"De Bruyne bezorgde België een absolute ramp"

586 stemmen

Terwijl vrijdag de kwartfinales op het wereldkampioenschap in Qatar van start gaan, kunnen de Rode Duivels zich weer focussen op de tweede seizoenshelft bij hun respectievelijke clubs. Kevin De Bruyne bijvoorbeeld, wordt weldra terug verwacht bij Manchester City. En daar is men bij de Engelse kampioen niet rouwig om.


De spelmaker was bij zijn club immers bezig aan een puik seizoen en vormde een uitstekende combinatie met superspits Erling Haaland. Maar die hoogvorm kon hij niet doortrekken bij de nationale ploeg. Zo speelde De Bruyne een uiterst teleurstellend WK, met name in de eerste twee groepsmatchen was hij quasi onherkenbaar. En die gigantische vormdip zadelde voetbalminnend België met een zware kater op.

Dat zag ook de Engelse analist Paul Robinson, al denkt de oud-doelman dat zijn werkgever de vroege uitschakeling niet bepaald erg vindt. "Het is enorm goed nieuws voor City, maar een absolute ramp voor België", stelt Robinson bij FootballInsider. "Het was een moeilijke periode voor De Bruyne. Er was duidelijk veel onrust in het Belgische kamp toen naar buiten kwam dat hij zei dat ze te oud waren. Het WK was een lastig voor hem."

METEEN WEER AAN DE BAK
Momenteel verwerkt De Bruyne de teleurstelling van de voorbije weken met zijn gezin in Lapland. Maar normaal gezien sluit hij weldra terug aan bij Manchester City. Op donderdag 22 december beginnen de Cityzens er weer aan. In de 1/8ste finales van de League Cup wacht dan een clash tegen Liverpool FC. "Ik ben er zeker van dat hij blij zal zijn om weer terug bij City te zijn. En voor Pep Guardiola is het veel beter dat De Bruyne slechts een half toernooi weg was", besluit Robinson.

LEES OOK: WK-koorts stijgt: Rode Duivels bijna compleet

De Bruyne stelde individueel gezien het meest teleur van alle Duivels ...

Meest recent

Genk onder grote druk: Heymans trekt harde conclusie

KRC Genk staat zondag voor een belangrijke laatste match van het seizoen. De Limburgers gaan op het ...

34
34
'Conte snel van straat: duizelingwekkend salaris gevraagd'

Antonio Conte vertrok vlak na de laatste speeldag van de Serie A bij SSC Napoli. Maar mogelijk volgt ...

55
55
Rellen Waalse derby: bondsparket eist loodzware sancties

De slotspeeldag van de Europe Play-Offs werden overschaduwd door de wantoestanden na ...

115
115
Exodus Club Brugge: víj́f kampioenenmakers naar uitgang

Met het behalen van de 20ste landstitel en een knappe Champions League-campagne, kan Club Brugge ...

197
197
Nieuwe coach voor Liverpool: "Er is maar één man"

Amper een jaar nadat hij de club naar de titel had geloodst, is het verhaal van Arne Slot bij ...

87
87
Ultiem duel Gent vs. Genk: "Zij zijn de favoriet"

Zondagavond wordt de allerlaatste match van het seizoen in de Jupiler Pro League afgewerkt. In de ...

144
144
'Carrick wordt beloond: United haalt Serie A-uitblinker'

Manchester United heeft zich na een kwakkelend seizoensstart op fraaie wijze herpakt. Op die goede ...

151
151
Union dropt bommetje: Christian Burgess verlaat vicekampioen

Union SG heeft zondagmiddag een drastische beslissing bekend gemaakt. Zo neemt de Belgische ...

335
335
'Alonso meldt zich met Chelsea-miljoenen bij Club Brugge'

Maandag begint Xabi Alonso aan zijn nieuwe avontuur bij Chelsea FC. De Spaanse trainer zal dan ...

601
601
Deschacht verrast vriend en vijand met nieuwe rol

Van de grasmat naar de camera. Olivier Deschacht heeft een opvallende nieuwe uitdaging gevonden na ...

46
46
'Kompany op wenken bediend: Bayern gaat voor WK-ganger'

Vincent Kompany heeft een uitstekend seizoen als coach van Bayern München achter de rug. Maar ...

330
330
De Condé maakt agenda vrij: heftige transferzomer Genk

KRC Genk strijd zondagavond tegen AA Gent voor het laatste Europese ticket. Maar ongeacht de ...

216
216
'Nieuwe club Van Bommel: niemand zag dit aankomen'

Sins Mark van Bommel zo'n twee jaar geleden door de grote poort vertrok bij Antwerp FC, zit de ...

449
449
'Garcia krijgt cruciaal nieuws over toekomst bij Duivels'

Rudi Garcia maakt zich op voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Voor de ...

218
218
TRANSFERUURTJE: 'Bliksemaftocht Jashari, Genk wil international'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

301
301
KRC Genk-smaakmaker hint naar enorme transferwending

KRC Genk moet nog Europees voetbal over de streep zien te trekken tegen KAA Gent. De Limburgers ...

231
231
KAA Gent-fans clashen met speler: “Dat gaat te ver”

KAA Gent speelt een levensbelangrijke barragewedstrijd tegen KRC Genk. De Buffalo’s kunnen nog ...

206
206
Toby Alderweireld roept grote schande na CL-finale

Paris Saint-Germain heeft voor het tweede jaar op rij de Champions League gewonnen. Arsenal kwam op ...

193
193
El Ouahdi onthult last-minute poging KBVB: harde afwijzing

De Rode Duivels zagen de afgelopen maanden heel wat spelers voor een ander land kiezen. De keuze van ...

231
231
Chelsea maakt Arsenal en Trossard compleet belachelijk

Arsenal stond dicht bij zijn eerste Champions League. De Londenaren kwamen op voorsprong, maar PSG ...

133
133
‘Grote stunt als opvolger Wouter Vrancken bij STVV?’

Sint-Truiden VV was dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. Onder Wouter ...

570
570
Pijnlijk verdict Verschaeren: “Wie zit op hem te wachten?"

RSC Anderlecht zal een aantal spelers de club zien verlaten. Gilles De Bilde sprak bij DAZN over ...

473
473
Transfers tussen Club en Feyenoord: Rigaux reageert

Dévy Rigaux is de nieuwe sportief directeur van Feyenoord. Hij kwam over van Club Brugge. ...

238
238
‘Standard zoekt geld: topspelers in de kijker’

Standard is op zoek naar versterking en er worden veel namen genoemd. Ook aan uitgaande zijde gaat ...

212
212
Stijnen terug naar Club Brugge? "Misplaatste arrogantie"

Bij Club Brugge haalden ze Ivan Leko terug als coach en die bezorgde hen de landstitel. Er is nog ...

390
390

Meer sportnieuws