Mbappé geeft eindelijk reden voor persboycot

door
Mbappé geeft eindelijk reden voor persboycot

Frankrijk heeft zich zondagnamiddag geplaatst voor de kwartfinales van het wereldkampioenschap in Qatar. De titelverdediger haalde het met 3-1 van Polen dankzij Kylian Mbappé, die uitblonk met twee doelpunten en een assist. Achteraf stond hij voor het eerst dit toernooi de pers te woord.


Mbappé werd zondag voor de derde keer dit WK verkozen tot 'Man of the Match'. Tijdens het nemen van de daarbij horende foto, draaide hij de trofee andermaal om zodat het logo van sponsor Budweisser niet zichtbaar was (zie Tweet onderaan). De Fransman wil immers geen reclame maken voor alcoholische producten. Maar tot dusver weigerde hij ook telkens het obligate interview dat gepaard gaat met de verkiezing van de 'MotM'.

Ook op andere gelegenheden weigerde de superster voorlopig om met de pers te spreken, ook al moest hij daarvoor boetes moest betalen. Na de partij tegen Polen doorbrak hij echter die persboycot en gaf hij meer uitleg bij zijn weigering om de media tot dusver te woord te staan. "Het had niets met jullie te maken", zei een goedlachse Mbappé. "Ik heb niets tegen journalisten. Ik wilde me gewoon focussen op het toernooi, op het voetbal zelf."

BOETES BETALEN
Volgens de contractuele afspraken met de FIFA, zijn spelers op bepaalde momenten nochtans verplicht om de pers te woord te staan. Bijvoorbeeld na een 'MotM'-verkiezing. Zo niet krijgt de desbetreffende voetbalbond geldboetes. Maar die neemt Mbappé voor eigen rekening. "Ik weet dat de Franse bond een boete heeft gehad omdat ik niet bij de media verscheen en ik heb gezegd dat ik die zelf betaal. Het zou niet juist zijn als de bond dat voor mij gaat betalen."

LEES OOK: WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

Begrijpt u de houding van Mbappé?

Meest recent

‘Anderlecht heeft plan klaar: vervanger Coosemans’

Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat RSC Anderlecht op het punt staat om het contract van Colin ...

6
6
‘Spanje in rep en roer: ook racisme bij Real Madrid’

Afgelopen speeldag was er veel ophef in de Spaanse hoogste klasse nadat er bij FC Barcelona ...

12
12
Kompany waarschuwt na straffe prestatie tegen Real Madrid

Bayern München won oververdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Dat was nog een gevleide ...

23
23
'Standard mikt dankzij WK op miljoenentransfer'

Marc Wilmots verklaarde al dat de kern van Standard er volgend seizoen grotendeels hetzelde zal ...

24
24
'Taravel krijgt gigantische opsteker voor AA Gent'

RSC Anderlecht weet wat het zondag moet doen tegen AA Gent: winnen. Anders is het wéér ...

130
130
Monsterdeal bij PSV: "70 miljoen euro"

PSV is ondertussen alleenheerser in Nederland. Ze wonnen voor het derde jaar op rij de landstitel. ...

61
61
Kompany verovert Europa: Schmeichel vol lof

Bayern München won verdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Het deed met oogstrelend ...

107
107
Sterkhouder STVV doet boekje open over mogelijk vertrek

Bij STVV kennen ze een droomseizoen en de Kanaries hopen dat af te sluiten met een Europees ticket. ...

45
45
Fikse waarschuwing Club Brugge: "Kan de titel kosten"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

216
216
'Toekomstwending Coosemans: Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht blijft voorlopig op zoek naar een nieuwe sportief directeur. Maar ondertussen wordt ...

211
211
'Manchester United lonkt: transferdeal met KRC Genk'

KRC Genk is goed begonnen aan de Europe Play-Offs en kan komend weekend opnieuw een uitstekende zaak ...

198
198
"Hallucinant" - Union structureel bevoordeeld door arbitrage?

De Play-Offs zijn nog maar één speeldag ver en de arbitrage heeft al voor de nodige ...

346
346
Taravel zakt weg: Anderlecht richt blik op opvolgers

De 4-2-nederlaag op Club Brugge heeft het debat rond Jérémy Taravel weer helemaal ...

274
274
Nieuwe PO-mokerslag voor Gent: "Zeer pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

130
130
"Je brengt me in problemen bij Courtois" - Kompany dribbelt netelige vraag

In de Champions League heeft Bayern München dinsdagavond een eerste grote stap richting de ...

160
160
Stoel Taravel wankelt: "Op basis van wat is hij hoofdcoach?"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

180
180
Vertrek voor Vanaken? 'Club Brugge schiet in actie'

Met Simon Mignolet ziet Club Brugge na het seizoen één van zijn vaste steunpilaren ...

401
401
'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

226
226
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

135
135
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

162
162
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

120
120
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

203
203
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

68
68
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

138
138
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

405
405

Meer sportnieuws