Geschillencommissie aan zet: zware sanctie Anderlecht dreigt

309 stemmen
Geschillencommissie aan zet: zware sanctie Anderlecht dreigt

Terwijl het wereldkampioenschap in Qatar op volle toeren draait, komt ook de herstart van de Jupiler Pro League steeds dichterbij. Dinsdag staat zelfs een zitting van de Geschillencommissie op het programma. Zo moet RSC Anderlecht zich komen verantwoorden voor de wantoestanden tijdens de match op Standard.


Paars-Wit kende een bijzonder wisselvallige eerste seizoenshelft en stapelde op een bepaald moment de tegenvallende resultaten op. En dat leidde tot grote onvrede bij de achterban. Tijdens het bezoek aan de aartsrivaal liep het dan ook helemaal mis. Nadat Anderlecht een vroege voorsprong uit handen had gegeven, lieten de meegereisde supporters de match stilleggen door met vuurwerk op het veld te gooien.

Nadat de partij even werd stopgezet en het wangedrag vervolgens gewoon herhaald werd, besloot de wedstrijdleiding dan ook om de partij definitief te staken. Hierdoor zal Paars-Wit de match sowieso met forfaitcijfers verliezen. Maar volgens onder meer Het Laatste Nieuws en La Dernière Heure kunnen de sancties van de Geschillencommissie nog veel zwaarder oplopen.

GESLOTEN DEUREN
Zo zal Paars-Wit zich aan een geldstraf mogen verwachten. En die boete kan oplopen tot een slordige 50.000 euro. Daar blijft het evenwel niet bij. De club krijgt mogelijk ook één of meerdere matchen achter gesloten deuren opgelegd. Dat zou zowel sportief als financieel een flinke streep door de rekening zijn. Overigens krijgt ook Standard allicht een boete, van wellicht zo'n 10.000 euro, omdat de Luikse fans voor de match ook vuurwerk afgestookt hadden.

LEES OOK: 'Anderlecht op zucht van trainer: onverwachte naam op komst'

De amokmakers zouden zelf zwaarder gestraft moeten worden ...

Meest recent

'Garcia grijpt drastisch in: totale WK-wending Vanaken'

De Rode Duivels staan zaterdagochtend onder aanzienlijke druk voor hun laatste WK-groepsmatch tegen ...

84
84
WK-bom ontploft al voor slotmatch: zware gevolgen Garcia

Het WK is nog maar net bezig, maar Rudi Garcia zit al volop in een storm. De rust rond de Rode ...

178
178
Jordanië in rouw: comeback Algerije verbrodt grote WK-stunt

Jordanië is er dinsdagochtend niet in geslaagd zijn eerste punten ooit op het WK te pakken. ...

15
15
'Kompany in zijn nopjes: Bayern legt monstercontract klaar'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

173
173
'Anderlecht op zucht van trainer: onverwachte naam op komst'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

474
474
Topspitsen aan kanon: Mbappé en Haaland heersen in Groep I

Groep I van het wereldkampioenschap wordt momenteel gedomineerd door twee absolute topspitsen. Zowel ...

45
45
Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

200
200
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

261
261
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

167
167
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

175
175
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

194
194
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

576
576
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

117
117
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

264
264
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

334
334
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

341
341
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

593
593
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

405
405
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

153
153
Garcia slikt bittere pil: WK al afgelopen voor Doku?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

201
201
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

441
441
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

569
569
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

389
389
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

186
186
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

46
46

Meer sportnieuws