Geschillencommissie aan zet: zware sanctie Anderlecht dreigt

door
Geschillencommissie aan zet: zware sanctie Anderlecht dreigt

Terwijl het wereldkampioenschap in Qatar op volle toeren draait, komt ook de herstart van de Jupiler Pro League steeds dichterbij. Dinsdag staat zelfs een zitting van de Geschillencommissie op het programma. Zo moet RSC Anderlecht zich komen verantwoorden voor de wantoestanden tijdens de match op Standard.


Paars-Wit kende een bijzonder wisselvallige eerste seizoenshelft en stapelde op een bepaald moment de tegenvallende resultaten op. En dat leidde tot grote onvrede bij de achterban. Tijdens het bezoek aan de aartsrivaal liep het dan ook helemaal mis. Nadat Anderlecht een vroege voorsprong uit handen had gegeven, lieten de meegereisde supporters de match stilleggen door met vuurwerk op het veld te gooien.

Nadat de partij even werd stopgezet en het wangedrag vervolgens gewoon herhaald werd, besloot de wedstrijdleiding dan ook om de partij definitief te staken. Hierdoor zal Paars-Wit de match sowieso met forfaitcijfers verliezen. Maar volgens onder meer Het Laatste Nieuws en La Dernière Heure kunnen de sancties van de Geschillencommissie nog veel zwaarder oplopen.

GESLOTEN DEUREN
Zo zal Paars-Wit zich aan een geldstraf mogen verwachten. En die boete kan oplopen tot een slordige 50.000 euro. Daar blijft het evenwel niet bij. De club krijgt mogelijk ook één of meerdere matchen achter gesloten deuren opgelegd. Dat zou zowel sportief als financieel een flinke streep door de rekening zijn. Overigens krijgt ook Standard allicht een boete, van wellicht zo'n 10.000 euro, omdat de Luikse fans voor de match ook vuurwerk afgestookt hadden.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: Club Brugge vreest, Hasi dumpt, jackpot Genk

De amokmakers zouden zelf zwaarder gestraft moeten worden ...

Meest recent

‘KV Mechelen rondt toptransfer af: akkoord gevonden’

KV Mechelen staat op een zucht van een uitgaande toptransfer. Journalist Nicolo Schira laat weten ...

39
39
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

39
39
‘Anderlecht heeft beet: Renard pakt uit met verrassing’

RSC Anderlecht wil nog toeslaan op de wintermercato en volgens Het Laatste Nieuws staat Paars-Wit op ...

380
380
‘Grote Tielemans-vrees: Garcia huivert, Villa grijpt in’

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder bij de Rode Duivels. Dit seizoen is de ...

105
105
TRANSFERUURTJE: Club Brugge vreest, Hasi dumpt, jackpot Genk

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

305
305
Leko krijgt gigantische opsteker vlak voor Club-Marseille

Club Brugge kijkt woensdag Olympique Marseille recht in de ogen namens de Champions League. ...

257
257
Middenvelder Anderlecht kiest voor straffe Belgische transfer

Bij RSC Anderlecht gaan er ook dit jaar een aantal talenten vertrekken. Vanuit RSCA Futures is er ...

173
173
Vanhaezebrouck snoeihard: “Beschamend voor een topclub”

Naar goede gewoonte neemt Hein Vanhaezebrouck de Belgische clubs onder de loep. Deze keer keek de ...

151
151
‘Club Brugge geeft niet op: nieuw bod op toptarget’

Club Brugge wil deze mercato nog flink uitpakken. Blauw-Zwart kent dit seizoen wisselende resultaten ...

485
485
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

122
122
‘KAA Gent zit niet stil en lonkt naar verdediger'

KAA Gent is niet van plan om af te remmen op de wintermercato. De Buffalo’s willen op het slot ...

200
200
Frank Boeckx beleeft natte droom bij vrouwelijke collega

Frank Boeckx werd na zijn actieve carrière een meer dan gewaardeerd analist en ...

117
117
‘Oliveir Deman verbaast en heeft knappe transfer beet’

Olivier Deman is op zoek naar een vaste basisstek. De Rode Duivel is volgens Het Nieuwsblad op weg ...

70
70
Club houdt hart vast: veelbesproken ref voor Marseille

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille. Blauw-Zwart kan zich nog ...

177
177
OM-coach De Zerbi dropt straffe Club Brugge-uitspraak

Woensdagavond is het zover, dan bereikt de League Phase van de Champions League zijn climax. Club ...

537
537
Trainersdebacle bij Anderlecht: "Kompany terughalen?"

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

264
264
'Club drukt door: tweede winteraanwinst in aantocht'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge afgelopen weekend zijn eerste winteraanwinst ...

800
800
Kompany trekt grote ogen: Kane-bommetje bij Bayern

Bayern München verloor afgelopen weekend zijn eerste match in de Bundesliga, maar is voorts ...

112
112
Hoofd Hasi op kapblok: 'ideale opvolger' wordt genoemd

Besnik Hasi blijft tot nader orde de hoofdtrainer van RSC Anderlecht. Maar als het komende zondag ...

487
487
Grove transferblunder Genk: "Hij is nu al een miskoop"

KRC Genk is bezig aan een tegenvallend seizoen tot dusver, enkel de Europese campagne is een ...

837
837
Politie vreest ergste: forse ingreep voor Club-Marseille

Woensdag wordt de laatste speeldag van de League Phase in de Champions League afgewerkt. Club Brugge ...

279
279
‘Anderlecht ruikt stunt: JPL-topcoach staat te trappelen’

Anderlecht liet zondagavond opnieuw steken vallen, en dat voelde je meteen in de tribunes. De ...

997
997
Zulte Waregem pakt opnieuw uit: ruwe diamant tekent

Zulte Waregem speelde zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk wel op Club ...

188
188
Anderlecht schrikt zich rot: Vazquez meteen held in La Liga

Het contrast kon bijna niet groter zijn. Terwijl RSC Anderlecht maandag een crisisoverleg hield ...

288
288
Gheysens buiten geschreeuwd: nieuwe eigenaars bij Antwerp?

Opvallend tafereel zondag in de vernieuwde tribune 2 van de Bosuil. Tijdens de match tegen Charleroi ...

354
354

Meer sportnieuws