Topcoach genoemd voor Duivels: "Best toch eens bellen"

door
Topcoach genoemd voor Duivels:

Het is inmiddels weer een dikke week geleden dat de Rode Duivels het loodje legden op het wereldkampioenschap en dat Roberto Martinez zijn vertrek aankondigde als bondscoach. Ondertussen begint de zoektocht naar een opvolger steeds meer vorm te krijgen. Al is de aanstelling van een nieuwe bondscoach nog niet voor meteen.


De KBVB maakte enkele dagen geleden bekend dat een speciale taskforce is aangesteld om de toekomst van de nationale ploeg mee in goede banen te leiden. De eerste taak bestaat eruit om een nieuwe technisch directeur aan te stellen. De naam van Michel Preud'homme weerklinkt daarvoor steeds luider. Vervolgens zal die nieuwe TD een geschikte opvolger voor Martinez moeten aanstellen.

Het is dus nog veel te vroeg om het over concrete pistes te hebben. Maar inmiddels is wel duidelijk naar wat voor profiel gezocht wordt. Zo moet de nieuwe bondscoach een '(buitenlandse) winnaar' zijn. Een Belgische trainer is niet bij voorbaat uitgesloten, maar sowieso zal de bond niemand weghalen die onder contract ligt bij een Belgische club. Het begint er dus steeds meer op te lijken dat de KBVB opnieuw voor een buitenlander zal gaan.

TOPCOACH ENRIQUE
Wat dat betreft is er sinds donderdag alvast een nieuwe kandidaat vrijgekomen. Luis Enrique werd immers aan de kant geschoven bij Spanje. Daar zette hij nochtans met succes een verjongingsoperatie in en liet hij zijn ploeg behoorlijk aantrekkelijk voetballen. Twee zaken waar de Duivels ook nood aan hebben. Analist Bob Peeters is dan ook voorstander voor de piste-Enrique. "Ik denk niet dat hij lang zonder werk zal zitten. En als je bij de Rode Duivels uitkomt ... misschien toch best eens telefoneren? Want hij is wel een topcoach", aldus Peeters bij Villa Sporza.

LEES OOK: Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Enrique zou een goede bondscoach voor België zijn ...

Meest recent

Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

6
6
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

4
4
Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Nu het interlandvoetbal weer voorbij is, staat de start van de play-offs in de Jupiler Pro League ...

125
125
Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Ook in Engeland wordt er dit weekend weer gevoetbald nu de interlandbreak erop zit. Daar zit er bij ...

21
21
Straf: onbekende Belg legt Modric vuur aan de schenen

De Serie A krijgt in ons land doorgaans toch wat minder aandacht dan pakweg de Premier League en dat ...

18
18
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

107
107
Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Alle deelnemers van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn bekend. De Rode ...

60
60
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

156
156
Vermant is de pineut: Vanhaezebrouck snoeihard voor Tresoldi

Nicolo Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge het ene doelpunt na het ...

119
119
Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

KRC Genk kende een teleurstellend seizoenseinde. De Limburgers hadden uiteindelijk alles in eigen ...

222
222
Boussoufa mengt zich in racismedebat: “Club Brugge-fans...”

Afgelopen interlandperiode was er weer een moment dat heel wat stof deed opwaaien. Tijdens Spanje ...

268
268
'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

207
207
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

99
99
Karetsas krijgt advies: "Hij moet vertrekken"

KRC Genk moet dit seizoen vrede nemen met de Europe Play-Off. Dat betekent dat we een parel als ...

137
137
Degradatiestrijd al beslist? "Duimen voor mirakel"

Dit weekend beginnen de play-offs in de Jupiler Pro League. Daarin moet nog veel beslist worden, al ...

96
96
Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

129
129
JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

112
112
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

161
161
Union bibbert: smaakmaker sluit vertrek niet uit

Nadat het vorig seizoen al de titel veroverde, kan Union dit seizoen zowaar nog beter doen. Het ...

49
49
'Anderlecht neemt alweer afscheid van doelman'

Bij Anderlecht lijkt de zomermercato stilaan vorm te krijgen. Die zal in eerste instantie gepaard ...

184
184
'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

264
264
‘Mignolet weg na clash: Verhaeghe dreef hem buiten'

Bart Verhaeghe zette Simon Mignolet bij zijn afscheid op een voetstuk, maar achter die mooie woorden ...

558
558
'Anderlecht baalt keihard na transferupdate De Cat'

Voor de eerste keer in bijna anderhalf jaar had Anderlecht in de voorbije week nog eens een Rode ...

499
499
'Nieuwe klap Antwerp: 4 sterkhouders gratis weg'

Antwerp opent zijn play-offs vrijdagavond op de Bosuil tegen Genk. Die kraker wordt niet afgewerkt ...

379
379
‘Vertrek Lukaku krijgt vorm: eerste club meldt zich‘

Het wordt nog altijd afwachten hoe het conflict tussen Napoli en Romelu Lukaku opgelost zal worden. ...

363
363

Meer sportnieuws