Kroatië stuurt Japan na dramatische penaltyreeks naar huis

door
Kroatië stuurt Japan na dramatische penaltyreeks naar huis

Kroatië wist met meer geluk dan kunde België uit de achtste finales te houden. De Kroaten moesten daarom aan de bak tegen Japan, wat op papier een haalbare kaart moest zijn. Kroatië had het echter niet onder de markt tegen de verrassende Japanners. Kroatië toonde zich de betere na het nemen van strafschoppen.


In de eerste helft zagen we weinig kansen. Vooral Kroatië, eerder al matig tegen Marokko en België, stelde stevig teleur. De Kroaten kregen in de eerste helft maar één goede kans, maar Kramaric kon de bal net niet in doel tikken. Japan was dreigender en Kamada zette zijn ploeg na een geweldige actie bijna op voorsprong. De aanvaller trapte echter over. Enkele minuten later was het wel raak. Een voorzet van Doan kwam bij Maeda terecht en die trapte de 1-0 tegen de touwen. Dat was zeker niet onverdiend.

VERLENGINGEN

Kroatië in de problemen en zij moesten in de tweede helft uit een ander vaatje gaan tappen. Dat deden ze ook, want Perisic kopte een voorzet van Kovacic krachtig en enig mooi in doel: 1-1. Kroatië tankte vertrouwen en Modric wist met een prachtige trap Gonda bijna te verschalken. De Japanse doelman pakte echter uit met een fantastische redding. De Kroaten waren ondertussen stevig baas en Budimir kopte naast. De 1-2 hing in de lucht.

Maar Kroatië nam nadien gas terug en zo bleef het spannend. Er werd niet meer gescoord en zo kregen we verlengingen. Daarin werd verrassend genoeg Modric al snel vervangen. Mitoma kreeg in de eerste verlenging de grootste kans, maar de Kroatische doelman redde. In de tweede verlenging kregen we niets meer te zien, waardoor het aankwam op strafschoppen. Daarin toonde Kroatië de betere, nadat Japan zijn eerste twee penalty's miste. Kroatië won uiteindelijk met 3-1.

Scoreverloop:

1-0 (43') Daizen Maeda
1-1 (55') Ivan Perisic

Een verdiende kwalificatie?

Meest recent

Bornauw zaait mist over toekomst Taravel in Anderlecht

RSC Anderlecht laat zich niet onder druk zetten in de zoektocht naar een technisch directeur, zo ...

45
45
'Gouden tip De Condé: Mignolet van Club naar Genk?'

Tenzij hij in de play-offs alsnog een nieuw contract afdwingt, oogt de toekomst van Simon Mignolet ...

171
171
Familiedrama bij de Beckhams ontspoort helemaal

De spanningen binnen de familie van David Beckham en Victoria Beckham slepen al een hele tijd aan, ...

12
12
Felle uithaal naar Leko: “Ik was teleurgesteld in hem”

In december keerde Ivan Leko terug bij Club Brugge, met als voornaamste opdracht om weer vuur in het ...

52
52
'Lukaku-borm barst: Napoli grijpt keihard in'

Romelu Lukaku lijkt zich deze interlandperiode in nesten gewerkt te hebben. De topschutter aller ...

117
117
'Club Brugge-sensatie moet kruis maken over WK'

Club Brugge lijkt in de zomer weer stevig langs de kassa te zullen passeren. Het zag de voorbije ...

159
159
Korte boodschap van Noa Lang zorgt voor grote onrust

Noa Lang lijkt opnieuw klaar om naast het veld van zich te laten horen. De aanvaller, die momenteel ...

30
30
Zeer verrassend centraal duo bij Rode Duivels?

De Rode Duivels zijn woensdag aangekomen in de Verenigde Staten voor hun laatste oefenstage voor het ...

122
122
'Rangers hakt transferknoop door over Belgische sensatie'

In Schotland blijft de titelstrijd razend spannend. Hearts prijkt nog steeds verrassend aan de ...

61
61
'Anderlecht waagt nieuwe poging bij oud target'

Er is nog altijd grote onzekerheid over welke richting Anderlecht uit zal gaan, want de zoektocht ...

150
150
'Lukaku gooit olie op vuur bij Napoli'

De Rode Duivels vertoeven momenteel in de Verenigde Staten voor twee oefenwedstrijden tegen het ...

127
127
Mannaert komt met Duivels plan dat alles kan veranderen

De Rode Duivels willen komende zomer zo ver mogelijk raken op het WK, maar heel erg hoog zijn de ...

179
179
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in 1B, Arsenal haalt zwaar uit'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

147
147
Jonge Duivel geeft WK niet op: “Het kan snel gaan”

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel in de Verenigde Staten op stage met de Rode Duivels. Het is een ...

65
65
Grote vrees WK 2026: cijfers spreken ‘grote drie’ tegen

De Rode Duivels werken een stage af in de Verenigde Staten, maar bondscoach Rudi Garcia zit nu al ...

86
86
‘Rode Duivels landen in VS: één pion haakt af op training'

De Rode Duivels werken een stage af in de Verenigde Staten. Er staan oefenwedstrijden tegen ...

247
247
Terugkeer Rode Duivel dichterbij? Anderlecht droomt

De Rode Duivels zijn deze week naar de Verenigde Staten vertrokken voor hun laatste bijeenkomst voor ...

360
360
BIZAR: KV Mechelen zet opvallende constructie op

KV Mechelen beleeft een sportief topseizoen en wist zich in de allerlaatste editie eindelijk voor de ...

185
185
Dreigt WK-drama voor Lukaku? Mannaert spreekt

De Rode Duivels zijn woensdag aangekomen in de Verenigde Staten, waar ze in de komende week twee ...

98
98
Van Gucht verrast met opvallende naam als peter

Ruben Van Gucht heeft voor een opvallend moment gezorgd tijdens een uitzending van Wielerclub ...

42
42
'Strijd om Tresoldi barst los: 2 clubs schieten in actie'

Club Brugge heeft na de interlandbreak maar één doel: in de play-offs zijn 20ste ...

480
480
Marokko schakelt meteen: Bounida staat voor debuut

Het werd deze week duidelijk dat de Rode Duivels in de toekomst opnieuw niet moeten rekenen op een ...

67
67
'Anderlecht schrapt volgende bekende naam als TD'

Bij Anderlecht is de zoektocht naar een sportief directeur nog altijd volop aan de gang. Paars-Wit ...

185
185
Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

611
611
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

345
345

Meer sportnieuws