'Preud'homme technisch directeur, pech voor Vanhaezebrouck'

door
'Preud'homme technisch directeur, pech voor Vanhaezebrouck'

België gaat op zoek naar een nieuwe technisch directeur en een bondscoach. De Standaard komt met een stand van zaken over beide dossiers. Het lijkt nu al vast te staan dat Michel Preud'homme zal terugkeren in het voetbal. Dat is geen verrassing.


Preud'homme zou de topkandidaat zijn om technisch directeur te worden. Het is geen toeval dat zijn naam het luidst klinkt. Preud'homme was bij ploegen als AA Gent, Club Brugge en Standard al meer dan enkel een coach en kent het Belgische voetbal door en door. Bovendien is hij ook een grote naam in het buitenland en iemand waarvoor toch deuren opengaan. Preud'homme is daarom dé kandidaat bij uitstek om één van de twee functies op te vullen die Martinez invulde.

BUITENLANDER

Preud'homme wordt dus héél waarschijnlijk geen bondscoach. Wie het dan wél gaat worden, dat is een groot vraagteken. De kans lijkt klein te zijn dat iemand als Hein Vanhaezebrouck in beeld komt. Sterspelers als Thibaut Courtois, Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne zijn gewend om met trainers te werken die internationaal naam en faam maakten, waardoor een trainer die enkel in België werkte moeilijk ligt. Daarom ligt de voorkeur op een buitenlander.

Eden Hazard haakte al af en de bond wil met een internationale toptrainer De Bruyne en Lukaku overtuigen aan boord te blijven. De taskforce die de nieuwe coach gaat kiezen, moet niet hopen op een topper als Antonio Conte. Dergelijke trainers zijn veel te duur, maar de bond zoekt in de categorie daar net onder. Het is niet uitgesloten dat ze een buitenlandse trainer weghalen bij een club. Wordt dus vervolgd.

LEES OOK: Jan Boskamp ging door complete hel: "Rot op man!"

Goede keuzes?

Meest recent

Dubbele emoties bij Union: Zorgen om David, euforie in slot

Voor Union werd het een avond met héél veel emoties. De landskampioen zag ...

51
51
Lemaréchal velt oordeel na basisdebuut bij Club

Club Brugge heeft zaterdagavond zijn opdracht in de Jupiler Pro League tot een goed einde gebracht. ...

83
83
Lammens uit straffe ambitie: "Hopelijk kom ik op dat punt"

Velen in Engeland fronsten de wenkbrauwen toen Manchester United in de zomer meer dan 20 miljoen ...

39
39
Vuur en vuurwerk: Hete avond in Challenger Pro League

Het werd een 'aparte' dag in de Challenger Pro League vandaag. Deze namiddag gooide een opvallend ...

55
55
OHL baalt: "Spijtig dat we geen punt pakken"

OH Leuven had zaterdagavond een geweldige zaak kunnen doen in de strijd om het behoud. Het liet ...

37
37
Leko komt met verrassende reactie na moeizame zege

Club Brugge heeft na het knappe gelijkspel in de Champions League tegen Atletico Madrid in de ...

163
163
Thomas Meunier haalt zeer belangrijke slag bij de FIFA

Thomas Meunier is dezer dagen gelukkig bij Lille, maar daarvoor beleefde de Rode Duivel een woelige ...

38
38
Courtois en co beleven bijzonder pijnlijke avond

Na alle ophef rond de wedstrijd op Benfica in de Champions League heeft Real Madrid zaterdag een ...

33
33
Mokio onder vuur na bizarre keuze: "Hij is te jong"

Bij Ajax zijn het dezer dagen de jonge Belgen die fuore maken. Mika Godts is dit seizoen uitgegroeid ...

52
52
Van Atlético naar OHL: Club serveert nieuw spektakel

De vele fans op Jan Breydel zijn de laatste dagen verwend geweest met heel wat spektakel. Na het ...

97
97
Saudi’s verstommen: Anderlecht plant brutale Schreuder-coup

Drie weken na het ontslag van Besnik Hasi zit RSC Anderlecht nog altijd zonder nieuwe hoofdtrainer. ...

265
265
Degradatie lonkt in JPL: "We willen dit nog omkeren"

FCV Dender verloor al bij al kansloos met 1-4 van STVV, ook al kwamen ze heel snel 1-0 voor. Bij ...

115
115
Boskamp met hoop voor RSCA: "Dan komt het in orde"

Eigenaar Marc Coucke weet dat het van moeten is. De nieuwe paleisrevolutie is de laatste kans, ...

163
163
STVV is 'onstopbaar': Kanaries maken nieuwe ambities bekend

STVV blijft vriend en vijand verbazen. De Truienaars wonnen zeer knap met 1-4 op het veld van FCV ...

122
122
'Plots heel verrassende transferwending rondom Raskin'

Nicolas Raskin leek enkele maanden geleden nog op weg naar een vertrek bij Rangers FC. Maar na een ...

94
94
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

410
410
Euvrard voert druk stevig op: "Anders is het gedaan"

Standard mikte in de zomer en in januari op ervaren spelers om Operatie PO I tot een goed einde te ...

83
83
Aston Villa en Chelsea incasseren duur puntenverlies

In de Premier League kwamen er om 16u zes ploegen in actie. Onder meer Aston Villa en Chelsea gingen ...

16
16
STVV overleeft horrorstart en zet droomseizoen verder

Meer dan ooit lijkt STVV echt een te duchten titelkandidaat. Op bezoek bij hekkensluiter Dender ...

48
48
Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

19
19
Leko voert vier wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

161
161
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

158
158
'Megatransfer én Rode Duivels voor Belgische middenvelder'

Belgische spelers zijn al vele jaren bijzonder 'hot' in Europa. De kans is groot dat er in de zomer ...

113
113
Kompany maakt indruk: "Jackpot gewonnen met hem"

Bij RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren onlangs aan dat Vincent Kompany laten gaan een grote ...

171
171
Tresoldi: "Tevreden bij Club Brugge, maar…"

Bij Club Brugge komt Nicolo Tresoldi opvallend vaak in de media. Hij geeft veel interviews aan ...

334
334

Meer sportnieuws