Mbappé geeft eindelijk reden voor persboycot

door
Mbappé geeft eindelijk reden voor persboycot

Frankrijk heeft zich zondagnamiddag geplaatst voor de kwartfinales van het wereldkampioenschap in Qatar. De titelverdediger haalde het met 3-1 van Polen dankzij Kylian Mbappé, die uitblonk met twee doelpunten en een assist. Achteraf stond hij voor het eerst dit toernooi de pers te woord.


Mbappé werd zondag voor de derde keer dit WK verkozen tot 'Man of the Match'. Tijdens het nemen van de daarbij horende foto, draaide hij de trofee andermaal om zodat het logo van sponsor Budweisser niet zichtbaar was (zie Tweet onderaan). De Fransman wil immers geen reclame maken voor alcoholische producten. Maar tot dusver weigerde hij ook telkens het obligate interview dat gepaard gaat met de verkiezing van de 'MotM'.

Ook op andere gelegenheden weigerde de superster voorlopig om met de pers te spreken, ook al moest hij daarvoor boetes moest betalen. Na de partij tegen Polen doorbrak hij echter die persboycot en gaf hij meer uitleg bij zijn weigering om de media tot dusver te woord te staan. "Het had niets met jullie te maken", zei een goedlachse Mbappé. "Ik heb niets tegen journalisten. Ik wilde me gewoon focussen op het toernooi, op het voetbal zelf."

BOETES BETALEN
Volgens de contractuele afspraken met de FIFA, zijn spelers op bepaalde momenten nochtans verplicht om de pers te woord te staan. Bijvoorbeeld na een 'MotM'-verkiezing. Zo niet krijgt de desbetreffende voetbalbond geldboetes. Maar die neemt Mbappé voor eigen rekening. "Ik weet dat de Franse bond een boete heeft gehad omdat ik niet bij de media verscheen en ik heb gezegd dat ik die zelf betaal. Het zou niet juist zijn als de bond dat voor mij gaat betalen."

LEES OOK: Mbappé loodst Real naar zege, Marseille maakt statement

Begrijpt u de houding van Mbappé?

Meest recent

Vertrekker bij Anderlecht: "Bedankt, Neerpede"

Bij RSC Anderlecht beweegt er het nodige op de achtergrond. Na het (gedwongen) vertrek van Wouter ...

22
22
De Ketelaere merkt 'irritante' kwaliteit op bij Union SG

Atalanta verloor van Union SG en haalde zo niet de top acht, maar wel de tussenronde. De Italianen ...

23
23
Vanaken dolenthousiast: "Dit voelt heel lekker"

Club Brugge overklaste Marseille en won met 3-0. Hans Vanaken maakte zo alweer een fantastische ...

35
35
Van hoop naar horror: Exit Marseille met ongeziene beelden

Wat een absolute gala-avond werd voor Club Brugge, veranderde in een ware nachtmerrie voor Marseille ...

74
74
‘Club Brugge slaat toe: stunt van de wintermercato’

Club Brugge staat dichter bij een toptransfer dan het de voorbije weken ooit was. Transferwatcher ...

368
368
Doku weer lang out? Guardiola geeft cruciale update

Jérémy Doku speelde Galatasaray 35 minuten lang compleet van de mat, maar toen sloeg ...

22
22
Franse pers lyrisch over Club en ziet één uitblinker

Club Brugge overklaste Marseille en won met 3-0. De Bruggelingen gaan zo naar de tussenronde in de ...

451
451
Union SG trots, maar baalt ook: "Die match in CL..."

Union SG won knap met 1-0 van Atalanta, maar eindigde net buiten de top 24. Toch mogen de ...

66
66
Mignolet geeft signaal: "Gekozen om eerlijk te zijn"

Bij Club Brugge kenden ze nog maar eens een gouden Europese avond. Blauw-Zwart won met 3-0 van ...

273
273
Leko looft twee spelers: "Grote carrière tegemoet"

Ivan Leko mag net zoals Nicky Hayen en Carl Hoefkens een kwalificatie voor de volgende ronde in de ...

336
336
Droomavond Club: kranten geven uitblinker zeldzame 10 op 10

Woensdag 28 januari 2026. Iedereen die Club Brugge KV een warm hart toedraagt, zal deze datum niet ...

644
644
Eindstand UCL: Club Brugge kent potentiële tegenstanders

De League Phase van de Champions League zit erop. Woensdagavond werden alle 18 wedstrijden van de ...

151
151
UCL: sensatie op slotspeeldag, topclub grootste slachtoffer

Woensdagavond werd de volledige slotspeeldag van de League Phase in de Champions League integraal op ...

202
202
Delirium op Jan Breydel: Fenomenaal Club feest verder in CL

Club Brugge zorgde vanavond andermaal voor een geweldige stunt op het kampioenenbal. Het team van ...

190
190
Union neemt met prachtige stunt afscheid van kampioenenbal

Na een prachtige campagne heeft Union zijn laatste thuiswedstrijd verdiend gewonnen van Atalanta. De ...

87
87
Flitsende eerste helft eindigt in nachtmerrie voor Doku

In de Champions League moest Manchester City woensdag nog vol aan de bak om de top 8 te halen. Thuis ...

121
121
SK Beveren verlengt stuntreeks, negenkoppig Lierse stunt

SK Beveren blijft door de Challenger Pro League razen. Na 21 speeldagen zijn de Waaslanders nog ...

120
120
"Een monster!" - Fransen geloven ogen niet bij Club-steunpilaar

Tijdens de slotspeeldag van de League Phase in de Champions League moest Club Brugge nog vol ...

662
662
Malmö-coach kijkt 'enorm' uit naar één Genkie: "Toptalent"

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

153
153
Jan Breydel ontploft! Club neemt wervelstart tegen Marseille

Op de laatste speeldag van de League Phase in de Champions League stond Club Brugge voor een ...

78
78
PSG pakt uit met goudhaantje, miljoenencadeau voor Barça

Paris Saint-Germain FC heeft niet voor het eerst een goudhaantje weggeplukt uit de jeugdopleiding ...

70
70
Club-Marseille: Leko lokt straffe gast naar Jan Breydel

Club Brugge staat woensdagavond voor één van zijn belangrijkste matchen van het ...

321
321
‘Anderlecht flikt het: oude bekende aan soldenprijs’

Anderlecht haalt een oud dossier opnieuw van onder het stof. Wat vorig jaar nog onhaalbaar dure ...

1225
1225
Opstellingen CL: Club met Mignolet, Hubert verrast

Om 21u kent de league phase van de Champions League zijn apotheose, want dan worden tegelijk alle ...

75
75
'Club Brugge verbaast en zet zinnen op Genk-speler'

Het wordt uitkijken of Club Brugge nog zal uithalen op de transfermarkt deze maand. Tot dusver bleef ...

934
934

Meer sportnieuws