Buchanan bezorgt Club Brugge slapeloze nachten

552 stemmen
Buchanan bezorgt Club Brugge slapeloze nachten

Met acht internationals op het Wereldkampioenschap is Club Brugge de hofleverancier van de Jupiler Pro League. De speler die het veruit meest indruk maakte in Qatar is zonder twijfel Tajon Buchanan. De Canadese flankspeler oogstte heel wat lof en daarom neemt de buitenlandse interesse in het Brugse goudhaantje stevig toe. SSC Napoli is één van de clubs die gecharmeerd is door Buchanan. En Club Brugge moet alvast vrezen: de Canadees heeft het perfectie profiel voor Napolitanen.


X-FACTOR EN TOPSPELER

Canada was het zwakke broertje in groep F, maar desondanks ontvingen de Maple Leafs grote lof door hun intensieve speelwijze en mentaliteit. Eén van de grote Canadese uitblinkers was ongetwijfeld Tajon Buchanan. De flankspeler belichaamde de onbevreesde instelling die John Herdman zijn selectie in pompte. Buchanan was gedurfd met de bal aan de voet, waarbij hij zijn tegenstanders lastige wedstrijden bezorgde met zijn vele en snedige dribbels.

Tajon Buchanan ondernam in totaal 26 dribbels, een aantal waarmee hij momenteel op een mooie zevende plaats staat onder álle spelers op het Wereldkampioenschap. Voorlopig verrichten enkel Hirving Lozano (Mexico, 26), Christian Pulisic (Verenigde Staten, 33), Kylian Mbappe (Frankrijk, 33), Angel Di Maria (Argentinië, 41), Lionel Messi (Argentinië, 57) en Jamal Musiala (Duitsland, 57) nog meer dribbels en één-tegen-één acties dan Buchanan.



Door zijn vele dribbels, sterkte aan de bal, en snelheid, was Tajon Buchanan een X-factor voor de Canadese nationale ploeg. “Hij was Canada’s beste speler over het ganse tornooi”, oordeelde The Athletic over de sterke prestaties van Buchanan in Qatar. Ook John Herdman sprak zich lovend uit over de sterkhouder van Club Brugge. “In elke wedstrijd had hij momenten die enkel de top, topspelers kunnen brengen”, zei de bondscoach van Canada.

HET PLAN VAN NAPOLI

Tajon Buchanan behoort ook tot de tien beste flankspelers op het gebied van versnellingen met de bal aan de voet. Het is duidelijk dat de Canadese revelatie punten scoorde in Qatar en die sterke prestaties zijn ook andere clubs niet ontgaan. Het Canadese TSN meldde onlangs namelijk dat verschillende ploegen uit Engeland, Spanje, Duitsland en Frankrijk zijn prestaties en situatie nauwlettend opvolgen. Kan het ook anders met zo’n indrukwekkende prestaties op het Wereldkampioenschap?

Maar vooral in Italië wordt Tajon Buchanan stevig gemonitord. Juventus en AC Milan zijn volgens Italiaanse bronnen danig gecharmeerd door de Brugse sterkhouder, maar vooral SSC Napoli zou volgens AreaNapoli.it in de markt zijn voor de 23-jarige. Hij past dan ook helemaal in het profiel van I Partenopei. Jong, high quality en reeds in het bezit van enkele mooie internationale ervaringen. Buchanan vinkt alvast alle vakjes af van deze vereisten en ook andere zaken van het Napolitaanse transferbeleid zorgen ervoor dat de Canadees een hot target is.



In de laatste twee decennia speelden talrijke toppers bij Napoli, maar dat waren doorgaans spelers die oorspronkelijk eerder onbekend waren. Edinson Cavani bijvoorbeeld, of in de huidige spelerskern Kim Min-jae en Kvicha Kvaratskhelia. Tajon Buchanan zou er in een goede omgeving en puike omstandigheden arriveren, want Napoli is momenteel goed op weg om de Serie A te winnen. Gli Azzurri telt momenteel acht punten voorsprong op AC Milan, de tweede in de stand.

BUCHANAN, TRAORÉ OF LUIZ HENRIQUE

Andrea Pirlo tipt Napoli zelfs als een heel grote kanshebber om de Champions League te winnen dit seizoen. In de voorbije jaren zat Napoli vaak erg dichtbij het winnen van de Scudetto, maar dit seizoen is de kans nooit groter geweest om de eerste landstitel sinds 1990 binnen te halen. En om dat felbegeerd doel te behalen is Aurelio De Laurentiis bereid om een flinke inspanning te leveren in de aankopende wintermercato. Coach Luciano Spalletti wil in elk geval een kwaliteitsinjectie op de flanken.



Dat wordt helemaal duidelijk omdat naast Tajon Buchanan ook Luiz Henrique (Real Betis) en Adama Traoré (Wolverhampton) op de lijst staan van Napoli. Eén van deze drie spelers moet een waardig alternatief betekenen voor Kvicha Kvaratskhelia en op termijn zelfs zijn opvolger worden. De Georgische sensatie staat in de belangstelling van de grootste Europese clubs en zijn vertrek lijkt slechts een kwestie van tijd te zijn. En de komst van Buchanan ook?

LEES OOK: 'Antonio Conte dropt enorme bom bij Napoli'

Is Buchanan klaar voor een stap hogerop?

Meest recent

Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

15
15
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

24
24
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

168
168
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

109
109
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

199
199
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

259
259
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

114
114
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

547
547
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

173
173
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

469
469
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

141
141
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

706
706
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

228
228
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

733
733
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

519
519
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

195
195
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

369
369
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1240
1240
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

463
463
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

327
327
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

482
482
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

406
406
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

281
281
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

222
222
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

480
480

Meer sportnieuws