Degryse: 'Duivels met deze straffe ploeg naar EK 2024'

door
Degryse: 'Duivels met deze straffe ploeg naar EK 2024'

De Belgische WK-delegatie is inmiddels terug in het land en dus kan het werk bij de KBVB beginnen. Want hoewel de eerstvolgende interland pas eind maart volgt, kan de zoektocht naar een nieuwe bondscoach best niet te lang aanslepen. Zo ligt een pak werk op de plank voor de opvolger van Roberto Martinez.


De kwalificatie voor het EK 2024 wordt uiteraard het eerstvolgende hoofddoel. Maar meer dan ooit zal er ook gewerkt moeten worden aan een generatiewissel én een nieuw tactisch plan. Normaal gezien zal de nieuwe bondscoach wel kunnen rekenen op de fundamenten van de huidige selectie. Zo gaat men er vanuit dat een ploeg gebouwd zal worden rond Romelu Lukaku, Kevin De Bruyne en Thibaut Courtois. Die eerste twee zullen wel overtuigd moeten worden om door te gaan als international, maar met een goed sportief verhaal moet dat lukken.

Vervolgens zal de selectie flink verjongd moeten worden en moet dus een nieuw tactisch plan worden uitgetekend worden. Analist Marc Degryse deed bij Het Laatste Nieuws alvast de oefening. Zo zou hij bijvoorbeeld afstappen van het 3-4-3-systeem dat Martinez jarenlang hanteerde. In plaats daarvan grijpt Degryse terug naar een 4-3-3-variant.

ERVAREN GIDSEN IN ELKE LINIE
In doel gaat de analist uiteraard voor Courtois. Op de backposities kiest Degryse voor Timothy Castagne en Arthur Theate, terwijl Toby Alderweireld en Wout Faes het centrum van de defensie bevolken. De Bruyne krijgt dan weer de sleutels in handen op het middenveld. Hij wordt de leider van jonge wolven Amadou Onana en Roméo Lavia. Voorin blijft Lukaku logischerwijs het speerpunt, met Jérémy Doku en Leandro Trossard in steun.

De ploeg van Degryse:
Courtois; Castagne, Alderweireld, Faes, Theate; Lavia, De Bruyne, Onana; Trossard, Lukaku, Doku

LEES OOK: Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Deze ploeg is zelfs beter dan de basiself op het WK ...

Meest recent

Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst dropt bommetje

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

41
41
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

51
51
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

107
107
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

194
194
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

194
194
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

60
60
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

408
408
'Kompany gruwt: transferplannetje Mourinho treft Bayern'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

50
50
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

113
113
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

424
424
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

134
134
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

214
214
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

156
156
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

161
161
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

352
352
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

490
490
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

123
123
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

667
667
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

331
331
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

219
219
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

337
337
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

280
280
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

1060
1060
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

482
482
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

334
334

Meer sportnieuws