Buchanan bezorgt Club Brugge slapeloze nachten

door
Buchanan bezorgt Club Brugge slapeloze nachten

Met acht internationals op het Wereldkampioenschap is Club Brugge de hofleverancier van de Jupiler Pro League. De speler die het veruit meest indruk maakte in Qatar is zonder twijfel Tajon Buchanan. De Canadese flankspeler oogstte heel wat lof en daarom neemt de buitenlandse interesse in het Brugse goudhaantje stevig toe. SSC Napoli is één van de clubs die gecharmeerd is door Buchanan. En Club Brugge moet alvast vrezen: de Canadees heeft het perfectie profiel voor Napolitanen.


X-FACTOR EN TOPSPELER

Canada was het zwakke broertje in groep F, maar desondanks ontvingen de Maple Leafs grote lof door hun intensieve speelwijze en mentaliteit. Eén van de grote Canadese uitblinkers was ongetwijfeld Tajon Buchanan. De flankspeler belichaamde de onbevreesde instelling die John Herdman zijn selectie in pompte. Buchanan was gedurfd met de bal aan de voet, waarbij hij zijn tegenstanders lastige wedstrijden bezorgde met zijn vele en snedige dribbels.

Tajon Buchanan ondernam in totaal 26 dribbels, een aantal waarmee hij momenteel op een mooie zevende plaats staat onder álle spelers op het Wereldkampioenschap. Voorlopig verrichten enkel Hirving Lozano (Mexico, 26), Christian Pulisic (Verenigde Staten, 33), Kylian Mbappe (Frankrijk, 33), Angel Di Maria (Argentinië, 41), Lionel Messi (Argentinië, 57) en Jamal Musiala (Duitsland, 57) nog meer dribbels en één-tegen-één acties dan Buchanan.



Door zijn vele dribbels, sterkte aan de bal, en snelheid, was Tajon Buchanan een X-factor voor de Canadese nationale ploeg. “Hij was Canada’s beste speler over het ganse tornooi”, oordeelde The Athletic over de sterke prestaties van Buchanan in Qatar. Ook John Herdman sprak zich lovend uit over de sterkhouder van Club Brugge. “In elke wedstrijd had hij momenten die enkel de top, topspelers kunnen brengen”, zei de bondscoach van Canada.

HET PLAN VAN NAPOLI

Tajon Buchanan behoort ook tot de tien beste flankspelers op het gebied van versnellingen met de bal aan de voet. Het is duidelijk dat de Canadese revelatie punten scoorde in Qatar en die sterke prestaties zijn ook andere clubs niet ontgaan. Het Canadese TSN meldde onlangs namelijk dat verschillende ploegen uit Engeland, Spanje, Duitsland en Frankrijk zijn prestaties en situatie nauwlettend opvolgen. Kan het ook anders met zo’n indrukwekkende prestaties op het Wereldkampioenschap?

Maar vooral in Italië wordt Tajon Buchanan stevig gemonitord. Juventus en AC Milan zijn volgens Italiaanse bronnen danig gecharmeerd door de Brugse sterkhouder, maar vooral SSC Napoli zou volgens AreaNapoli.it in de markt zijn voor de 23-jarige. Hij past dan ook helemaal in het profiel van I Partenopei. Jong, high quality en reeds in het bezit van enkele mooie internationale ervaringen. Buchanan vinkt alvast alle vakjes af van deze vereisten en ook andere zaken van het Napolitaanse transferbeleid zorgen ervoor dat de Canadees een hot target is.



In de laatste twee decennia speelden talrijke toppers bij Napoli, maar dat waren doorgaans spelers die oorspronkelijk eerder onbekend waren. Edinson Cavani bijvoorbeeld, of in de huidige spelerskern Kim Min-jae en Kvicha Kvaratskhelia. Tajon Buchanan zou er in een goede omgeving en puike omstandigheden arriveren, want Napoli is momenteel goed op weg om de Serie A te winnen. Gli Azzurri telt momenteel acht punten voorsprong op AC Milan, de tweede in de stand.

BUCHANAN, TRAORÉ OF LUIZ HENRIQUE

Andrea Pirlo tipt Napoli zelfs als een heel grote kanshebber om de Champions League te winnen dit seizoen. In de voorbije jaren zat Napoli vaak erg dichtbij het winnen van de Scudetto, maar dit seizoen is de kans nooit groter geweest om de eerste landstitel sinds 1990 binnen te halen. En om dat felbegeerd doel te behalen is Aurelio De Laurentiis bereid om een flinke inspanning te leveren in de aankopende wintermercato. Coach Luciano Spalletti wil in elk geval een kwaliteitsinjectie op de flanken.



Dat wordt helemaal duidelijk omdat naast Tajon Buchanan ook Luiz Henrique (Real Betis) en Adama Traoré (Wolverhampton) op de lijst staan van Napoli. Eén van deze drie spelers moet een waardig alternatief betekenen voor Kvicha Kvaratskhelia en op termijn zelfs zijn opvolger worden. De Georgische sensatie staat in de belangstelling van de grootste Europese clubs en zijn vertrek lijkt slechts een kwestie van tijd te zijn. En de komst van Buchanan ook?

LEES OOK: Zucht van opluchting bij Club: Leko maakt selectie bekend

Is Buchanan klaar voor een stap hogerop?

Meest recent

Zucht van opluchting bij Club: Leko maakt selectie bekend

Vrijdag gaat de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League van start met een bijzonder aantrekkelijke ...

25
25
'City zet nieuwe jaar in met knal: eerste toptransfer 2026'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

20
20
Gouden Schoen: Anderlecht favoriet voor twéé grote prijzen

RSC Anderlecht moest tijdens de voorbije gala's van de Gouden Schoen telkens vrede nemen met een ...

356
356
Enorme verrassing in Play-Off I? "Onder radar blijven"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League is voor ...

64
64
'Club ruikt wéér record: ongelooflijke transfersom Ordoñez'

Club Brugge KV wist in 2025 opnieuw straffe financiële cijfers voor te leggen en dat had het in ...

235
235
'Transferclash Barça: Flick smeekt om deze winteraanwinst'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

70
70
Winterversterking voor Genk: Hayen doet boekje open

Nicky Hayen heeft niet lang zonder job gezeten. Amper twee weken na zijn veelbesproken ontslag bij ...

356
356
'Anderlecht zet mercato in brand: nieuwe zes als topdeal'

Elke Anderlecht-fan voelt het meteen kriebelen als paars-wit opnieuw in Zuid-Amerika gaat shoppen: ...

336
336
'Union houdt hart vast: topcompetitie wenkt voor revelatie'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

119
119
'Club troeft Anderlecht af: miljoenenaanwinst op komst'

Na een vrij wisselvallige eerste helft van het seizoen, wil Club Brugge KV tijdens de wintermercato ...

420
420
Kompany verovert Europa: spectaculaire uitspraak Micah Richards

Verschillende Belgische protagonisten uit de voetbalwereld kunnen terugblikken op een geslaagd 2025. ...

240
240
'Club bibbert en beeft: steunpilaar kiest nieuwe ploeg'

Club Brugge vat de komende mercato aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord te houden. ...

441
441
Anderlecht vangt jackpot: Renard & Hasi kopen krediet

De voorbije drie jaar leek hij gedoemd om in de categorie miscasts te belanden, maar samen met ...

498
498
'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

418
418
Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

181
181
Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

256
256
Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

334
334
Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

221
221
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

90
90
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

219
219
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

209
209
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

63
63
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

685
685
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

125
125
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

659
659

Meer sportnieuws