Nieuwe clash met Van Gaal: "Jij begrijpt het niet!"

door
Nieuwe clash met Van Gaal:

Vrijdagavond is het zover, dan gaan de kwartfinales op het wereldkampioenschap in Qatar officieel van start. Daarbij is het onder meer uitkijken naar de clash tussen Nederland en Argentinië. Daags voor die wedstrijd kreeg bondscoach Louis van Gaal het andermaal aan de stok met een journalist.


Oranje deed het tot dusver erg goed op het WK en kon zich zonder al te grote problemen verzekeren van een plek in de kwartfinales. Maar het geleverde spel is vaak bijzonder afwachtend en behoudend. En dat terwijl de zogenaamde 'Nederlandse school' toch voor dominant en aanvallend voetbal staat. In eigen land krijgen Van Gaal en zijn ploeg hier dan ook de nodige kritiek op, tot grote ergernis van de bondscoach zelf.

Donderdag kreeg Van Gaal op zijn persbabbel de vraag wanneer hij het meest gelukkig was: toen zijn ploeg dominant en aantrekkelijk speelde of nu zijn ploeg 'omschakelvoetbal' speelt. En met die vraag was hij niet opgezet. "Het voetbal wordt niet meer zo gespeeld zoals in 1988 of in 1974. Toen was het nog een open spel. Dat is het niet meer", aldus de bondscoach. "Ik krijg iedere keer dezelfde vraag van je. Maar jij begrijpt niet dat het voetbal evolueert. Als jij dat niet ziet of begrijpt, is dat heel moeilijk voor te stellen."

ZELFDE ALS IN 2014
Voorlopig haalt Van Gaal in ieder geval zijn gelijk, de resultaten spreken voor zich. Bovendien kreeg hij wel vaker soortgelijke kritiek te verwerken. "Toen ik in 2014 met dat meer verdedigende systeem ben gekomen, kreeg ik ook kritieken. Maar nu speelt de halve wereld zo. Compact verdedigen is nu eenmaal makkelijker dan aanvallen. Nu lijkt het erop dat wij alleen maar verdedigen. Dat is niet waar."

LEES OOK: Boskamp opent frontale aanval op Donald Trump

Nederland brengt het minst aantrekkelijke voetbal van de kwartfinalisten ...

Meest recent

Club Brugge verbaasd: Leko grijpt hard in bij Vanaken

Bij Club Brugge wordt steeds duidelijker welke richting Ivan Leko uit wil. Ook voor Hans Vanaken ...

11
11
Lammens verbaast United-kleedkamer: "Van Mignolet geleerd"

Senne Lammens maakt zich steeds populairder als eerste doelman bij Manchester United. Deze week werd ...

25
25
Vertrek bij Anderlecht? Vader De Cat gooit kaarten op tafel

Nathan De Cat is momenteel talk of the town bij RSC Anderlecht. Dat heeft niet enkel te maken met ...

196
196
'Grootmacht opent gesprekken: dubbeltransfer Club Brugge'

Club Brugge heeft één groot doel in de komende weken en wil absoluut de 20ste ...

183
183
'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

151
151
Anderlecht-soap níét voorbij: nieuwe trainer na seizoen?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

159
159
Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

130
130
Werk bij Beveren: Peeters geeft transferplannen vrij

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

269
269
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

180
180
Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Momenteel is hij alweer bezig aan een mooi nieuw hoofdstuk bij KRC Genk. Nicky Hayen weigert dan ook ...

236
236
CPL: Patro doet uitstekende zaak, RSCA Futures onderuit

De titelstrijd mag dan wel beslist zijn, er staat in de Challenger Pro League nog steeds heel wat op ...

70
70
'Afgang met gevolgen: City dropt dubbele transferbom'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

183
183
Drama in Planet Group Arena: aftrap Gent-Zulte verlaat

Vrijdagavond wordt de 29ste speeldag van de Jupiler Pro League op gang getrapt met het duel tussen ...

427
427
Colpaert wisselt twee keer, Kanga toch fit bij AA Gent

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs weer in eigen handen, maar heeft geen marge ...

39
39
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

400
400
El Ouahdi na puike helft: zo reageerde Hayen in kleedkamer

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

120
120
Alarm bij Garcia: grote zorgen rond sterkhouder Duivels

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

125
125
'Club trekt bleek weg: miljoenen verdampen op mercato'

Na weken van pittige onderhandelingen slaagde Club Brugge KV er afgelopen transferzomer in een ...

395
395
Kahn helemaal bijgedraaid: straffe woorden doen Kompany blozen

Bayern München maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League door met 1-6 te gaan ...

297
297
Dilemma voor Hayen: wissel(s) van de wacht in Genk?

In de achtste finale van de Europa League boekte KRC Genk donderdag een deugddoende zege tegen SC ...

122
122
Pech voor Anderlecht: nieuwkomer al in de lappenmand

RSC Anderlecht maakte vrijdag officieel bekend dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

301
301
Ruben Van Gucht pakt uit na storm rond privéleven

Het was een opvallend rustige Van Gucht-week. De sportjournalist van de VRT stond de afgelopen weken ...

30
30
Antwerp krijgt eindelijk goed nieuws uit ziekenboeg

Antwerp krijgt zondag Standard over de vloer. Veel staat er op het eerste gezicht niet op het spel, ...

146
146
'Jackpot voor Club Brugge: record Jashari aan diggelen'

In de nieuwste update van het toonaangevende Transfermarkt vestigt Club Brugge een nieuw record, ...

596
596
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

143
143

Meer sportnieuws