"De Bruyne bezorgde België een absolute ramp"

door

Terwijl vrijdag de kwartfinales op het wereldkampioenschap in Qatar van start gaan, kunnen de Rode Duivels zich weer focussen op de tweede seizoenshelft bij hun respectievelijke clubs. Kevin De Bruyne bijvoorbeeld, wordt weldra terug verwacht bij Manchester City. En daar is men bij de Engelse kampioen niet rouwig om.


De spelmaker was bij zijn club immers bezig aan een puik seizoen en vormde een uitstekende combinatie met superspits Erling Haaland. Maar die hoogvorm kon hij niet doortrekken bij de nationale ploeg. Zo speelde De Bruyne een uiterst teleurstellend WK, met name in de eerste twee groepsmatchen was hij quasi onherkenbaar. En die gigantische vormdip zadelde voetbalminnend België met een zware kater op.

Dat zag ook de Engelse analist Paul Robinson, al denkt de oud-doelman dat zijn werkgever de vroege uitschakeling niet bepaald erg vindt. "Het is enorm goed nieuws voor City, maar een absolute ramp voor België", stelt Robinson bij FootballInsider. "Het was een moeilijke periode voor De Bruyne. Er was duidelijk veel onrust in het Belgische kamp toen naar buiten kwam dat hij zei dat ze te oud waren. Het WK was een lastig voor hem."

METEEN WEER AAN DE BAK
Momenteel verwerkt De Bruyne de teleurstelling van de voorbije weken met zijn gezin in Lapland. Maar normaal gezien sluit hij weldra terug aan bij Manchester City. Op donderdag 22 december beginnen de Cityzens er weer aan. In de 1/8ste finales van de League Cup wacht dan een clash tegen Liverpool FC. "Ik ben er zeker van dat hij blij zal zijn om weer terug bij City te zijn. En voor Pep Guardiola is het veel beter dat De Bruyne slechts een half toernooi weg was", besluit Robinson.

LEES OOK: Nieuwe flirt met De Bruyne: “Contact met entourage”

De Bruyne stelde individueel gezien het meest teleur van alle Duivels ...

Meest recent

Wout wint Roubaix! Voetbalwereld geniet mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

47
47
Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Club Brugge boekte zaterdagavond op het veld van STVV een cruciale driepunter (1-2), maar maakte ...

112
112
'Carrick legt transfereis neer: United-bom van 90 miljoen'

Na een uitstekende reeks in de voorbije weken, is Manchester United goed op weg naar de derde plaats ...

25
25
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

64
64
Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

70
70
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

11
11
Toptarget speelt open kaart: "Transfer naar Club Brugge?"

Of hij nog in actie zal komen bij Club Brugge, zal afhangen van zijn revalidatie. Maar feit is dat ...

128
128
Leko dropt hint: essentiële wissel in basiself Club?

Club Brugge wist zaterdagavond de volle buit te pakken na een erg moeizame wedstrijd op het veld van ...

116
116
'Maat is vol: RSCA-titularis speelt plek definitief kwijt'

RSC Anderlecht krijgt zondagavond het bezoek van AA Gent. De algemene verwachting is dat coach ...

192
192
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern contacteert steraanvaller'

Bayern München heeft zaterdagavond geschiedenis geschreven. Tijdens de vlotte zege op St. Pauli ...

132
132
'Standard ruikt centen: transfersom van 10 miljoen'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

178
178
KV Mechelen - Union: Vanderbiest en Hubert wisselen één keer

Union SG is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen, maar moet zondagmiddag wel bevestigen op ...

22
22
Hayen klopt op tafel bij Genk: "Gaan er alles aan doen"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

214
214
'City steekt zomermercato in de fik met topmiddenvelder'

Manchester City maakt zich op voor Premier League-toppers die de Engelse titelstrijd in een ...

73
73
TU: 'Gepeperde transfersom Vermeeren, Club vindt aanvaller'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

226
226
KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer te zien zijn in de Jupiler Pro League. De Kerels waren zeker ...

284
284
Sebaoui briest na STVV – Club Brugge: ploegmakkers afgemaakt

STVV stond op voorsprong in de eerste helft tegen Club Brugge. De Kanaries speelden een sterke ...

139
139
Uitblinker Godts spreekt over zomerse knaltransfer

Mika Godts behoorde bij Ajax weer tot de uitblinkers. De buitenspeler was goed voor een doelpunt, ...

44
44
Vetlesen zet Club Brugge op scherp: “Assholes…”

Het zag er na 45 minuten op Stayen niet goed uit voor Club Brugge. Blauw-Zwart stond op achterstand ...

217
217
Union Berlin pakt uit met primeur: eerste vrouwelijke T1

Union Berlin staat in de Bundesliga op een elfde plek, op zeven punten van de degradatiestreep. De ...

43
43
Valentine gooit bom rond Van Gucht: Charlotte slaat terug

De liefdesperikelen rond Ruben Van Gucht hebben een nieuwe, opvallende wending genomen. In een ...

111
111
Vanderbiest waarschuwt Club Brugge & co

KV Mechelen pakte vorige week een punt tegen AA Gent. Dat was oververdiend. Vandaag nemen de ...

257
257
Westerlo kietelt KRC Genk: spelers spreken ambitie uit

Waar sommigen misschien hadden verwacht dat Royal Antwerp FC of Standard het KRC Genk nog moeilijk ...

111
111
Paniek in amateur: 'Racismerel beslist kampioenschap'

In de amateurreeksen is het stilaan ook 'money time'. Toch lijkt er in één van die ...

95
95
Vanaken verrast: lof voor opvallende pion

Club Brugge kroop door het oog van de naald tegen STVV. De Kanaries verdienden meer dan een ...

199
199

Meer sportnieuws