Vandenbempt waarschuwt KBVB: "Gevaarlijke situatie"

door
Vandenbempt waarschuwt KBVB:

De Rode Duivels hebben er een teleurstellend WK in Qatar opzitten. Onze landgenoten werden al in de eerste ronde gewipt, na enkele tegenvallende prestaties. Toen het avontuur er op zat, hield Roberto Martinez de eer aan zichzelf. Hij zal zijn contract niet verlengen. De KBVB moet dus op zoek naar een nieuwe bondscoach.


Er stond maandag een bijeenkomst gepland waarop CEO Peter Bossaerts uitleg moest verschaffen tegenover de Raad van Bestuur. Die werd echter om 'praktische redenen' uitgesteld. Ondertussen meldde Het Nieuwsblad dat drie Duivels inspraak zouden krijgen bij de zoektocht naar een nieuwe bonscoach. Volgens de krant zijn dat Kevin De Bruyne, Romelu Lukaku en Thibaut Courtois. Zij moeten de drie spilfiguren worden van de toekomstige generatie Duivels en mogen dan ook hun mening geven.

Peter Vandenbempt vindt dat bij Sporza een opmerkelijke en risicovolle ontwikkeling. "Dat de jongens met naam en faam geconsulteerd worden, is nog wel normaal. Maar ik vind het wel een gevaarlijke situatie. Want het kan toch niet zijn dat de spelers gaan bepalen wie de bondscoach wordt?", vraagt hij zich af. "Het zijn de CEO en de technisch directeur die dat moeten kiezen. Spelers die bepalen wie de coach wordt of anders niet meer willen spelen: in die situatie wil je niet verzeild geraken", waarschuwt Vandenbempt.

VINCENT KOMPANY
Een naam die regelmatig naar voren geschoven wordt als mogelijke bondscoach, is Vincent Kompany. De trainer van Burnley en ex-Rode Duivel lijkt echter niet toe te happen. Hij zou zich nog bijzonder goed voelen bij Burnley, dat momenteel The Championship aanvoert in Engeland met twee punten meer dan Sheffield United.

LEES OOK: Bizar interview Leko: Vandenbempt ziet verklaring

Heeft Vandenbempt gelijk?

Meest recent

Waanzinnig: Spaans duel ontaardt in ordinaire knokpartij

In de Spaanse tweede klasse hebben zich zondagavond waanzinnige taferelen afgespeeld. De ...

22
22
'Still moet 3 maand na Anderlecht-exit al opkrassen'

Bij Anderlecht is er de voorbije maanden alweer heel veel veranderd, met in februari het ontslag van ...

32
32
Vossen spreekt zich uit over zijn toekomst

Zulte Waregem is al enkele weken zeker van het behoud en dus staat er in de rest van de Relegation ...

59
59
Milan laat gouden zaak liggen: brute pech Saelemaekers

Zondagavond stond er in de Serie A nog een onvervalste topper op het programma met de wedstrijd ...

13
13
'Anderlecht krijgt opsteker voor Club en bekerfinale'

Bij Anderlecht hebben ze deze week flinke klappen gekregen. Het blijft achter met een nul op zes na ...

214
214
Taravel trekt verrassende conclusie over Anderlecht

Anderlecht heeft zondagavond geen al te beste repetitie voor de bekerfinale beleefd. Het ging met ...

160
160
Hubert spreekt duidelijke taal over rode kaart

De Brusselse derby is zondagavond een prooi geworden voor Union. Dat ging met 1-3 winnen op het veld ...

199
199
Essevee blijft door play-downs razen met klinkende zege

De Relegation Play-Off is voor Zulte Waregem een speeltuin. Het pronkt nu al met een tien op twaalf ...

41
41
Coosemans scherp: "Overenthousiaste VAR ontneemt onze kans"

Na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen leek Anderlecht opgeveerd, maar een week later is het ...

200
200
Union wipt weer over Club en deelt Anderlecht tik uit

Union is zondagavond niet bezweken onder de druk van Club Brugge. Het nam de koppositie weer over ...

132
132
Inter dankzij straf record op één zege van Italiaanse titel

De titelstrijd in Italië is bijna beslist. Inter zette zondagavond immers een nieuw stapje ...

44
44
TD Bayern onthult hét beslissende moment bij keuze voor Kompany

Vincent Kompany is dezer dagen God in München, maar dat had twee jaar geleden niemand durven ...

70
70
‘Anderlecht in paniek: verrassende nieuwe T1 op komst?’

Anderlecht staat onder druk: de club zoekt dringend een nieuwe hoofdtrainer. Enkele verrassende ...

799
799
Bizar rood Anderlecht: fans begrijpen één zaak helemaal niet

De vijfde speeldag van de Champions' Play-Off wordt zondagavond afgesloten met de Brusselse derby ...

500
500
Meesterzet Leko: "Hij wist héél goed wat hij deed"

Een week geleden leek de titelstrijd nog verloren voor Club Brugge na de nederlaag op Union, maar nu ...

182
182
Gents lichtpunt kijkt de ogen uit: "Vanaken, Vetlesen, ..."

AA Gent blijft na vijf speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning van de Champions' Play-Offs. ...

96
96
Nieuwe X-factor bij Club Brugge: "Bondscoach mag me bellen"

Club Brugge heeft zondagmiddag een belangrijke overwinning geboekt op het veld van AA Gent. Bij ...

181
181
KRC Genk genekt door arbitrage? Heynen spreekt zich uit

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk andermaal averij opgelopen op eigen veld. Tegen Standard bleef ...

372
372
Europees voetbal voor grijpen: STVV klopt KVM na comeback

Daags na de cruciale thuiszege tegen RSC Anderlecht heeft STVV opnieuw een grote stap richting een ...

90
90
Taravel gooit roer om in basiself, Union mét Khalaili

Zondagavond wordt de heenronde in de Champions' Play-Offs afgesloten met een fraaie affiche. Zo ...

59
59
Union of Club? De Mil duidt toekomstige kampioen al aan

AA Gent was tijdens de twee laatste speelrondes van de Champions' Play-Offs de scherprechter in het ...

304
304
'Rennovatie Real: terugkeer smaakmaker nú al beklonken'

Real Madrid dreigt het seizoen met lege handen te gaan afsluiten. Komende zomer zal er dan ook heel ...

147
147
'Club in actie: zes miljoen voor eerste zomeraanwinst'

Club Brugge strijdt momenteel volop voor de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis. Maar achter ...

292
292
Anderlecht houdt hart vast: Taravel legt noodscenario klaar

De bekerfinale mag dan wel het grootste doel van de komende weken zijn, in de Champions' Play-Offs ...

282
282
Leko lyrisch: nieuwe titeljoker staat op bij Club Brugge

Club Brugge heeft zondagmiddag een uitstekende zaak gedaan in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart ...

232
232

Meer sportnieuws