Riemer doet supporters Anderlecht al jubelen

door
Riemer doet supporters Anderlecht al jubelen

RSC Anderlecht heeft sinds vorige week een definitieve opvolger voor Felice Mazzu beet. Zo besloot de recordkampioen om in zee te gaan met Brian Riemer als nieuwe hoofdcoach. De 44-jarige Deen wordt donderdag officieel voorgesteld, maar liet via de clubkanalen al een eerste keer van zich horen.


De nieuwe T1 komt over van Brentford FC, waar hij sinds 2018 aan de slag was als assistent-trainer. Daar leverde hij goed werk als assistent van Thomas Frank. Voor hij de stap naar het Engelse voetbal zette was Riemer in een gelijkaardige rol actief bij FC Kopenhagen. Veel ervaring als hoofdcoach heeft hij dus niet. Maar de Deen kan andere referenties voorleggen. Zo werd hij bij zijn ex-club telkens bejubeld voor zijn werk met jonge spelers. En die lijn wil hij nu ook doortrekken bij Paars-Wit.

In het interview op de clubkanalen stelt hij dat het opleiden en ontwikkelen van de jeugd een centrale rol zal krijgen in zijn werk. "Ik hou ervan om mensen te zien groeien en hen daarbij te helpen. Vandaar mijn link met Anderlecht", klinkt het. "Er is zoveel kwaliteit hier. Deze club hecht veel belang aan het doorstromen van talenten en de supporters zien graag jonge spelers. Dat maakt het zoveel makkelijker om hier te werken."

AAN DE LOPENDE BAND
De supporters zullen het alvast graag horen. Volgens Riemer is het lanceren van de eigen jeugd op de manier om de steeds groter wordende concurrentie te counteren. "Op jeugdtornooien was Anderlecht altijd het beste team. Ik dacht: hoe gek is dat? Er zijn zoveel clubs in Europa met gigantische budgetten, maar als je naar jeugdtornooien gaat, is Anderlecht altijd de beste. De jongste tien jaar was ik enorm aangetrokken tot de opleiding van Anderlecht. Het is fantastisch dat ze aan de lopende band talenten voortbrengen. Dat ik daar nu deel van kan uitmaken, is een privilege."

LEES OOK: Max Dean foetert na Anderlecht: VAR afgemaakt

Anderlecht heeft de beste jeugdopleiding van België ...

Meest recent

Max Dean foetert na Anderlecht: VAR afgemaakt

KAA Gent voelt zich bestolen na de bekerclash tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit trok uiteindelijk aan ...

15
15
‘Anderlecht versnelt op wintermercato: verrassing op komst'

RSC Anderlecht is aan het versnellen op de wintermercato. Paars-Wit is naarstig op zoek naar een ...

61
61
Emotioneel nieuws rond Jan Boskamp raakt veel fans diep

Jan Boskamp is al decennialang een vaste waarde in het Nederlandse en Belgische voetbalwereldje. De ...

58
58
STVV heeft nieuw Japans groeibriljant definitief binnen

Sint-Truiden VV blijft de Japanse toer opgaan. De Kanaries stelden op de officiële kanalen de ...

21
21
KRC Genk pakt ferm uit en troeft AC Milan af

KRC Genk heeft op de officiële kanalen uitgepakt met een contractverlenging dat kan tellen. De ...

82
82
Kassa Cercle: 60 miljoen euro én straffe herinvestering

Cercle Brugge kan de afgelopen jaren straffe transfercijfers voorleggen. Het Laatste Nieuws zocht ...

96
96
‘Ongeziene trainerscarrousel met Mourinho en Amorim’

De Europese topclubs beginnen te bewegen. De resultaten van de eerste seizoenshelft zijn ...

97
97
Union haalt zijn gram met opmerkelijke koers

Bij Union loopt het dit seizoen alweer zeer netjes. De Brusselaars prijken al maandenlang aan de ...

29
29
Hasi moet puzzelen achterin: onverwachte oplossing?

Anderlecht begon het nieuwe jaar uitstekend, want het plaatste zich donderdag met een zege tegen AA ...

178
178
'Lammens en Openda slikken transferdompers'

Verschillende Rode Duivels maakten vorige zomer een transfer. Voor sommigen leek dat op het moment ...

106
106
Kritiek op Verhaeghe: "Daar zal Leko niet gelukkig mee zijn"

Voor Club Brugge is 2026 begonnen met een flinke tegenvaller. Het leverde dinsdag op Mambourg immers ...

343
343
'Strijd om Keita helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

58
58
'Club ziet kansen op komst toptalent stijgen'

Club Brugge heeft deze wintermercato voorlopig nog niet toegeslaan, maar achter de schermen worden ...

208
208
'Bounida maakt in de zomer absolute droomtransfer'

Het heeft langer geduurd dan velen verwacht hadden, maar dit seizoen is Rayane Bounida eindelijk ...

104
104
Onrust rond Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt de stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

274
274
Toch opsteker voor Gent: "Daarover mogen we positief zijn"

Voor AA Gent is donderdagavond een einde gekomen aan het bekeravontuur. Het sneuvelde in de ...

117
117
Anderlecht davert: Coosemans op scherp

Het rommelt bij Anderlecht, en dit keer gaat het recht naar de kern. Colin Coosemans voelt zich ...

256
256
'Union trekt transferles en start onderhandelingen op'

Union was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt. Het liet Sofiane Boufal vertrekken ...

56
56
'Anderlecht doet geschiedenis herleven met nieuwe deal'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de halve finale van de beker en hoopt dat het daarmee ...

398
398
‘Guardiola wil sleutelpion van Club Brugge wegplukken’

Het is nog wachten op de eerste aanwinst van de winter bij Club Brugge. Aan uitgaande zijde beweegt ...

479
479
Ontsnapt aan rood? Zo oordeelt Kana zelf over fase

Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de halve finale van de beker na een nipte zege ...

298
298
Anderlecht bevoordeeld? Hasi en De Mil bikkelen over dé fase

RSC Anderlecht is goed aan zijn tweede seizoenshelft begonnen. Paars-Wit plaatste zich donderdag ten ...

432
432
Romano bevestigt Club-transfer, 'geheime trip' Van den Bosch

De tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League staat in de startblokken. Maar ondertussen zijn de ...

239
239
Milan-Belgen vieren, Barça bekert verder na hemelse assist

Aan de top van de Italiaanse Serie A blijven de twee clubs uit Milaan mekaar amper iets toegeven. AC ...

67
67
Analisten geloven ogen niet bij sleutelmoment Anderlecht-Gent

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van KAA Gent voor de halve finales van de beker, ...

572
572

Meer sportnieuws