Straffe bekentenis De Condé over Martinez

2491
Straffe bekentenis De Condé over Martinez

Bij KRC Genk waren ze misnoegd dat Bryan Heynen en Mike Trésor nog geen speelkansen kregen bij de Rode Duivels. Trésor zat zelfs niet in de voorselectie van 55 spelers. Head of Football Dimitri De Condé sprak daarover bij Christiaens & Company op TV Limburg.


Heynen en Trésor gingen niet mee naar het WK. De Condé had daar vooraf contact over met toenmalig bondscoach Roberto Martinez. "Martinez heeft mij voor het WK ingelicht dat beiden er niet bij gingen zijn en had gemeld dat ze er in maart wél bij zouden zijn omdat ze een enorm hoog niveau haalden. Hij haalde aan dat er een te korte voorbereiding was op het WK, waardoor hij besloot om ze niet mee te nemen", aldus De Condé.

TEGEN ZWEDEN

Het is echter géén toeval dat beiden geen selectie kregen. Heynen en Trésor speelden vorig jaar geen goed seizoen. Het was dan ook logisch dat ze toen geen oproepingsbrief kregen en nadien was er enkel in september nog een moment in de Nations League. Toen koos de bondscoach voor de vertrouwde namen. Daarin had hij hen misschien een kans kunnen geven, aangezien Racing Genk toen ook al goed speelde. 

De twee mogen dus wel hopen op een selectie in maart, wanneer België zich gaat klaarstomen voor de EK-kwalificatiematch tegen Zweden. Al moet eerst blijken wie dan de bondscoach is. De Condé vindt de twee Genkies alvast klaar voor de volgende stap. "Het zijn jongens die 23 en 25 jaar zijn, dus het zijn nog jonge spelers voor een nationale ploeg. Je merkt dat de media nu naar heel jonge profielen gaat zoeken, Tielemans zweeft daar nog een beetje tussen als 25-jarige. Het niveau dat Heynen vandaag haalt is exceptioneel goed. Hij is vandaag de dag klaar voor de Rode Duivels."

Moet Heynen en Trésor er met dit niveau in maart bij zijn?

Meest recent

City in diepe problemen: 'eerste grote sanctie' al gelekt

Het clubvoetbal staat weer in de startblokken, maar in Engeland blijft de situatie rond Manchester ...

13
13
Absolute topper is dé grote verliezer onder Van Bommel

Vier matchen in elf dagen onder Mark van Bommel, en de Rode Duivels hebben hun eerste grote ...

87
87
De Mil slikt bittere pil: abrupte exit bij AA Gent

Na zeven speeldagen staat AA Gent mee op kop. Rik De Mil duimt dan ook dat zijn troepen de lijn ...

18
18
'Club Brugge ruikt jackpot: toptransfer Seys in januari?'

Club Brugge heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin onder meer Christos Tzolis en ...

84
84
Anderlecht keert kar: laatste kans voor verguisd duo

Na het late transferoffensief van Antoine Sibierski bleef RSC Anderlecht achter met een bijzonder ...

208
208
Sonck kiest ultieme 11 uit JPL: één club domineert

De eerste interlandbreak van het seizoen is achter de rug. Tijd dus om de aandacht opnieuw naar de ...

235
235
'De Condé op hete kolen: code rood voor KRC Genk'

De befaamde jeugdacademie leverde KRC Genk afgelopen zomer alweer grof geld op, want Konstantinos ...

217
217
Bruno terug naar tekentafel: extreme make-over bij RSCA

Na de lange interlandbreak begint RSC Anderlecht zaterdag aan een heuse marathon, met maar liefst ...

165
165
'Klok tikt bij Club Brugge: Belgisch trio kan beschikken'

Het seizoen is nog lang, maar in de bestuurskamer van Club Brugge wordt er ongetwijfeld al ...

461
461
Bloedbad in JPL: televisiecontract straks gehalveerd?

Het is een turbulent jaar geweest voor het Belgische voetbal, dat even op een financieel bloedbad ...

392
392
Update Transfermarkt: explosies bij Club en Union

De transferzomer is intussen alweer een tijdje voorbij en het seizoen 2026/27 heeft intussen ook ...

154
154
Zorgen voor Bruno: Anderlecht met onthoofde defensie?

De Jupiler Pro League trekt zich dit weekend weer op gang. Bij Anderlecht kijken ze daar alvast ...

123
123
Stijnen geeft dé reden waarom hij geen kans krijgt in JPL

Stijn Stijnen zorgde tijdens de interlandbreak toch voor een verrassing door een stap opzij te ...

125
125
'Saelemaekers kent verdict: datum terugkeer bekend'

In zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels had Mark van Bommel meteen enkele ...

31
31
Gaat Kompany straks shoppen bij SK Beveren?

Vincent Kompany is intussen al bezig aan zijn derde seizoen bij Bayern München. Wie gedacht had ...

86
86
Union verloor goudhaantje bijna aan... de politie

Union deed de voorbije jaren al heel wat straffe transfers. Ook dit seizoen lijkt het vertrek van ...

39
39
'Ergernis groeit: Mbappé en Real Madrid op ramkoers'

Kylian Mbappé liep tijdens de voorbije interlandbreak weer in de kijker, maar niet om de ...

117
117
TRANSFERUURTJE: 'Grootse plannen Arsenal, Union greep naast deal'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

78
78
Alderweireld bezweek na Antwerp: "Daarom gestopt bij België"

Toby Alderweireld is een legende van Royal Antwerp FC en een icoon van het Belgische voetbal. De ...

136
136
Kompany ontvangt prijs: prestigieuze eer tussen legendes

Vincent Kompany gooit hoge ogen bij Bayern München. Niet enkel sportief, maar ook daarbuiten. ...

33
33
Nieuw goudhaantje: KRC Genk pakt uit met toptalent

KRC Genk staat bekend om de uitstekende jeugdopleiding. De Limburgers focussen zich dan erg op de ...

264
264
Beerschot sluit chouchou toch weer in de armen

Bij Beerschot willen ze zaterdag tegen Club Luik hun zegereeks verder zetten, want met een vijftien ...

111
111
'Seys krijgt uitsluitsel: droomtransfer of bittere pil?'

Club Brugge zag in de zomer alweer heel wat smaakmakers vertrekken en ook in de komende mercato's ...

409
409
Stijnen onthult opvallende Belgische droomclub

Patro Eisden speelt zondag in de Challenger Pro League een derby tegen Jong Genk, maar zoek daarbij ...

284
284
Pocognoli ligt nu al stevig onder vuur in Schotland

Het was in de voorbije interlandperiode niet alleen uitkijken naar het debuut van Mark van Bommel ...

85
85

Meer sportnieuws