WK-toptransfer houdt KRC Genk in de ban

324
WK-toptransfer houdt KRC Genk in de ban

Het Wereldkampioenschap in Qatar is een uniek uitstalraam voor spelers die een stapje hogerop ambiëren. Angelo Preciado zette zijn kwaliteiten in de verf op dat mondiale podium en hij lokte daarmee de interesse van verschillende buitenlandse clubs. De rechtsback was één van de revelaties bij Ecuador waardoor KRC Genk stilaan mag beginnen vrezen voor een vertrek van de 24-jarige.


IN BLOEDVORM NAAR QATAR

In september diende een opvallende toeschouwer zich aan op de ochtendtraining van KRC Genk. Gustavo Alfaro, de bondscoach van Ecuador, zakte speciaal af naar Limburg om Angelo Preciado aan het werk te zien. Preciado is de vaste rechtsachter van de nationale ploeg, hij maakte in de kwalificaties op het Wereldkampioenschap bijvoorbeeld grote indruk tegen Brazilië. Hij legde toen niemand minder dan Vinicius Junior (Real Madrid) aan banden. Als referentie kan dat wel tellen.



Angelo Preciado was in september zijn basisplaats bij KRC Genk kwijt, waardoor Gustavo Alfaro hem graag eens met zijn eigen ogen aan het werk zag. Maar kort na het bezoek van de bondscoach eiste Preciado terug zijn basisplaats op en zette hij goede prestaties neer in de Belgische competitie. Op die manier startte hij wedstrijdfit én in een goede vorm aan het Wereldkampioenschap in Qatar. Ecuador raakte uiteindelijk niet door de groepsfase maar Preciado liet wel een goede indruk na.

PRECIADO BLINKT UIT OP HET WK

Angelo Preciado blonk uit in de openingswedstrijd van het Wereldkampioenschap tegen Qatar. De rechtsback leverde toen zelfs een assist, zijn eerste voor Ecuador en dat eveneens in zijn allereerste WK-match. En daarmee loste hij een belangrijke persoonlijke doelstelling in. In 24 interlands kon Preciado namelijk nog geen enkele assist voorleggen. “Dit WK is het ideale platform om daar verandering in te brengen”, zei Preciado voor de start van het WK aan Het Belang van Limburg.



Angelo Preciado leefde zich vrolijk uit op de rechterflank, weliswaar tegen een zwakke tegenstander. Hij trok verdedigend zijn streng en was aanvallend sterk. In de tweede groepswedstrijd tegen Nederland was hij ook erg efficiënt en daagde hij zelfs Daley Blind uit met enkele schijnbewegingen. Enkel tegen Senegal viel Preciado uit de toon. Ismaïla Sarr bezorgde de rechtsachter van Ecuador en KRC Genk een erg lastige avond. Maar over het algemeen was het WK van Preciado zeker geslaagd.

TOPPER BIJ ECUADOR

Samen met Felix Torres was Angelo Preciado de enige speler van Ecuador die een assist kon leveren. Daarnaast blonk hij uit met zijn vele versnellingen en met een hoge efficiëntie in de offensieve acties. Preciado vervulde een belangrijke rol in de Ecuadoriaanse ploeg, waarin hij de tweede beste speler was op het gebied van kansencreatie en sleutelpasses. En die goede prestaties zijn alvast niet onopgemerkt gebleven want de Genkse sterkhouder wordt alvast het hof gemaakt door vier clubs.



Corriere dello Sport linkt hem bijvoorbeeld aan de Italiaanse topclub Internazionale, waar hij de doublure zou moeten worden van Denzel Dumfries. L'Équipe weet dan weer dat Olympique Lyon en Strasbourg de Ecuadoriaanse krulbol willen aantrekken. Maar de meest concrete piste is die van Flamengo. In Brazilië maken ze gewag dat de Mengão hem een contract willen voorschotelen van maar liefst 250 duizend euro per maand. Een lucratieve aanbieding op z’n zachtst gezegd.

WAT WILLEN PRECIADO EN GENK?

Angelo Preciado heeft nog een contract tot eind dit seizoen bij KRC Genk, maar de Limburgers beschikken wel over een eenzijdige optie waarbij dat contract met twee jaar verlengd kan worden. Genk heeft dus alle touwtjes in handen over een potentiële transfer van Preciado, al zal de hoogte van de inkomende aanbiedingen en de wensen van de speler ook een belangrijke rol spelen in de eventuele onderhandelingen. Voorlopig wordt Preciado’s marktwaarde geschat op 3,20 miljoen euro.



Angelo Preciado is een belangrijke figuur in de kleedkamer van KRC Genk. Hij is een harde werker en altijd opgewekt. “Elke trainer wil een Preciado in zijn kern”, onderschreef Het Belang van Limburg de importantie van de Ecuadoriaan in de Cegeka Arena. Preciado is ook enorm polyvalent, hij speelde vorig seizoen bijvoorbeeld als vleugelspits en als rechter- en linker wingback. Anderzijds heeft de 24-jarige ook wel wat werkpunten op de plank en schaafwerk te verrichten.

