Riemer doet supporters Anderlecht al jubelen

485
Riemer doet supporters Anderlecht al jubelen

RSC Anderlecht heeft sinds vorige week een definitieve opvolger voor Felice Mazzu beet. Zo besloot de recordkampioen om in zee te gaan met Brian Riemer als nieuwe hoofdcoach. De 44-jarige Deen wordt donderdag officieel voorgesteld, maar liet via de clubkanalen al een eerste keer van zich horen.


De nieuwe T1 komt over van Brentford FC, waar hij sinds 2018 aan de slag was als assistent-trainer. Daar leverde hij goed werk als assistent van Thomas Frank. Voor hij de stap naar het Engelse voetbal zette was Riemer in een gelijkaardige rol actief bij FC Kopenhagen. Veel ervaring als hoofdcoach heeft hij dus niet. Maar de Deen kan andere referenties voorleggen. Zo werd hij bij zijn ex-club telkens bejubeld voor zijn werk met jonge spelers. En die lijn wil hij nu ook doortrekken bij Paars-Wit.

In het interview op de clubkanalen stelt hij dat het opleiden en ontwikkelen van de jeugd een centrale rol zal krijgen in zijn werk. "Ik hou ervan om mensen te zien groeien en hen daarbij te helpen. Vandaar mijn link met Anderlecht", klinkt het. "Er is zoveel kwaliteit hier. Deze club hecht veel belang aan het doorstromen van talenten en de supporters zien graag jonge spelers. Dat maakt het zoveel makkelijker om hier te werken."

AAN DE LOPENDE BAND
De supporters zullen het alvast graag horen. Volgens Riemer is het lanceren van de eigen jeugd op de manier om de steeds groter wordende concurrentie te counteren. "Op jeugdtornooien was Anderlecht altijd het beste team. Ik dacht: hoe gek is dat? Er zijn zoveel clubs in Europa met gigantische budgetten, maar als je naar jeugdtornooien gaat, is Anderlecht altijd de beste. De jongste tien jaar was ik enorm aangetrokken tot de opleiding van Anderlecht. Het is fantastisch dat ze aan de lopende band talenten voortbrengen. Dat ik daar nu deel van kan uitmaken, is een privilege."

LEES OOK: HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Anderlecht heeft de beste jeugdopleiding van België ...

Meest recent

Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

82
82
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

219
219
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

147
147
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

169
169
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

43
43
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

236
236
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

84
84
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

32
32
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

28
28
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

32
32
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

31
31
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

102
102
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

94
94
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

53
53
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

36
36
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

26
26
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

37
37
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

126
126
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

50
50
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

267
267
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

110
110
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

214
214
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

85
85
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

81
81

Meer sportnieuws