Van Gaal verbaast: "Nu zoenen we mekaar op de mond"

door
Van Gaal verbaast:

Vrijdagavond is het zover, dan gaan de kwartfinales op het wereldkampioenschap in Qatar officieel van start. Daarbij is het onder meer uitkijken naar de clash tussen Nederland en Argentinië. En daags voor dat duel was het opnieuw Louis van Gaal die de show wist te stelen.


De Nederlandse bondscoach is inmiddels alweer 71 jaar oud, maar presteert desondanks uitstekend met de nationale ploeg. Het geleverde spel is bij momenten weliswaar niet om aan te gluren, de resultaten spreken echter voor zich. En zijn persconferenties zijn inmiddels een ware attractie geworden. Dat was donderdagmiddag andermaal het geval.

Van Gaal stond de internationale media te woord in het gezelschap van Memphis Depay. Op een bepaald moment kreeg de bondscoach een vraag over Angel Di Maria. De Argentijnse smaakmaker werkte destijds met de Nederlander samen bij Manchester United en hield daar geen goede herinneringen aan over. Zo beweerde Di Maria zelfs al dat Van Gaal één van de slechtste trainers was die hij ooit heeft gehad.

KUS VOOR MEMPHIS
De uitspraak kwam ook ter sprake op de persconferentie, waarop Van Gaal zich richtte tot Depay. HIj was destijds ook een speler van United toen zijn landgenoot er de plak zwaaide. "Hier naast me zit Memphis", zei Van Gaal terwijl hij de speler vastpakte. "Hij speelde toen ook bij Manchester. Ik heb hem destijds gepasseerd voor een finale. En nu zoenen we elkaar op de mond."

Uiteraard bedoelde de bondscoach dat als grapje, verwijzend naar zijn vorige persbabbel toen hij Denzel Dumfries een smakkerd gaf. Maar depay was toch wat verschoten door de uitspraak en draaide zijn hoofd snel weg. "Nee, dat gaan we niet doen. Een kus op de mond wilt hij niet. Maar zo gaat dat in voetbal, een trainer doet niets zonder reden", besloot Van Gaal.

LEES OOK: Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Van Gaal zou een ideale bondscoach zijn voor België ...

Meest recent

'Vandevoordt door concurrent bij Duivels verlost van bank'

Maarten Vandevoordt maakt intussen al iets meer dan een jaar vast deel uit van de kern van de Rode ...

0
0
'Anderlecht baalt: gedroomde coach haakt af'

Anderlecht belandde de voorbije weken nog maar eens in een crisis. Na een twee op vijftien in de ...

87
87
TRANSFERUURTJE: 'Genk casht op Oh, eerste zomertransfer Club'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

44
44
‘Halve Belg Sacha Boey maakt alsnog knaltransfer'

De Turkse wintermercato is nog even open en daar profiteren de clubs optimaal van. Fenerbahçe ...

23
23
Smets doet boekje open: Fink naar Anderlecht?

Matte Smets kon afgelopen wintermercato naar Duitsland. Wolfsburg had 19 miljoen euro over voor de ...

242
242
Rampscenario Dams in Saudi-Arabië: "Verhaal is over"

Matteo Dams kwam bij PSV snel op de voorgrond. Het jeugdproduct van Royal Antwerp FC brak volledig ...

80
80
Oosting stuurt duidelijk signaal over toekomst Janssen

Toen Joseph Oosting overnam bij Antwerp, stond de Great Old in de kelder van het klassement. ...

89
89
Harde kern Anderlecht grijpt in en haalt uit naar spelers

Anderlecht hoopt om 20u30 een eerste stap richting de bekerfinale te zetten. Daarvoor zal het wel ...

241
241
'Ajax stelt keiharde eis voor transfer Godts'

Voor Ajax lijkt de titel in Nederland nu al een utopie, want de achterstand op leider PSV bedraagt ...

68
68
'KV Mechelen beslist: eerste zomervertrekker bekend'

Bij KV Mechelen dromen ze nog steeds van de Champions' Play-Off, maar na een matige drie op vijftien ...

90
90
'Chelsea wijzigt transferkoers met gevolg voor Penders'

Anderhalf jaar geleden zorgde Mike Penders voor grote verbazing. De jonge doelman verkaste voor maar ...

139
139
Dubbel gevoel bij Charleroi: "Top zes of bekerfinale?"

De strijd om de bekerfinale ligt nog steeds helemaal open. De eerste heenwedstrijd van de halve ...

35
35
Van Damme ziet één grote transferfout bij Antwerp

Royal Antwerp FC moet RSC Anderlecht uitschakelen in de Croky Cup. De Great Old heeft immers weinig ...

168
168
Deschacht legt de vinger op open RSCA-wonde

RSC Anderlecht moet vandaag aan de bak tegen Royal Antwerp FC. Een zéér belangrijk ...

211
211
PSV zorgt voor 'paniek' in Nederland na demonstratie

In Nederland lijken ze toch wel een probleem te hebben. Daar is er één club die ver ...

78
78
‘Keiharde beslissing: Club Brugge zet speler bij huisvuil’

Wat begon als een statement-transfer, is uitgegroeid tot een dossier vol blessures en twijfel. Na ...

1095
1095
Smets wijst miljoenenbod af: “Genk primeert”

KRC Genk verkocht Hyeon-gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. De Limburgers hadden ook Matte ...

140
140
Vanhaezebrouck naar Anderlecht? Niet zolang hij daar zit

Anderlecht moet opnieuw op zoek naar een trainer na het vertrek van Besnik Hasi. In de HLN-podcast ...

325
325
'Anderlecht praat na Fink met tweede coach'

RSC Anderlecht is intensief bezig met de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi. De ...

394
394
Janssen ziet Antwerp-diamant ontploffen

Bij Royal Antwerp FC moeten ze de kaart van de jeugd trekken. Er is amper geld voor heel stevige ...

243
243
Anderlecht droomt: zes miljoenendossiers op tafel

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo voor 17 miljoen euro. In tegenstelling tot wat een bepaalde ...

317
317
Antwerp lijkt ‘verdoemd’: eindelijk de vloek weg?

Als Royal Antwerp FC iets van een alweer pover seizoen wil maken, dan moet het voorbij RSC ...

124
124
Na verkoop Angulo: nieuwe coach meteen in de problemen

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo, waar ze ongeveer 15 miljoen euro netto aan verdienen. ...

92
92
Grote favoriet in trainerszoektocht RSCA: Zetterberg vol lof

Bij RSC Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer momenteel op volle toeren. Daarbij ...

567
567
Union houdt hart vast: "Hij had een open wonde"

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

90
90

Meer sportnieuws