WK-toptransfer houdt KRC Genk in de ban

door
WK-toptransfer houdt KRC Genk in de ban

Het Wereldkampioenschap in Qatar is een uniek uitstalraam voor spelers die een stapje hogerop ambiëren. Angelo Preciado zette zijn kwaliteiten in de verf op dat mondiale podium en hij lokte daarmee de interesse van verschillende buitenlandse clubs. De rechtsback was één van de revelaties bij Ecuador waardoor KRC Genk stilaan mag beginnen vrezen voor een vertrek van de 24-jarige.


IN BLOEDVORM NAAR QATAR

In september diende een opvallende toeschouwer zich aan op de ochtendtraining van KRC Genk. Gustavo Alfaro, de bondscoach van Ecuador, zakte speciaal af naar Limburg om Angelo Preciado aan het werk te zien. Preciado is de vaste rechtsachter van de nationale ploeg, hij maakte in de kwalificaties op het Wereldkampioenschap bijvoorbeeld grote indruk tegen Brazilië. Hij legde toen niemand minder dan Vinicius Junior (Real Madrid) aan banden. Als referentie kan dat wel tellen.



Angelo Preciado was in september zijn basisplaats bij KRC Genk kwijt, waardoor Gustavo Alfaro hem graag eens met zijn eigen ogen aan het werk zag. Maar kort na het bezoek van de bondscoach eiste Preciado terug zijn basisplaats op en zette hij goede prestaties neer in de Belgische competitie. Op die manier startte hij wedstrijdfit én in een goede vorm aan het Wereldkampioenschap in Qatar. Ecuador raakte uiteindelijk niet door de groepsfase maar Preciado liet wel een goede indruk na.

PRECIADO BLINKT UIT OP HET WK

Angelo Preciado blonk uit in de openingswedstrijd van het Wereldkampioenschap tegen Qatar. De rechtsback leverde toen zelfs een assist, zijn eerste voor Ecuador en dat eveneens in zijn allereerste WK-match. En daarmee loste hij een belangrijke persoonlijke doelstelling in. In 24 interlands kon Preciado namelijk nog geen enkele assist voorleggen. “Dit WK is het ideale platform om daar verandering in te brengen”, zei Preciado voor de start van het WK aan Het Belang van Limburg.



Angelo Preciado leefde zich vrolijk uit op de rechterflank, weliswaar tegen een zwakke tegenstander. Hij trok verdedigend zijn streng en was aanvallend sterk. In de tweede groepswedstrijd tegen Nederland was hij ook erg efficiënt en daagde hij zelfs Daley Blind uit met enkele schijnbewegingen. Enkel tegen Senegal viel Preciado uit de toon. Ismaïla Sarr bezorgde de rechtsachter van Ecuador en KRC Genk een erg lastige avond. Maar over het algemeen was het WK van Preciado zeker geslaagd.

TOPPER BIJ ECUADOR

Samen met Felix Torres was Angelo Preciado de enige speler van Ecuador die een assist kon leveren. Daarnaast blonk hij uit met zijn vele versnellingen en met een hoge efficiëntie in de offensieve acties. Preciado vervulde een belangrijke rol in de Ecuadoriaanse ploeg, waarin hij de tweede beste speler was op het gebied van kansencreatie en sleutelpasses. En die goede prestaties zijn alvast niet onopgemerkt gebleven want de Genkse sterkhouder wordt alvast het hof gemaakt door vier clubs.



Corriere dello Sport linkt hem bijvoorbeeld aan de Italiaanse topclub Internazionale, waar hij de doublure zou moeten worden van Denzel Dumfries. L'Équipe weet dan weer dat Olympique Lyon en Strasbourg de Ecuadoriaanse krulbol willen aantrekken. Maar de meest concrete piste is die van Flamengo. In Brazilië maken ze gewag dat de Mengão hem een contract willen voorschotelen van maar liefst 250 duizend euro per maand. Een lucratieve aanbieding op z’n zachtst gezegd.

WAT WILLEN PRECIADO EN GENK?

Angelo Preciado heeft nog een contract tot eind dit seizoen bij KRC Genk, maar de Limburgers beschikken wel over een eenzijdige optie waarbij dat contract met twee jaar verlengd kan worden. Genk heeft dus alle touwtjes in handen over een potentiële transfer van Preciado, al zal de hoogte van de inkomende aanbiedingen en de wensen van de speler ook een belangrijke rol spelen in de eventuele onderhandelingen. Voorlopig wordt Preciado’s marktwaarde geschat op 3,20 miljoen euro.



Angelo Preciado is een belangrijke figuur in de kleedkamer van KRC Genk. Hij is een harde werker en altijd opgewekt. “Elke trainer wil een Preciado in zijn kern”, onderschreef Het Belang van Limburg de importantie van de Ecuadoriaan in de Cegeka Arena. Preciado is ook enorm polyvalent, hij speelde vorig seizoen bijvoorbeeld als vleugelspits en als rechter- en linker wingback. Anderzijds heeft de 24-jarige ook wel wat werkpunten op de plank en schaafwerk te verrichten.

