Kroatië stuurt Japan na dramatische penaltyreeks naar huis

door
Kroatië stuurt Japan na dramatische penaltyreeks naar huis

Kroatië wist met meer geluk dan kunde België uit de achtste finales te houden. De Kroaten moesten daarom aan de bak tegen Japan, wat op papier een haalbare kaart moest zijn. Kroatië had het echter niet onder de markt tegen de verrassende Japanners. Kroatië toonde zich de betere na het nemen van strafschoppen.


In de eerste helft zagen we weinig kansen. Vooral Kroatië, eerder al matig tegen Marokko en België, stelde stevig teleur. De Kroaten kregen in de eerste helft maar één goede kans, maar Kramaric kon de bal net niet in doel tikken. Japan was dreigender en Kamada zette zijn ploeg na een geweldige actie bijna op voorsprong. De aanvaller trapte echter over. Enkele minuten later was het wel raak. Een voorzet van Doan kwam bij Maeda terecht en die trapte de 1-0 tegen de touwen. Dat was zeker niet onverdiend.

VERLENGINGEN

Kroatië in de problemen en zij moesten in de tweede helft uit een ander vaatje gaan tappen. Dat deden ze ook, want Perisic kopte een voorzet van Kovacic krachtig en enig mooi in doel: 1-1. Kroatië tankte vertrouwen en Modric wist met een prachtige trap Gonda bijna te verschalken. De Japanse doelman pakte echter uit met een fantastische redding. De Kroaten waren ondertussen stevig baas en Budimir kopte naast. De 1-2 hing in de lucht.

Maar Kroatië nam nadien gas terug en zo bleef het spannend. Er werd niet meer gescoord en zo kregen we verlengingen. Daarin werd verrassend genoeg Modric al snel vervangen. Mitoma kreeg in de eerste verlenging de grootste kans, maar de Kroatische doelman redde. In de tweede verlenging kregen we niets meer te zien, waardoor het aankwam op strafschoppen. Daarin toonde Kroatië de betere, nadat Japan zijn eerste twee penalty's miste. Kroatië won uiteindelijk met 3-1.

Scoreverloop:

1-0 (43') Daizen Maeda
1-1 (55') Ivan Perisic

Een verdiende kwalificatie?

Meest recent

Genk tóch naar Play-Off I? Boskamp doet voorspelling

Zondagavond worden de laatste tickets voor de Champions' Play-Offs uitgedeeld. Ook KRC Genk maakt ...

17
17
Alarm bij België: Godts duwt Garcia in een ongeziene crisis

Mika Godts zet Rudi Garcia meteen voor een lastige keuze bij de Rode Duivels. Met het WK in zicht ...

63
63
Voetbalfans Baetens en Huybrechts laten Wieze ontploffen

Een opsteker van formaat, zo kan je de 'Belgische' openingsdag noemen van de Euro Tour-manche in ...

6
6
'Barça krijgt dikke 'njet': toptransfer van tafel geveegd'

De komende interland-periode komt voor een aantal clubs als een ideaal moment om hun transferplannen ...

13
13
Garcia genadeloos: de grootste afwezigen in selectie Duivels

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke Rode Duivels volgende week mee op het vliegtuig ...

158
158
Merckx met verborgen strijd: RSCA fans diep geraakt

De naam van Eddy Merckx klinkt nog altijd als een klok in de wielerwereld. De grootste Belgische ...

58
58
Noodmiddenveld bij Anderlecht: verbazende naam op tafel

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge verzekeren van zijn ticket voor de ...

167
167
'Zomertransfer bepaald: Club speelt steunpilaar kwijt' '

Club Brugge lijkt na amper één seizoen al afscheid te moeten nemen van Aleksandar ...

252
252
De Bruyne maakt 90 minuten vol: Conte geeft mooi compliment

Kevin De Bruyne heeft voor het eerst sinds zijn zware blessure opnieuw een volledige wedstrijd ...

97
97
Drie debutanten bij Duivels: "Hij is de meest verrassende"

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke spelers hij meepakt op de WK-stage in de ...

70
70
Maguire antiheld United, Leipzig en Lens halen stevig uit

Geen vrijdagavond voetbal in de Jupiler Pro League, maar elders in Europa ging de bal wel aan het ...

33
33
'Made in Neerpede' : Anderlecht eist selectie Duivels op

Bij RSC Anderlecht zal ongetwijfeld tevreden zijn geweest met de selectie van de Rode Duivels. Met ...

182
182
'Monstertransfer Kompany: titanengevecht met City en United'

Bayern München is onder leiding van Vincent Kompany bezig aan een fenomenaal seizoen. Maar ook ...

150
150
Beerschot haalt Patro door gehaktmolen, Eupen mist kansen

In de Challenger Pro League heeft een efficiënt Beerschot vanavond Patro door de gehaktmolen ...

128
128
Publieke opinie tegen Garcia: één naam zorgt voor storm

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke 28 spelers volgende week mee op het ...

117
117
Lammens of Sels? 'Doublure voor Courtois staat al vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

157
157
Klaar voor Duivels! De Bruyne speelt volle match in zege Napoli

Kevin De Bruyne lijkt volledig hersteld van de blessure die hem maandenlang aan de kant hield. ...

54
54
Genk likt zijn wonden: "Iedereen had hiervoor getekend"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

233
233
Club Brugge houdt de adem in: Leko werkt aan ‘comebackbom’

Ivan Leko lijkt bij Club Brugge aan een opvallende comeback te werken. De trainer wil een ...

540
540
Garcia negeert JPL-smaakmaker: "Als je mijn mening vraagt ..."

Bondscoach Rudi Garcia maakte vrijdagmiddag zijn selectie bekend voor het komende oefenkamp van de ...

192
192
Gevecht om Play-Off I: doemscenario voor één kandidaat?

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

403
403
Taravel reageert op selectie Rode Duivels: "Hazard?"

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat eindelijk weer een Rode Duivel in de rangen. Al hadden dat er ...

97
97
Geel gevaar in JPL: wie riskeert een schorsing in PO's?

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Nadien gaat het pas ...

143
143
'Anderlecht bindt transferstrijd aan met Atlético'

RSC Anderlecht heeft voorlopig nog altijd geen technisch directeur aangeworven, maar dat belet de ...

159
159
Alarm bij AA Gent: bemoedigend signaal voor KRC Genk

Mathematisch kan het nog. De vier woorden die de Rode Duivels jarenlang moed inpeperden, vaak ...

417
417

Meer sportnieuws