Vandenbempt waarschuwt KBVB: "Gevaarlijke situatie"

door
Vandenbempt waarschuwt KBVB:

De Rode Duivels hebben er een teleurstellend WK in Qatar opzitten. Onze landgenoten werden al in de eerste ronde gewipt, na enkele tegenvallende prestaties. Toen het avontuur er op zat, hield Roberto Martinez de eer aan zichzelf. Hij zal zijn contract niet verlengen. De KBVB moet dus op zoek naar een nieuwe bondscoach.


Er stond maandag een bijeenkomst gepland waarop CEO Peter Bossaerts uitleg moest verschaffen tegenover de Raad van Bestuur. Die werd echter om 'praktische redenen' uitgesteld. Ondertussen meldde Het Nieuwsblad dat drie Duivels inspraak zouden krijgen bij de zoektocht naar een nieuwe bonscoach. Volgens de krant zijn dat Kevin De Bruyne, Romelu Lukaku en Thibaut Courtois. Zij moeten de drie spilfiguren worden van de toekomstige generatie Duivels en mogen dan ook hun mening geven.

Peter Vandenbempt vindt dat bij Sporza een opmerkelijke en risicovolle ontwikkeling. "Dat de jongens met naam en faam geconsulteerd worden, is nog wel normaal. Maar ik vind het wel een gevaarlijke situatie. Want het kan toch niet zijn dat de spelers gaan bepalen wie de bondscoach wordt?", vraagt hij zich af. "Het zijn de CEO en de technisch directeur die dat moeten kiezen. Spelers die bepalen wie de coach wordt of anders niet meer willen spelen: in die situatie wil je niet verzeild geraken", waarschuwt Vandenbempt.

VINCENT KOMPANY
Een naam die regelmatig naar voren geschoven wordt als mogelijke bondscoach, is Vincent Kompany. De trainer van Burnley en ex-Rode Duivel lijkt echter niet toe te happen. Hij zou zich nog bijzonder goed voelen bij Burnley, dat momenteel The Championship aanvoert in Engeland met twee punten meer dan Sheffield United.

LEES OOK: Gouden Schoen zindert na: Vandenbempt schetst nasleep Club

Heeft Vandenbempt gelijk?

Meest recent

Ivan Leko in shock na gala Gouden Schoen

Club Brugge heeft met Ardon Jashari weer een Gouden Schoen afgeleverd. Al was het bijzonder ...

24
24
'Standard laat floptransfer gratis vertrekken'

Standard zoekt een oplossing voor een aantal spelers. Zo willen ze ruimte maken voor de komst van ...

33
33
De Cat of Karetsas? Europese top volgt één naam

Komende zomer gaan er weer smaakmakers de Jupiler Pro League verlaten. Twee jonkies die al veel ...

179
179
Bekende naam bood zich aan in JPL, maar bleef in de kou

Elk seizoen worden er honderden trainers aangeboden in de Jupiler Pro League. Nochtans is het ...

54
54
'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

115
115
Clement doet boekje open over zijn Engels avontuur

Philippe Clement had altijd al de ambitie om op een dag in Engeland te werken. Enkele maanden ...

98
98
'Frutos helpt Anderlecht en strikt overbodige speler'

Olivier Renard moet de kern van RSC Anderlecht dringend gaan uitdunnen. Cédric Hatenboer ...

278
278
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

219
219
'Aston Villa doet zaken met Belgische club'

Aston Villa is dit seizoen opnieuw één van de revelaties in de Premier League. Na een ...

127
127
Leko neemt twijfels weg over keeperskwestie bij Club

Voor Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Dinsdag staat het voor zijn eerste wedstrijd van ...

319
319
'Transfer dichterbij: sterkhouder ontbreekt bij Antwerp'

Deze week ontwaakt het Belgische voetbal weer uit zijn winterslaap. Dat gebeurt in eerste instantie ...

143
143
'Club gaat overstag en laat Onyedika alsnog vertrekken'

Bij Club Brugge zou de kassa deze mercato weleens stevig kunnen gaan rinkelen. Zondagavond rondden ...

1030
1030
'Standard snakt naar aanwinst na nieuwe domper'

Standard prijkt voorlopig op een knappe zesde plaats in de Jupiler Pro League, maar het zal alles ...

186
186
Coucke’s opvallende Gouden Schoen-keuze laat fans sprakeloos

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de spotlights naar zich toe trekt. Gisteren op het Gala van ...

123
123
'OHL zet streep door miljoenentransfer'

Bij OH Leuven rinkelde de kassa vorige zomer stevig met de verkoop van Ezechiel Banzuzi. Het ...

28
28
'Anderlecht plooit: transfer snel afgerond'

Er ligt bij Anderlecht deze winter heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig blijft het ...

589
589
'Enorme transferbom: megabod voor Lukaku'

Romelu Lukaku werd zondagavond op het Gala van de Gouden Schoen verkozen tot beste Belg in het ...

747
747
'Union heeft weer beet: medische testen gepland'

De wintermercato is intussen al een tijdje weer open in België, maar bij de topclubs in ons ...

132
132
TRANSFERUURTJE: 'Gent haalt lieveling terug, prijskaartje Tzolis bekend'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

413
413
‘Vijf transferdossiers Renard: één pion vertrekt sowieso’

Het is weer een drukke periode bij Olivier Renard en RSC Anderlecht. De wintermercato zorgt voor ...

444
444
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

151
151
Spanje in de ban van Mbappé: superster start oorlog

Real Madrid verloor in de Supercopa van grote rivaal FC Barcelona en daar was Kylian Mbappé ...

244
244
‘STVV houdt hart vast: smaakmaker richting knaltransfer’

Sint-Truiden VV is richting een topseizoen aan het gaan. De formatie van Wouter Vrancken draait ...

391
391
'Na ware floptransfer: Skov Olsen trekt naar topclub'

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

340
340
Gefluister rond Van Gucht op gala Gouden Schoen

Ruben Van Gucht was gisteren een opvallende aanwezige op het gala van de Gouden Schoen. Opvallend ...

295
295

Meer sportnieuws