'Riemer botst op eerste vraagteken bij Anderlecht'

door
'Riemer botst op eerste vraagteken bij Anderlecht'

RSC Anderlecht stelde donderdag zijn nieuwe hoofdtrainer Brian Riemer voor aan de pers. De Deen maakte zijn ambities meteen duidelijk en wil bij Paars-Wit een nieuwe 'agressieve en dominante' speelstijl gaan installeren. De vraag is evenwel of hij daarvoor over het juiste spelersmateriaal beschikt.


Riemer toonde zich weliswaar opvallend enthousiast over zijn huidige selectie. De coach was zeer tevreden over wat de spelers hem tijdens zijn eerste werkdagen hadden getoond op de winterstage in Kreta. Meermaals onderstreepte hij dat in de huidige kern ruim 'voldoende talent' zit om zijn plannen te doen slagen. Maar bij Het Laatste Nieuws stelt men de vraag of de spelersgroep ook fysiek voldoende klaar is.

De speelstijl die Riemer voor ogen heeft, met veel hoge druk, is immers zeer veeleisend. En de voorbije maanden bleek meermaals dat Paars-Wit het lastig heeft om een volledige wedstrijd aan hoge intensiteit af te werken. De nieuwe hoofdcoach heeft weliswaar nog een tweetal weken om zijn manschappen klaar te stomen, om een echte fysieke basis te leggen is doorgaans echter een volledige voorbereiding nodig.

GOEDE WAARDEMETERS
In de eerstvolgende matchen zal dus moeten blijken in welke mate de spelersgroep fysiek klaar is om de visie van Riemer in de praktijk om te zetten. Paars-Wit zal er in ieder geval meteen moeten staan. Vlak na de WK-break wacht immers een bekertopper tegen competitieleider KRC Genk, enkele dagen later volgt een bezoek aan het Sporting Charleroi van ex-coach Felice Mazzu. Meteen twee goede waardemeters dus.

LEES OOK: Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Denkt u dat RSCA er meteen zal staan onder Riemer?

Meest recent

Taravel vreest rampscenario: De Cat out tegen Club?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

10
10
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

31
31
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

303
303
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

158
158
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

91
91
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

86
86
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

129
129
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

47
47
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

503
503
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

44
44
Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

59
59
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

75
75
Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Nu het interlandvoetbal weer voorbij is, staat de start van de play-offs in de Jupiler Pro League ...

351
351
Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Ook in Engeland wordt er dit weekend weer gevoetbald nu de interlandbreak erop zit. Daar zit er bij ...

55
55
Straf: onbekende Belg legt Modric vuur aan de schenen

De Serie A krijgt in ons land doorgaans toch wat minder aandacht dan pakweg de Premier League en dat ...

27
27
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

138
138
Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Alle deelnemers van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn bekend. De Rode ...

97
97
Vermant is de pineut: Vanhaezebrouck snoeihard voor Tresoldi

Nicolo Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge het ene doelpunt na het ...

156
156
Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

KRC Genk kende een teleurstellend seizoenseinde. De Limburgers hadden uiteindelijk alles in eigen ...

321
321
Boussoufa mengt zich in racismedebat: “Club Brugge-fans...”

Afgelopen interlandperiode was er weer een moment dat heel wat stof deed opwaaien. Tijdens Spanje ...

334
334
'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

258
258
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

116
116
Karetsas krijgt advies: "Hij moet vertrekken"

KRC Genk moet dit seizoen vrede nemen met de Europe Play-Off. Dat betekent dat we een parel als ...

192
192
Degradatiestrijd al beslist? "Duimen voor mirakel"

Dit weekend beginnen de play-offs in de Jupiler Pro League. Daarin moet nog veel beslist worden, al ...

110
110
Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

152
152

Meer sportnieuws