Wilmots: "Hij zou de perfecte nieuwe bondscoach zijn"

door
Wilmots:

Voor de Rode Duivels zit er niets anders dan de rest van het WK vanop het thuisfront te volgen na de pijnlijke uitschakeling in de groepsfase. Roberto Martinez kan zelfs al op zoek gaan naar een nieuwe uitdaging. Ondertussen wordt ook volop gespeculeerd wie hem moet opvolgen als bondscoach.


Op de persconferentie na de WK-uitschakeling tegen Kroatië maakte Martinez donderdagavond zelf bekend dat hij stopt als Belgisch bondscoach. De KBVB had nochtans de intentie om langer met de Spanjaard door te gaan, maar zal nu dus op zoek moeten naar een geschikte opvolger. Hoewel die zoektocht nog moet opgestart worden, worden al verschillende namen naar voren geschoven. En ook Martinez' voorganger Marc Wilmots heeft een idee.

Bij de Waalse openbare omroep RTBF tipt hij Vincent Kompany immers als de geschikte kandidaat. "Kompany zou perfect zijn, maar hij is niet vrij", aldus Wilmots, die nog een andere ex-speler van hem naar voren schuift. "Thomas Vermaelen zit er nu al. Waarom moet je telkens iemand ouder zoeken? Toen ik als bondscoach begon had ook niet veel ervaring als trainer. Dat wil niets zeggen, het draait om persoonlijkheid."

GEEN BUITENLANDER
Ondertussen doen ook steeds meer buitenlandse namen de ronde. Louis van Gaal bijvoorbeeld, die de deur voor een avontuur als Belgisch bondscoach niet op voorhand lijkt te sluiten. Maar volgens Wilmots hoeft de KBVB niet over de landsgrenzen te gaan zoeken. "Van Gaal heeft de ervaring. Maar waarom zou je in het buitenland gaan zoeken naar wat je al in huis hebt?", aldus Wimots.

LEES OOK: 'Kompany op puntje van stoel: transferbesluit Kane valt'

De bond moet een poging doen bij Kompany ...

Meest recent

Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

8
8
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

75
75
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

90
90
Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

79
79
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

146
146
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

47
47
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

360
360
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

19
19
'Leegloop bij Club Brugge: Inter laat kassa rinkelen'

Nicky Hayen kreeg tot dan geen respijt, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk worden ...

373
373
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

111
111
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

290
290
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

443
443
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

262
262
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

277
277
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

493
493
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

497
497
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

286
286
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

265
265
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

303
303
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

160
160
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

362
362
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

88
88
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

272
272
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

406
406
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

330
330

Meer sportnieuws