"De Bruyne bezorgde België een absolute ramp"

586

Terwijl vrijdag de kwartfinales op het wereldkampioenschap in Qatar van start gaan, kunnen de Rode Duivels zich weer focussen op de tweede seizoenshelft bij hun respectievelijke clubs. Kevin De Bruyne bijvoorbeeld, wordt weldra terug verwacht bij Manchester City. En daar is men bij de Engelse kampioen niet rouwig om.


De spelmaker was bij zijn club immers bezig aan een puik seizoen en vormde een uitstekende combinatie met superspits Erling Haaland. Maar die hoogvorm kon hij niet doortrekken bij de nationale ploeg. Zo speelde De Bruyne een uiterst teleurstellend WK, met name in de eerste twee groepsmatchen was hij quasi onherkenbaar. En die gigantische vormdip zadelde voetbalminnend België met een zware kater op.

Dat zag ook de Engelse analist Paul Robinson, al denkt de oud-doelman dat zijn werkgever de vroege uitschakeling niet bepaald erg vindt. "Het is enorm goed nieuws voor City, maar een absolute ramp voor België", stelt Robinson bij FootballInsider. "Het was een moeilijke periode voor De Bruyne. Er was duidelijk veel onrust in het Belgische kamp toen naar buiten kwam dat hij zei dat ze te oud waren. Het WK was een lastig voor hem."

METEEN WEER AAN DE BAK
Momenteel verwerkt De Bruyne de teleurstelling van de voorbije weken met zijn gezin in Lapland. Maar normaal gezien sluit hij weldra terug aan bij Manchester City. Op donderdag 22 december beginnen de Cityzens er weer aan. In de 1/8ste finales van de League Cup wacht dan een clash tegen Liverpool FC. "Ik ben er zeker van dat hij blij zal zijn om weer terug bij City te zijn. En voor Pep Guardiola is het veel beter dat De Bruyne slechts een half toernooi weg was", besluit Robinson.

LEES OOK: 'Belgische Pirlo': Italië in ban van metamorfose De Bruyne

De Bruyne stelde individueel gezien het meest teleur van alle Duivels ...

Meest recent

Woede bij Cercle Brugge: "Dit is gewoon belachelijk!"

Cercle Brugge leek op weg naar enorme stunt op het veld van Union SG. Ze kwamen 0-2 voor, maar ...

0
0
Ex-lieveling Standard: "Ze deden mij voorstel om coach te worden”

Standard zit nog steeds in een moeilijke periode door het wanbeleid van de vorige jaren. Er is ...

23
23
Deschacht spuwt zijn gal over Anderlecht en benoemt 2 hiaten

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van AA Gent. Paars-Wit was 72 minuten lang goed, maar nadien was het ...

100
100
KRC Genk krijgt dubbele klap: schorsing én zware blessure

KRC Genk won na een al bij al matige match met 2-1 van Standard. De Limburgers kijken zo wel stilaan ...

64
64
Degryse snapt helemaal niets van Bruno: "Één grote carrousel"

RSC Anderlecht moet weer op de blaren zitten. Het schoot zichzelf weer danig in de voet tegen AA ...

46
46
Fenomeen bij Club Brugge: "Als ik deze lijn kan doortrekken..."

Club Brugge is bezig aan een zeer goed seizoen. De Supercup was de enige miskleun, maar in ...

147
147
Bruno met handen in het haar bij RSCA: één énorm probleem

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van AA Gent. Paars-Wit moet aan de bak de komende weken en een reeks ...

153
153
Van Gucht over zijn bankrekening: "Ik steek mijn middelvinger op"

Ruben Van Gucht ligt al geruime tijd onder een vergrootglas. Over zijn privéleven, zijn werk ...

104
104
Wisselzucht bij Bruno: Defour ziet opvallende reden

Het lijkt weer volop crisis te zijn bij Anderlecht na de 4-0-pandoering die het zondag kreeg van AA ...

74
74
Knaltransfer bij Club Brugge? Van der Elst doet voorspelling

Er resten nog twee maanden voor de wintermercato zijn deuren opent, maar nu lijkt het er al op dat ...

284
284
De Ketelaere haalt zijn gram na harde woorden van coach

Na een sterk WK was Charles De Ketelaere ook in de vorige interlandperiode weer beslissend bij de ...

117
117
'Villarreal aast op volgende miljoenentransfer in JPL'

Villarreal zorgde afgelopen zomer voor één van de meest opvallende transfers in de ...

57
57
Defour geeft STVV raad: "Daar moeten ze pieken"

STVV beleefde bijna een absolute droomweek. Het boekte donderdag een knappe zege in de Conference ...

26
26
Degryse benoemt hét pijnpunt bij Anderlecht

Anderlecht kreeg zondag een nieuwe klap door met 4-0 te verliezen in Gent. Het blikt zo terug op ...

193
193
"Ga naar Club Brugge": opvallend advies voor supertalent

Club Brugge mocht zondag weer Nicolo Tresoldi dankbaar zijn, want met een hattrick loodste de ...

625
625
België is klaar met Vitor Bruno: 7 verschroeiende uithalen

Belgische voetbalprogramma’s bekijkt hij naar eigen zeggen niet. Maar Vitor Bruno krijgt op ...

355
355
Van Bommel krijgt verrassende versterking bij Rode Duivels

Binnenkort zal Mark van Bommel zijn tweede selectie als bondscoach van de Rode Duivels bekend maken, ...

208
208
TRANSFERUURTJE: 'City en Chelsea azen op Club-speler, trainerswissels in JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

204
204
Club Brugge in rouw: "Zijn klaroen zal altijd bijblijven"

Blauw-Zwart pakte gisteren een nieuwe zege, thuis tegen STVV was Tresoldi andermaal de grote man. ...

228
228
Ontslag Euvrard bij Standard? Vandenbempt roept straffe taal

Standard Luik ging afgelopen speeldag met 2-1 onderuit op het veld van KRC Genk. De Rouches moesten ...

327
327
Ongeziene Club-transformatie: “Werd met hem gelachen”

Club Brugge begint op toerental te komen. Na enkele knappe Europese overwinningen tegen ...

448
448
Bruno onder vuur: Vandenbempt oordeelt over ontslag

RSC Anderlecht kende een dramatische zondag. Ze verloren met 4-0 van AA Gent, al had het ook ...

470
470
Euvrard onder druk bij Standard: "Dat is aan Wilmots"

Standard verloor na een degelijke prestatie met 2-1 op het veld van KRC Genk. De Rouches boekten zo ...

129
129
Jambon beleeft zijn Clasico-droom: "Uitnodiging kwam van hem"

Jan Jambon (N-VA) heeft zondagavond een voetbalavond beleefd die hij niet snel zal vergeten. De ...

65
65
Bruno doet opvallende bekentenis na afgang Anderlecht

RSC Anderlecht krijgt de volle laag na de 4-0 tegen AA Gent. Dat valt ergens te begrijpen, maar er ...

554
554

Meer sportnieuws