Steun voor afgemaakte Hazard: "Het is schandalig!"

door
Steun voor afgemaakte Hazard:

Terwijl de kwartfinales in Qatar steeds meer vorm beginnen te krijgen, likken de Belgen nog steeds hun wonden na de pijnlijke WK-uitschakeling. Ondertussen kan alvast een evaluatie gemaakt worden van de individuele prestaties. Zo lieten verschillende spelers het afweten, daarbij ook aanvoerder Eden Hazard.


De bankzitter van Real Madrid liet bij weliswaar enkele veelbelovende flitsen zien. Maar op geen enkel moment was hij beslissend of kon hij de ploeg bij de hand nemen. Bovendien had hij naar verluidt een akkefietje met Jan Vertonghen na de match tegen Marokko. Na de uitschakeling tegen Kroatië zou de kapitein dan ook laten vallen hebben dat hij een punt zet achter zijn loopbaan als international, al werd dat nog niet officieel bevestigd.

Volgens analist Joachim Mununga is er nochtans een toekomst voor Hazard weggelegd bij de nationale ploeg. Tenminste toch al hij ook op clubniveau weer naar behoren presteert. "Men moet stoppen om sportieve beslissingen te nemen op basis van wat er in het verleden is gebeurd", klinkt het bij RTBF. "Het hangt er allemaal vanaf hoe je bij je club presteert. Als je het niet goed doet op clubniveau, dan ook geen selectie voor de nationale ploeg."

MEER RESPECT
Dat gezegd zijnde, vindt Mununga wel dat Hazard meer respect verdient voor wat hij doorheen de jaren heeft gepresteerd bij de nationale ploeg. "Ik vind dat de supporters een kortetermijngeheugen hebben. Hij was misschien niet de beste keuze. Maar met de manier waarop ze hun onvrede hebben geuit, hebben de supporters alles wat hij voor de nationale ploeg heeft gedaan in de vuilbak gegooid. Ik vind dat schandalig."

LEES OOK: Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hazard verdient meer erkenning ...

Meest recent

'Club Brugge is dure speler beu: genadeschot in de maak'

Hij kwam als een dure versterking, maar het is stilaan vooral ergernis. Bij Club Brugge is het ...

81
81
Doelman vh Jaar: Coosemans onthult zijn grootste uitdagers

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

6
6
'Club gaat los op mercato: twee topaanwinsten, twee vertrekkers'

De spelers van Club Brugge genieten momenteel van een welverdiende verlofperiode na een bijzonder ...

151
151
Titelfavorieten JPL: enorme verrassing als kampioen?

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

329
329
Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

89
89
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

149
149
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

462
462
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

622
622
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

331
331
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

106
106
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

273
273
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

252
252
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

588
588
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

336
336
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

682
682
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

668
668
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

782
782
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

149
149
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

589
589
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

1437
1437
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

787
787
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

245
245
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

482
482
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

401
401
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

668
668

Meer sportnieuws