'Riemer botst op eerste vraagteken bij Anderlecht'

door
'Riemer botst op eerste vraagteken bij Anderlecht'

RSC Anderlecht stelde donderdag zijn nieuwe hoofdtrainer Brian Riemer voor aan de pers. De Deen maakte zijn ambities meteen duidelijk en wil bij Paars-Wit een nieuwe 'agressieve en dominante' speelstijl gaan installeren. De vraag is evenwel of hij daarvoor over het juiste spelersmateriaal beschikt.


Riemer toonde zich weliswaar opvallend enthousiast over zijn huidige selectie. De coach was zeer tevreden over wat de spelers hem tijdens zijn eerste werkdagen hadden getoond op de winterstage in Kreta. Meermaals onderstreepte hij dat in de huidige kern ruim 'voldoende talent' zit om zijn plannen te doen slagen. Maar bij Het Laatste Nieuws stelt men de vraag of de spelersgroep ook fysiek voldoende klaar is.

De speelstijl die Riemer voor ogen heeft, met veel hoge druk, is immers zeer veeleisend. En de voorbije maanden bleek meermaals dat Paars-Wit het lastig heeft om een volledige wedstrijd aan hoge intensiteit af te werken. De nieuwe hoofdcoach heeft weliswaar nog een tweetal weken om zijn manschappen klaar te stomen, om een echte fysieke basis te leggen is doorgaans echter een volledige voorbereiding nodig.

GOEDE WAARDEMETERS
In de eerstvolgende matchen zal dus moeten blijken in welke mate de spelersgroep fysiek klaar is om de visie van Riemer in de praktijk om te zetten. Paars-Wit zal er in ieder geval meteen moeten staan. Vlak na de WK-break wacht immers een bekertopper tegen competitieleider KRC Genk, enkele dagen later volgt een bezoek aan het Sporting Charleroi van ex-coach Felice Mazzu. Meteen twee goede waardemeters dus.

LEES OOK: Hasi in de problemen bij Anderlecht: “Hij weet het niet”

Denkt u dat RSCA er meteen zal staan onder Riemer?

Meest recent

Expert voorspelt ware nachtmerrie door DAZN-debacle

Het DAZN-debacle met de Pro League en de grote telecombedrijven blijft de gemoederen bezighouden. ...

12
12
Antwerp én Anderlecht bestolen? “Snap er niets van”

Het 2-2 gelijkspel tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht wordt daags na de topper nog fel ...

17
17
Doku onder hoogspanning: Guardiola grijpt hard in

De feestdagen staan voor de deur en dan is het voor de profs soms tijd om de riem even los te laten. ...

16
16
Hasi in de problemen bij Anderlecht: “Hij weet het niet”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk in de Jupiler Pro League. Paars-Wit heeft grote ...

96
96
'Mika Godts staat plots voor absolute toptransfer'

Ajax beleeft tot dusver een moeilijk seizoen, maar Mika Godts is daarin wel een schaars lichtpuntje. ...

27
27
'Gouden kans: jeugdinternational gratis naar JPL'

De wintermercato opent zeer weldra zijn deuren en heel wat Belgische clubs kunnen versterking ...

47
47
"Hopelijk nooit in de JPL" - Stijnen helemaal afgemaakt

Stijn Stijnen en Patro Eisden stonden de voorbije dagen alweer volop in de spotlights, zij het ...

142
142
'Rampscenario in de maak voor Belgische profclubs'

Het blijft angstvallig afwachten welke afloop de vete tussen DAZN en de Pro League zal kennen. De ...

279
279
Theate sneert weer naar pers over Rode Duivels

Voor de Rode Duivels is 2025 een jaar met pieken en dalen geweest. Ze wisten wel hun ticket voor het ...

73
73
'Stassin krijgt belangrijk nieuws over knaltransfer'

In november haalde Rudi Garcia Romeo Vermant als nieuwe spits bij de selectie. Dat zal toch een ...

65
65
Axel Witsel alsnog terug naar Standard?

Na negentien speeldagen staat Standard knap zesde, al is het maar de vraag of ze die plaats zullen ...

119
119
Ondanks comeback: Defour keihard voor Anderlecht

Anderlecht heeft zondag een sterk staaltje mentale weerbaarheid laten zien. Het leek aanvankelijk op ...

217
217
Union moet alsnog sterkhouder komende weken missen

Union klopte afgelopen weekend Zulte Waregem met 2-0 en pakte zo nog eens een deugddoende ...

36
36
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende wending in Genk, knaltransfer Karetsas'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

903
903
“Luis in de pels” – ambitie STVV wringt bij toppers

Sint-Truiden VV blijft vriend en vijand verbazen dit seizoen. De Kanaries, onder leiding van Wouter ...

169
169
KAA Gent schrikt en spreekt Ivan Leko resoluut tegen

De vete tussen KAA Gent en Ivan Leko blijft voortduren. De Kroatische oefenmeester kon zegevieren ...

283
283
Birger Verstraete haalt verschroeiend uit: “Schandalig!”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Cercle Brugge. Eerder was Felice Mazzu ...

155
155
Topclubs vrezen: "We gaan voluit voor PO 1"

STVV is veruit dé verrassing van het seizoen in de Jupiler Pro League. Een lichtpunt in een ...

178
178
Anderlecht krijgt extra 'genialiteit': weldra basisplaats?

Bij RSC Anderlecht draait het dezer dagen blijkbaar enkel om intensiteit, energie en mentaliteit. ...

485
485
Leko scoort geen punten in Gent, wél bij Club: "Dat hoor je waaien"

Club Brugge won met 2-1 van AA Gent. Een verdiende zege, maar het was toch vooral de match waar Ivan ...

230
230
'Hoogspanning: verrassende wending in dossier van Hoefkens'

KRC Genk dacht aan Carl Hoefkens als de nieuwe trainer, maar die gaf aan bij NAC Breda te blijven. ...

303
303
Club Brugge lacht tanden bloot, KRC Genk gewaarschuwd

Club Brugge won met 2-1 van AA Gent. Voetballend was het een zeer matige Slag om Vlaanderen. Ook ...

670
670
Sardella dankt Kompany: "Toen hij hier trainer was..."

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van Royal Antwerp FC, dat zo wéér niet kon ...

152
152
Buffalo weigert hand Leko: "Heel onprofessioneel gehandeld"

De centrale figuur tijdens de clash van zondagmiddag tussen Club Brugge en AA Gent, was uiteraard ...

987
987
"Systematisch problematisch" - kranten buizen zondebok RSCA

RSC Anderlecht blijft het lastig hebben in de competitieduels op verplaatsing. Zondag pakte het op ...

358
358

Meer sportnieuws