WK-toptransfer houdt KRC Genk in de ban

324 stemmen
WK-toptransfer houdt KRC Genk in de ban

Het Wereldkampioenschap in Qatar is een uniek uitstalraam voor spelers die een stapje hogerop ambiëren. Angelo Preciado zette zijn kwaliteiten in de verf op dat mondiale podium en hij lokte daarmee de interesse van verschillende buitenlandse clubs. De rechtsback was één van de revelaties bij Ecuador waardoor KRC Genk stilaan mag beginnen vrezen voor een vertrek van de 24-jarige.


IN BLOEDVORM NAAR QATAR

In september diende een opvallende toeschouwer zich aan op de ochtendtraining van KRC Genk. Gustavo Alfaro, de bondscoach van Ecuador, zakte speciaal af naar Limburg om Angelo Preciado aan het werk te zien. Preciado is de vaste rechtsachter van de nationale ploeg, hij maakte in de kwalificaties op het Wereldkampioenschap bijvoorbeeld grote indruk tegen Brazilië. Hij legde toen niemand minder dan Vinicius Junior (Real Madrid) aan banden. Als referentie kan dat wel tellen.



Angelo Preciado was in september zijn basisplaats bij KRC Genk kwijt, waardoor Gustavo Alfaro hem graag eens met zijn eigen ogen aan het werk zag. Maar kort na het bezoek van de bondscoach eiste Preciado terug zijn basisplaats op en zette hij goede prestaties neer in de Belgische competitie. Op die manier startte hij wedstrijdfit én in een goede vorm aan het Wereldkampioenschap in Qatar. Ecuador raakte uiteindelijk niet door de groepsfase maar Preciado liet wel een goede indruk na.

PRECIADO BLINKT UIT OP HET WK

Angelo Preciado blonk uit in de openingswedstrijd van het Wereldkampioenschap tegen Qatar. De rechtsback leverde toen zelfs een assist, zijn eerste voor Ecuador en dat eveneens in zijn allereerste WK-match. En daarmee loste hij een belangrijke persoonlijke doelstelling in. In 24 interlands kon Preciado namelijk nog geen enkele assist voorleggen. “Dit WK is het ideale platform om daar verandering in te brengen”, zei Preciado voor de start van het WK aan Het Belang van Limburg.



Angelo Preciado leefde zich vrolijk uit op de rechterflank, weliswaar tegen een zwakke tegenstander. Hij trok verdedigend zijn streng en was aanvallend sterk. In de tweede groepswedstrijd tegen Nederland was hij ook erg efficiënt en daagde hij zelfs Daley Blind uit met enkele schijnbewegingen. Enkel tegen Senegal viel Preciado uit de toon. Ismaïla Sarr bezorgde de rechtsachter van Ecuador en KRC Genk een erg lastige avond. Maar over het algemeen was het WK van Preciado zeker geslaagd.

TOPPER BIJ ECUADOR

Samen met Felix Torres was Angelo Preciado de enige speler van Ecuador die een assist kon leveren. Daarnaast blonk hij uit met zijn vele versnellingen en met een hoge efficiëntie in de offensieve acties. Preciado vervulde een belangrijke rol in de Ecuadoriaanse ploeg, waarin hij de tweede beste speler was op het gebied van kansencreatie en sleutelpasses. En die goede prestaties zijn alvast niet onopgemerkt gebleven want de Genkse sterkhouder wordt alvast het hof gemaakt door vier clubs.



Corriere dello Sport linkt hem bijvoorbeeld aan de Italiaanse topclub Internazionale, waar hij de doublure zou moeten worden van Denzel Dumfries. L'Équipe weet dan weer dat Olympique Lyon en Strasbourg de Ecuadoriaanse krulbol willen aantrekken. Maar de meest concrete piste is die van Flamengo. In Brazilië maken ze gewag dat de Mengão hem een contract willen voorschotelen van maar liefst 250 duizend euro per maand. Een lucratieve aanbieding op z’n zachtst gezegd.

WAT WILLEN PRECIADO EN GENK?

Angelo Preciado heeft nog een contract tot eind dit seizoen bij KRC Genk, maar de Limburgers beschikken wel over een eenzijdige optie waarbij dat contract met twee jaar verlengd kan worden. Genk heeft dus alle touwtjes in handen over een potentiële transfer van Preciado, al zal de hoogte van de inkomende aanbiedingen en de wensen van de speler ook een belangrijke rol spelen in de eventuele onderhandelingen. Voorlopig wordt Preciado’s marktwaarde geschat op 3,20 miljoen euro.



Angelo Preciado is een belangrijke figuur in de kleedkamer van KRC Genk. Hij is een harde werker en altijd opgewekt. “Elke trainer wil een Preciado in zijn kern”, onderschreef Het Belang van Limburg de importantie van de Ecuadoriaan in de Cegeka Arena. Preciado is ook enorm polyvalent, hij speelde vorig seizoen bijvoorbeeld als vleugelspits en als rechter- en linker wingback. Anderzijds heeft de 24-jarige ook wel wat werkpunten op de plank en schaafwerk te verrichten.

BELANGRIJKE KANTTEKENINGEN

Zo waren zijn prestaties vorig seizoen - alsook die van de ganse Genkse ploeg - zwaar wisselvallig. Angel Preciado voerde toen tevens een strijd tegen de kilo’s, het gevolg van een onevenwichtige voeding buiten de club, die de basis vormde van zijn toenmalige vormcrisis. De Ecuadoriaan gaat vaak ook te gretig en onbesuisd in het duel, en bovendien gaat het licht eens uit bij hem. Herinner je zijn rode kaart tegen Oud-Heverlee Leuven bijvoorbeeld. “Ik leek wel een agressieve kerel en dat ben ik dus helemaal niet”, sloeg hij toen zelf mea culpa. Het is dus maar de vraag of de vele geïnteresseerde clubs aan de slag willen gaan met deze werkpunten en Preciado willen verleiden tot een transfer.

LEES OOK: Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Is Preciado klaar voor een stap hogerop?

Meest recent

"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

42
42
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

72
72
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

237
237
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

90
90
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

88
88
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

148
148
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

182
182
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

197
197
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

63
63
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

153
153
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

292
292
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

382
382
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

83
83
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

539
539
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

79
79
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

454
454
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

646
646
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

252
252
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

308
308
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

102
102
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

933
933
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

497
497
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

154
154
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

463
463
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

624
624

Meer sportnieuws