BELANGRIJKE KANTTEKENINGEN

Zo waren zijn prestaties vorig seizoen - alsook die van de ganse Genkse ploeg - zwaar wisselvallig. Angel Preciado voerde toen tevens een strijd tegen de kilo’s, het gevolg van een onevenwichtige voeding buiten de club, die de basis vormde van zijn toenmalige vormcrisis. De Ecuadoriaan gaat vaak ook te gretig en onbesuisd in het duel, en bovendien gaat het licht eens uit bij hem. Herinner je zijn rode kaart tegen Oud-Heverlee Leuven bijvoorbeeld. “Ik leek wel een agressieve kerel en dat ben ik dus helemaal niet”, sloeg hij toen zelf mea culpa. Het is dus maar de vraag of de vele geïnteresseerde clubs aan de slag willen gaan met deze werkpunten en Preciado willen verleiden tot een transfer.

LEES OOK: Duurste kern: Liverpool op één, Club Brugge Belgische leider

Is Preciado klaar voor een stap hogerop?

Meest recent

Dortmund komt met geruststellend nieuws over Karetsas

Kos Karetsas had deze week ongetwijfeld hoge verwachtingen gekoesterd voor zijn debuut in de ...

7
7
"Waarom ik niet bij Standard tekende? Vraag het Wilmots"

Standard heeft dit seizoen een uitstekende start genomen en lijkt een stevige kandidaat om op zijn ...

57
57
Transfer en Rode Duivels: Van de Perre kiest volgende stap

Union zag deze zomer weer heel wat smaakmakers vertrekken, maar wist ook enkele belangrijke spelers ...

37
37
Familie Pfaff na familieleed: Jean-Marie diep geraakt

De voorbije jaren waren bijzonder zwaar voor Jean Marie Pfaff en zijn familie. De Belgische legende ...

103
103
Napoli ontdekt De Bruyne: "Dit is de echte Kevin"

Napoli is woensdagavond aan zijn campagne in de Champions League begonnen met een thuisnederlaag ...

80
80
TRANSFERUURTJE: 'Ovemars-bom bij Antwerp, verrassend aanbod Bakayoko'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

147
147
Jorthy Mokio plots in erg vieze papieren bij Ajax

Jorthy Mokio brak op jonge leeftijd door bij KAA Gent en ging vervolgens naar Ajax. Ook daar werd ...

107
107
‘Miljoenentransfers volgende mercato Club Brugge al bepaald’

Club Brugge kende weer een woelige zomertransferperiode met verschillende vertrekkers en uiteraard ...

398
398
'Grote omwenteling Anderlecht: details nieuw beleid bekend'

Le nouveau Anderlecht est arrivé. De spelerskern ging deze zomer stevig op de schop en ...

392
392
'Inter lonkt met grote aandacht naar Belgische voetbal'

De voorbije dagen werd de Champions League op gang getrapt, met onder meer een stevige clash tussen ...

156
156
Gemiste start Anderlecht: Albert velt oordeel over rapport

Er heerste de voorbije weken heel wat optimisme rond Anderlecht, nadat het in de voorrondes van de ...

217
217
Mertens stuurt Napoli duidelijke boodschap over De Bruyne

Het is voor Kevin De Bruyne tot dusver een vreemd seizoensbegin geweest. Hij moest immers bij Napoli ...

213
213
Eindelijk proces Propere Handen: nog 33 verdachten over

Donderdag kan een belangrijke dag worden in één van de grootste schandalen uit de ...

277
277
Aankoop AA Gent niet top: één grote aanpassing

László Bénes kijkt met een goed gevoel terug op zijn periode in Turkije. ...

159
159
Stroeykens buiten beeld bij Anderlecht: reden bekend

Bij RSC Anderlecht haalden ze heel wat nieuwe middenvelders. Het is en blijft een bizar gegeven dat ...

648
648
Westerlo laat dure transfer via de achterdeur gaan

Karol Borys keert terug naar het Poolse Śląsk Wrocław. De 19-jarige middenvelder verlaat KVC ...

20
20
Bruno zoekt: wie grijpt zijn kans bij Anderlecht?

RSC Anderlecht is correct aan het seizoen begonnen, als we het Europese luik meerekenen. Vitor Bruno ...

392
392
‘Nu al bom onder samenwerking Courtois en Van Bommel’

De samenwerking tussen Thibaut Courtois en Mark van Bommel begint meteen met een opvallende ...

175
175
Union SG flikt het weer: waarde al maal tien

Bij Union SG hebben ze alweer een goede start genomen. De Brusselaars verloren nochtans weer heel ...

235
235
Smaakmaker AA Gent: "Daarom koos ik voor de Buffalo’s"

Mouhamed Ngom heeft geen spijt van zijn passage van zes maanden in Grashopper Zürich, maar de ...

210
210
Club Brugge heeft grote zorgen in één sector

Bij Club Brugge hebben ze voorlopig moeite om hun stempel te drukken tegen goede ploegen. Tegen AA ...

398
398
Ook Bruno rekent op de 'Deschacht van deze generatie'

Bij RSC Anderlecht weten ze dat het tegen KV Mechelen van moeten is. Er moet een driepunter worden ...

390
390
Streep door rekening Antwerp: "Heel ongelukkige timing"

Antwerp FC maakt zich op voor een loodzwaar tweeluik tegen Club Brugge en Union SG. In aanloop naar ...

243
243
Chelsea bekert voort: hoofdrol Penders in duel met 9 goals

Hoewel woensdagavond opnieuw Champions League-voetbal op het programma stond, werd er ook elders ...

141
141
'Eerste UCL-duel maakt meteen slachtoffer in basiself Club'

In de Champions League botste Club Brugge dinsdagavond op een 2-3-nederlaag tegen Aston Villa aan. ...

385
385

Meer sportnieuws