Courtois hard: "We zijn geen Gouden Generatie"

497
Courtois hard:

De Rode Duivels zijn er uiteindelijk toch niet in geslaagd om zich te plaatsen voor de knockout-fase van het WK in Qatar. In de beslissende wedstrijd tegen Kroatië kwamen ze er nochtans heel dichtbij, maar bleef de broodnodige overwinning uit. En zo blijven de Belgen andermaal met lege handen achter.


Het parcours van de nationale ploeg mag in het voorbije decennium zeker gezien worden. Het hoogtepunt was uiteraard de derde plaats op het wereldkampioenschap van 2018 in Rusland. Daarnaast werd telkens de kwartfinale gehaald tijdens het WK 2014 en de EK's van 2016 en 2021. Ook kwalificeerden de Duivels zich voor de Final Four van de Nations League. En stonden ze jarenlang bovenaan de FIFA-ranking. Maar een echte hoofdprijs bleef uiteindelijk uit.

Thibaut Courtois vindt dan ook niet dat er over een 'gouden generatie' gesproken mag worden. "Je kunt jezelf moeilijk een gouden generatie noemen als je niets wint", stelde de doelman bij AS. "We zijn geen gouden generatie, we zijn een generatie met veel talent en geweldige spelers die bij de Europese topclubs spelen. Op het WK van 2018 hebben we goed voetbal gespeeld, maar dit WK en het vorige EK waren we onszelf niet. Het is een beetje gênant."

DOORGAAN ALS DUIVEL
Maar Courtois weigert de handdoek al te werpen. Zo trekt hij zijn toekomst als international niet in vraag. "Het WK van 2026 is mijn doel. We hebben nog steeds een goede generatie en er zijn spelers die zullen toetreden. Ik hoop dat als ik stop met spelen bij de Rode Duivels het op een goed moment komt, niet nu."

LEES OOK: Boskamp snoeihard: "Ik riep hem niet meer op voor België"

De generatie van 2018 was de beste Belgische generatie ooit ...

Meest recent

Nieuw Anderlecht-duo zakt door ijs: "Dan beter de jongeren"

RSC Anderlecht haalde tijdens de voorbije zomermercato een elftal verse krachten in huis. Een aantal ...

21
21
Courtois bloost: Real maakt keepersstatement op mercato

Thibaut Courtois is ook dit seizoen weer van cruciaal belang van Real Madrid. De Spaanse grootmacht ...

33
33
‘Leko stunt met onmogelijke comeback bij Club Brugge’

Bij Club Brugge ligt plots een comeback op tafel die vijf weken geleden nog compleet ondenkbaar ...

287
287
'Bruno hakt knopen door: drie wissels bij Anderlecht'

Na de zuinige zege tegen KV Mechelen richt RSC Anderlecht de blik op Europa League, waar het ...

158
158
Leko moet puzzelen: debutant aan aftrap bij Club Brugge?

Club Brugge won zondag met 3-1 van Antwerp, maar net zoals enkele dagen eerder tegen Aston Villa ...

167
167
Coucke ziet nieuwe storm losbarsten aan Belgische kust

Het zomerse plaatje aan de Belgische kust krijgt een opvallend staartje. Wat voor heel wat ...

29
29
AA Gent strikt goudhaantje: contract tot medio 2030

Na het 1-1 gelijkspel in Genk is AA Gent zijn perfect rapport kwijt, maar met een 16 op 18 zijn de ...

77
77
'Club Brugge dumpt Sommer: vervanger al in wachtkamer'

Club Brugge boekte zondag een 3-1 zege tegen Antwerp, maar dat leek achteraf slechts bijzaak. ...

477
477
Ruben Van Gucht onthult verrassende reden na plotse exit

Ruben Van Gucht heeft een drukke periode achter de rug. De VTM presentator is momenteel volop te ...

84
84
Hoe Club Brugge én Sommer één pion keihard missen

Yann Sommer werd afgelopen zomer door Club Brugge met grote trom binnengehaald. Enkele weken later ...

512
512
Degryse voorspelt: "Als Kompany dat zou doen..."

Marc Degryse is onder de indruk van de stormachtige ontwikkeling van Vincent Kompany als trainer. De ...

153
153
Verrassende vervanger voor Overmars bij Antwerp?

Toby Alderweireld ziet voor zichzelf op termijn mogelijk een rol weggelegd in het sportieve beleid ...

833
833
Zulte Waregem trots: "Voor altijd legendes van de club"

Bij Zulte Waregem kijken ze met trots terug op het parcours van Jeppe Erenbjerg en Daniel Opoku. De ...

79
79
Delorge looft ploegmaat: "Enorm veel kwaliteiten"

AA Gent is met een 16 op 18 voortreffelijk aan het seizoen begonnen. Gaan de Buffalo's eindelijk nog ...

84
84
Degryse met slecht nieuws voor JPL-topclub: "Geen titel"

Club Brugge en Union SG zullen ook dit jaar voor de titel strijden. Daarachter is het afwachten hoe ...

1085
1085
"Pure horror"-Kat Kerkhofs legt pijnlijke waarheid bloot

Kat Kerkhofs en Dries Mertens vormen al jaren één van de bekendste showbizzkoppels van ...

61
61
'Ajax wil alsnog toeslaan met grote transfervrije naam'

Ajax kende een zeer ambitieuze zomermercato. De Amsterdammers gaan voluit voor een eerste titel in ...

69
69
Rigaux onder vuur: "In België schreven ze hen ook af"

Dévy Rigaux krijgt zéér veel kritiek in Nederland. Feyenoord lijkt verzwakt uit ...

238
238
'Club Brugge wil weer toptalent in Engeland oppikken'

Bij Club Brugge waren ze deze zomer weer druk in de weer op de transfermarkt. Daarin gingen ze ook ...

158
158
Goots vreest: bom op barsten bij KV Mechelen?

KV Mechelen blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het had afgelopen weekend gehoopt op ...

413
413
Van der Elst ziet Club-speler gered worden door reputatie

Club Brugge blijft in de competitie op koers met een nette vijftien op achttien, met enkel de ...

190
190
Furo maakt grote indruk: weldra kans in Premier League?

Club Brugge weet dezer dagen zijn talenten zeer duur te verkopen, zelfs als ze nog amper of niet aan ...

93
93
Club-fan Julie Vanloo grijpt iedereen naar de keel

Het ene moment lijkt alles nog mogelijk, even later blijft vooral de pijn over. Voor Julie Vanloo en ...

154
154
Defour en Proto zien Anderlecht grote stap zetten

Het is voor Anderlecht tot dusver toch een beetje een seizoen met twee gezichten. Het knokte zich ...

273
273
'Union met handen in haar voor EL na blessure Mac Allister'

Union nestelde zich afgelopen weekend aan de leiding in de Jupiler Pro League met een klinkende zege ...

114
114

Meer sportnieuws