Buchanan bezorgt Club Brugge slapeloze nachten

door
Buchanan bezorgt Club Brugge slapeloze nachten

Met acht internationals op het Wereldkampioenschap is Club Brugge de hofleverancier van de Jupiler Pro League. De speler die het veruit meest indruk maakte in Qatar is zonder twijfel Tajon Buchanan. De Canadese flankspeler oogstte heel wat lof en daarom neemt de buitenlandse interesse in het Brugse goudhaantje stevig toe. SSC Napoli is één van de clubs die gecharmeerd is door Buchanan. En Club Brugge moet alvast vrezen: de Canadees heeft het perfectie profiel voor Napolitanen.


X-FACTOR EN TOPSPELER

Canada was het zwakke broertje in groep F, maar desondanks ontvingen de Maple Leafs grote lof door hun intensieve speelwijze en mentaliteit. Eén van de grote Canadese uitblinkers was ongetwijfeld Tajon Buchanan. De flankspeler belichaamde de onbevreesde instelling die John Herdman zijn selectie in pompte. Buchanan was gedurfd met de bal aan de voet, waarbij hij zijn tegenstanders lastige wedstrijden bezorgde met zijn vele en snedige dribbels.

Tajon Buchanan ondernam in totaal 26 dribbels, een aantal waarmee hij momenteel op een mooie zevende plaats staat onder álle spelers op het Wereldkampioenschap. Voorlopig verrichten enkel Hirving Lozano (Mexico, 26), Christian Pulisic (Verenigde Staten, 33), Kylian Mbappe (Frankrijk, 33), Angel Di Maria (Argentinië, 41), Lionel Messi (Argentinië, 57) en Jamal Musiala (Duitsland, 57) nog meer dribbels en één-tegen-één acties dan Buchanan.



Door zijn vele dribbels, sterkte aan de bal, en snelheid, was Tajon Buchanan een X-factor voor de Canadese nationale ploeg. “Hij was Canada’s beste speler over het ganse tornooi”, oordeelde The Athletic over de sterke prestaties van Buchanan in Qatar. Ook John Herdman sprak zich lovend uit over de sterkhouder van Club Brugge. “In elke wedstrijd had hij momenten die enkel de top, topspelers kunnen brengen”, zei de bondscoach van Canada.

HET PLAN VAN NAPOLI

Tajon Buchanan behoort ook tot de tien beste flankspelers op het gebied van versnellingen met de bal aan de voet. Het is duidelijk dat de Canadese revelatie punten scoorde in Qatar en die sterke prestaties zijn ook andere clubs niet ontgaan. Het Canadese TSN meldde onlangs namelijk dat verschillende ploegen uit Engeland, Spanje, Duitsland en Frankrijk zijn prestaties en situatie nauwlettend opvolgen. Kan het ook anders met zo’n indrukwekkende prestaties op het Wereldkampioenschap?

Maar vooral in Italië wordt Tajon Buchanan stevig gemonitord. Juventus en AC Milan zijn volgens Italiaanse bronnen danig gecharmeerd door de Brugse sterkhouder, maar vooral SSC Napoli zou volgens AreaNapoli.it in de markt zijn voor de 23-jarige. Hij past dan ook helemaal in het profiel van I Partenopei. Jong, high quality en reeds in het bezit van enkele mooie internationale ervaringen. Buchanan vinkt alvast alle vakjes af van deze vereisten en ook andere zaken van het Napolitaanse transferbeleid zorgen ervoor dat de Canadees een hot target is.



In de laatste twee decennia speelden talrijke toppers bij Napoli, maar dat waren doorgaans spelers die oorspronkelijk eerder onbekend waren. Edinson Cavani bijvoorbeeld, of in de huidige spelerskern Kim Min-jae en Kvicha Kvaratskhelia. Tajon Buchanan zou er in een goede omgeving en puike omstandigheden arriveren, want Napoli is momenteel goed op weg om de Serie A te winnen. Gli Azzurri telt momenteel acht punten voorsprong op AC Milan, de tweede in de stand.

BUCHANAN, TRAORÉ OF LUIZ HENRIQUE

Andrea Pirlo tipt Napoli zelfs als een heel grote kanshebber om de Champions League te winnen dit seizoen. In de voorbije jaren zat Napoli vaak erg dichtbij het winnen van de Scudetto, maar dit seizoen is de kans nooit groter geweest om de eerste landstitel sinds 1990 binnen te halen. En om dat felbegeerd doel te behalen is Aurelio De Laurentiis bereid om een flinke inspanning te leveren in de aankopende wintermercato. Coach Luciano Spalletti wil in elk geval een kwaliteitsinjectie op de flanken.



