Van Gaal verbaast: "Nu zoenen we mekaar op de mond"

door
Van Gaal verbaast:

Vrijdagavond is het zover, dan gaan de kwartfinales op het wereldkampioenschap in Qatar officieel van start. Daarbij is het onder meer uitkijken naar de clash tussen Nederland en Argentinië. En daags voor dat duel was het opnieuw Louis van Gaal die de show wist te stelen.


De Nederlandse bondscoach is inmiddels alweer 71 jaar oud, maar presteert desondanks uitstekend met de nationale ploeg. Het geleverde spel is bij momenten weliswaar niet om aan te gluren, de resultaten spreken echter voor zich. En zijn persconferenties zijn inmiddels een ware attractie geworden. Dat was donderdagmiddag andermaal het geval.

Van Gaal stond de internationale media te woord in het gezelschap van Memphis Depay. Op een bepaald moment kreeg de bondscoach een vraag over Angel Di Maria. De Argentijnse smaakmaker werkte destijds met de Nederlander samen bij Manchester United en hield daar geen goede herinneringen aan over. Zo beweerde Di Maria zelfs al dat Van Gaal één van de slechtste trainers was die hij ooit heeft gehad.

KUS VOOR MEMPHIS
De uitspraak kwam ook ter sprake op de persconferentie, waarop Van Gaal zich richtte tot Depay. HIj was destijds ook een speler van United toen zijn landgenoot er de plak zwaaide. "Hier naast me zit Memphis", zei Van Gaal terwijl hij de speler vastpakte. "Hij speelde toen ook bij Manchester. Ik heb hem destijds gepasseerd voor een finale. En nu zoenen we elkaar op de mond."

Uiteraard bedoelde de bondscoach dat als grapje, verwijzend naar zijn vorige persbabbel toen hij Denzel Dumfries een smakkerd gaf. Maar depay was toch wat verschoten door de uitspraak en draaide zijn hoofd snel weg. "Nee, dat gaan we niet doen. Een kus op de mond wilt hij niet. Maar zo gaat dat in voetbal, een trainer doet niets zonder reden", besloot Van Gaal.

LEES OOK: Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Van Gaal zou een ideale bondscoach zijn voor België ...

Meest recent

Hasi houdt adem in: blessuregolf Anderlecht breidt uit

Na een heuse plottwist ging RSC Anderlecht zondag met 4-2 onderuit tegen AA Gent. Als verklaring ...

94
94
'Leko stelt veto: nieuw toptarget voor Club Brugge?'

Met een 2-3 nederlaag tegen La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale ...

96
96
Oosting incasseert opdoffer: rampscenario voor Antwerp

Antwerp ging zondag met de billen bloot op het veld van hekkensluiter Dender. Joseph Oosting zag dus ...

51
51
'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij RSC Anderlecht. Zelf worden de Brusselaars aan tal van ...

271
271
'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

392
392
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

313
313
Verhaeghe stevig op plaats gezet: "Zo wordt hij de risée"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

183
183
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

152
152
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

89
89
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

557
557
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

333
333
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

337
337
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

391
391
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

219
219
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

175
175
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

352
352
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

810
810
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

277
277
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

219
219
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

121
121
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

182
182
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

85
85
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

299
299
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

41
41
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

1066
1066

Meer sportnieuws