Van Gaal verbaast: "Nu zoenen we mekaar op de mond"

67 stemmen
Van Gaal verbaast:

Vrijdagavond is het zover, dan gaan de kwartfinales op het wereldkampioenschap in Qatar officieel van start. Daarbij is het onder meer uitkijken naar de clash tussen Nederland en Argentinië. En daags voor dat duel was het opnieuw Louis van Gaal die de show wist te stelen.


De Nederlandse bondscoach is inmiddels alweer 71 jaar oud, maar presteert desondanks uitstekend met de nationale ploeg. Het geleverde spel is bij momenten weliswaar niet om aan te gluren, de resultaten spreken echter voor zich. En zijn persconferenties zijn inmiddels een ware attractie geworden. Dat was donderdagmiddag andermaal het geval.

Van Gaal stond de internationale media te woord in het gezelschap van Memphis Depay. Op een bepaald moment kreeg de bondscoach een vraag over Angel Di Maria. De Argentijnse smaakmaker werkte destijds met de Nederlander samen bij Manchester United en hield daar geen goede herinneringen aan over. Zo beweerde Di Maria zelfs al dat Van Gaal één van de slechtste trainers was die hij ooit heeft gehad.

KUS VOOR MEMPHIS
De uitspraak kwam ook ter sprake op de persconferentie, waarop Van Gaal zich richtte tot Depay. HIj was destijds ook een speler van United toen zijn landgenoot er de plak zwaaide. "Hier naast me zit Memphis", zei Van Gaal terwijl hij de speler vastpakte. "Hij speelde toen ook bij Manchester. Ik heb hem destijds gepasseerd voor een finale. En nu zoenen we elkaar op de mond."

Uiteraard bedoelde de bondscoach dat als grapje, verwijzend naar zijn vorige persbabbel toen hij Denzel Dumfries een smakkerd gaf. Maar depay was toch wat verschoten door de uitspraak en draaide zijn hoofd snel weg. "Nee, dat gaan we niet doen. Een kus op de mond wilt hij niet. Maar zo gaat dat in voetbal, een trainer doet niets zonder reden", besloot Van Gaal.

LEES OOK: Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Van Gaal zou een ideale bondscoach zijn voor België ...

Meest recent

België bevoordeeld op WK? Gary Neville haalt hard uit

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

133
133
Anderlecht verrast met 'type zoals Burgess'

RSC Anderlecht strikte met Léo Pétrot een nieuwe verdediger. Antoine Sibierski komt ...

182
182
Cristiano Ronaldo zorgt voor hartverscheurend moment op WK

Cristiano Ronaldo kreeg al bakken kritiek op dit WK, toch veert de Portugese ster steeds weer recht. ...

59
59
Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

Club Brugge stapelde de voorbije jaren de sportieve en financiële successen op. Maar het ...

420
420
Duitsland en Nagelsmann: het huwelijk is over

Duitsland ligt al uit het WK en was een van de grote teleurstellingen. De Duitse bond en Julian ...

58
58
Sels naar Club Brugge? Doelman geeft hét antwoord

Club Brugge is op zoek naar een nieuwe doelman nadat Simon Mignolet stopte en Dani van den Heuven ...

202
202
Laatste dans voor Ronaldo bij Portugal? Zus verklapt alles

Cristiano Ronaldo en Portugal hebben zich afgelopen nacht weten te plaatsen voor de volgende ronde. ...

42
42
De Bruyne verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Kevin De Bruyne en de meest gehate transferroute van Italië: alleen het gerucht is al genoeg om ...

76
76
'Anderlecht schrikt zich hoedje: laag eerste bod De Cat'

RSC Anderlecht heeft de voorbereiding hervat mét Nathan De Cat in de selectie. De algemene ...

360
360
Castagne bewierookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

125
125
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

107
107
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

72
72
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

191
191
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

602
602
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

826
826
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

676
676
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

108
108
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

482
482
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

682
682
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

275
275
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

84
84
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

278
278
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

506
506
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

275
275
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

773
773

Meer sportnieuws