Topcoach genoemd voor Duivels: "Best toch eens bellen"

door
Topcoach genoemd voor Duivels:

Het is inmiddels weer een dikke week geleden dat de Rode Duivels het loodje legden op het wereldkampioenschap en dat Roberto Martinez zijn vertrek aankondigde als bondscoach. Ondertussen begint de zoektocht naar een opvolger steeds meer vorm te krijgen. Al is de aanstelling van een nieuwe bondscoach nog niet voor meteen.


De KBVB maakte enkele dagen geleden bekend dat een speciale taskforce is aangesteld om de toekomst van de nationale ploeg mee in goede banen te leiden. De eerste taak bestaat eruit om een nieuwe technisch directeur aan te stellen. De naam van Michel Preud'homme weerklinkt daarvoor steeds luider. Vervolgens zal die nieuwe TD een geschikte opvolger voor Martinez moeten aanstellen.

Het is dus nog veel te vroeg om het over concrete pistes te hebben. Maar inmiddels is wel duidelijk naar wat voor profiel gezocht wordt. Zo moet de nieuwe bondscoach een '(buitenlandse) winnaar' zijn. Een Belgische trainer is niet bij voorbaat uitgesloten, maar sowieso zal de bond niemand weghalen die onder contract ligt bij een Belgische club. Het begint er dus steeds meer op te lijken dat de KBVB opnieuw voor een buitenlander zal gaan.

TOPCOACH ENRIQUE
Wat dat betreft is er sinds donderdag alvast een nieuwe kandidaat vrijgekomen. Luis Enrique werd immers aan de kant geschoven bij Spanje. Daar zette hij nochtans met succes een verjongingsoperatie in en liet hij zijn ploeg behoorlijk aantrekkelijk voetballen. Twee zaken waar de Duivels ook nood aan hebben. Analist Bob Peeters is dan ook voorstander voor de piste-Enrique. "Ik denk niet dat hij lang zonder werk zal zitten. En als je bij de Rode Duivels uitkomt ... misschien toch best eens telefoneren? Want hij is wel een topcoach", aldus Peeters bij Villa Sporza.

LEES OOK: Bob Peeters doet plannen SK Beveren uit de doeken

Enrique zou een goede bondscoach voor België zijn ...

Meest recent

Smaakmaker kondigt zomers vertrek bij Club aan

Club Brugge belooft een hete transferzomer tegemoet te gaan. Het lijkt opnieuw de nodige smaakmakers ...

31
31
Still lokt volgende Anderlecht-pion naar Watford

RSC Anderlecht zag een kleine maand geleden hoe interim-trainer Edward Still plotseling naar het ...

65
65
Ongezien! Trump doet oorlogsbriefing tijdens huldiging Messi en co

Het Inter Miami FC van co-eigenaar David Beckham en sterspeler Lionel Messi, legde vorig seizoen ...

40
40
Crisis totaal: Spurs in acuut degradatiegevaar na nieuwe afgang

Tottenham Hotspur incasseerde de voorbije seizoenen al heel wat klappen. Maar stilaan lijkt de bodem ...

51
51
Zelfs supporters roeren zich: Burgess naar exit bij Union?

Sinds Union SG zijn wederoptreden maakte op het hoogste niveau, behoorde Christian Burgess telkens ...

196
196
'Dossier Ordoñez ontploft: krankzinnige transfersom'

Club Brugge telt momenteel verschillende sterkhouders die allicht aan hun laatste maanden in het ...

325
325
'Barça doet heel Madrid daveren met opvolger Lewandowski'

FC Barcelona werd dinsdagavond uit de halve finales van de Copa del Rey geknikkerd door ...

145
145
Genk vs. Freiburg: statistieken duiden deze favoriet aan

De 1/8ste finales van de Europese competities gaan volgende week van start. Met KRC Genk is nog maar ...

92
92
Anderlecht snel weer kampioen? Hazard speelt open kaart

RSC Anderlecht hoopt in de bekerfinale van 14 mei zijn eerste prijs te pakken sinds 2017. Maar ...

346
346
POLL: Vermant of Tresoldi als eerste spits bij Club?

Nu de uitschakeling in de Champions League, heeft Club Brugge zich enkel nog te focussen op het ...

433
433
'Tactische bespreking met infuus' - grote zorgen om Tedesco

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

97
97
De Bruyne jaagt Napoli op stang: spanning ontploft

Kevin De Bruyne is terug, en dat zet in Napoli meteen alles op scherp. De opluchting is groot, maar ...

71
71
Titanenjob Overmars: ware volksverhuizing op Bosuil?

Antwerp FC wil in de komende maanden alsnog een Europees ticket veroveren via eender welke ...

264
264
Club bij Europese elite: prestigieuze uitnodiging van Barça

Onder meer met zijn knappe prestaties in de Champions League heeft Club Brugge KV de afgelopen ...

518
518
Sprankel hoop voor AA Gent: "Heel de ploeg denkt zo"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

241
241
Strijd om Play-Off I: deze kandidaat heeft zwaarste programma

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League telt nog drie speeldagen om de resterende drie ...

421
421
Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Binnen 98 dagen vindt in het legendarische Estadio Azteca de openingsmatch van het WK 2026 plaats. ...

223
223
Ruben Van Gucht schiet raak: nieuwe BV valt in zwijm

Een opvallend televisiemoment zorgt voor beroering rond Ruben Van Gucht. De bekende presentator van ...

169
169
'Waanzinnig record in zicht: Bayern schiet in actie met Kane'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

238
238
'Genk kan cashen: knaltransfer in stroomversnelling'

Dankzij een deugddoende zege tegen AA Gent wenkt de top zes voor KRC Genk, dat ook nog actief is in ...

424
424
'Anderlecht met rug tegen de muur: pech voor Taravel?'

De kogel lijkt stilaan door de kerk: als het van RSC Anderlecht zelf afhangt maakt ...

159
159
'Club Brugge heeft beet: recordtransfer krijgt vorm'

De jacht op Union is ingezet bij Club Brugge, waar alles moet wijken voor de twintigste landstitel. ...

659
659
De Cat aan de tand gevoeld: WK en exit Anderlecht?

Dé revelatie op de Belgische velden dit seizoen luistert naar de naam Nathan De Cat. Het ...

242
242
Oosting moet puzzelen: Antwerp mist halve basisploeg

Op drie speeldagen van het einde kan het nog steeds alle kanten op voor Antwerp, dat vijf ...

197
197
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

190
190

Meer sportnieuws