"De Bruyne bezorgde België een absolute ramp"

door

Terwijl vrijdag de kwartfinales op het wereldkampioenschap in Qatar van start gaan, kunnen de Rode Duivels zich weer focussen op de tweede seizoenshelft bij hun respectievelijke clubs. Kevin De Bruyne bijvoorbeeld, wordt weldra terug verwacht bij Manchester City. En daar is men bij de Engelse kampioen niet rouwig om.


De spelmaker was bij zijn club immers bezig aan een puik seizoen en vormde een uitstekende combinatie met superspits Erling Haaland. Maar die hoogvorm kon hij niet doortrekken bij de nationale ploeg. Zo speelde De Bruyne een uiterst teleurstellend WK, met name in de eerste twee groepsmatchen was hij quasi onherkenbaar. En die gigantische vormdip zadelde voetbalminnend België met een zware kater op.

Dat zag ook de Engelse analist Paul Robinson, al denkt de oud-doelman dat zijn werkgever de vroege uitschakeling niet bepaald erg vindt. "Het is enorm goed nieuws voor City, maar een absolute ramp voor België", stelt Robinson bij FootballInsider. "Het was een moeilijke periode voor De Bruyne. Er was duidelijk veel onrust in het Belgische kamp toen naar buiten kwam dat hij zei dat ze te oud waren. Het WK was een lastig voor hem."

METEEN WEER AAN DE BAK
Momenteel verwerkt De Bruyne de teleurstelling van de voorbije weken met zijn gezin in Lapland. Maar normaal gezien sluit hij weldra terug aan bij Manchester City. Op donderdag 22 december beginnen de Cityzens er weer aan. In de 1/8ste finales van de League Cup wacht dan een clash tegen Liverpool FC. "Ik ben er zeker van dat hij blij zal zijn om weer terug bij City te zijn. En voor Pep Guardiola is het veel beter dat De Bruyne slechts een half toernooi weg was", besluit Robinson.

LEES OOK: Rode Duivels revelatie op WK: twee spelers cruciaal

De Bruyne stelde individueel gezien het meest teleur van alle Duivels ...

Meest recent

Pocognoli geeft criticasters lik op stuk: Frankrijk keert kar

Sebastien Pocognoli kende een desastreuze start bij AS Monaco en er werd meteen al over een ...

0
0
Niet Vanaken, Bertaccini ziet beste JPL-speler bij Club

Club Brugge is de grote favoriet voor het duel met RSC Anderlecht. Adriano Bertaccini hoopt in de ...

42
42
Kompany verliest geduld met media na Bayern-zege

Bayern München won makkelijk met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. De titel kan Bayern ...

34
34
Proto bijt terug naar Renard na uitval over Anderlecht

Olivier Renard haalde enkele weken geleden zeer hard uit naar RSC Anderlecht, nadat hij er werd ...

58
58
Deschacht ziet Anderlecht-zonde: "Zet hem bij Club ..."

Zondagmiddag is het weer zover, dan kijken rivalen Club Brugge en RSC Anderlecht mekaar weer recht ...

282
282
Antwerp uitgeteld voor PO I? Oosting klaar en duidelijk

Mathematisch is er in principe nog heel wat mogelijk. Maar na vrijdagavond lijkt de Champions' ...

103
103
De Bruyne eindelijk weer voetballer: zo reageert Italiaanse pers

Na 132 dagen wachten, was het vrijdagavond eindelijk zover. Kevin De Bruyne maakte in de ...

71
71
‘Club Brugge genadeloos: hij kan z’n boeltje pakken’

Club Brugge gaat deze zomer genadeloos door de kern. Een speler met een aflopende verbintenis is de ...

218
218
Ommekeer in de maak: opnieuw Rode Duivel voor Genk?

De Rode Duivels trekken eind deze maand naar de VS om het WK voor te bereiden aan de hand van een ...

342
342
'Grote test Taravel: opvallende basisklant tegen Club Brugge'

Met twee opeenvolgende zeges is de rust bij RSC Anderlecht ietwat weergekeerd. Maar zondagmiddag ...

235
235
KV Kortrijk met cruciale partij: zekerheid op komst?

KV Kortrijk staat momenteel tweede in de Challenger Pro League. Die plaats geeft recht op een ticket ...

221
221
Bale legt uit : dit moét een coach kunnen bij Real Madrid

Real Madrid ontsloeg dit seizoen Xabi Alonso. Gareth Bale vond dat geen verrassing. De voormalige ...

45
45
Geslaagd of niet? Van der Elst maakt rapport Hayen

Nicky Hayen volgde Thorsten Fink op als coach van KRC Genk. De eerste maanden liggen ondertussen ...

146
146
Grote rentree De Bruyne, Pocognoli met enorme stunt

In het buitenland stonden er heel wat matchen op het programma. Zo kwamen Real Madrid, Bayern ...

83
83
Antwerp’s droom stort abrupt in na belabberde avond

Voor Antwerp is de hoop op de Champions' Play-Offs nu wel helemaal verdwenen. The Great Old speelde ...

118
118
Rode Duivels revelatie op WK: twee spelers cruciaal

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Eerst volgt er nog een stage in de Verenigde ...

76
76
Beerschot blijft dromen in CPL, Panda's met gehaktmolen

Op het Kiel blijven ze stiekem dromen van een miraculeuze rechtstreekse promotie. De Ratten pakten ...

57
57
De Sart over interesse JPL-clubs: "Zij informeerden"

Anno 2026 kan je als degelijke voetballer ook enorm veel geld verdienen. Zo spelen er heel wat ...

128
128
De Mil legt twee grote pijnpunten van AA Gent op tafel

Bij AA Gent is het van moeten. De Buffalo’s moeten winnen van KV Mechelen, anders lijkt de top ...

61
61
Hubert verrast bij Union SG: "Hij kan weer spelen"

Union SG heeft opvallend genoeg meer blessures nadat het programma lichter werd door de Champions ...

134
134
Zulte Waregem haalt slag thuis: contract tot 2029

Zulte Waregem is een zeer leuke ploeg om te volgen. Leuk voetbal en ook jonge talenten die er zich ...

67
67
Taravel krijgt het zwaar te verduren na gruwelijke blunder

Jérémy Taravel kreeg Anderlecht weer op de rails, maar nu dreigt het helemaal mis te ...

241
241
'Club Brugge grijpt naast absolute droomtransfer'

Club Brugge hoopte in januari zwaar toe te slaan op de transfermarkt, maar dat lukte niet echt. De ...

538
538
Ruben Van Gucht zorgt voor gigantische TV-bom

Als een ware magneet trok Ruben Van Gucht deze week andermaal alle aandacht naar zich. Een ruzie met ...

77
77
Vrancken geeft toe: "Ze deden een contractvoorstel"

STVV is aan een historisch seizoen bezig in de Jupiler Pro League. De Truienaars hopen dit weekend ...

289
289

Meer sportnieuws