Riemer ziet één speler uitblinken bij Anderlecht

door
Riemer ziet één speler uitblinken bij Anderlecht

RSC Anderlecht won vandaag verdiend met 1-2 van de Griekse middenmoter Panotelikos, de ploeg waar Yannis Anasasiou (ex-RSCA) trainer is. Het was de eerste match van Brian Riemer. De start was alvast hoopgevend voor de Brusselaars met daarbij enkele lichtpunten.


Anderlecht speelde een sterke eerste helft. Het had doorlopend de bal en had een drietal enorme kansen. De 0-1 bij de rust was oververdiend. Het is nu al duidelijk wat voor type voetbal Riemer wil spelen. Zo speelde Anderlecht verzorgd voetbal. Het speelde niet meer die lange halen vooruit zoals in het begin van het seizoen. Riemer zet dus de weg verder die Veldman inzette. Er wordt dus terug gevoetbald op de manier waarop RSCA moet spelen.

SOCIEDAD

Riemer was heel aanwezig naast de lijn. Als RSCA de bal verloor riep hij vaak ‘go, go’, het sein om meteen hoge pressing te voeren. Dat leverde Anderlecht snel terug het leer op. Hij wil ook meer lopende mensen zonder bal en zo noopte hij Stroeykens aan tot een loopactie. Die kreeg na zo een actie de bal en was zo betrokken bij de eerste goal van RSCA. Riemer zal het graag gezien hebben. Stroeykens was een grote uitblinker. Hij was alomtegenwoordig en fysiek ook heel present tegen de viriele Grieken.

Butera speelde weer zijn match als linksachter, maar hij is toch vooral een centrale speler. Butera heeft niet die kwaliteiten om als overlappende linksback te spelen. Maar op zijn 16de staat hij al zeer ver. We haalden eerder al aan dat de jongeling volgend jaar in de A-kern zal zitten. In de tweede helft ging het tempo naar beneden en zagen we een minder goede pot voetbal. Donderdag stelt de club Riemer officieel voor aan de pers en zaterdag wacht een grote test tegen het Spaanse Real Sociedad.

LEES OOK: Vanhaezebrouck en Van der Elst geven RSCA gouden trainerstip

Moet Stroeykens altijd in de basis staan?

Meest recent

Rampzalige avond Barça: Witsel clasht zwaar met Yamal

In de Spaanse Primera Division heeft Real Madrid na 24 speeldagen opnieuw de macht gegrepen. FC ...

5
5
'Anderlecht strikt Schreuder: omkadering krijgt al vorm'

In de zoektocht naar een nieuwe T1 richt RSC Anderlecht zijn pijlen momenteel vol op Alfred ...

188
188
'Madou geeft toe: recordtransfer op til bij Club Brugge'

Club Brugge kon in januari nog maar eens gouden zaken doen op de transfermarkt, maar hoewel ...

188
188
'Hein maakt gehakt van Anderlecht: bestuur reageert'

Het bestuur is er stellig van overtuigd dat RSC Anderlecht versterkt uit de wintermercato kwam, maar ...

251
251
Leko kruist vingers: Club Brugge krijgt cruciale update

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

109
109
Vanhaezebrouck en Van der Elst geven RSCA gouden trainerstip

RSC Anderlecht heeft nog werk. Het is duidelijk dat deze periode een overgangsfase is voor de club. ...

219
219
'Man City tast diep in buidel voor opvolger Bernardo Silva'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

44
44
Anderlecht bereikt absoluut dieptepunt: ongezien in 89 jaar

RSC Anderlecht blijft voorlopig maar klappen krijgen in de Jupiler Pro League. De gevallen ...

257
257
Groot alarm bij Rode Duivels: "Dit is een ramp!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

206
206
Vanaken eerlijk: "Of ik mee zou kunnen bij ploegen als Bayern?"

Deze week is het weer zover: de knock out-fase van de Champions League gaat van start. Club Brugge ...

452
452
'Kompany helemaal verloren: monstertransfer op komst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor een belangrijk ...

94
94
Spectaculaire ommekeer Genk: "Als ik hem zie spelen ..."

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

634
634
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak'

Club Brugge zet de toon voor de zomermercato: 40 miljoen bleek zelfs in januari niet genoeg om hen ...

1110
1110
Leko maakt statement: exit in mineur bij Club Brugge?

Club Brugge heeft op papier wellicht de breedste selectie in België. Wanneer iedereen fit is ...

418
418
'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

322
322
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

345
345
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

480
480
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

503
503
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

227
227
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

444
444
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

101
101
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

237
237
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

1016
1016
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

236
236
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

56
56

Meer sportnieuws