Dat wordt helemaal duidelijk omdat naast Tajon Buchanan ook Luiz Henrique (Real Betis) en Adama Traoré (Wolverhampton) op de lijst staan van Napoli. Eén van deze drie spelers moet een waardig alternatief betekenen voor Kvicha Kvaratskhelia en op termijn zelfs zijn opvolger worden. De Georgische sensatie staat in de belangstelling van de grootste Europese clubs en zijn vertrek lijkt slechts een kwestie van tijd te zijn. En de komst van Buchanan ook?

LEES OOK: Garcia geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

Is Buchanan klaar voor een stap hogerop?

Meest recent

‘Anderlecht slaat grote slag: Europese clubs afgetroefd’

RSC Anderlecht is al druk bezig met de komende wintertransferperiode. Olivier Renard hoopt de ...

4
4
‘Club Brugge hakt transferknopen door: Leko drukt stempel'

Club Brugge is na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan Leko volop bezig met de ...

92
92
‘Bliksemovername Belgische club: rijke Qatari breiden uit’

De Belgische clubs reiken vaker de hand uit naar buitenlandse overnemers of investeerders. Om ...

50
50
‘Crisisvergadering KAA Gent: Baro KO geslagen na naïviteit’

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge stuurde ...

134
134
Bewogen dag bij Club Brugge: Tzolis steunt Hayen

Club Brugge koos ervoor om Nicky Hayen de laan uit te sturen en Ivan Leko over te nemen van KAA ...

379
379
Haalt Anderlecht talent terug? ‘Zware onderhandelingen’

RSC Anderlecht is al naarstig bezig met de komende wintertransferperiode. Het Nieuwsblad gaf de ...

261
261
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht dumpen, verrassing Benteke’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

394
394
Meteen grote rel in WK-groep Duivels: protest aangetekend

De Rode Duivels kennen hun tegenstanders in de groepsfase van het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

159
159
‘Échte reden vertrek Leko bekend: KAA Gent-clash onthuld’

Ivan Leko is de nieuwe hoofdtrainer van Club Brugge. De Kroaat werd weggeplukt bij KAA Gent na het ...

705
705
Opvallende knaltransfer Union: datasysteem slaat weer toe

Union SG heeft een duidelijk transferbeleid. De Brusselse club maakt gebruik van een datasysteem en ...

100
100
Club Brugge berooft KAA Gent: Leko draait mes in wonde

Club Brugge heeft Nicky Hayen ontslagen en Ivan Leko weggeplukt bij KAA Gent. Er sijpelen meer en ...

472
472
‘Anderlecht wil uitpakken: straffe winterse dubbelslag'

RSC Anderlecht speurt de wintermercato al af om de selectie te versterken. Besnik Hasi heeft de club ...

327
327
Volgende pion neemt afscheid na ontslag Hayen: "Wanbeleid!"

Het plotse ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen. Blauw-Zwart ...

429
429
Nieuwe coach AA Gent: Nicky Hayen naar Buffalo's?

Vlak voor de eindejaarsperiode moet AA Gent op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De Buffalo's ...

814
814
'Miljoenenaanwinst Leko: Club opent transferonderhandeling'

Club Brugge zorgde maandagavond voor een schokgolf door Nicky Hayen te ontslaan als hoofdcoach. Met ...

606
606
'Transferfiasco Anderlecht: bliksemvertrek in januari'

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een waslijst aan nieuwe spelers in huis. Een aantal daarvan ...

333
333
'Barcelona grijpt in: drietal moet opzouten'

FC Barcelona is bezig aan een meer dan degelijk seizoen tot dusver, maar blijft op een heuse ...

135
135
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

237
237
Club dankt Hayen genadeloos af: Sonck haalt fors uit

De spectaculaire trainerswissel bij Club Brugge heeft heel wat stof doen opwaaien. Analist Wesley ...

1029
1029
'Fink op de schopstoel: spelersgroep keert volledig'

KRC Genk heeft andermaal een rotweek achter de rug: het sneuvelde in de beker en verloor vervolgens ...

829
829
Club zorgt voor schokgolf: Europese pers fileert trainersbom

Club Brugge maakte maandagavond bekend dat hoofdcoach Nicky Hayen is ontslagen en plukte met Ivan ...

794
794
‘Club Brugge davert al: Leko-bom kan elk moment ontploffen’

De terugkeer van Ivan Leko naar Club Brugge voelt voor niemand als een gewone trainerswissel. Meteen ...

840
840
'Salah-explosie leidt tot spraakmakende transfer'

Mohamed Salah heeft een heuse bom gedropt bij Liverpool FC. In een opzienbarend interview haalde de ...

190
190
'Hete winter Renard: transferplannen Anderlecht onthuld'

Terwijl de spelers zich klaarstomen voor de laatste wedstrijden van 2025, bereidt de sportieve ...

410
410
'Leko klopt meteen op tafel: stevige transfereis bij Club'

Ivan Leko is de nieuwe hoofdcoach van Club Brugge. De Kroatische trainer werd maandag tot ieders ...

919
919

Meer sportnieuws