Nieuwe clash met Van Gaal: "Jij begrijpt het niet!"

door
Nieuwe clash met Van Gaal:

Vrijdagavond is het zover, dan gaan de kwartfinales op het wereldkampioenschap in Qatar officieel van start. Daarbij is het onder meer uitkijken naar de clash tussen Nederland en Argentinië. Daags voor die wedstrijd kreeg bondscoach Louis van Gaal het andermaal aan de stok met een journalist.


Oranje deed het tot dusver erg goed op het WK en kon zich zonder al te grote problemen verzekeren van een plek in de kwartfinales. Maar het geleverde spel is vaak bijzonder afwachtend en behoudend. En dat terwijl de zogenaamde 'Nederlandse school' toch voor dominant en aanvallend voetbal staat. In eigen land krijgen Van Gaal en zijn ploeg hier dan ook de nodige kritiek op, tot grote ergernis van de bondscoach zelf.

Donderdag kreeg Van Gaal op zijn persbabbel de vraag wanneer hij het meest gelukkig was: toen zijn ploeg dominant en aantrekkelijk speelde of nu zijn ploeg 'omschakelvoetbal' speelt. En met die vraag was hij niet opgezet. "Het voetbal wordt niet meer zo gespeeld zoals in 1988 of in 1974. Toen was het nog een open spel. Dat is het niet meer", aldus de bondscoach. "Ik krijg iedere keer dezelfde vraag van je. Maar jij begrijpt niet dat het voetbal evolueert. Als jij dat niet ziet of begrijpt, is dat heel moeilijk voor te stellen."

ZELFDE ALS IN 2014
Voorlopig haalt Van Gaal in ieder geval zijn gelijk, de resultaten spreken voor zich. Bovendien kreeg hij wel vaker soortgelijke kritiek te verwerken. "Toen ik in 2014 met dat meer verdedigende systeem ben gekomen, kreeg ik ook kritieken. Maar nu speelt de halve wereld zo. Compact verdedigen is nu eenmaal makkelijker dan aanvallen. Nu lijkt het erop dat wij alleen maar verdedigen. Dat is niet waar."

Nederland brengt het minst aantrekkelijke voetbal van de kwartfinalisten ...

Meest recent

'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

0
0
Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

32
32
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

156
156
Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Er staat de komende weken nog heel veel op het spel in de Jupiler Pro League, maar de strijd om ...

86
86
TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Anderlecht, kleppers kloppen aan bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

110
110
Frustratie loopt op bij Union: grote paniek door Club?

Union SG deed vorige speeldag een uitstekende zaak door in eigen huis te winnen van Club Brugge. ...

217
217
Beerschot in beroep na ‘dreigende taal’ van Messoudi

Beerschot heeft zich geplaatst voor de Promotion Play-Offs in de Challenger Pro League. De Antwerpse ...

37
37
WK-drama voor Spanje: Yamal hoort snoeihard KDB-verdict

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada nadert met rasse schreden. Wie nu een blessure ...

150
150
Titelstrijd weer open: belangrijke vaststelling Union

Na de zege van Union tegen Club Brugge vorige zondag werd er nog gretig geopperd dat de weg naar de ...

146
146
'Bayern doet glorietijd herleven: Kompany verwelkomt iconen'

Vincent Kompany wordt dezer dagen op handen gedragen in München. Onze landgenoot veroverde ...

66
66
Deschacht haalt uit: vertrek bij Anderlecht kwam te laat

Anderlecht staat donderdagavond voor een belangrijke partij, want het kan op Stayen de derde plaats ...

138
138
'Marseille zet weer zinnen op JPL-smaakmaker'

De titelstrijd in de Ligue 1 wordt de komende weken nog razend spannend, maar Olympique Marseille ...

53
53
Club Brugge grijpt mis: terugkeer ketst af

Club Brugge zette dit seizoen opnieuw grote stappen met zijn jeugdopleiding, want Club NXT schopte ...

134
134
Ministuntje AA Gent: De Mil koestert één grote hoop

De titelstrijd kreeg woensdagavond weer een verrassende wending. Enkele dagen nadat het nog de ...

182
182
Rode Duivels plots tegen Italië op WK? Trump-plan duikt op

Bij de FIFA liet voorzitter Gianni Infantino onlangs nog weten dat Iran zeker zal deelnemen aan het ...

239
239
Vrancken héél mysterieus over transfer naar Anderlecht

RSC Anderlecht gaat mogelijk op zoek naar een nieuwe trainer, al is daar nog geen duidelijkheid ...

366
366
Beerschot slijpt de messen: "Dat gaan we tonen!"

In de Challenger Pro League beginnen de Play-Offs voor de promotie. Beerschot neemt het op tegen ...

145
145
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

75
75
Club Brugge slaat terug: titelstrijd ontploft

Club Brugge won overtuigend met 6-1 van KV Mechelen. Achteraf waren ze uiteraard blij in het Jan ...

210
210
Bertaccini doet Anderlecht dromen: cijfers spreken

Adriano Bertaccini is sterk begonnen aan de Play-Offs. De aanvaller kende tot op heden een ...

187
187
Kompany zet Bayern-top onder druk met beslissing van formaat

Bayern zit in een beslissende fase rond een transfertarget die Kompany al maanden bovenaan zijn ...

108
108
Nainggolan spreekt klare taal over vertrek bij Patro

Patro Eisden stuntte door Radja Nainggolan in januari naar Maasmechelen te halen. De voormalige Rode ...

457
457
'Anderlecht botst met Napoli: strijd barst los'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. De Brusselaars willen de kern in de ...

174
174
Hubert geeft verklaring voor pover Union SG

Union SG speelde een povere partij, niet de eerste, tegen AA Gent. Deze keer konden ze geen ...

240
240
Vanaken niet pijnvrij: "Ik maak het zo niet erger"

Club Brugge uit en thuis is een enorm verschil. Na RSC Anderlecht werd ook KV Mechelen vlot ...

176
176

Meer sportnieuws