Buchanan bezorgt Club Brugge slapeloze nachten

552
Buchanan bezorgt Club Brugge slapeloze nachten

Met acht internationals op het Wereldkampioenschap is Club Brugge de hofleverancier van de Jupiler Pro League. De speler die het veruit meest indruk maakte in Qatar is zonder twijfel Tajon Buchanan. De Canadese flankspeler oogstte heel wat lof en daarom neemt de buitenlandse interesse in het Brugse goudhaantje stevig toe. SSC Napoli is één van de clubs die gecharmeerd is door Buchanan. En Club Brugge moet alvast vrezen: de Canadees heeft het perfectie profiel voor Napolitanen.


X-FACTOR EN TOPSPELER

Canada was het zwakke broertje in groep F, maar desondanks ontvingen de Maple Leafs grote lof door hun intensieve speelwijze en mentaliteit. Eén van de grote Canadese uitblinkers was ongetwijfeld Tajon Buchanan. De flankspeler belichaamde de onbevreesde instelling die John Herdman zijn selectie in pompte. Buchanan was gedurfd met de bal aan de voet, waarbij hij zijn tegenstanders lastige wedstrijden bezorgde met zijn vele en snedige dribbels.

Tajon Buchanan ondernam in totaal 26 dribbels, een aantal waarmee hij momenteel op een mooie zevende plaats staat onder álle spelers op het Wereldkampioenschap. Voorlopig verrichten enkel Hirving Lozano (Mexico, 26), Christian Pulisic (Verenigde Staten, 33), Kylian Mbappe (Frankrijk, 33), Angel Di Maria (Argentinië, 41), Lionel Messi (Argentinië, 57) en Jamal Musiala (Duitsland, 57) nog meer dribbels en één-tegen-één acties dan Buchanan.



Door zijn vele dribbels, sterkte aan de bal, en snelheid, was Tajon Buchanan een X-factor voor de Canadese nationale ploeg. “Hij was Canada’s beste speler over het ganse tornooi”, oordeelde The Athletic over de sterke prestaties van Buchanan in Qatar. Ook John Herdman sprak zich lovend uit over de sterkhouder van Club Brugge. “In elke wedstrijd had hij momenten die enkel de top, topspelers kunnen brengen”, zei de bondscoach van Canada.

HET PLAN VAN NAPOLI

Tajon Buchanan behoort ook tot de tien beste flankspelers op het gebied van versnellingen met de bal aan de voet. Het is duidelijk dat de Canadese revelatie punten scoorde in Qatar en die sterke prestaties zijn ook andere clubs niet ontgaan. Het Canadese TSN meldde onlangs namelijk dat verschillende ploegen uit Engeland, Spanje, Duitsland en Frankrijk zijn prestaties en situatie nauwlettend opvolgen. Kan het ook anders met zo’n indrukwekkende prestaties op het Wereldkampioenschap?

Maar vooral in Italië wordt Tajon Buchanan stevig gemonitord. Juventus en AC Milan zijn volgens Italiaanse bronnen danig gecharmeerd door de Brugse sterkhouder, maar vooral SSC Napoli zou volgens AreaNapoli.it in de markt zijn voor de 23-jarige. Hij past dan ook helemaal in het profiel van I Partenopei. Jong, high quality en reeds in het bezit van enkele mooie internationale ervaringen. Buchanan vinkt alvast alle vakjes af van deze vereisten en ook andere zaken van het Napolitaanse transferbeleid zorgen ervoor dat de Canadees een hot target is.



In de laatste twee decennia speelden talrijke toppers bij Napoli, maar dat waren doorgaans spelers die oorspronkelijk eerder onbekend waren. Edinson Cavani bijvoorbeeld, of in de huidige spelerskern Kim Min-jae en Kvicha Kvaratskhelia. Tajon Buchanan zou er in een goede omgeving en puike omstandigheden arriveren, want Napoli is momenteel goed op weg om de Serie A te winnen. Gli Azzurri telt momenteel acht punten voorsprong op AC Milan, de tweede in de stand.

BUCHANAN, TRAORÉ OF LUIZ HENRIQUE

Andrea Pirlo tipt Napoli zelfs als een heel grote kanshebber om de Champions League te winnen dit seizoen. In de voorbije jaren zat Napoli vaak erg dichtbij het winnen van de Scudetto, maar dit seizoen is de kans nooit groter geweest om de eerste landstitel sinds 1990 binnen te halen. En om dat felbegeerd doel te behalen is Aurelio De Laurentiis bereid om een flinke inspanning te leveren in de aankopende wintermercato. Coach Luciano Spalletti wil in elk geval een kwaliteitsinjectie op de flanken.



Dat wordt helemaal duidelijk omdat naast Tajon Buchanan ook Luiz Henrique (Real Betis) en Adama Traoré (Wolverhampton) op de lijst staan van Napoli. Eén van deze drie spelers moet een waardig alternatief betekenen voor Kvicha Kvaratskhelia en op termijn zelfs zijn opvolger worden. De Georgische sensatie staat in de belangstelling van de grootste Europese clubs en zijn vertrek lijkt slechts een kwestie van tijd te zijn. En de komst van Buchanan ook?

