'Preud'homme technisch directeur, pech voor Vanhaezebrouck'

door
'Preud'homme technisch directeur, pech voor Vanhaezebrouck'

België gaat op zoek naar een nieuwe technisch directeur en een bondscoach. De Standaard komt met een stand van zaken over beide dossiers. Het lijkt nu al vast te staan dat Michel Preud'homme zal terugkeren in het voetbal. Dat is geen verrassing.


Preud'homme zou de topkandidaat zijn om technisch directeur te worden. Het is geen toeval dat zijn naam het luidst klinkt. Preud'homme was bij ploegen als AA Gent, Club Brugge en Standard al meer dan enkel een coach en kent het Belgische voetbal door en door. Bovendien is hij ook een grote naam in het buitenland en iemand waarvoor toch deuren opengaan. Preud'homme is daarom dé kandidaat bij uitstek om één van de twee functies op te vullen die Martinez invulde.

BUITENLANDER

Preud'homme wordt dus héél waarschijnlijk geen bondscoach. Wie het dan wél gaat worden, dat is een groot vraagteken. De kans lijkt klein te zijn dat iemand als Hein Vanhaezebrouck in beeld komt. Sterspelers als Thibaut Courtois, Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne zijn gewend om met trainers te werken die internationaal naam en faam maakten, waardoor een trainer die enkel in België werkte moeilijk ligt. Daarom ligt de voorkeur op een buitenlander.

Eden Hazard haakte al af en de bond wil met een internationale toptrainer De Bruyne en Lukaku overtuigen aan boord te blijven. De taskforce die de nieuwe coach gaat kiezen, moet niet hopen op een topper als Antonio Conte. Dergelijke trainers zijn veel te duur, maar de bond zoekt in de categorie daar net onder. Het is niet uitgesloten dat ze een buitenlandse trainer weghalen bij een club. Wordt dus vervolgd.

LEES OOK: Herman Brusselmans kijkt angst in ogen bij gruwelijk gevecht

Goede keuzes?

Meest recent

Opstelling Duivels: één verrassing en spectaculaire voorlinie

De Rode Duivels hervatten donderdagavond hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026. Op het veld van ...

114
114
Joos en Hein ly-risch over Duivel: "Hij wordt dé ster"

In de kwalificatiecampagne voor het WK 2026 nemen de Rode Duivels het donderdagavond op tegen ...

95
95
Penalty-debacle bezorgt Jonge Duivels ijskoude douche

De Belgische beloften zijn met een dure slipper aan hun kwalificatiecampagne voor het EK 2027 ...

143
143
'Genk vloekt luidop: Standard trekt stekker uit transfer'

De zomermercato is in België nog eventjes geopend, verschillende clubs proberen dan ook nog een ...

316
316
Kapiteinsdebat bij Duivels: "Verbazend dat hij het niet is"

De Rode Duivels hervatten donderdagavond hun kwalficatiecampagne voor het WK 2026. Daags voor de ...

312
312
Courtois velt Lammens-oordeel: waarschuwing komt hard aan

Senne Lammens heeft zijn droomtransfer beet. De doelman maakte afgelopen seizoen veel indruk bij ...

314
314
Fabio Silva maakt zich onsterfelijk belachelijk

Fabio Silva heeft een verleden bij RSC Anderlecht. Deze zomertransferperiode maakte de Portugese ...

96
96
'Transferbom bij AA Gent: miljoenendeal bij Club Brugge'

Gaat AA Gent nog een opvallende transfer afronden? Die kans is bestaande, want ze zouden nog een ...

1225
1225
Sensatiedeal: KRC Genk haalt “monster” in huis

KRC Genk zag met Tolu Arokodare de aanvalsleider van vorig seizoen vertrekken en bijna moest het ook ...

422
422
Aanwinst STVV: "Of de interesse van Anderlecht klopte?"

RSC Anderlecht heeft nog werk op de transfermarkt. Voorlopig komt er weinig beweging in. Olivier ...

159
159
Trésor en Delcroix weldra terug in de Jupiler Pro League?

Bij Burnley willen ze nog af van een aantal spelers. De ploegen uit de Jupiler Pro League kunnen ...

299
299
Kroes doet boekje open over komst van Dolberg

Ajax dompelde de fans van RSC Anderlecht in grote rouw. Kasper Dolberg verliet Brussel en trok naar ...

140
140
Alarm bij Bayern: Kompany groot slachtoffer

In de Premier League gaven ploegen als Liverpool, Arsenal, Manchester City, Chelsea en Manchester ...

273
273
Anderlecht in de penarie: probleem voor Renard en Borguet

Olivier Renard en Tim Borguet kennen een moeilijke mercato. Ze investeerden héél veel ...

622
622
‘Vandenhaute stuurt zijn kat bij Anderlecht’

De toekomst van Wouter Vandenhaute is hoogst onzeker bij RSC Anderlecht. De voorzitter legde zijn ...

790
790
'Leya Iseka grijpt naast terugkeer naar België'

Michy Batshuayi maakt tijdens deze interlandperiode zijn rentree in de selectie van de Rode Duivels. ...

157
157
'Trossard slachtoffer van transferbom bij Arsenal'

Vorig seizoen speelde Leandro Trossard vrijwel alles bij Arsenal, maar deze zomer lijkt de Rode ...

203
203
'Nog een vertrekker bij Charleroi, opluchting voor Cercle'

Nog tot en met 8 september hebben Belgische clubs om hun laatste transfers te regelen. In de laatste ...

126
126
'Genk wil nog verbazen met aanwinst uit Serie A'

Genk beleefde nog enkele woelige dagen op de transfermarkt. Het zag Tolu Arokodare voor een ...

569
569
'Dender heeft opvolger Euvrard bijna beet'

Voor Dender is het seizoen rampzalig begonnen. De Kadavers pakten amper twee op achttien en zijn ...

132
132
'Cercle wil stunten met komst WK-uitblinker'

Cercle Brugge kende dit seizoen een zeer lastige start, maar heeft zich sindsdien knap herpakt met ...

247
247
'Overname Beerschot: nog één struikelblok blijft'

Het zou goed kunnen dat er binnenkort een nieuwe wind zal waaien op het Kiel. Beerschot staat ...

452
452
Verrassende namen in Europese selectie Genk

Nu september aangebroken is, moesten de deelnemers aan de league phase van de Europese bekers hun ...

329
329
Nieuwe rel rond ‘prinses’ Xavi Simons: buren in shock

Xavi Simons versierde deze zomer een toptransfer naar de Premier League. Lange tijd leek Chelsea de ...

256
256
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Verschaeren, Ordoñez in januari weg?'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

480
480

Meer sportnieuws