WK-toptransfer houdt KRC Genk in de ban

door
WK-toptransfer houdt KRC Genk in de ban

Het Wereldkampioenschap in Qatar is een uniek uitstalraam voor spelers die een stapje hogerop ambiëren. Angelo Preciado zette zijn kwaliteiten in de verf op dat mondiale podium en hij lokte daarmee de interesse van verschillende buitenlandse clubs. De rechtsback was één van de revelaties bij Ecuador waardoor KRC Genk stilaan mag beginnen vrezen voor een vertrek van de 24-jarige.


IN BLOEDVORM NAAR QATAR

In september diende een opvallende toeschouwer zich aan op de ochtendtraining van KRC Genk. Gustavo Alfaro, de bondscoach van Ecuador, zakte speciaal af naar Limburg om Angelo Preciado aan het werk te zien. Preciado is de vaste rechtsachter van de nationale ploeg, hij maakte in de kwalificaties op het Wereldkampioenschap bijvoorbeeld grote indruk tegen Brazilië. Hij legde toen niemand minder dan Vinicius Junior (Real Madrid) aan banden. Als referentie kan dat wel tellen.



Angelo Preciado was in september zijn basisplaats bij KRC Genk kwijt, waardoor Gustavo Alfaro hem graag eens met zijn eigen ogen aan het werk zag. Maar kort na het bezoek van de bondscoach eiste Preciado terug zijn basisplaats op en zette hij goede prestaties neer in de Belgische competitie. Op die manier startte hij wedstrijdfit én in een goede vorm aan het Wereldkampioenschap in Qatar. Ecuador raakte uiteindelijk niet door de groepsfase maar Preciado liet wel een goede indruk na.

PRECIADO BLINKT UIT OP HET WK

Angelo Preciado blonk uit in de openingswedstrijd van het Wereldkampioenschap tegen Qatar. De rechtsback leverde toen zelfs een assist, zijn eerste voor Ecuador en dat eveneens in zijn allereerste WK-match. En daarmee loste hij een belangrijke persoonlijke doelstelling in. In 24 interlands kon Preciado namelijk nog geen enkele assist voorleggen. “Dit WK is het ideale platform om daar verandering in te brengen”, zei Preciado voor de start van het WK aan Het Belang van Limburg.



Angelo Preciado leefde zich vrolijk uit op de rechterflank, weliswaar tegen een zwakke tegenstander. Hij trok verdedigend zijn streng en was aanvallend sterk. In de tweede groepswedstrijd tegen Nederland was hij ook erg efficiënt en daagde hij zelfs Daley Blind uit met enkele schijnbewegingen. Enkel tegen Senegal viel Preciado uit de toon. Ismaïla Sarr bezorgde de rechtsachter van Ecuador en KRC Genk een erg lastige avond. Maar over het algemeen was het WK van Preciado zeker geslaagd.

TOPPER BIJ ECUADOR

Samen met Felix Torres was Angelo Preciado de enige speler van Ecuador die een assist kon leveren. Daarnaast blonk hij uit met zijn vele versnellingen en met een hoge efficiëntie in de offensieve acties. Preciado vervulde een belangrijke rol in de Ecuadoriaanse ploeg, waarin hij de tweede beste speler was op het gebied van kansencreatie en sleutelpasses. En die goede prestaties zijn alvast niet onopgemerkt gebleven want de Genkse sterkhouder wordt alvast het hof gemaakt door vier clubs.



Corriere dello Sport linkt hem bijvoorbeeld aan de Italiaanse topclub Internazionale, waar hij de doublure zou moeten worden van Denzel Dumfries. L'Équipe weet dan weer dat Olympique Lyon en Strasbourg de Ecuadoriaanse krulbol willen aantrekken. Maar de meest concrete piste is die van Flamengo. In Brazilië maken ze gewag dat de Mengão hem een contract willen voorschotelen van maar liefst 250 duizend euro per maand. Een lucratieve aanbieding op z’n zachtst gezegd.

WAT WILLEN PRECIADO EN GENK?

Angelo Preciado heeft nog een contract tot eind dit seizoen bij KRC Genk, maar de Limburgers beschikken wel over een eenzijdige optie waarbij dat contract met twee jaar verlengd kan worden. Genk heeft dus alle touwtjes in handen over een potentiële transfer van Preciado, al zal de hoogte van de inkomende aanbiedingen en de wensen van de speler ook een belangrijke rol spelen in de eventuele onderhandelingen. Voorlopig wordt Preciado’s marktwaarde geschat op 3,20 miljoen euro.



Angelo Preciado is een belangrijke figuur in de kleedkamer van KRC Genk. Hij is een harde werker en altijd opgewekt. “Elke trainer wil een Preciado in zijn kern”, onderschreef Het Belang van Limburg de importantie van de Ecuadoriaan in de Cegeka Arena. Preciado is ook enorm polyvalent, hij speelde vorig seizoen bijvoorbeeld als vleugelspits en als rechter- en linker wingback. Anderzijds heeft de 24-jarige ook wel wat werkpunten op de plank en schaafwerk te verrichten.