LEES OOK: De Bruyne zet Napoli-top na uithaal voor schut

Is Buchanan klaar voor een stap hogerop?

Meest recent

KV Mechelen neemt definitief afscheid van toptalent

KV Mechelen heeft met een één op negen niet de start genomen waar het dit seizoen op ...

6
6
'Anderlecht zit in de wachtkamer voor Bentayeb'

Donderdag is D-Day voor de Belgische clubs in Europa. Anderlech, STVV en AA Gent proberen dan hun ...

125
125
'Antwerp ziet transferaanbieding geweigerd'

Antwerp is sinds de overname door Wouter Vandenhaute en consoorten al behoorlijk actief geweest op ...

60
60
Kerkhofs en Verheye pakken goud met 'stinkend' goede zet

Sam Kerkhofs en Rik Verheye hebben bij Sporting Hasselt ondertussen gezelschap gekregen van niemand ...

27
27
Union SG pakt groots uit met nieuwe investering

Union SG is in vijf jaar tijd énorm gegroeid als club. Financieel zijn ze door hun ...

71
71
Na Huerta en Saliba: wat met vier andere Renard-transfers?

Met Cesar Huerta (Pumas) en Nathan Saliba (Villarreal) vertrekken er alweer twee spelers die door ...

397
397
Schalke verpatst Belg, landgenoot lokt Franse interesse

Schalke 04 heeft een uitgaande transfer afgerond. Ze hebben een Belg laten vertrekken naar ...

16
16
De Bruyne zet Napoli-top na uithaal voor schut

Kevin De Bruyne besliste de match tegen Genoa met een goal en een assist. Toch gaat het in ...

101
101
'Anderlecht weet deze som te vangen voor Huerta'

Cesar Huerta wordt morgen wellicht officieel voorgesteld als nieuwe speler van Pumas. De Mexicaanse ...

347
347
'Héél veel Belgische clubs azen op parel van Antwerp'

Bij Royal Antwerp FC gaat er nog volk vertrekken deze transferwindow. Héél wat ...

368
368
Hasselt en Lokeren pakken uit met nieuwe aanwinsten

Sporting Hasselt en Sporting Lokeren hebben hun fans nog getrakteerd op twee aanwinsten. De twee ...

50
50
'Beerschot pakt uit: oude bekende medisch gekeurd'

Met een drie op zes begon Beerschot wisselvallig aan het seizoen, en dus kan Mohamed Messoudi wel ...

244
244
'Club Brugge keert kar: enorme plottwist rond Ordonez'

De deal leek bijna in kannen en kruiken, maar mogelijk trekt Joel Ordonez dan toch niet van Club ...

430
430
'Anderlecht dumpt miscast: Sibierski eist volle pot'

Het beloven straks nog drukke dagen te worden bij RSC Anderlecht, dat al volop op zoek is naar ...

423
423
'Bommetje bij Club Brugge: publiekslieveling buitenspel'

Club Brugge staat op het punt om nog eens stevig te cashen op Joel Ordonez, maar voorts wil de ...

1426
1426
'Saliba out: Anderlecht zet zinnen op dure vervanger'

In het slot van de mercato staat er plots nog heel wat verkeer op til bij RSC Anderlecht. Op ...

600
600
'Club Brugge gaat overstag: fikse korting op Ordonez'

Van witte rook is er voorlopig nog altijd geen sprake, maar behoudens een verrassende wending lijkt ...

534
534
Paniek bij Boeckx na komst van opvallende nieuwe gast

Een doorgewinterde professional als Frank Boeckx krijgt je niet snel van zijn voetstuk. Toch was het ...

91
91
‘KV Kortrijk pakt uit met oude bekende Antwerp en Beerschot’

De zomermercato loopt nog even door en de Belgische clubs halen nog alles uit de kast om de selectie ...

277
277
Openda roept oorlogstaal richting Lukaku

Loïs Openda speelde al drie keer negentig minuten achter elkaar bij Olympique Lyon. Dat is al ...

111
111
‘Wending van formaat: 60 miljoen euro voor Rode Duivel’

De Rode Duivels zijn deze zomermercato gewild, zou het sterke WK daar iets mee te maken hebben? Ook ...

227
227
Nog verrassende zomerse knaltransfer Lukebakio?

Maakt Dodi Lukebakio nog een zomerse knaltransfer? De buitenspeler van Benfica kan rekenen op ...

83
83
Refs bekend: Slag om Vlaanderen en Brusselse derby

Speeldag 4 van de Jupiler Pro League nadert al met rasse schreden, maar sommige wedstrijden van ...

335
335
‘KRC Genk baalt: PSV plukt uit het niets speler weg’

KRC Genk moet nog een transferdomper incasseren. De Limburgers kenden al een moeilijk ...

408
408
Penders in doel? Xabi Alonso reageert op keeperskwestie

Het seizoen is nog maar net begonnen of er is al een keeperskwestie bij Chelsea. De Londenaren ...

258
258

Meer sportnieuws