Buchanan bezorgt Club Brugge slapeloze nachten

door
Buchanan bezorgt Club Brugge slapeloze nachten

Met acht internationals op het Wereldkampioenschap is Club Brugge de hofleverancier van de Jupiler Pro League. De speler die het veruit meest indruk maakte in Qatar is zonder twijfel Tajon Buchanan. De Canadese flankspeler oogstte heel wat lof en daarom neemt de buitenlandse interesse in het Brugse goudhaantje stevig toe. SSC Napoli is één van de clubs die gecharmeerd is door Buchanan. En Club Brugge moet alvast vrezen: de Canadees heeft het perfectie profiel voor Napolitanen.


X-FACTOR EN TOPSPELER

Canada was het zwakke broertje in groep F, maar desondanks ontvingen de Maple Leafs grote lof door hun intensieve speelwijze en mentaliteit. Eén van de grote Canadese uitblinkers was ongetwijfeld Tajon Buchanan. De flankspeler belichaamde de onbevreesde instelling die John Herdman zijn selectie in pompte. Buchanan was gedurfd met de bal aan de voet, waarbij hij zijn tegenstanders lastige wedstrijden bezorgde met zijn vele en snedige dribbels.

Tajon Buchanan ondernam in totaal 26 dribbels, een aantal waarmee hij momenteel op een mooie zevende plaats staat onder álle spelers op het Wereldkampioenschap. Voorlopig verrichten enkel Hirving Lozano (Mexico, 26), Christian Pulisic (Verenigde Staten, 33), Kylian Mbappe (Frankrijk, 33), Angel Di Maria (Argentinië, 41), Lionel Messi (Argentinië, 57) en Jamal Musiala (Duitsland, 57) nog meer dribbels en één-tegen-één acties dan Buchanan.



Door zijn vele dribbels, sterkte aan de bal, en snelheid, was Tajon Buchanan een X-factor voor de Canadese nationale ploeg. “Hij was Canada’s beste speler over het ganse tornooi”, oordeelde The Athletic over de sterke prestaties van Buchanan in Qatar. Ook John Herdman sprak zich lovend uit over de sterkhouder van Club Brugge. “In elke wedstrijd had hij momenten die enkel de top, topspelers kunnen brengen”, zei de bondscoach van Canada.

HET PLAN VAN NAPOLI

Tajon Buchanan behoort ook tot de tien beste flankspelers op het gebied van versnellingen met de bal aan de voet. Het is duidelijk dat de Canadese revelatie punten scoorde in Qatar en die sterke prestaties zijn ook andere clubs niet ontgaan. Het Canadese TSN meldde onlangs namelijk dat verschillende ploegen uit Engeland, Spanje, Duitsland en Frankrijk zijn prestaties en situatie nauwlettend opvolgen. Kan het ook anders met zo’n indrukwekkende prestaties op het Wereldkampioenschap?

Maar vooral in Italië wordt Tajon Buchanan stevig gemonitord. Juventus en AC Milan zijn volgens Italiaanse bronnen danig gecharmeerd door de Brugse sterkhouder, maar vooral SSC Napoli zou volgens AreaNapoli.it in de markt zijn voor de 23-jarige. Hij past dan ook helemaal in het profiel van I Partenopei. Jong, high quality en reeds in het bezit van enkele mooie internationale ervaringen. Buchanan vinkt alvast alle vakjes af van deze vereisten en ook andere zaken van het Napolitaanse transferbeleid zorgen ervoor dat de Canadees een hot target is.



In de laatste twee decennia speelden talrijke toppers bij Napoli, maar dat waren doorgaans spelers die oorspronkelijk eerder onbekend waren. Edinson Cavani bijvoorbeeld, of in de huidige spelerskern Kim Min-jae en Kvicha Kvaratskhelia. Tajon Buchanan zou er in een goede omgeving en puike omstandigheden arriveren, want Napoli is momenteel goed op weg om de Serie A te winnen. Gli Azzurri telt momenteel acht punten voorsprong op AC Milan, de tweede in de stand.