BELANGRIJKE KANTTEKENINGEN

Zo waren zijn prestaties vorig seizoen - alsook die van de ganse Genkse ploeg - zwaar wisselvallig. Angel Preciado voerde toen tevens een strijd tegen de kilo’s, het gevolg van een onevenwichtige voeding buiten de club, die de basis vormde van zijn toenmalige vormcrisis. De Ecuadoriaan gaat vaak ook te gretig en onbesuisd in het duel, en bovendien gaat het licht eens uit bij hem. Herinner je zijn rode kaart tegen Oud-Heverlee Leuven bijvoorbeeld. “Ik leek wel een agressieve kerel en dat ben ik dus helemaal niet”, sloeg hij toen zelf mea culpa. Het is dus maar de vraag of de vele geïnteresseerde clubs aan de slag willen gaan met deze werkpunten en Preciado willen verleiden tot een transfer.

LEES OOK: Hoogspanning bij KRC Genk: supporters roeren zich

Is Preciado klaar voor een stap hogerop?

Meest recent

UCL: Doku en co verbrodden terugkeer KDB, Barça wint nipt

Kevin De Bruyne heeft een terugkeer in mineur beleefd op het veld van Manchester City. De Rode ...

10
10
Forbs gelooft ogen niet bij Club-ploegmaat: "Fenomeen!"

Met een 4-1-overwinning tegen AS Monaco heeft Club Brugge meteen de toon gezet bij de start van zijn ...

124
124
L'Equipe lyrisch voor Club: drie spelers met 8 op 10

Club Brugge KV heeft op de openingsspeeldag van de League Phase in de Champions League meteen stevig ...

289
289
Nieuwe grote doorbraak: DAZN vindt akkoord in Vlaanderen

Daags voor de achtste speeldag in de Jupiler Pro League, is een nieuwe doorbraak bereikt in de soap ...

523
523
Enorme domper: comeback De Bruyne eindigt met pijnlijke wissel

In de Champions League keerde Kevin De Bruyne met SSC Napoli donderdagavond terug naar zijn ...

237
237
Smet op Club-show: Hayen grijpt in, uitbrander aan zijlijn

Club Brugge heeft een fenomenale start van zijn Champions League-campagne genomen. De Belgische ...

485
485
Vanaken speelt Monaco aan flarden: héél Europa wordt gek

Club Brugge KV is donderdagavond als een wervelwind aan de League Phase van de Champions League ...

380
380
Wat een demonstratie! Club maakt brandhout van Monaco

Club Brugge is op ronduit indrukwekkende wijze aan zijn campagne in de League Phase van de ...

195
195
Sneijder maakt brandhout van Godts: "Met zijn kwaliteiten ..."

De Nederlandse clubs zijn tegenvallend aan de League Phase van de Champions League. Na de nederlaag ...

72
72
Union slaat Nederland met verstomming: "Beter elftal dan PSV"

Union SG is dinsdag als een wervelwind begonnen aan zijn eerste Champions League-campagne en haalde ...

248
248
Mignolet pakt uit met klasse-gebaar na ongeziene rollercoaster

De veelbesproken keeperssituatie bij Club Brugge heeft donderdagavond een nieuwe dimensie gekregen. ...

271
271
Club Brugge-fans spreken schande: "Nóóit penalty!"

Tijdens de openingsspeeldag van de Champions League, kreeg Club Brugge donderdagavond het bezoek van ...

140
140
Hoogspanning bij KRC Genk: supporters roeren zich

KRC Genk heeft woensdagavond andermaal steken laten vallen in de Jupiler Pro League. Zo verloren de ...

276
276
Favoriet Club-Monaco bekend: "60-40 in hun voordeel"

Union SG heeft dinsdag op indrukwekkende wijze zijn campagne in de League Phase van de Champions ...

363
363
Opstellingen Club-Monaco: Hayen slachtoffert basispion

Donderdagavond is het zover, dan begint ook Club Brugge aan zijn campagne in de League Phase ...

76
76
'Comebackbom: Odoi kiest toch voor België'

Denis Odoi nam verrassend afscheid van Royal Antwerp FC en de 37-jarige polyvalente middenvelder zit ...

351
351
Sam Kerkhofs haalt vernietigend uit: “Het is een beerput!”

Sam Kerkhofs is ondertussen een klinkende naam geworden in de Belgische voetbalwereld. De supporter ...

122
122
Woedende Leko trekt aan alarmbel bij KAA Gent

KAA Gent won afgelopen speeldag nog tegen Royal Antwerp FC in de Jupiler Pro League, maar toch zette ...

212
212
'Spectaculaire terugkeer Doumbia bij Antwerp'

Mahamadou Doumbia maakte afgelopen zomermercato de overstap van Royal Antwerp FC naar Al-Ittihad. De ...

524
524
Mourinho heeft beet en briest: bizarre clausule

José Mourinho werd een tijdje geleden ontslagen bij Fenerbahçe. Na de uitschakeling ...

63
63
Simic onthult échte reden Anderlecht-vertrek

Jan-Carlo Simic werd op de valreep nog verkocht aan het Saudische Al-Ittihad. De Servische ...

514
514
Liverpool-fan blijft Simeone pesten: “Krijg ik assist?”

De Champions League-clash tussen Liverpool en Atlético Madrid blijft nazinderen. In het slot ...

62
62
DAZN-affaire moddert aan: Bart Verhaeghe kiest kant

De achtste speeldag van de Jupiler Pro League staat voor de deur en naar alle waarschijnlijkheid ...

1712
1712
'Totale transferwending na topmeeting bij Anderlecht'

Nu de zomermercato achter de rug is, kan de sportieve leiding bij RSC Anderlecht zich toeleggen op ...

626
626
Suprematie doorbroken? "Union mag voet zetten naast Club"

Club Brugge opent donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Champions League. Maar er ...

267
267

Meer sportnieuws