Courtois hard: "We zijn geen Gouden Generatie"

door
Courtois hard:

De Rode Duivels zijn er uiteindelijk toch niet in geslaagd om zich te plaatsen voor de knockout-fase van het WK in Qatar. In de beslissende wedstrijd tegen Kroatië kwamen ze er nochtans heel dichtbij, maar bleef de broodnodige overwinning uit. En zo blijven de Belgen andermaal met lege handen achter.


Het parcours van de nationale ploeg mag in het voorbije decennium zeker gezien worden. Het hoogtepunt was uiteraard de derde plaats op het wereldkampioenschap van 2018 in Rusland. Daarnaast werd telkens de kwartfinale gehaald tijdens het WK 2014 en de EK's van 2016 en 2021. Ook kwalificeerden de Duivels zich voor de Final Four van de Nations League. En stonden ze jarenlang bovenaan de FIFA-ranking. Maar een echte hoofdprijs bleef uiteindelijk uit.

Thibaut Courtois vindt dan ook niet dat er over een 'gouden generatie' gesproken mag worden. "Je kunt jezelf moeilijk een gouden generatie noemen als je niets wint", stelde de doelman bij AS. "We zijn geen gouden generatie, we zijn een generatie met veel talent en geweldige spelers die bij de Europese topclubs spelen. Op het WK van 2018 hebben we goed voetbal gespeeld, maar dit WK en het vorige EK waren we onszelf niet. Het is een beetje gênant."

DOORGAAN ALS DUIVEL
Maar Courtois weigert de handdoek al te werpen. Zo trekt hij zijn toekomst als international niet in vraag. "Het WK van 2026 is mijn doel. We hebben nog steeds een goede generatie en er zijn spelers die zullen toetreden. Ik hoop dat als ik stop met spelen bij de Rode Duivels het op een goed moment komt, niet nu."

LEES OOK: “Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

De generatie van 2018 was de beste Belgische generatie ooit ...

Meest recent

Mazzu verrast: plots heel ander Anderlecht

OH Leuven is de laatste weken zeker niet onaardig bezig. Vorig week verloren ze nog nipt van Club ...

54
54
‘Svilar grof wild: AS Roma krijgt héél pikant voorstel

Mile Svilar is een van de beste keepers in de Serie A. De doelman van AS Roma zou de club in de ...

17
17
Plat verklapt: "Daarom spelen we graag voor Beerschot"

Beerschot vecht met KV Kortrijk, Lommel SK, Patro Eisden en RFC Luik voor de tweede plaats in de ...

23
23
Standard doet slechte zaak na draak van een wedstrijd

Standard en La Louvière namen het vanavond op tegen elkaar. Een zeer belangrijke partij voor ...

50
50
KRC Genk evenaart record: De Condé wil méér

We haalden gisteren aan dat KRC Genk zijn strafste Europese campagne ooit is aan het afwerken. Head ...

106
106
Bosz looft Belgische diamant: "Een zeer goede zaak"

Bij PSV hebben ze een geweldige geschiedenis inzake Belgische spelers. Eric Gerets, Luc Nilis, Timmy ...

34
34
Club Brugge is gewaarschuwd: "Zo gaan we niet spelen"

Sporting Charleroi speelt dit weekend in eigen huis tegen Club Brugge. Als ze nog een kans willen ...

133
133
"Van Ajax naar Anderlecht? Dat moet hij direct doen!"

RSC Anderlecht is op zoek naar een sportief directeur die dicht bij het eerste elftal staat en niet ...

246
246
Groot schandaal in Challenger Pro League: "Illegale praktijken"

Het voetbal is al vele jaren de weg kwijt. De verhalen van ‘opvallende’ figuren die in ...

223
223
Top zes? Taravel wijst naar één speler

Bij RSC Anderlecht kunnen ze mits een zege tegen OH Leuven zo goed als zekerheid verschaffen over de ...

125
125
François ontkent zeer opvallend gerucht over Wilmots

Bij Standard nam Marc Wilmots afscheid van zijn rol als lid van de raad ven bestuur bij Standard. ...

73
73
'Anderlecht gooit deur open: Vrancken naar Lotto Park?'

Wouter Vrancken duikt alweer op bij Anderlecht. Zijn naam valt bijna automatisch zodra paars-wit ...

615
615
STVV de strafste, KRC Genk dramatisch

Voor het seizoen spreken heel wat clubs altijd de ambitie uit om beter te doen. Zeker als er veel ...

102
102
Vrancken lacht 'probleem' weg: "Begint op een soap te lijken”

STVV neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Kanaries zijn de grote favoriet in dit ...

96
96
'Anderlecht en JPL-rivalen zetten zinnen op nieuwe smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft komende zomer heel wat werk. De nieuwe sportief directeur zal samen met de ...

175
175
'Club Brugge loopt jackpot mis: Inter casht op Stankovic'

Mede dankzij de fraaie campagne in de Champions League zal de kassa straks weer flink rinkelen bij ...

256
256
Oosting in vieze papieren: 5 voor 12 bij Antwerp

Na een schamele drie op 18 heeft Antwerp dringend nog eens nood aan een zege. Gemakkelijker gezegd ...

138
138
'Recordzomer wenkt: totale uitverkoop bij KRC Genk'

KRC Genk kwalificeerde zich donderdag voor de achtste finale van de Europa League, waar een aantal ...

134
134
'STVV houdt adem in: Vrancken richting Anderlecht?'

Het ziet er momenteel naar uit dat RSC Anderlecht de aanstelling van een nieuwe hoofdcoach dan toch ...

457
457
De Mil moet puzzelen: rampscenario AA Gent komt uit

Na de collectieve offday tegen Cercle Brugge rekent Rik De Mil op een reactie van zijn troepen. Dat ...

126
126
Bob Peeters krijgt warm eerbetoon na promotie

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

291
291
'Miljoenen uit Manchester: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Atlético Madrid bleek een maatje te groot, maar Club Brugge mag toch terugblikken op een ...

494
494
Taravel slikt bittere pil: twee wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat zaterdag tegen OHL eindelijk nog eens op zoek naar een overwinning in eigen ...

393
393
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

235
235
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent en grijpt drastisch in

KAA Gent kreeg vorige speeldag een mokerslag van jewelste in de strijd om een plek in de top 6. In ...

396
396

Meer sportnieuws