Van Gaal Belgisch bondscoach? "Het speelt in zijn hoofd"

door
Van Gaal Belgisch bondscoach?

De zoektocht naar een geschikte opvolger voor Roberto Martinez als bondscoach begint stilaan vorm te krijgen. Zo geraakte woensdag bekend dat een speciale taskforce werd opgericht die de zoektocht in goede banen moet leiden. Ondertussen is ook duidelijk dat men vooral op zoek is naar een buitenlandse trainer.


Uiteraard is nationaliteit niet het belangrijkste criterium, maar de kans dat het een Belgische bondscoach zal worden is klein. De meeste Belgische trainers liggen momenteel immers onder contract. En Michel Preud'homme, volgens velen de geknipte kandidaat, is naar verluidt op weg om technisch directeur te worden. Hij zal het naar alle waarschijnlijkheid dus over de landsgrenzen gaan zoeken. Eén van de namen die circuleren is alvast die van Louis van Gaal. De 71-jarige doet het momenteel uitstekend met Nederland.

Vorige week nog werd Van Gaal op zijn persbabbel gepolst naar eventuele interesse in het Belgische bondscoachschap en dat sloot hij allerminst op voorhand uit. Volgens analist Bob Peeters is dat toch een signaal. "Het feit dat hij zegt: 'ik heb er over nagedacht', dan speelt dat toch in zijn hoofd", zei Peeters bij Villa Sporza. "En als je dan Preud'homme aanstelt als nieuwe technisch directeur, heb je wel iemand met aanzien naar buitenlandse trainers toe. Bovendien is hij ook vertrouwd met de werking van de bond."

DUIDELIJK DISCOURS
Van Gaal is in ieder geval een echte topcoach die kan rekenen op het nodige ontzag bij de spelers. Peeters vindt het overigens een goede zaak dat hij er geen doekjes om windt naar de buitenwereld toe. "Het charmeert Van Gaal: hij zorgt altijd voor duidelijkheid", aldus de analist. Afwachten nu of de KBVB een poging zal ondernemen om de Nederlander te strikken. Maar eerst wordt het dus zaak om de nieuwe technisch directeur officieel te strikken.

LEES OOK: Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Van Gaal zou een ideale bondscoach zijn voor België ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

107
107
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

45
45
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

152
152
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

48
48
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

12
12
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

139
139
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

201
201
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

38
38
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

358
358
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

268
268
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

207
207
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

33
33
Rode Duivel leeft op: "Buitengewoon"

Maxim De Cuyper mocht afgelopen weekend in de basis starten en bedankte voor het vertrouwen met twee ...

129
129
Vandenbempt snapt niets van JPL-club: “IJskoude keuze”

De Relegation Play-Offs zijn gedaan en Dender moet het in een tweeluik opnemen tegen Lommel. Peter ...

114
114
Trossard doet onthulling over VAR-controverse

Arsenal is nog steeds op titelkoers en een Belg speelt daar een grote rol in. Leandro Trossard werd ...

43
43
‘Courtois vreest: harde hand Mourinho dreigt bij Real’

José Mourinho wordt nadrukkelijker in verband gebracht met Real Madrid. De Portugese ...

147
147
‘Volgende uitdaging bekend: Openda geeft groen licht’

Loïs Openda kent een snertseizoen bij Juventus. De aanvaller speelt amper in Italië en ...

79
79
‘Club Brugge vreest vertrek: transferprioriteit onthuld’

Club Brugge verwacht een hete transferzomer. Blauw-Zwart strijdt nog volop voor de titel, maar ...

347
347
Absolute knaltransfer: Sadiki spreekt duidelijke taal

De opmars van Noah Sadiki is indrukwekkend. Na zijn transfer van Union SG naar Sunderland is de ...

89
89
Aardschok in Premier League: VAR afgemaakt na 17 replays

De overwinning van Arsenal op het veld van West Ham United zindert nog ferm na. In het absolute slot ...

97
97
Vandenbempt ziet twee titeltroeven Union SG opstaan

De titelstrijd is enorm spannend. Club Brugge is de leider in de Champions Play-Offs, maar Union SG ...

175
175
TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot KRC Genk en Union, Vossen verrast’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

368
368
Hayen heeft nieuw plan bij Genk: "Daar zie ik iets in"

Ondanks wisselvallige play-offs ligt KRC Genk nog steeds op koers om in de barrages te strijden voor ...

266
266
'Club keert kart volledig: play-offs plots weer op tafel'

Er is de voorbije maanden al heel wat discussie geweest over de competitiehervorming in de Jupiler ...

758
758
'Barça verbaast met komst voormalige JPL-smaakmaker'

FC Barcelona verzekerde zich zondagavond van een tweede titel op rij door in de Clasico af te ...

69
69
Vandenbempt waarschuwt Club Brugge: "Pas toch maar op"

Club Brugge is veruit de beste ploeg in deze Play-Offs. Ze overklasten STVV en beginnen als leider ...

453
453

Meer sportnieuws