BELANGRIJKE KANTTEKENINGEN

Zo waren zijn prestaties vorig seizoen - alsook die van de ganse Genkse ploeg - zwaar wisselvallig. Angel Preciado voerde toen tevens een strijd tegen de kilo’s, het gevolg van een onevenwichtige voeding buiten de club, die de basis vormde van zijn toenmalige vormcrisis. De Ecuadoriaan gaat vaak ook te gretig en onbesuisd in het duel, en bovendien gaat het licht eens uit bij hem. Herinner je zijn rode kaart tegen Oud-Heverlee Leuven bijvoorbeeld. “Ik leek wel een agressieve kerel en dat ben ik dus helemaal niet”, sloeg hij toen zelf mea culpa. Het is dus maar de vraag of de vele geïnteresseerde clubs aan de slag willen gaan met deze werkpunten en Preciado willen verleiden tot een transfer.

LEES OOK: KRC Genk ruikt de jackpot: transferknaller via WK?

Is Preciado klaar voor een stap hogerop?

Meest recent

Bertaccini haalt hard uit na nieuwe mokerslag Anderlecht

Na een zes op zes leek Anderlecht weer vertrokken te zijn in de Champions' Play-Off, maar donderdag ...

17
17
Enorme opluchting STVV: nieuw rampscenario afgewend

Op de vierde speeldag heeft STVV eindelijk zijn eerste zege van de Champions' Play-Off kunnen ...

7
7
'Hazard verlaat Anderlecht: nieuwe club is al bekend'

Even mocht Thorgan Hazard zich dit seizoen topschutter van de Jupiler Pro League noemen, maar de ...

98
98
"Niet meer terug naar RSCA" - Goto reageert na heftige opstoot

Hij heeft lange tijd droog gestaan, maar donderdagavond kon Keisuke Goto eindelijk nog eens een ...

566
566
Kompany kent tegenstander bekerfinale, doelpuntenkermis PSV

Vincent Kompany weet welke ploeg hij met Bayern München zal treffen in de finale van de Duitse ...

25
25
Potjes koken over: Anderlecht-spelers pakken Goto hard aan

RSC Anderlecht heeft donderdagavond een erg dure nederlaag geslikt en verloor met 2-0 van directe ...

674
674
'PSG blijft gaan: versterking voor monsterlijk middenveld'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

59
59
Late klap voor Anderlecht: Goto beslist duel op Stayen

Is de derde plaats nu echt weg voor Anderlecht? Op Stayen deed de recordkampioen alvast een heel ...

131
131
PO's CPL: Patro incasseert late tik, Lommel droomt van JPL

Lange tijd leek het Limburg boven vanavond in de Play-Offs van de Challenger Pro League. Lommel nam ...

69
69
Bekerfinale tóch op TV? Zenders verenigen zich tegen DAZN

Op 14 mei werken RSC Anderlecht en Union SG de finale van de Croky Cup af. Maar in tegenstelling tot ...

180
180
Overzicht Europa: Engelse thriller, beslissing in Clasico?

Het Bayern München van Vincent Kompany is sind afgelopen weekend zeker van de Duitse ...

61
61
"Partijdigheid" - Anderlecht-fans viseren arbitrage op STVV

Donderdagavond werd de midweekspeeldag in de Champions' Play-Offs afgerond met een interessant duel. ...

207
207
'Gevolgen na Youth League: Club-goudhaantje grof wild'

In de finale toonde Real Madrid zich uiteindelijk te sterk na strafschoppen, maar de U19 van Club ...

280
280
'Anderlecht gaat voor transferstunt met terugkeer chouchou'

In afwachten van de officiële bevestiging van Antoine Sibierski, moet RSC Anderlecht het nog ...

307
307
Napoli-conflict: clubboegbeeld benoemt 'enige fout' Lukaku

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

135
135
Standard haalt belangrijke slag thuis: contract tot 2029

Standard staat komend weekend voor een belangrijke wedstrijd in de Europe Play-Offs en gaat op ...

55
55
‘Mega ingreep Anderlecht: oude bekende nieuwe hoofdcoach?’

Anderlecht twijfelt over de toekomst van Jérémy Taravel en kijkt tegelijk richting een ...

511
511
Aftrap STVV-Anderlecht uitgesteld, Taravel dumpt drietal

Donderdagavond wordt de vierde speeldag van de Champions' Play-Offs afgesloten met een interessant ...

195
195
KRC Genk ruikt de jackpot: transferknaller via WK?

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

551
551
Nieuwe details DAZN-twist: VRT overweegt drastische actie

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal is een nieuw hoofdstuk rijker. Donderdag ...

316
316
'Kompany geeft persoonlijke zegen: monstertransfer Bayern'

Bayern München heeft een droomweek achter de rug. Afgelopen zondag werd de Duitse titel binnen ...

318
318
Union slikt optater in titelstrijd: sterkhouder geviseerd

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

162
162
'Engelse grootmachten kloppen aan bij Club Brugge'

Dankzij de ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen, en het puntenverlies van Union, blijft Club Brugge in ...

280
280
AA Gent slijpt messen voor pittig weerzien met Leko

AA Gent ontpopt zich stilaan tot luis in de pels van Union, want net als in de reguliere competitie ...

273
273
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

140
140

Meer sportnieuws