WK-toptransfer houdt KRC Genk in de ban

door
WK-toptransfer houdt KRC Genk in de ban

Het Wereldkampioenschap in Qatar is een uniek uitstalraam voor spelers die een stapje hogerop ambiëren. Angelo Preciado zette zijn kwaliteiten in de verf op dat mondiale podium en hij lokte daarmee de interesse van verschillende buitenlandse clubs. De rechtsback was één van de revelaties bij Ecuador waardoor KRC Genk stilaan mag beginnen vrezen voor een vertrek van de 24-jarige.


IN BLOEDVORM NAAR QATAR

In september diende een opvallende toeschouwer zich aan op de ochtendtraining van KRC Genk. Gustavo Alfaro, de bondscoach van Ecuador, zakte speciaal af naar Limburg om Angelo Preciado aan het werk te zien. Preciado is de vaste rechtsachter van de nationale ploeg, hij maakte in de kwalificaties op het Wereldkampioenschap bijvoorbeeld grote indruk tegen Brazilië. Hij legde toen niemand minder dan Vinicius Junior (Real Madrid) aan banden. Als referentie kan dat wel tellen.



Angelo Preciado was in september zijn basisplaats bij KRC Genk kwijt, waardoor Gustavo Alfaro hem graag eens met zijn eigen ogen aan het werk zag. Maar kort na het bezoek van de bondscoach eiste Preciado terug zijn basisplaats op en zette hij goede prestaties neer in de Belgische competitie. Op die manier startte hij wedstrijdfit én in een goede vorm aan het Wereldkampioenschap in Qatar. Ecuador raakte uiteindelijk niet door de groepsfase maar Preciado liet wel een goede indruk na.

PRECIADO BLINKT UIT OP HET WK

Angelo Preciado blonk uit in de openingswedstrijd van het Wereldkampioenschap tegen Qatar. De rechtsback leverde toen zelfs een assist, zijn eerste voor Ecuador en dat eveneens in zijn allereerste WK-match. En daarmee loste hij een belangrijke persoonlijke doelstelling in. In 24 interlands kon Preciado namelijk nog geen enkele assist voorleggen. “Dit WK is het ideale platform om daar verandering in te brengen”, zei Preciado voor de start van het WK aan Het Belang van Limburg.



Angelo Preciado leefde zich vrolijk uit op de rechterflank, weliswaar tegen een zwakke tegenstander. Hij trok verdedigend zijn streng en was aanvallend sterk. In de tweede groepswedstrijd tegen Nederland was hij ook erg efficiënt en daagde hij zelfs Daley Blind uit met enkele schijnbewegingen. Enkel tegen Senegal viel Preciado uit de toon. Ismaïla Sarr bezorgde de rechtsachter van Ecuador en KRC Genk een erg lastige avond. Maar over het algemeen was het WK van Preciado zeker geslaagd.

TOPPER BIJ ECUADOR

Samen met Felix Torres was Angelo Preciado de enige speler van Ecuador die een assist kon leveren. Daarnaast blonk hij uit met zijn vele versnellingen en met een hoge efficiëntie in de offensieve acties. Preciado vervulde een belangrijke rol in de Ecuadoriaanse ploeg, waarin hij de tweede beste speler was op het gebied van kansencreatie en sleutelpasses. En die goede prestaties zijn alvast niet onopgemerkt gebleven want de Genkse sterkhouder wordt alvast het hof gemaakt door vier clubs.



Corriere dello Sport linkt hem bijvoorbeeld aan de Italiaanse topclub Internazionale, waar hij de doublure zou moeten worden van Denzel Dumfries. L'Équipe weet dan weer dat Olympique Lyon en Strasbourg de Ecuadoriaanse krulbol willen aantrekken. Maar de meest concrete piste is die van Flamengo. In Brazilië maken ze gewag dat de Mengão hem een contract willen voorschotelen van maar liefst 250 duizend euro per maand. Een lucratieve aanbieding op z’n zachtst gezegd.

WAT WILLEN PRECIADO EN GENK?

Angelo Preciado heeft nog een contract tot eind dit seizoen bij KRC Genk, maar de Limburgers beschikken wel over een eenzijdige optie waarbij dat contract met twee jaar verlengd kan worden. Genk heeft dus alle touwtjes in handen over een potentiële transfer van Preciado, al zal de hoogte van de inkomende aanbiedingen en de wensen van de speler ook een belangrijke rol spelen in de eventuele onderhandelingen. Voorlopig wordt Preciado’s marktwaarde geschat op 3,20 miljoen euro.



Angelo Preciado is een belangrijke figuur in de kleedkamer van KRC Genk. Hij is een harde werker en altijd opgewekt. “Elke trainer wil een Preciado in zijn kern”, onderschreef Het Belang van Limburg de importantie van de Ecuadoriaan in de Cegeka Arena. Preciado is ook enorm polyvalent, hij speelde vorig seizoen bijvoorbeeld als vleugelspits en als rechter- en linker wingback. Anderzijds heeft de 24-jarige ook wel wat werkpunten op de plank en schaafwerk te verrichten.

