"De Bruyne bezorgde België een absolute ramp"

586

Terwijl vrijdag de kwartfinales op het wereldkampioenschap in Qatar van start gaan, kunnen de Rode Duivels zich weer focussen op de tweede seizoenshelft bij hun respectievelijke clubs. Kevin De Bruyne bijvoorbeeld, wordt weldra terug verwacht bij Manchester City. En daar is men bij de Engelse kampioen niet rouwig om.


De spelmaker was bij zijn club immers bezig aan een puik seizoen en vormde een uitstekende combinatie met superspits Erling Haaland. Maar die hoogvorm kon hij niet doortrekken bij de nationale ploeg. Zo speelde De Bruyne een uiterst teleurstellend WK, met name in de eerste twee groepsmatchen was hij quasi onherkenbaar. En die gigantische vormdip zadelde voetbalminnend België met een zware kater op.

Dat zag ook de Engelse analist Paul Robinson, al denkt de oud-doelman dat zijn werkgever de vroege uitschakeling niet bepaald erg vindt. "Het is enorm goed nieuws voor City, maar een absolute ramp voor België", stelt Robinson bij FootballInsider. "Het was een moeilijke periode voor De Bruyne. Er was duidelijk veel onrust in het Belgische kamp toen naar buiten kwam dat hij zei dat ze te oud waren. Het WK was een lastig voor hem."

METEEN WEER AAN DE BAK
Momenteel verwerkt De Bruyne de teleurstelling van de voorbije weken met zijn gezin in Lapland. Maar normaal gezien sluit hij weldra terug aan bij Manchester City. Op donderdag 22 december beginnen de Cityzens er weer aan. In de 1/8ste finales van de League Cup wacht dan een clash tegen Liverpool FC. "Ik ben er zeker van dat hij blij zal zijn om weer terug bij City te zijn. En voor Pep Guardiola is het veel beter dat De Bruyne slechts een half toernooi weg was", besluit Robinson.

LEES OOK: ‘Van Bommel gooit De Bruyne per direct uit basis’

De Bruyne stelde individueel gezien het meest teleur van alle Duivels ...

Meest recent

Antwerp-fans kloppen op tafel: dreigende taal voor Standard

Vlak voor de topper tussen Standard Luik en Royal Antwerp FC werd plots bekend dat de supporters van ...

22
22
Westerlo wrijft zich in de handen met nieuwe aanvalsleider

Westerlo heeft zich deze zomermercato flink geroerd. De Kemphanen haalde bijna een nieuwe selectie ...

10
10
Hairemans neemt met pijn in het hart afscheid van Antwerp

Geoffrey Hairemans (35) maakt de overstap van Royal Antwerp FC naar Sporting Hasselt. De ...

50
50
Lille stampt hard na en maakt Meunier compleet af

Thomas Meunier vertrok afgelopen zomer transfervrij van Lille naar Sunderland. De Rode Duivel was ...

99
99
Vanaken eerlijk na speciale wedstrijd tegen Lommel

Club Brugge kreeg vorige speeldag een mokerslag te verwerken met de nederlaag tegen KAA Gent, maar ...

71
71
Thorup overweegt drastische Brughmans-keuze

De grote transferverrassing van afgelopen zomermercato was de uitgaande deal van Lucca Brughmans. De ...

183
183
Basispion Club Brugge: "Ben geen 15 miljoen waard"

Club Brugge had nog véél meer geld kunnen vangen op de transfermarkt, maar ze ...

148
148
Smaakmaker voor Union: "Explosief, stevig en prima schot"

In het Belgische voetbal worden er héél veel transfers gedaan. Elke zomer worden de ...

54
54
Nostalgie voor Kompany: "Krijgen steun uit België"

Bayern München is uitstekend begonnen aan het seizoen. Vincent Kompany & co wonnen drie ...

59
59
Leko onthult: deze harde boodschap kreeg falende Diakhon

Club Brugge pakte vrijdagavond de drie punten mee uit het Soevereinstadion, maar maakte tegen Lommel ...

346
346
Selectie Van Bommel: eerste grote slachtoffers al bekend?

Eind deze maand maakt Mark van Bommel zijn officiële debuut als Belgisch bondscoach. De ...

1596
1596
Anderlecht bikkelhard: kaakslag voor Stroeykens/Bertaccini

RSC Anderlecht heeft een razend drukke mercato achter de rug. De Brusselaars haalden een elftal aan ...

597
597
Verhaeghe voorspelt complete Club Brugge-ramp

Bart Verhaeghe waarschuwde zelf al voor het enorme financiële risico dat Club Brugge liep met ...

547
547
"Lamentabel" - Club Brugge-schlemiel 'delft eigen graf'

Club Brugge heeft zich vrijdagavond herpakt na de slipper op het veld van AA Gent. Tenminste toch ...

534
534
UCL-koorts: dramatische start PSG, eerste uitschuiver Real

Volgende week gaat de League Phase in de Champions League van start. Maar enkele van de Europese ...

54
54
Patro stunt op de transfermarkt: Stijnen geeft uitleg

Patro Eisden sloeg op de laatste dag van de mercato nog keihard toe. De club uit de Challenger Pro ...

132
132
Euvrard tempert verwachtingen: “Wellicht niet tegen Antwerp”

Bij Standard begonnen ze niet onaardig aan het nieuwe seizoen. De ploeg had zelfs nog meer punten ...

155
155
Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

495
495
Zegevierend Club overtuigt wederom niet tegen moedig Lommel

Club Brugge blijft voorlopig bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Na de pijnlijke nederlaag ...

212
212
Thorup maakt balans op van mercato KRC Genk

KRC Genk spendeerde ruim dertig miljoen euro op de transfermarkt, enkel Club Brugge investeerde meer ...

210
210
CPL knettert: Vossen zet Kiel in brand, Kadavers verbazen

Spektakel op het Kiel én een nieuwe koppositie voor Dender: de Challenger Pro League leverde ...

152
152
'STVV greep naast twee enorme transferstunts'

STVV wist zich in het slot van de mercato nog te versterken. De Truienaars waagden ook hun kans bij ...

184
184
Olivier Deschacht pakt zwaar uit, fans hebben één boodschap

Olivier Deschacht heeft de voorbije jaren een opvallende tweede carrière uitgebouwd naast het ...

130
130
Club op voorsprong in Lommel: één speler krijgt volle laag

Club Brugge nam het vanavond op in en tegen Lommel SK. Hoe verging het de Bruggelingen de eerste 45 ...

291
291
'Anderlecht weigerde 28-voudig Frans international'

RSC Anderlecht kreeg deze zomer een opvallende naam aangeboden. Presnel Kimpembe, de ervaren Franse ...

699
699

Meer sportnieuws