Buitengewone Mbappé laat Ronaldo stof happen

86 stemmen
Buitengewone Mbappé laat Ronaldo stof happen

Frankrijk blijft goed op koers om zijn wereldtitel met succes te verdedigen. Les Blues verzekerden zich zondagnamiddag van een plekje in de kwartfinales door met 3-1 te winnen van Polen. En daarvoor konden de Fransen opnieuw op een fenomenale Kylian Mbappé rekenen.


Hoewel tegenstander Matty Cash het de superster van Paris Saint-Germain bij momenten knap lastig maakte, stond er toch weer geen maat op Mbappé. Zo bood hij eerst Olivier Giroud de 1-0 aan. De spits is daarmee topschutter aller tijden bij Les Blues, tenminste toch tot Mbappé de troon overneemt. En dat lijkt slechts een kwestie van tijd.

In de tweede helft deed de 23-jarige er immers zelf nog twee doelpunten bovenop. Hierdoor is hij momenteel topschutter van het WK, zo staat zijn teller inmiddels op 5 goals dit toernooi. Inmiddels heeft Mbappé ook al 9 WK-doelpunten in totaal achter zijn naam staan. Daarmee doet hij beter dan Cristiano Ronaldo en andere voetbalgrootheden zoals Diego Maradona, Roberto Baggio en Thierry Henry.

OP JACHT NAAR KLOSE
Lionel Messi scoorde zaterdag ook zijn 9de WK-treffer, maar voor de Argentijn is allicht zijn laatste wereldkampioenschap. Mbappé, die op 20 december zijn 24ste verjaardag viert, heeft er normaal gezien nog zeker een tweetal te gaan na het huidige WK. De kans is dan ook reëel dat hij de AllTime WK-topschutter wordt. Momenteel staat dit record op naam van de Duitser Miroslav Klose, die 15 WK-goals op zijn palmares heeft staan.

LEES OOK: 'Frankrijk bibbert: sterkhouder dreigt WK te missen'

Mbappé is momenteel de beste speler ter wereld ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

63
63
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

37
37
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

15
15
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

24
24
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

45
45
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

41
41
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

171
171
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

215
215
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

307
307
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

316
316
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

328
328
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

141
141
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

167
167
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

73
73
Bommetje bij KRC Genk: boegbeeld verlaat de club

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

372
372
'Bayern haakt af: droomscenario voor De Cat?'

Het heeft er alle schijn van dat Nathan De Cat deze zomer Anderlecht zal verlaten. Het lijkt enkel ...

428
428
OHL heeft eerste zomeraanwinst beet: optie gelicht

OH Leuven gaat het volgend seizoen over een andere boeg gooien na alweer een grijs jaar. De voorbije ...

33
33
Kerkhofs onthult waarom Courtois en Hasselt mislukten

KRC Genk kwam deze week met het straffe nieuws dat Thibaut Courtois terugkeert bij de club. De Rode ...

95
95
Marokko verrast met opvallende oproep voor RSCA’er

Alle ogen zijn stilaan gericht op het WK, dat binnen acht dagen officieel van start gaat. Alle ...

206
206
Garcia krijgt volgende opsteker daags na Kroatië

De Rode Duivels wisten hun voorbereiding op het WK dinsdagavond uitstekend te beginnen met een zege ...

81
81
Onana velt duidelijk oordeel over nieuwe rol bij Duivels

Dé grote verrassing bij de Rode Duivels in Kroatië was de nieuwe rol voor Amadou Onana. ...

128
128
Duivels ontdekken belangrijke nieuwe kwaliteit in Kroatië

De Rode Duivels kunnen met een zeer goed gevoel toeleven naar het WK, want hun ...

99
99
'Club haalt slag thuis: goudhaantje blijft aan boord'

Club Brugge staat voor een zeer hete transferzomer. Het moet vrezen dat heel wat spelers gaan ...

642
642
'Antwerp baalt: toptalent niet langer haalbaar'

Antwerp staat voor een belangrijke zomer. Sportief directeur Marc Overmars zal een nagenoeg volledig ...

300
300
TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

413
413
'Dortmund stelt voorwaarde voor transfer Duranville'

Heel wat potentiële Rode Duivels moeten het WK straks vanuit hun zetel volgen. Zo is er ...

231
231

Meer sportnieuws