Van Gaal verbaast: "Nu zoenen we mekaar op de mond"

door
Van Gaal verbaast:

Vrijdagavond is het zover, dan gaan de kwartfinales op het wereldkampioenschap in Qatar officieel van start. Daarbij is het onder meer uitkijken naar de clash tussen Nederland en Argentinië. En daags voor dat duel was het opnieuw Louis van Gaal die de show wist te stelen.


De Nederlandse bondscoach is inmiddels alweer 71 jaar oud, maar presteert desondanks uitstekend met de nationale ploeg. Het geleverde spel is bij momenten weliswaar niet om aan te gluren, de resultaten spreken echter voor zich. En zijn persconferenties zijn inmiddels een ware attractie geworden. Dat was donderdagmiddag andermaal het geval.

Van Gaal stond de internationale media te woord in het gezelschap van Memphis Depay. Op een bepaald moment kreeg de bondscoach een vraag over Angel Di Maria. De Argentijnse smaakmaker werkte destijds met de Nederlander samen bij Manchester United en hield daar geen goede herinneringen aan over. Zo beweerde Di Maria zelfs al dat Van Gaal één van de slechtste trainers was die hij ooit heeft gehad.

KUS VOOR MEMPHIS
De uitspraak kwam ook ter sprake op de persconferentie, waarop Van Gaal zich richtte tot Depay. HIj was destijds ook een speler van United toen zijn landgenoot er de plak zwaaide. "Hier naast me zit Memphis", zei Van Gaal terwijl hij de speler vastpakte. "Hij speelde toen ook bij Manchester. Ik heb hem destijds gepasseerd voor een finale. En nu zoenen we elkaar op de mond."

Uiteraard bedoelde de bondscoach dat als grapje, verwijzend naar zijn vorige persbabbel toen hij Denzel Dumfries een smakkerd gaf. Maar depay was toch wat verschoten door de uitspraak en draaide zijn hoofd snel weg. "Nee, dat gaan we niet doen. Een kus op de mond wilt hij niet. Maar zo gaat dat in voetbal, een trainer doet niets zonder reden", besloot Van Gaal.

LEES OOK: Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Van Gaal zou een ideale bondscoach zijn voor België ...

Meest recent

'Over & out: Hasi en Renard dumpen miscasts Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke winter tegemoet. Op inkomend gebied lijkt defensieve versterking ...

64
64
Hayen voorgesteld in Genk: "Revanche op Club Brugge?"

Maandag maakte KRC Genk bekend dat Nicky Hayen de opvolger wordt van Thorsten Fink. Daags nadien ...

199
199
Julie Vanloo breekt plots : Club-fans huilen bittere tranen

Het afgelopen jaar was voor Julie Vanloo een ware emotionele rollercoaster. De fan van Club Brugge ...

203
203
'KAA Gent gedoemd: grote struikelblokken De Mil bloot'

Rik De Mil moet KAA Gent weer op de rails zien te krijgen na het pijnlijke vertrek van coach Ivan ...

126
126
'Nieuwe bondscoach' Kameroen maakt Brys compleet af

De situatie van Marc Brys bij Kameroen blijft escaleren. Samuel Eto’o stelde met David Pagou ...

160
160
Arthur Theate roept ferme taal richting Rudi Garcia

Arthur Theate is een vaste waarde bij Eintracht Frankfurt en onder bondscoach Rudi Garcia heeft de ...

76
76
Hasi krijgt volle laag: “Zinkend schip van Anderlecht”

RSC Anderlecht verzoop volledig in de eerste helft tegen Royal Antwerp FC. Paars-Wit keek dan ook ...

284
284
Leko vol aan de bak: “Club Brugge nog meer onthoofd”

Ivan Leko moet Nicky Hayen doen vergeten bij Club Brugge. De Kroatische oefenmeester liet KAA Gent ...

378
378
Antwerp ruikt jackpot met goudhaantje: “Speelt écht goed”

Royal Antwerp FC heeft zich de afgelopen jaren volledig gefocust op de jeugdopleiding en dat begint ...

239
239
Vanhaezebrouck snoeihard na KAA Gent-Club: “Bedroevend”

De topper tussen KAA Gent en Club Brugge wordt nog fel besproken. Blauw-Zwart trok aan het langste ...

104
104
Anderlecht of de VS? Vincent Janssen dropt grote hint

Vincent Janssen werd de afgelopen dagen genoemd bij als een optie bij RSC Anderlecht, maar mogelijk ...

522
522
Lukaku komt met emotioneel eerbetoon voor papa Roger

Romelu Lukaku kwam in de Supercoppa niet in actie bij Napoli, maar toch was de Rode Duivel uitbundig ...

30
30
Degryse vreest voor De Mil: “Dan is het kruis erover”

KAA Gent krijgt stevige klappen. Coach Ivan Leko vertrok naar Club Brugge en de Buffalo’s ...

524
524
Verrassende top 6-kandidaat: “Hangt magie in de lucht”

Royal Antwerp FC komt weer volledig boven water onder Joseph Oosting. De Nederlander werd aangesteld ...

303
303
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club clashen, Origi naar JPL?’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

470
470
Binnenkort ‘nieuwe Vanhaezebrouck’ in de Jupiler Pro League?

De Challenger Pro League gaat de winterstop in, maar de kaarten lijken bovenin het klassement al ...

272
272
‘Straffe wending: Real hakt knoop door over Alonso’

Het rommelt bij Real Madrid. Niet alleen zijn er de perikelen rond Vinicius Junior, maar ook coach ...

124
124
Stijnen kent schorsing na rel: waslijst aan beschuldigingen

Stijn Stijnen is één van de meest besproken figuren in de Challenger Pro League. De ...

190
190
Bizarre twist in Brys-oorlog vs Eto'o: “Ongezien”

De situatie van Marc Brys in Kameroen wordt vreemder met de dag. De Belgische oefenmeester leeft al ...

262
262
“Molensteen om de nek” – Hayen meteen zwaar onder druk

KRC Genk heeft Nicky Hayen officieel aangesteld als de nieuwe hoofdtrainer. De Limburgers hebben zo ...

401
401
Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

174
174
Theate onthult: dÍt denken Bundesliga-spelers over Kompany

De eerste helft van het seizoen zit er op in de Bundesliga en het is Bayern München dat met een ...

341
341
'Liverpool pakt uit: transferbom na zware blessure Isak'

Liverpool FC boekte afgelopen weekend een belangrijke zege tegen Tottenham Hotspur, maar zag wel ...

101
101
Opvallende ommekeer: "Nieuwe kans bij Anderlecht? Waarom niet?"

RSC Anderlecht wil tijdens de wintermercato enkele gerichte aanwinsten op de kop tikken, maar mikt ...

417
417
Schoktransfer naar JPL? 'Drastische wending rond Origi'

Destijds werd hij bestempeld als dé toekomst van het Belgische voetbal, maar de ...

326
326

Meer sportnieuws