Geschillencommissie aan zet: zware sanctie Anderlecht dreigt

door
Geschillencommissie aan zet: zware sanctie Anderlecht dreigt

Terwijl het wereldkampioenschap in Qatar op volle toeren draait, komt ook de herstart van de Jupiler Pro League steeds dichterbij. Dinsdag staat zelfs een zitting van de Geschillencommissie op het programma. Zo moet RSC Anderlecht zich komen verantwoorden voor de wantoestanden tijdens de match op Standard.


Paars-Wit kende een bijzonder wisselvallige eerste seizoenshelft en stapelde op een bepaald moment de tegenvallende resultaten op. En dat leidde tot grote onvrede bij de achterban. Tijdens het bezoek aan de aartsrivaal liep het dan ook helemaal mis. Nadat Anderlecht een vroege voorsprong uit handen had gegeven, lieten de meegereisde supporters de match stilleggen door met vuurwerk op het veld te gooien.

Nadat de partij even werd stopgezet en het wangedrag vervolgens gewoon herhaald werd, besloot de wedstrijdleiding dan ook om de partij definitief te staken. Hierdoor zal Paars-Wit de match sowieso met forfaitcijfers verliezen. Maar volgens onder meer Het Laatste Nieuws en La Dernière Heure kunnen de sancties van de Geschillencommissie nog veel zwaarder oplopen.

GESLOTEN DEUREN
Zo zal Paars-Wit zich aan een geldstraf mogen verwachten. En die boete kan oplopen tot een slordige 50.000 euro. Daar blijft het evenwel niet bij. De club krijgt mogelijk ook één of meerdere matchen achter gesloten deuren opgelegd. Dat zou zowel sportief als financieel een flinke streep door de rekening zijn. Overigens krijgt ook Standard allicht een boete, van wellicht zo'n 10.000 euro, omdat de Luikse fans voor de match ook vuurwerk afgestookt hadden.

LEES OOK: 'Zwak' Club Brugge legt opmerkelijke statistiek voor

De amokmakers zouden zelf zwaarder gestraft moeten worden ...

Meest recent

'Garcia slaakt zucht van opluchting na blessurenieuws'

Het aftellen naar de start van het WK kan stilaan beginnen. Binnen vier maanden en vier dagen gaat ...

3
3
Oosting onthult opvallende voorbereiding bij Antwerp

Deze week ontdekken we wie op 14 mei mag aantreden in de finale van de Croky Cup, want de ...

17
17
Rechtbankdrama's: D-Day voor Snelders en Van Holsbeeck

Enkele figuren uit de voetbalwereld kwamen de laatste jaren fel in opspraak. Daarbij onder meer ...

35
35
Hooligans Anderlecht bedreigen Coucke: "Bol het af!"

Anderlecht is de laatste week in een ongeziene crisis beland, want het ontsloeg zijn hoofdtrainer ...

361
361
'De Ketelaere bezorgt Atalanta en Duivels enorme domper'

De voorbije maanden was de spitspositie een item bij de Rode Duivels en dat zal wellicht niet snel ...

29
29
'Lommel vreest: succescoach grof wild in Engeland'

In de Challenger Pro League is de hiërarchie dit seizoen duidelijk. SK Beveren is oppermachtig ...

21
21
Weer straf transferverhaal Union: aanwinst doet boekje open

Het gaat Union dit seizoen alweer voor de wind: het staat aan de leiding in de Jupiler Pro League, ...

48
48
'Jordan Lukaku stuurde Belgische club wandelen'

De voorbije jaren zijn een aantal Rode Duivels helemaal van de radar verdwenen. Divock Origi is een ...

106
106
'Zwak' Club Brugge legt opmerkelijke statistiek voor

Club Brugge beleeft een wisselvallig seizoen. Het legde wel weer een straf parcours af in de ...

219
219
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

42
42
Antwerp met fikse mee- en tegenvaller voor bekertreffen

Royal Antwerp FC staat op een best beschamende tiende plaats in de Jupiler Pro League. Via die weg ...

220
220
Te weinig kwaliteit bij Anderlecht? Taravel velt oordeel

Jérémy Taravel moet RSC Anderlecht naar de Beker van België proberen te loodsen. ...

231
231
Einde van een voetbalgedrocht: Real Madrid stopt ermee

FC Barcelona kondigde vorige week aan dat ze uit de Europese Super League stapten. Deze competitie ...

122
122
Hayen waarschuwt: "Kan anders fataal zijn"

KRC Genk pakte een zes op zes in de Jupiler Pro League, maar de weg naar een ticket voor Play-Off 1 ...

180
180
Taravel komt meteen met zéér goed nieuws voor RSCA

RSC Anderlecht verloor met een zeer gehavend elftal met 2-0 van KRC Genk. Er stond eigenlijk een ...

613
613
'Keita grof wild: 3 clubs in de running voor handtekening'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

69
69
Taravel onthult meteen aanbieding om Anderlecht te verlaten

Anderlecht wil donderdag een ticket voor de bekerfinale pakken, maar dat belooft een zeer lastige ...

427
427
Seizoensverrassing duidelijk over toekomst bij Club

Bij Club Brugge mogen we in de zomer weer heel wat beweging gaan verwachten. Heel wat smaakmakers ...

279
279
Alderweireld tipt op verrassing in WK-selectie Duivels

Voor de Rode Duivels staan de komende maanden volledig in het teken van het WK. In maart staat er al ...

97
97
'Standard schuift titularis plots opzij: transfer op komst'

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Ook Standard is nog niet uitgeteld, al ...

170
170
'Pikante transfer Bayern: Kompany haalt oud-ploegmaat'

Bayern München ligt nog steeds goed op koers om dit seizoen meer dan één prijs te ...

127
127
'Bizarre transferwending Vandevoordt: oorzaak bekend'

Het werd voor een aantal Rode Duivels een bewogen wintermercato. Ook Maarten Vandevoordt werd her en ...

83
83
Nieuw rampseizoen Tottenham: trainer alweer ontslagen

In de Premier League vallen dit seizoen alweer enkele topclubs door de mand. Titelverdediger ...

65
65
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht moet TD schrappen, Kane weg bij Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

430
430
Zéér straf: Union verbaast en hoort bij top van Europa

Union SG is de titelverdediger in de Jupiler Pro League en de Brusselse club prijkt weer bovenaan ...

88
88

Meer sportnieuws