Courtois hard: "We zijn geen Gouden Generatie"

door
Courtois hard:

De Rode Duivels zijn er uiteindelijk toch niet in geslaagd om zich te plaatsen voor de knockout-fase van het WK in Qatar. In de beslissende wedstrijd tegen Kroatië kwamen ze er nochtans heel dichtbij, maar bleef de broodnodige overwinning uit. En zo blijven de Belgen andermaal met lege handen achter.


Het parcours van de nationale ploeg mag in het voorbije decennium zeker gezien worden. Het hoogtepunt was uiteraard de derde plaats op het wereldkampioenschap van 2018 in Rusland. Daarnaast werd telkens de kwartfinale gehaald tijdens het WK 2014 en de EK's van 2016 en 2021. Ook kwalificeerden de Duivels zich voor de Final Four van de Nations League. En stonden ze jarenlang bovenaan de FIFA-ranking. Maar een echte hoofdprijs bleef uiteindelijk uit.

Thibaut Courtois vindt dan ook niet dat er over een 'gouden generatie' gesproken mag worden. "Je kunt jezelf moeilijk een gouden generatie noemen als je niets wint", stelde de doelman bij AS. "We zijn geen gouden generatie, we zijn een generatie met veel talent en geweldige spelers die bij de Europese topclubs spelen. Op het WK van 2018 hebben we goed voetbal gespeeld, maar dit WK en het vorige EK waren we onszelf niet. Het is een beetje gênant."

DOORGAAN ALS DUIVEL
Maar Courtois weigert de handdoek al te werpen. Zo trekt hij zijn toekomst als international niet in vraag. "Het WK van 2026 is mijn doel. We hebben nog steeds een goede generatie en er zijn spelers die zullen toetreden. Ik hoop dat als ik stop met spelen bij de Rode Duivels het op een goed moment komt, niet nu."

LEES OOK: Vaste Rode Duivel plots ferm in de rats: "Héél vreemd"

De generatie van 2018 was de beste Belgische generatie ooit ...

Meest recent

‘Anderlecht en KV Mechelen incasseren transferklap’

De wintermercato zorgt er weer voor dat de geruchtenmolen op volle toeren draait. RSC Anderlecht en ...

1
1
Ruben Van Gucht pakt uit met wel heel pikante onthulling

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gesprekstof gezorgd. De sportjournalist van de VRT, bekend om ...

1
1
‘Vier Club-smaakmakers gewild: niet te weigeren bedragen’

Club Brugge vreest vertrekkers deze wintermercato. Verschillende sterkhouders worden in verband ...

109
109
De Camargo hangt vuile was buiten: Bouchez afgemaakt

Igor De Camargo gaat aan de slag als trainer van de beloften van KRC Genk, maar nog niet zo lang ...

53
53
‘Gheysens breekt woord: transferplan Antwerp bekend’

De wintermercato is volop aan de gang en ook Royal Antwerp FC zoekt naar versterkingen. Eerder werd ...

135
135
Ramp in Crans-Montana zorgt voor drama's in voetbalwereld

Het Zwitserse skioord Crans-Montana is opgeschrikt door een zware tragedie. Bij een verwoestende ...

29
29
Knaltransfer Trossard? Grote hint over toekomst

Leandro Trossard is dit seizoen één van de smaakmakers bij Arsenal. De Rode Duivel ...

49
49
'Will Still mag dromen: 'droomjob' loert om de hoek'

Sinds de overname door BlueCo blijft Chelsea een chaotische club. Niet alleen blijven ze maar ...

41
41
Mannaert verrast met uitspraak over toekomst Lukaku

Romelu Lukaku is al heel het seizoen buiten strijd met een zeer zware spierblessure. Zijn ...

130
130
'Antwerp haakt af: géén transfer bij Anderlecht'

Royal Antwerp FC heeft ondanks een geweldige maand december zeker versterking nodig. Er moet ...

205
205
'Hayen ontvangt cruciaal transfernieuws bij KRC Genk'

KRC Genk trekt volgende week naar Marbella voor een winterse stage. Een ideaal moment voor nieuwe ...

375
375
'Jackpot Antwerp: toptransfer onverwachte sterkhouder'

Antwerp FC wil bij de start van de tweede seizoenshelft de goede prestaties van in de laatste weken ...

353
353
‘Tzolis verstomd: Palace choqueert met transferwending’

Hij zag het al voor zich: eindelijk die stap naar de Premier League. Maar in Engeland is ...

794
794
Géén Tzolis? "Als je eerlijk bent, geef je hém de Gouden Schoen"

Binnen een dikke week is het weer zover, dan wordt de winnaar van de Gouden Schoen bekend gemaakt. ...

448
448
'Club legt zak geld klaar: twee topaanwinsten onderweg'

Bij Club Brugge gaat de tweede seizoenshelft zaterdag al van start, tenminste toch de voorbereiding ...

978
978
'Anderlecht is los op mercato: eerste vertrekker staat klaar'

Na een dikke week de batterijen te hebben opgeladen, beginnen de eersteklassers eerstdaags aan de ...

556
556
'Antwerp all-in: Gheysens geeft Overmars groen licht'

Antwerp vreest om Gyrano Kerk, Vincent Janssen en Zeno Van den Bosch gratis te verliezen, maar zij ...

572
572
'Kink in de kabel: recorddeal Club Brugge valt in duigen'

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, waar een aantal goudhaantjes ...

479
479
'Antwerp verrast en houdt speler wél aan boord'

Edit article ...

157
157
'STVV haalt opgelucht adem: smaakmaker niet weg'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

172
172
'Anderlecht onderhandelt: transfer Fredberg vertrekt'

Bij RSC Anderlecht willen ze heel wat spelers van de hand gaan doen deze mercato. Mogelijk gaat een ...

354
354
Zulte Waregem krijgt twee enorme dompers te verwerken

Zulte Waregem kent een goed seizoen in de Jupiler Pro League. Essevee verloor zijn laatste match van ...

96
96
'Na AA Gent volgende JPL-topclub in de markt voor Yow'

Griffin Yow is bezig aan zijn laatste weken/maanden in België. De Amerikaanse aanvallende ...

178
178
Anderlecht wil twee keer toeslaan in één pittig dossier

De tijd begint stilaan te dringen bij Anderlecht. Vanaf heden kunnen een aantal spelers zoals Yari ...

609
609
Cercle Brugge baalt: dan toch geen miljoenendeal?

Cercle Brugge is een vereniging die alle jaren voor meerdere miljoenen euro’s moet verkopen. ...

205
205

Meer sportnieuws