'Zoektocht nieuwe bondscoach neemt maanden in beslag'

92
'Zoektocht nieuwe bondscoach neemt maanden in beslag'

Om de zoektocht naar een nieuwe bondscoach te bespoedigen riep CEO van de voetbalbond Peter Bossaert de hulp in van onder meer Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe, een beslissing die niet overal op even veel bijval kan rekenen. Bovendien betekent de oprichting van een zogenaamde taskforce niet per se dat we snel witte rook hoeven te verwachten.


Na zes jaar onder leiding van Roberto Martinez beginnen de Rode Duivels, en bij uitbreiding het Belgisch voetbal in het algemeen, straks aan een nieuw hoofdstuk. Per slot van rekening deed de Spanjaard niet louter dienst als selectieheer, daarnaast was hij ook de technisch directeur van de KBVB. In één klap moeten er dan ook twee vacatures worden ingevuld.

Eerder op de dag geraakte bekend dat Michel Preud'homme, tevens genoemd als kandidaat-bondscoach, in polepositie zou liggen om de functie van TD op zich te nemen. Bart Lagae, journalist bij De Standaard, meent dat er daarover rond nieuwjaar alleszins reeds uitsluitsel moet volgen. Pas nadien kan de jacht op een trainer in een stroomversnelling geraken.

GEEN INLOOPPERIODE?
Nog volgens Lagae zou het daarom zomaar kunnen dat de nieuwe bondscoach pas vanaf februari of zelfs begin maart aan de slag gaat. In dat laatste geval krijgt hij dan wel weinig tijd om zich in te werken, want op 24 maart staat al de eerstvolgende opdracht op het programma. De Rode Duivels openen dan hun EK-kwalificatiecampagne op bezoek bij Zweden.

LEES OOK: Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

De KBVB moet meer haast maken in dit dossier

Meest recent

‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

4
4
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

13
13
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

36
36
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

115
115
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

21
21
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

26
26
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

53
53
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

83
83
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

11
11
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

51
51
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

321
321
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

202
202
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

159
159
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

173
173
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

78
78
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

49
49
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

125
125
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

85
85
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

68
68
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

137
137
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

298
298
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

66
66
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

213
213
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

130
130
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

483
483

Meer sportnieuws