

Wie wordt het meest gemist op deze lijst?

Meest recent

Mokio en Bounida aangepakt: "Word er helemaal gek van"

Ajax opende zondag zijn 2026 met een overwinning, maar helemaal van een leien dakje ging het toch ...

9
9
'Van den Bosch verrast en stuurt grootmacht wandelen'

De verwachting was de voorbije weken dat Antwerp zich deze winter zou versterken om volop te kunnen ...

51
51
Grote ontgoocheling bij Tzolis: "Wat moet ik zeggen?"

De Gouden Schoen kreeg zondagavond een zeer verrassende laureaat. Het was tot ieders verbazing ...

130
130
Lang en McTominay redden Napoli in kraker tegen Inter

In de Serie A stond er zondagavond nog een onvervalste kraker op het programma. Titelverdediger ...

48
48
“Wat een ontgoocheling” - Bizarre ontknoping Gouden Schoen

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

278
278
Geen prijs voor Courtois: Barça pakt Spaanse Supercup

Thibaut Courtois is er zondagavond niet in geslaagd om met Real Madrid een eerste prijs van het ...

74
74
Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Zondagavond werd in Middelkerke de Gouden Schoen uitgedeeld. Het werd uiteindelijk een feestavond ...

576
576
Verassende beste Belg in buitenland, Belofte van het Jaar ook bekend

Op het Gala van de Gouden Schoen worden zondagavond heel wat prijzen uitgedeeld. De eerste ...

190
190
Kassa rinkelt weer bij Club: knaltransfer Furo officieel

Bij Club Brugge is de eerste transfer van deze winter een feit. Het gaat meteen om een zeer ...

170
170
Club en RSCA vallen in de prijzen, Pocognoli ook

Het gala van de Gouden Schoen is ondertussen begonnen en er is al een eerste prijs uitgedeeld. Zopas ...

397
397
De Bruyne weldra terug? KDB geeft cruciale update

Kevin De Bruyne is vanavond te gast bij het gala van de Gouden Schoen. De Rode Duivel sprak op de ...

58
58
Hatenboer laat zich gelden: RSCA weet niet wat het ziet

RSC Anderlecht kocht een jaar geleden Cedric Hatenboer voor ruim 2 miljoen euro. Hij werd al ...

228
228
'Uittocht bij Westerlo: volgende vertrekker staat klaar'

Bij KVC Westerlo mogen we nog een aantal uitgaande transfers verwachten. De Kemphanen kunnen het ...

65
65
'Clement wil smaakmaker uit de Jupiler Pro League'

Rangers FC is de afgelopen jaren wel vaker in België komen shoppen. Dat was niet altijd een ...

87
87
Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

In de Bundesliga opende Bayern München zijn jaar met een thuiswedstrijd tegen VfL Wolfsburg. In ...

70
70
RWDM en Lokeren komen met zeer opvallend nieuws

Bij RWDM en Sporting Lokeren hebben ze twee officiële berichten de wereld ingestuurd. De ...

71
71
United doodziek: nu ook Lammens gruwelijk in de fout

Na een erg woelige week, wou Manchester United FC zondagavond de rust binnen de club doen ...

113
113
'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Club Brugge staat op het punt om langs de kassa te passeren met Kaye Furo, die voor zo'n 10 miljoen ...

461
461
Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

18
18
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

269
269
Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

352
352
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

785
785
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

154
154
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

661
661
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

369
369

Meer sportnieuws