Volledige WK-voorselectie Martinez uitgelekt

607
Volledige WK-voorselectie Martinez uitgelekt

Vlak na de pijnlijke WK-uitschakeling maakte Roberto Martinez bekend dat hij stopt als bondscoach van België. En hoewel hij doorheen de jaren uitstekende zaken heeft gedaan voor het Belgische voetbal, kwam zijn vertrek geen moment te vroeg. Zo deed de Spanjaard steeds meer de wenkbrauwen fronsen met zijn keuzes.


Martinez bleef bijvoorbeeld halsstarrig vasthouden aan zijn persoonlijke spelprincipes en uitverkoren speelwijze. Op zich niets mis mee, maar de Duivels werden zo wel heel voorspelbaar. Dat was tijdens het vorige EK al het geval. Daarnaast week hij zelden af van de spelers die hem in het verleden aan successen hadden geholpen. Bovendien maakte hij ook bijzondere keuzes in zijn ruime voorselectie voor het WK in Qatar.

De bondscoach mocht uiteindelijk 26 spelers meepakken, maar moest op voorhand al een spelerslijst van 54 namen doorgeven aan de FIFA. En bij Het Nieuwsblad en La Dernière Heure is die volledige lijst nu ook gelekt. Daarbij valt meteen op dat slechts één speler van competitieleider KRC Genk de lijst haalde. Zo maakte Bryan Heynen deel uit van de vier spelers die zich standby moesten houden. Van assist-koning Mike Trésor is dan weer geen sprake.

VEEL PAARS-WIT
Daartegenover heeft promovendus KVC Westerlo wel twee spelers op de lijst staan: Nacer Chadli en Maxim De Cuyper. Andere opvallende namen zijn die van Anderlecht-talent Julien Duranville, zijn ploegmaats Francis Amuzu, Hannes Delcroix en Yari Verschaeren, Juventus-huurling Koni De Winter en AA Gent-winger Alessio Castro Montes. Ook ervaren Duivels zoals Christian Benteke (DC United), Adnan Januzaj (Sevilla FC) en Dedryck Boyata (Club Brugge) geraakten niet verdere dan de ruime voorselectie.

De voorselectie naast de 26 WK-gangers
Doelmannen: Sels, Kaminski
Verdedigers: De Winter, De Cuyper, Van der Heyden, Bornauw, Boyata, Delcroix, Mechele, Denayer
Middenvelders: Castro Montes, Vranckx, Lavia, Mangala, Praet, Chadli, Foket, Heynen, Saelemaekers, Sambi Lokonga
Aanvallers: Benteke, Origi, Duranville, Amuzu, Vanzeir, Verschaeren, Januzaj, Lukebakio

LEES OOK: ‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Wie wordt het meest gemist op deze lijst?

Meest recent

Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

0
0
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

52
52
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

61
61
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

160
160
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

148
148
Lavia naar absolute wereldtop? Opvallende uitspraak

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

46
46
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

331
331
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

311
311
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

160
160
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel erg relatief. Zo ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

120
120
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

109
109
PSV-Club Brugge lokt topscouts: één speler in de spotlights

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

186
186
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

184
184
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

1579
1579
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

375
375
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

299
299
Anderlecht begaat grove blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

318
318
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

92
92
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

227
227
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

245
245
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

106
106
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

82
82

Meer sportnieuws