Topcoach genoemd voor Duivels: "Best toch eens bellen"

door
Topcoach genoemd voor Duivels:

Het is inmiddels weer een dikke week geleden dat de Rode Duivels het loodje legden op het wereldkampioenschap en dat Roberto Martinez zijn vertrek aankondigde als bondscoach. Ondertussen begint de zoektocht naar een opvolger steeds meer vorm te krijgen. Al is de aanstelling van een nieuwe bondscoach nog niet voor meteen.


De KBVB maakte enkele dagen geleden bekend dat een speciale taskforce is aangesteld om de toekomst van de nationale ploeg mee in goede banen te leiden. De eerste taak bestaat eruit om een nieuwe technisch directeur aan te stellen. De naam van Michel Preud'homme weerklinkt daarvoor steeds luider. Vervolgens zal die nieuwe TD een geschikte opvolger voor Martinez moeten aanstellen.

Het is dus nog veel te vroeg om het over concrete pistes te hebben. Maar inmiddels is wel duidelijk naar wat voor profiel gezocht wordt. Zo moet de nieuwe bondscoach een '(buitenlandse) winnaar' zijn. Een Belgische trainer is niet bij voorbaat uitgesloten, maar sowieso zal de bond niemand weghalen die onder contract ligt bij een Belgische club. Het begint er dus steeds meer op te lijken dat de KBVB opnieuw voor een buitenlander zal gaan.

TOPCOACH ENRIQUE
Wat dat betreft is er sinds donderdag alvast een nieuwe kandidaat vrijgekomen. Luis Enrique werd immers aan de kant geschoven bij Spanje. Daar zette hij nochtans met succes een verjongingsoperatie in en liet hij zijn ploeg behoorlijk aantrekkelijk voetballen. Twee zaken waar de Duivels ook nood aan hebben. Analist Bob Peeters is dan ook voorstander voor de piste-Enrique. "Ik denk niet dat hij lang zonder werk zal zitten. En als je bij de Rode Duivels uitkomt ... misschien toch best eens telefoneren? Want hij is wel een topcoach", aldus Peeters bij Villa Sporza.

LEES OOK: Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Enrique zou een goede bondscoach voor België zijn ...

Meest recent

'Leegloop in Anderlecht: nieuwkomer laat kassa rinkelen'

RSC Anderlecht kan maar beter snel een sportieve baas aanstellen, want de Brusselaars stevenen ...

7
7
'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit?'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

110
110
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

196
196
‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

30
30
'Mourinho naar Real Madrid? Sensationele comeback lonkt'

Het seizoen loopt in de grote competities ten einde en de spanning begint te stijgen. Verschillende ...

52
52
Pfaff snapt niets van Anderlecht: “Zal ik nooit begrijpen”

RSC Anderlecht zoekt al acht jaar naar een prijs. Paars-Wit leek met Vincent Kompany de ambitieuze ...

140
140
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

49
49
Brazilië incasseert mokerslag: definitief géén WK voor ster

De Braziliaanse nationale ploeg behoort altijd tot de topfavorieten op het WK. Dat zal ook het geval ...

51
51
‘Janssen hakt knoop door over Antwerp-toekomst’

Waar ligt de toekomst van Vincent Janssen? Het contract van de Nederlandse aanvaller loopt aan het ...

256
256
Standard troeft KAA Gent én buitenland af: straffe ambities

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is uiteraard ...

151
151
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

48
48
Nainggolan krijgt steun uit onverwachte hoek: fans afgemaakt

De perikelen rond Radja Nainggolan en Beerschot blijven op sociale media ‘hot’. De ...

127
127
Toekomst Sporting Hasselt onzeker: “Dat is niet houdbaar”

Sporting Hasselt werd kampioen in Eerste Amateur en maakt de overstap naar het profvoetbal ...

168
168
‘Union-revelatie uit ambitie: bliksemtransfer op komst'

Union SG is dit seizoen weer sterk bezig. In de Champion Play-Offs staat de Brusselse club bovenaan. ...

73
73
Grote boycot Antwerp – Standard door ‘loze belofte’

De Europe Play-Offs liggen volledig open. Door het puntenverlies van KRC Genk maken ook Westerlo, ...

135
135
TRANSFERUURTJE: ‘Club shopt bij concurrent, Anderlecht schrapt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

405
405
Beerschot komt met statement over Nainggolan en Stijnen

Beerschot won met 3-2 van Patro Eisden na verlengingen, maar de escalaties tijdens de wedstrijd ...

121
121
Drama voor Anderlecht-jeugdproduct: Doku in zak en as

Eliot Matazo is een jeugdproduct van RSC Anderlecht, maar de middenvelder ging al op jonge leeftijd ...

110
110
'Knaltransfer Godts ter discussie: Ajax verlangt monstersom'

De zomermercato komt eraan en de clubs zijn al volop bezig met volgend seizoen. Mika Godt is grof ...

102
102
Wending Lukaku in de maak: bondscoach Garcia gespot

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller was vorig seizoen nog de grote man in ...

191
191
‘FIFA hoort Kompany: nieuwe regel op WK 2026’

Het WK 2026 sluipt dichterbij en de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn alle voorbereidingen aan ...

148
148
Nainggolan post verschroeiend statement: oorlog met fans

De wedstrijd tussen Beerschot en Patro Eisden zindert nog na. Radja Nainggolan bracht de uitploeg op ...

236
236
Totale exodus op Stayen? STVV-fans krijgen goed nieuws

De derde plaats en het Europese ticket zijn inmiddels binnen handbereik, STVV blijft dit seizoen ...

110
110
'Grootse renovatie Anderlecht: 17 (!) namen op vertrekkerslijst'

Officieel gezien heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe sportief directeur. Daar zal toch ...

758
758
Kompany reageert met Anderlecht-anekdote op CL-schorsing

In de Champions League is het dinsdagavond likkebaarden geblazen. Met Paris Saint-Germain en Bayern ...

118
118

Meer sportnieuws