Van Gaal Belgisch bondscoach? "Het speelt in zijn hoofd"

door
Van Gaal Belgisch bondscoach?

De zoektocht naar een geschikte opvolger voor Roberto Martinez als bondscoach begint stilaan vorm te krijgen. Zo geraakte woensdag bekend dat een speciale taskforce werd opgericht die de zoektocht in goede banen moet leiden. Ondertussen is ook duidelijk dat men vooral op zoek is naar een buitenlandse trainer.


Uiteraard is nationaliteit niet het belangrijkste criterium, maar de kans dat het een Belgische bondscoach zal worden is klein. De meeste Belgische trainers liggen momenteel immers onder contract. En Michel Preud'homme, volgens velen de geknipte kandidaat, is naar verluidt op weg om technisch directeur te worden. Hij zal het naar alle waarschijnlijkheid dus over de landsgrenzen gaan zoeken. Eén van de namen die circuleren is alvast die van Louis van Gaal. De 71-jarige doet het momenteel uitstekend met Nederland.

Vorige week nog werd Van Gaal op zijn persbabbel gepolst naar eventuele interesse in het Belgische bondscoachschap en dat sloot hij allerminst op voorhand uit. Volgens analist Bob Peeters is dat toch een signaal. "Het feit dat hij zegt: 'ik heb er over nagedacht', dan speelt dat toch in zijn hoofd", zei Peeters bij Villa Sporza. "En als je dan Preud'homme aanstelt als nieuwe technisch directeur, heb je wel iemand met aanzien naar buitenlandse trainers toe. Bovendien is hij ook vertrouwd met de werking van de bond."

DUIDELIJK DISCOURS
Van Gaal is in ieder geval een echte topcoach die kan rekenen op het nodige ontzag bij de spelers. Peeters vindt het overigens een goede zaak dat hij er geen doekjes om windt naar de buitenwereld toe. "Het charmeert Van Gaal: hij zorgt altijd voor duidelijkheid", aldus de analist. Afwachten nu of de KBVB een poging zal ondernemen om de Nederlander te strikken. Maar eerst wordt het dus zaak om de nieuwe technisch directeur officieel te strikken.

LEES OOK: Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

Van Gaal zou een ideale bondscoach zijn voor België ...

Meest recent

'Real legt megabod neer bij Bayern na glansrol in Bernabeu'

Bayern München heeft deze week een grote stap gezet richting de halve finale van de Champions ...

0
0
'Hoefkens en co doen enorme bom ontploffen in Nederland'

Antwerp zal het vrijdagavond in Charleroi opnieuw moeten stellen zonder Gyrano Kerk, die aan de kant ...

27
27
Zo greep Colpaert in na ongelooflijke misser Essevee

Er staan dit weekend ook in de Relegation Play-Off weer enkele belangrijke wedstrijden voor de deur. ...

18
18
'Anderlecht hakt knoop door: volgende optie gelicht'

Anderlecht moet zich dit weekend tegen AA Gent zien te herpakken als het niet verder teruggeslagen ...

114
114
Bayern‑top verrast Kompany met genadeloze wending

Bayern won in Bernabéu, maar intern bleef het daar niet bij. Terwijl Vincent Kompany sportief ...

80
80
Mignolet vreest einde: zware klap komt hard aan

Club Brugge moest donderdag een enorme opdoffer slikken. Het moest melden dat Simon Mignolet opnieuw ...

106
106
'Leegloop bij Standard: nog 6 vertrekkers in de maak?'

Standard begon vorig weekend uitstekend aan de Europe Play-Off met een zege in Leuven en kan met ...

64
64
‘Anderlecht verrast: oude bekende duikt plots op’

Anderlecht wacht nog steeds op zijn nieuwe sportief directeur, maar ondertussen moet er ook al ...

90
90
'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

147
147
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

43
43
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

735
735
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

67
67
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

73
73
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

341
341
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

88
88
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

370
370
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

384
384
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

63
63
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

188
188
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

151
151
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

89
89
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

40
40
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

277
277
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

57
57
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

52
52

Meer sportnieuws