BELANGRIJKE KANTTEKENINGEN

Zo waren zijn prestaties vorig seizoen - alsook die van de ganse Genkse ploeg - zwaar wisselvallig. Angel Preciado voerde toen tevens een strijd tegen de kilo’s, het gevolg van een onevenwichtige voeding buiten de club, die de basis vormde van zijn toenmalige vormcrisis. De Ecuadoriaan gaat vaak ook te gretig en onbesuisd in het duel, en bovendien gaat het licht eens uit bij hem. Herinner je zijn rode kaart tegen Oud-Heverlee Leuven bijvoorbeeld. “Ik leek wel een agressieve kerel en dat ben ik dus helemaal niet”, sloeg hij toen zelf mea culpa. Het is dus maar de vraag of de vele geïnteresseerde clubs aan de slag willen gaan met deze werkpunten en Preciado willen verleiden tot een transfer.

LEES OOK: ‘Oyen definitief weg: Genk sluit verrassende deal'

Is Preciado klaar voor een stap hogerop?

Meest recent

Romano kondigt volgende 'stunttransfer' Union SG aan

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano ...

9
9
Felle kritiek van Dedecker zet vrouwenvoetbal in brand

Traditiegetrouw blikt Het Nieuwsblad aan het einde van het jaar terug met een uitgebreid interview ...

25
25
'Alarmerende geluiden omtrent Victor Boniface'

Victor Boniface was een sensatie in de Jupiler Pro League. De aanvaller deed het zeer goed en ...

30
30
'AA Gent vergroot opties: verrassende aanwinst in zicht'

AA Gent is op zoek naar versterking, maar ze moeten ook spelers van de hand gaan doen. Er duikt een ...

89
89
'Westerlo schakelt door: sensatie trekt naar de Kempen'

KVC Westerlo schakelt een versnelling hoger op de transfermarkt. Ze halen weldra een speler weg bij ...

18
18
'Pech voor Anderlecht: Renard vist achter het net'

RSC Anderlecht gaat een drukke wintermercato tegemoet, zowel op uitgaand als inkomend vlak. ...

66
66
'Overmars draait overuren: Antwerp op zucht van topdeals'

Antwerp stevent af op een leegloop van jewelste, want op de Bosuil lopen volgende zomer een resem ...

261
261
'Club Brugge loopt blauwtje: knaltransfer van de baan?'

Mits een exit van Joel Ordonez lijkt vers bloed achterin evenmin een overbodige luxe voor Club ...

384
384
'Done deal: Westerlo bezorgt Anderlecht fikse kater'

Met de doorbraak van Nathan De Cat doet Neerpede zijn reputatie als kweekvijver van talent weer alle ...

288
288
'Grote kuis bij Antwerp: Overmars hakt knopen door'

Antwerp gaat tijdens de wintermercato op zoek naar vers bloed, maar Marc Overmars moet zich ook ...

441
441
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

178
178
‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Pep Guardiola is nu al een legende bij Manchester City. De Spaanse oefenmeester zette de club ...

307
307
‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

528
528
Trossard kijkt recht in ogen van bizarre Arsenal-vloek

Arsenal hoopt eindelijk op de titel in de Premier League en de club van Leandro Trossard staat er ...

48
48
‘Transfer Stroeykens: Anderlecht legt eisen op tafel’

Mario Stroeykens werd gezien als een groot talent bij RSC Anderlecht, maar onder Besnik Hasi speelt ...

355
355
AC Milan pakt uit: Saelemaekers krijgt straffe partner

AC Milan is, net zoals alle Europese grootmachten, de wintermercato aan het afspeuren voor ...

40
40
‘Oyen definitief weg: Genk sluit verrassende deal'

Luca Oyen leek een mooie toekomst tegemoet te gaan bij KRC Genk, maar blessureleed gooide roet in ...

519
519
PSV trekt voluit kaart van Belgisch trio

Nu de feestdagen achter de rug zijn, beginnen de meeste clubs aan hun voorbereiding op de tweede ...

47
47
Radiostilte bij Club: talent al afgeschreven?

Voor de spelers van Club Brugge zit de wintervakantie er alweer bijna op. Zaterdag moeten ze zich ...

428
428
'Neerpede in overdrive: Anderlecht stoomt 7 talenten klaar'

Anderlecht kon de voorbije maanden zijn hart ophalen aan de grote doorbraak van Nathan De Cat, ...

398
398
'OH Leuven haalt nieuw toptalent binnen'

OH Leuven zal zich deze winter ongetwijfeld willen versterken, want er wacht hen de komende maanden ...

135
135
Kompany glundert en pikt pion weg bij Guardiola

Vincent Kompany kan terugblikken op een uitstekende eerste seizoenshelft met Bayern München. In ...

237
237
'Club Brugge vindt noodoplossing bij Atletico Madrid'

Bij Club Brugge mogen we in de komende weken sowieso de nodige transferactiviteit verwachten. Er ...

690
690
TRANSFERUURTJE: 'Benteke heeft nieuwe club, knaltransfer Club'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

406
406
Guardiola vloekt op Doku: City in zak en as na zeperd

Manchester City is het nieuwe jaar niet goed begonnen. The Cityzens speelden 0-0 gelijk op het veld ...

137
137

Meer sportnieuws