Riemer ziet één speler uitblinken bij Anderlecht

544 stemmen
Riemer ziet één speler uitblinken bij Anderlecht

RSC Anderlecht won vandaag verdiend met 1-2 van de Griekse middenmoter Panotelikos, de ploeg waar Yannis Anasasiou (ex-RSCA) trainer is. Het was de eerste match van Brian Riemer. De start was alvast hoopgevend voor de Brusselaars met daarbij enkele lichtpunten.


Anderlecht speelde een sterke eerste helft. Het had doorlopend de bal en had een drietal enorme kansen. De 0-1 bij de rust was oververdiend. Het is nu al duidelijk wat voor type voetbal Riemer wil spelen. Zo speelde Anderlecht verzorgd voetbal. Het speelde niet meer die lange halen vooruit zoals in het begin van het seizoen. Riemer zet dus de weg verder die Veldman inzette. Er wordt dus terug gevoetbald op de manier waarop RSCA moet spelen.

SOCIEDAD

Riemer was heel aanwezig naast de lijn. Als RSCA de bal verloor riep hij vaak ‘go, go’, het sein om meteen hoge pressing te voeren. Dat leverde Anderlecht snel terug het leer op. Hij wil ook meer lopende mensen zonder bal en zo noopte hij Stroeykens aan tot een loopactie. Die kreeg na zo een actie de bal en was zo betrokken bij de eerste goal van RSCA. Riemer zal het graag gezien hebben. Stroeykens was een grote uitblinker. Hij was alomtegenwoordig en fysiek ook heel present tegen de viriele Grieken.

Butera speelde weer zijn match als linksachter, maar hij is toch vooral een centrale speler. Butera heeft niet die kwaliteiten om als overlappende linksback te spelen. Maar op zijn 16de staat hij al zeer ver. We haalden eerder al aan dat de jongeling volgend jaar in de A-kern zal zitten. In de tweede helft ging het tempo naar beneden en zagen we een minder goede pot voetbal. Donderdag stelt de club Riemer officieel voor aan de pers en zaterdag wacht een grote test tegen het Spaanse Real Sociedad.

LEES OOK: Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Moet Stroeykens altijd in de basis staan?

Meest recent

"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

34
34
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

54
54
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

199
199
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

74
74
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

78
78
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

143
143
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

177
177
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

187
187
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

62
62
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

147
147
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

290
290
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

372
372
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

81
81
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

538
538
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

78
78
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

448
448
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

644
644
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

249
249
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

305
305
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

102
102
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

925
925
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

496
496
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

154
154
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

461
461
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

613
613

Meer sportnieuws