Straffe bekentenis De Condé over Martinez

door
Straffe bekentenis De Condé over Martinez

Bij KRC Genk waren ze misnoegd dat Bryan Heynen en Mike Trésor nog geen speelkansen kregen bij de Rode Duivels. Trésor zat zelfs niet in de voorselectie van 55 spelers. Head of Football Dimitri De Condé sprak daarover bij Christiaens & Company op TV Limburg.


Heynen en Trésor gingen niet mee naar het WK. De Condé had daar vooraf contact over met toenmalig bondscoach Roberto Martinez. "Martinez heeft mij voor het WK ingelicht dat beiden er niet bij gingen zijn en had gemeld dat ze er in maart wél bij zouden zijn omdat ze een enorm hoog niveau haalden. Hij haalde aan dat er een te korte voorbereiding was op het WK, waardoor hij besloot om ze niet mee te nemen", aldus De Condé.

TEGEN ZWEDEN

Het is echter géén toeval dat beiden geen selectie kregen. Heynen en Trésor speelden vorig jaar geen goed seizoen. Het was dan ook logisch dat ze toen geen oproepingsbrief kregen en nadien was er enkel in september nog een moment in de Nations League. Toen koos de bondscoach voor de vertrouwde namen. Daarin had hij hen misschien een kans kunnen geven, aangezien Racing Genk toen ook al goed speelde. 

De twee mogen dus wel hopen op een selectie in maart, wanneer België zich gaat klaarstomen voor de EK-kwalificatiematch tegen Zweden. Al moet eerst blijken wie dan de bondscoach is. De Condé vindt de twee Genkies alvast klaar voor de volgende stap. "Het zijn jongens die 23 en 25 jaar zijn, dus het zijn nog jonge spelers voor een nationale ploeg. Je merkt dat de media nu naar heel jonge profielen gaat zoeken, Tielemans zweeft daar nog een beetje tussen als 25-jarige. Het niveau dat Heynen vandaag haalt is exceptioneel goed. Hij is vandaag de dag klaar voor de Rode Duivels."

LEES OOK: Luca Brecel genadeloos afgeslacht: 'Werkelijk schokkend'

Moet Heynen en Trésor er met dit niveau in maart bij zijn?

Meest recent

KV Mechelen heeft aanwinst beet: Lierse steigert

KV Mechelen is voorlopig één van de revelaties van het seizoen. Ondanks een ...

6
6
Titelkoorts Anderlecht: "Zo is Union kampioen geworden"

Het gaat Anderlecht de laatste weken voor de wind, want zondag lieten ze al hun vierde ...

35
35
Genk hoort het graag: Karetsas legt transferplan op tafel

Hij kende dit seizoen even een dipje, maar de laatste weken haalt Konstantinos Karetsas weer een ...

57
57
'Oosting helpt Antwerp meteen aan topaanwinst'

Er leeft weer hoop op de Bosuil. Zondag pakte Antwerp een knappe zege op Club Brugge en deze week ...

75
75
'Barça bezorgt Club Brugge nieuwe miljoenen'

Club Brugge cashte de voorbije jaren al stevig en er lijken nog de nodige lucratieve transfers in de ...

210
210
Haroun bezorgt Antwerp extra troeven: "Een no-brainer"

Een week geleden zat Antwerp nog in zak en as, maar nu lijkt de Great Old weer te leven. Na de ...

128
128
Transferadvies voor Anderlecht: "Niet meer doen"

Anderlecht heeft zondag een geweldige zaak gedaan met een zege in de kraker tegen Union. Daarmee ...

170
170
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

79
79
TRANSFERUURTJE: 'Transferplan Anderlecht, bom bij City'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

158
158
‘Wilmots mikt op miljoenen: knaltransfer Standard in vizier’

Standard Luik won afgelopen speeldag met het kleinste verschil van KV Mechelen en de Rouches staan ...

117
117
Eerste wintertransfer: KV Mechelen berooft rivaal

De Belgische clubs zijn al volop de transfermarkt aan het afspeuren naar opportuniteiten. Het ...

114
114
Hayen de weg kwijt bij Club: “Wie begrijpt dit nog?”

Club Brugge kreeg na de pandoering tegen Sporting CP een nieuwe mokerslag in de Jupiler Pro League. ...

349
349
Transfervuurwerk bij RSCA: Vandenbempt verwacht iéts

RSC Anderlecht staat weer onder de mensen. De Brusselaars wonnen van Union SG na een zeer matig ...

386
386
Vandenbempt doet boekje open: nam Club Brugge énorm risico?

Club Brugge is voorlopig bezig aan een heel grijs seizoen. De Bruggelingen spelen in de Jupiler Pro ...

356
356
Anderlecht titelkandidaat? Hasi zet puntjes op de i

Voor de neutrale voetbalfan was RSC Anderlecht - Union SG niet bepaald een leuke match. Geen goed ...

84
84
Anderlecht krijgt verdict over blessure van Marco Kana

RSC Anderlecht gaf achteraan amper iets weg tegen Union SG. Defensief speelde RSCA een ijzersterke ...

396
396
Crisis loert om de hoek bij AA Gent: "Als je dat bekijkt..."

Ivan Leko krijgt AA Gent niet op de rails. De ploeg toont amper beterschap ten opzichte van vorig ...

240
240
Llansana over ploegmaat: "Zoiets heb ik nog nooit gezien"

RSC Anderlecht won met 1-0 van Union SG. De Brusselaars doen zo weer mee voor de titel, al zal het ...

323
323
Gent zakt wéér door ondergrens: "Onderling gesprek nodig"

De zogenaamde 'Super Sunday' in de Jupiler Pro League heeft enkele frappante resultaten opgeleverd. ...

108
108
Verbijsterend transferplan Club: Van der Elst gelooft oren niet

Club Brugge zit momenteel in een moeilijke periode. Ook in aanvallend opzicht sputtert de motor, met ...

682
682
"Op WK-niveau" - kranten zien grote uitblinker bij Anderlecht

Het Lotto Park kon zondagavond nog eens uitgebreid vieren. Enkele weken na de knappe zege tegen Club ...

363
363
Verbazend optreden De Cuyper: Engelse pers gaat los

In de Engelse Premier League is Brighton and Hove Albion opgerukt naar een fraaie vijfde plaats in ...

388
388
'Club Brugge verbluft: 'Portugese Hazard' als transferbom'

Stel je voor: de man die ooit heel Jan Breydel stil kreeg, staat plots weer op de radar van Club ...

587
587
Karetsas dropt straffe uitspraak na heropstanding Genk

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

323
323
'Premier League davert: eerste transferbom van 2026'

Manchester City won zaterdag op de valreep van Leeds United, maar moest tot in de extra tijd knokken ...

174
174

Meer sportnieuws