BUCHANAN, TRAORÉ OF LUIZ HENRIQUE

Andrea Pirlo tipt Napoli zelfs als een heel grote kanshebber om de Champions League te winnen dit seizoen. In de voorbije jaren zat Napoli vaak erg dichtbij het winnen van de Scudetto, maar dit seizoen is de kans nooit groter geweest om de eerste landstitel sinds 1990 binnen te halen. En om dat felbegeerd doel te behalen is Aurelio De Laurentiis bereid om een flinke inspanning te leveren in de aankopende wintermercato. Coach Luciano Spalletti wil in elk geval een kwaliteitsinjectie op de flanken.



Dat wordt helemaal duidelijk omdat naast Tajon Buchanan ook Luiz Henrique (Real Betis) en Adama Traoré (Wolverhampton) op de lijst staan van Napoli. Eén van deze drie spelers moet een waardig alternatief betekenen voor Kvicha Kvaratskhelia en op termijn zelfs zijn opvolger worden. De Georgische sensatie staat in de belangstelling van de grootste Europese clubs en zijn vertrek lijkt slechts een kwestie van tijd te zijn. En de komst van Buchanan ook?

LEES OOK: ‘Napoli shockeert: bizarre shortlist voor De Bruyne’

Is Buchanan klaar voor een stap hogerop?

Meest recent

'Laatste twee sparringpartners Rode Duivels voor WK bekend'

De Rode Duivels weten sinds enkele weken waar ze volgende zomer aan toe zullen zijn op het WK. Ze ...

32
32
'AA Gent vs Club: soap eindigt met een sisser'

De laatste weken zit het er bovenarms op tussen AA Gent en Club Brugge. In de Arteveldestad zijn ze ...

52
52
'Renard heeft masterplan voor wintermercato'

Olivier Renard staat voor een zeer groot examen in januari. De sportieve baas zal moeten bewijzen ...

81
81
Union SG en Bormans verklaren: "Kost ons 100 miljoen euro"

Union SG lijkt ook dit seizoen weer een gooi te doen naar de landstitel in België. De ...

85
85
Anderlecht haalde slag niet thuis: “Ik had geen goed gevoel"

RSC Anderlecht onderging dit seizoen weer héél wat wijzigingen in het organigram. De ...

106
106
'FCV Dender droomt plots van miljoenendeal'

De Belgische clubs gaan in januari wellicht spelers moeten verkopen door de DAZN-saga. De bevroren ...

31
31
‘Genk vindt topcoach: Belgische klasbak stelt harde eisen’

KRC Genk zoekt rust na het ontslag van Thorsten Fink, maar de naam die nu de ronde doet belooft net ...

783
783
Leya Iseka (ex-Anderlecht) vindt eindelijk nieuwe club

Aaron Leya Iseka was ooit het grote spitsentalent van RSC Anderlecht, maar de grote doorbraak volgde ...

31
31
Parys euforisch: "Mijlpaal voor Belgisch voetbal"

OH Leuven heeft voetbalgeschiedenis geschreven. In een uitverkocht stadion verloor de vrouwenploeg ...

37
37
'Verschaeren neemt beslissing over RSCA-toekomst'

Yari Verschaeren staat voor cruciale weken en maanden. Wat brengt de toekomst voor de 24-jarige ...

264
264
‘Buitenkans voor JPL-topclubs? Neerpede-product op de markt’

De Belgische clubs gaan in januari op zoek naar versterking. Ze moeten daar toch vooral zoeken naar ...

104
104
Kindermans kiest deze 5 als zijn beste Neerpede-talenten

Jean Kindermans is nu aan de slag bij Royal Antwerp FC, maar hij werkte vele jaren voor RSC ...

172
172
Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

212
212
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

47
47
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

200
200
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

365
365
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

838
838
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

154
154
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

45
45
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

411
411
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

109
109
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

585
585
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

671
671
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

458
458
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

72
72

Meer sportnieuws