'Oorzaak voor falen Esposito gevonden'

658 stemmen
'Oorzaak voor falen Esposito gevonden'

RSC Anderlecht wil zich na de WK-break herpakken na een wisselvallige eerste helft van het seizoen en dus is een extra kwaliteitsinjectie welgekomen. Sportieve baas Jesper Fredberg is dan ook al op zoek naar gerichte aanwinsten. Zo moet hij onder meer een vervanger voor Sebastiano Esposito zien te vinden.


De passage van de Italiaanse aanvaller in het Lotto Park zit er na een halfjaar immers al op. Hoewel de ontbinding van zijn huurovereenkomst officieel nog bekend gemaakt moet worden, is hij inmiddels terug in zijn vaderland op zoek naar een nieuwe uitdaging. En zo is zijn avontuur bij de Belgische recordkampioen in mineur geëindigd. Nochtans stond Esposito te boek als een veelbelovend talent en liet hij in de voorbereiding fraaie dingen zien.

Maar eenmaal het seizoen van start ging kon hij niet bevestigen en verdween hij al snel uit de ploeg. Volgens La Dernière Heure ligt daar ook de oorzaak van zijn falen: Esposito was mentaal niet sterk genoeg om terug te vechten na een tegenslag en liet het kopje te snel hangen. "Zodra hij zijn plaats verloor, reageerde hij slecht en vocht hij niet meer. Hij was extreem gevoelig, emotioneel en ongeduldig", stelt een interne bron tegenover de Waalse krant.

IN ZICHZELF GEKEERD
Een andere oorzaak is de taalbarrière, wat zijn integratie niet vergemakkelijkte. Zijn teamgenoten en ex-coach Felice Mazzu ontfermden zich nochtans over de Italiaan, maar steeds meer trok hij zich in zichzelf terug. En zo ging het dus van kwaad naar erger, waardoor zijn huurbeurt uiteindelijk vroegtijdig werd stopgezet.

LEES OOK: Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Anderlecht heeft Esposito te snel laten vallen ...

Meest recent

Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

9
9
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

20
20
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

17
17
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

24
24
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

26
26
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

81
81
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

92
92
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

360
360
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

69
69
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

136
136
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

286
286
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

63
63
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

848
848
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

478
478
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

31
31
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

11
11
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

182
182
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

874
874
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

152
152
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

418
418
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

795
795
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

554
554
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

350
350
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

574
574
Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

153
153

Meer sportnieuws