Van Gaal Belgisch bondscoach? "Het speelt in zijn hoofd"

499 stemmen
Van Gaal Belgisch bondscoach?

De zoektocht naar een geschikte opvolger voor Roberto Martinez als bondscoach begint stilaan vorm te krijgen. Zo geraakte woensdag bekend dat een speciale taskforce werd opgericht die de zoektocht in goede banen moet leiden. Ondertussen is ook duidelijk dat men vooral op zoek is naar een buitenlandse trainer.


Uiteraard is nationaliteit niet het belangrijkste criterium, maar de kans dat het een Belgische bondscoach zal worden is klein. De meeste Belgische trainers liggen momenteel immers onder contract. En Michel Preud'homme, volgens velen de geknipte kandidaat, is naar verluidt op weg om technisch directeur te worden. Hij zal het naar alle waarschijnlijkheid dus over de landsgrenzen gaan zoeken. Eén van de namen die circuleren is alvast die van Louis van Gaal. De 71-jarige doet het momenteel uitstekend met Nederland.

Vorige week nog werd Van Gaal op zijn persbabbel gepolst naar eventuele interesse in het Belgische bondscoachschap en dat sloot hij allerminst op voorhand uit. Volgens analist Bob Peeters is dat toch een signaal. "Het feit dat hij zegt: 'ik heb er over nagedacht', dan speelt dat toch in zijn hoofd", zei Peeters bij Villa Sporza. "En als je dan Preud'homme aanstelt als nieuwe technisch directeur, heb je wel iemand met aanzien naar buitenlandse trainers toe. Bovendien is hij ook vertrouwd met de werking van de bond."

DUIDELIJK DISCOURS
Van Gaal is in ieder geval een echte topcoach die kan rekenen op het nodige ontzag bij de spelers. Peeters vindt het overigens een goede zaak dat hij er geen doekjes om windt naar de buitenwereld toe. "Het charmeert Van Gaal: hij zorgt altijd voor duidelijkheid", aldus de analist. Afwachten nu of de KBVB een poging zal ondernemen om de Nederlander te strikken. Maar eerst wordt het dus zaak om de nieuwe technisch directeur officieel te strikken.

LEES OOK: Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Van Gaal zou een ideale bondscoach zijn voor België ...

Meest recent

Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

5
5
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

27
27
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

178
178
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

330
330
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

153
153
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

96
96
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

157
157
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

120
120
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

412
412
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

66
66
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

101
101
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

142
142
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

508
508
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

75
75
Zware Coucke-protesten: fanclubs Anderlecht reageren

Het is voor Anderlecht alweer een zeer woelig seizoen geweest. Dat eindigde opnieuw zonder prijs, ...

483
483
Genk kan opnieuw jackpot treffen met eigen talenten

Voor Genk werd het een tegenvallend seizoen dat uiteindelijk eindigde zonder Europees ticket, maar ...

289
289
'Traditieclub zet alles op alles voor Meunier'

Thomas Meunier is maandag met de Rode Duivels op het vliegtuig richting de Verenigde Staten gestapt. ...

114
114
Garcia spreekt duidelijke WK-ambitie uit voor afreis

De Rode Duivels zitten nu helemaal in WK-modus. Maandagnamiddag zijn ze in Zaventem immers op het ...

211
211
'Club Brugge vindt nieuwe prijsschutter in Roemenië'

Club Brugge roerde zich vooralsnog nog niet op de transfermarkt, maar het lijkt voor een bijzonder ...

640
640
Alderweireld voorspelt: nog extra troef voor Rode Duivels

De Rode Duivels stappen maandagnamiddag op het vliegtuig naar de Verenigde Staten, waar ze op 15 ...

175
175
Lierse pakt uit met Belgische ex-speler van Bayern

Lierse beleefde een grijs seizoen en is nu al druk in de weer om straks beter te doen. Daarvoor ...

87
87
'Club moet alsnog vrezen voor vertrek goudhaantje'

Het is een woelig seizoen geweest voor Club NXT. Het eindigde pas als voorlaatste in de Challenger ...

246
246
'Standard heeft beet, maar verliest ook toptalent'

Het wordt uitkijken naar hoe Standard het volgend seizoen zal doen. De Rouches kwamen dit seizoen al ...

206
206
TRANSFERUURTJE: 'Trainersbommetjes bij Anderlecht én Feyenoord'

 De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

521
521
Rode Duivels stuiten meteen op eerste WK-struikelblok

De Rode Duivels hebben een uitstekende voorbereiding achter de rug. In Kroatië werd met 0-2 ...

252
252

Meer sportnieuws