'Oorzaak voor falen Esposito gevonden'

658 stemmen
'Oorzaak voor falen Esposito gevonden'

RSC Anderlecht wil zich na de WK-break herpakken na een wisselvallige eerste helft van het seizoen en dus is een extra kwaliteitsinjectie welgekomen. Sportieve baas Jesper Fredberg is dan ook al op zoek naar gerichte aanwinsten. Zo moet hij onder meer een vervanger voor Sebastiano Esposito zien te vinden.


De passage van de Italiaanse aanvaller in het Lotto Park zit er na een halfjaar immers al op. Hoewel de ontbinding van zijn huurovereenkomst officieel nog bekend gemaakt moet worden, is hij inmiddels terug in zijn vaderland op zoek naar een nieuwe uitdaging. En zo is zijn avontuur bij de Belgische recordkampioen in mineur geëindigd. Nochtans stond Esposito te boek als een veelbelovend talent en liet hij in de voorbereiding fraaie dingen zien.

Maar eenmaal het seizoen van start ging kon hij niet bevestigen en verdween hij al snel uit de ploeg. Volgens La Dernière Heure ligt daar ook de oorzaak van zijn falen: Esposito was mentaal niet sterk genoeg om terug te vechten na een tegenslag en liet het kopje te snel hangen. "Zodra hij zijn plaats verloor, reageerde hij slecht en vocht hij niet meer. Hij was extreem gevoelig, emotioneel en ongeduldig", stelt een interne bron tegenover de Waalse krant.

IN ZICHZELF GEKEERD
Een andere oorzaak is de taalbarrière, wat zijn integratie niet vergemakkelijkte. Zijn teamgenoten en ex-coach Felice Mazzu ontfermden zich nochtans over de Italiaan, maar steeds meer trok hij zich in zichzelf terug. En zo ging het dus van kwaad naar erger, waardoor zijn huurbeurt uiteindelijk vroegtijdig werd stopgezet.

LEES OOK: 'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Anderlecht heeft Esposito te snel laten vallen ...

Meest recent

'Deal van 30 mil: topploeg schiet in actie voor Tresoldi'

Club Brugge zal deze zomer verschillende sterkhouders verliezen, maar is zeker niet van plan zijn ...

2
2
Transfers bij KVM en Westerlo, Union legt smaakmaker vast

De ploegen uit de Jupiler Pro League blijven zich roeren op de transfermarkt. Zo passeerde KVC ...

3
3
"Nog niks gedaan" - Tweetal zorgt voor commotie in basiself Duivels

Woensdagavond vormt het Lumen Stadium in Seattle het decor van de 1/16de WK-finales van de Rode ...

54
54
Vader Vital verklapt: zó reageert Vanaken op keuzes Garcia

Hans Vanaken is één van de meest besproken Rode Duivels dit WK. Zo woedt al wekenlang ...

92
92
Opstelling Duivels bekend! Garcia maakt statement tegen Senegal

De Rode Duivels strijden woensdagavond tegen Senegal voor een plek in de 1/8ste finales van het WK. ...

308
308
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

609
609
Kane flikt het! Engeland doorprikt Congolese droom in slot

Engeland heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Tegen een dapper DR ...

43
43
'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Antwerp zag de voorbije weken zijn kern gedecimeerd worden. Het zag vooral een pak kwaliteit en ...

316
316
'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

293
293
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

207
207
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

19
19
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

105
105
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

59
59
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

102
102
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

281
281
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

80
80
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

181
181
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

474
474
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

164
164
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

93
93
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

105
105
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

226
226
'KV Mechelen schrikt: revelatie maakt miljoenentransfer'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

254
254
Tip voor Garcia: analist onthult dé zwakte van Senegal

De voorbije dagen zorgden de zestiende finales van het WK al voor enkele verrassingen met de ...

102
102
Hubert velt oordeel over mercato Union tot dusver

Ook voor Union is de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen. Dinsdag werkte de ...

56
56

Meer sportnieuws