Van Gaal verbaast: "Nu zoenen we mekaar op de mond"

door
Van Gaal verbaast:

Vrijdagavond is het zover, dan gaan de kwartfinales op het wereldkampioenschap in Qatar officieel van start. Daarbij is het onder meer uitkijken naar de clash tussen Nederland en Argentinië. En daags voor dat duel was het opnieuw Louis van Gaal die de show wist te stelen.


De Nederlandse bondscoach is inmiddels alweer 71 jaar oud, maar presteert desondanks uitstekend met de nationale ploeg. Het geleverde spel is bij momenten weliswaar niet om aan te gluren, de resultaten spreken echter voor zich. En zijn persconferenties zijn inmiddels een ware attractie geworden. Dat was donderdagmiddag andermaal het geval.

Van Gaal stond de internationale media te woord in het gezelschap van Memphis Depay. Op een bepaald moment kreeg de bondscoach een vraag over Angel Di Maria. De Argentijnse smaakmaker werkte destijds met de Nederlander samen bij Manchester United en hield daar geen goede herinneringen aan over. Zo beweerde Di Maria zelfs al dat Van Gaal één van de slechtste trainers was die hij ooit heeft gehad.

KUS VOOR MEMPHIS
De uitspraak kwam ook ter sprake op de persconferentie, waarop Van Gaal zich richtte tot Depay. HIj was destijds ook een speler van United toen zijn landgenoot er de plak zwaaide. "Hier naast me zit Memphis", zei Van Gaal terwijl hij de speler vastpakte. "Hij speelde toen ook bij Manchester. Ik heb hem destijds gepasseerd voor een finale. En nu zoenen we elkaar op de mond."

Uiteraard bedoelde de bondscoach dat als grapje, verwijzend naar zijn vorige persbabbel toen hij Denzel Dumfries een smakkerd gaf. Maar depay was toch wat verschoten door de uitspraak en draaide zijn hoofd snel weg. "Nee, dat gaan we niet doen. Een kus op de mond wilt hij niet. Maar zo gaat dat in voetbal, een trainer doet niets zonder reden", besloot Van Gaal.

LEES OOK: Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Van Gaal zou een ideale bondscoach zijn voor België ...

Meest recent

'Club legt zak geld klaar: twee topaanwinsten onderweg'

Bij Club Brugge gaat de tweede seizoenshelft zaterdag al van start, tenminste toch de voorbereiding ...

16
16
'Anderlecht is los op mercato: eerste vertrekker staat klaar'

Na een dikke week de batterijen te hebben opgeladen, beginnen de eersteklassers eerstdaags aan de ...

49
49
'Antwerp all-in: Gheysens geeft Overmars groen licht'

Antwerp vreest om Gyrano Kerk, Vincent Janssen en Zeno Van den Bosch gratis te verliezen, maar zij ...

261
261
'Kink in de kabel: recorddeal Club Brugge valt in duigen'

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, waar een aantal goudhaantjes ...

320
320
'Antwerp verrast en houdt speler wél aan boord'

Edit article ...

126
126
'STVV haalt opgelucht adem: smaakmaker niet weg'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

126
126
'Anderlecht onderhandelt: transfer Fredberg vertrekt'

Bij RSC Anderlecht willen ze heel wat spelers van de hand gaan doen deze mercato. Mogelijk gaat een ...

308
308
Zulte Waregem krijgt twee enorme dompers te verwerken

Zulte Waregem kent een goed seizoen in de Jupiler Pro League. Essevee verloor zijn laatste match van ...

72
72
'Na AA Gent volgende JPL-topclub in de markt voor Yow'

Griffin Yow is bezig aan zijn laatste weken/maanden in België. De Amerikaanse aanvallende ...

151
151
Anderlecht wil twee keer toeslaan in één pittig dossier

De tijd begint stilaan te dringen bij Anderlecht. Vanaf heden kunnen een aantal spelers zoals Yari ...

522
522
Cercle Brugge baalt: dan toch geen miljoenendeal?

Cercle Brugge is een vereniging die alle jaren voor meerdere miljoenen euro’s moet verkopen. ...

166
166
‘Anderlecht ruikt stunttransfer: ex-JPL-ster met megaloon'

Alsof er één ding is waar Anderlecht géén zin in heeft, dan is het nog ...

318
318
KRC Genk verrast compleet met terugkeer oude bekende

Verrassend nieuws uit Genk. Daar gaan de Limburgers twee wissels doorvoeren bij de A-ploeg en bij ...

559
559
Transfer Benteke: deze negen opties werden niets

Christian Benteke tekende bij Al-Wahda. Daar zal hij de laatste jaren van zijn loopbaan doorbrengen ...

198
198
Romano kondigt volgende 'stunttransfer' Union SG aan

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano ...

108
108
Felle kritiek van Dedecker zet vrouwenvoetbal in brand

Traditiegetrouw blikt Het Nieuwsblad aan het einde van het jaar terug met een uitgebreid interview ...

182
182
'Alarmerende geluiden omtrent Victor Boniface'

Victor Boniface was een sensatie in de Jupiler Pro League. De aanvaller deed het zeer goed en ...

171
171
'AA Gent vergroot opties: verrassende aanwinst in zicht'

AA Gent is op zoek naar versterking, maar ze moeten ook spelers van de hand gaan doen. Er duikt een ...

454
454
'Westerlo schakelt door: sensatie trekt naar de Kempen'

KVC Westerlo schakelt een versnelling hoger op de transfermarkt. Ze halen weldra een speler weg bij ...

77
77
'Pech voor Anderlecht: Renard vist achter het net'

RSC Anderlecht gaat een drukke wintermercato tegemoet, zowel op uitgaand als inkomend vlak. ...

203
203
'Overmars draait overuren: Antwerp op zucht van topdeals'

Antwerp stevent af op een leegloop van jewelste, want op de Bosuil lopen volgende zomer een resem ...

815
815
'Club Brugge loopt blauwtje: knaltransfer van de baan?'

Mits een exit van Joel Ordonez lijkt vers bloed achterin evenmin een overbodige luxe voor Club ...

695
695
'Done deal: Westerlo bezorgt Anderlecht fikse kater'

Met de doorbraak van Nathan De Cat doet Neerpede zijn reputatie als kweekvijver van talent weer alle ...

379
379
'Grote kuis bij Antwerp: Overmars hakt knopen door'

Antwerp gaat tijdens de wintermercato op zoek naar vers bloed, maar Marc Overmars moet zich ook ...

627
627
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

200
200

Meer sportnieuws