Van Gaal Belgisch bondscoach? "Het speelt in zijn hoofd"

door
Van Gaal Belgisch bondscoach?

De zoektocht naar een geschikte opvolger voor Roberto Martinez als bondscoach begint stilaan vorm te krijgen. Zo geraakte woensdag bekend dat een speciale taskforce werd opgericht die de zoektocht in goede banen moet leiden. Ondertussen is ook duidelijk dat men vooral op zoek is naar een buitenlandse trainer.


Uiteraard is nationaliteit niet het belangrijkste criterium, maar de kans dat het een Belgische bondscoach zal worden is klein. De meeste Belgische trainers liggen momenteel immers onder contract. En Michel Preud'homme, volgens velen de geknipte kandidaat, is naar verluidt op weg om technisch directeur te worden. Hij zal het naar alle waarschijnlijkheid dus over de landsgrenzen gaan zoeken. Eén van de namen die circuleren is alvast die van Louis van Gaal. De 71-jarige doet het momenteel uitstekend met Nederland.

Vorige week nog werd Van Gaal op zijn persbabbel gepolst naar eventuele interesse in het Belgische bondscoachschap en dat sloot hij allerminst op voorhand uit. Volgens analist Bob Peeters is dat toch een signaal. "Het feit dat hij zegt: 'ik heb er over nagedacht', dan speelt dat toch in zijn hoofd", zei Peeters bij Villa Sporza. "En als je dan Preud'homme aanstelt als nieuwe technisch directeur, heb je wel iemand met aanzien naar buitenlandse trainers toe. Bovendien is hij ook vertrouwd met de werking van de bond."

DUIDELIJK DISCOURS
Van Gaal is in ieder geval een echte topcoach die kan rekenen op het nodige ontzag bij de spelers. Peeters vindt het overigens een goede zaak dat hij er geen doekjes om windt naar de buitenwereld toe. "Het charmeert Van Gaal: hij zorgt altijd voor duidelijkheid", aldus de analist. Afwachten nu of de KBVB een poging zal ondernemen om de Nederlander te strikken. Maar eerst wordt het dus zaak om de nieuwe technisch directeur officieel te strikken.

LEES OOK: SK Beveren slaat bijzonder grote slag

Van Gaal zou een ideale bondscoach zijn voor België ...

Meest recent

AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

3
3
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

18
18
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

31
31
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

70
70
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

18
18
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

60
60
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

275
275
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

43
43
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

42
42
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

95
95
Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Charleroi was de voorbije weken aan een zeer straffe reeks bezig. Nadat het zes veelal topmatchen ...

62
62
Riemer zijn hart gebroken: RSCA-lieveling verdwijnt

Brian Riemer was de laatste trainer die het best goed deed in Anderlecht. Hij werd door een ...

182
182
Cercle Brugge cashte opnieuw: derde duurste ooit

Cercle Brugge kende een zeer stevige wintermercato. De Bruggelingen lieten heel veel miljoenen ...

118
118
Van der Elst fronst: eerste keuze van Still verrast

Edward Still nam over na het ontslag van Besnik Hasi. Zijn eerste match ging meteen al niet goed: ...

131
131
'FC Barcelona duwt door: megadeal lijkt beslist'

FC Barcelona is bezig aan een goed seizoen. Ze kunnen nog de titel en de Champions League winnen. De ...

88
88
'Spoedoverleg bij Anderlecht: stuntnaam duikt op'

De klok tikt bij Anderlecht in de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach. Een piste-Thorsten Fink viel ...

593
593
'Bitsige strijd tussen Standard en Charleroi barst los'

Standard en Sporting Charleroi zijn twee ploegen die knokken voor een plaats in de top zes in de ...

47
47
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

299
299
Beslissende Trossard zet Arsenal op stevige titelkoers

In de Premier League stonden er om 16u maar liefst vijf wedstrijden op het programma. Arsenal was de ...

32
32
Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Om 16u was er toch de nodige spanning aan de Gaverbeek. Zulte Waregem gaf FCV Dender partij en dat ...

106
106
Dortmund zet Kompany & co zeer zwaar onder druk

Gaat het alsnog spannend worden in de Bundesliga? Borussia Dortmund staat op zes punten van Bayern ...

42
42
Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

99
99
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

89
89
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

64
64
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

540
540

Meer sportnieuws