Courtois hard: "We zijn geen Gouden Generatie"

door
Courtois hard:

De Rode Duivels zijn er uiteindelijk toch niet in geslaagd om zich te plaatsen voor de knockout-fase van het WK in Qatar. In de beslissende wedstrijd tegen Kroatië kwamen ze er nochtans heel dichtbij, maar bleef de broodnodige overwinning uit. En zo blijven de Belgen andermaal met lege handen achter.


Het parcours van de nationale ploeg mag in het voorbije decennium zeker gezien worden. Het hoogtepunt was uiteraard de derde plaats op het wereldkampioenschap van 2018 in Rusland. Daarnaast werd telkens de kwartfinale gehaald tijdens het WK 2014 en de EK's van 2016 en 2021. Ook kwalificeerden de Duivels zich voor de Final Four van de Nations League. En stonden ze jarenlang bovenaan de FIFA-ranking. Maar een echte hoofdprijs bleef uiteindelijk uit.

Thibaut Courtois vindt dan ook niet dat er over een 'gouden generatie' gesproken mag worden. "Je kunt jezelf moeilijk een gouden generatie noemen als je niets wint", stelde de doelman bij AS. "We zijn geen gouden generatie, we zijn een generatie met veel talent en geweldige spelers die bij de Europese topclubs spelen. Op het WK van 2018 hebben we goed voetbal gespeeld, maar dit WK en het vorige EK waren we onszelf niet. Het is een beetje gênant."

DOORGAAN ALS DUIVEL
Maar Courtois weigert de handdoek al te werpen. Zo trekt hij zijn toekomst als international niet in vraag. "Het WK van 2026 is mijn doel. We hebben nog steeds een goede generatie en er zijn spelers die zullen toetreden. Ik hoop dat als ik stop met spelen bij de Rode Duivels het op een goed moment komt, niet nu."

LEES OOK: Geurtje aan afhaken Courtois? Philippe Albert reageert

De generatie van 2018 was de beste Belgische generatie ooit ...

Meest recent

'Saelemaekers krijgt cruciaal toekomstnieuws bij Milan'

Het valt nog af te wachten of Rudi Garcia straks tegen Liechtenstein een basisplaats in petto zal ...

0
0
Bizar verhaal: Onana zorgt voor paniek bij Rode Duivels

De Rode Duivels moeten straks tegen Liechtenstein alsnog hun ticket voor het WK zien binnen te ...

25
25
Garcia zet verrassende naam op tribune tegen Liechtenstein

De Rode Duivels moeten om 20u45 hun ticket voor het WK helemaal veilig zien te stellen. Daarvoor is ...

167
167
Stijnen moet alwéér stevige schorsing vrezen

Rond Stijn Stijnen is het maar zelden stil. De trainer van Patro Eisden stond de voorbije jaren ...

37
37
Argentinië straks met Union-speler naar WK?

Union maakte de voorbije jaren een stevige opmars en zag zijn reputatie zo gevoelig stijgen. Die ...

21
21
Mannaert spreekt klare taal over thuishaven Rode Duivels

De Rode Duivels sluiten dinsdagavond hun kwalificatiecampagne voor het WK af met een thuiswedstrijd ...

143
143
'De rugzak zit vol'-Alderweireld slaat geheel nieuwe weg in

Toby Alderweireld ruilde sinds enige tijd het voetbalveld in voor de televisiestudio, waar hij nu ...

25
25
Clement maakt droom waar en heeft nieuwe club beet

Philippe Clement heeft weer een nieuwe werkgever gevonden. De Belgische trainer werd zopas ...

127
127
Kogel is door de kerk: Club speelt niét in Almaty

Het zat er al een tijdje aan te komen, maar nu is het ook officieel. Club Brugge zal niet in Almaty ...

137
137
Croonen speelt open kaart: grote plannen bij KRC Genk

Bij KRC Genk zijn ze volop aan het werken aan het nieuwe oefencomplex wat volgend jaar in gebruik ...

98
98
TRANSFERUURTJE: 'Monsterdeal voor Club, Clement tekent'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

143
143
'Done deal: Clement verrast iedereen met nieuwe club'

Philippe Clement heeft een nieuwe club gevonden, althans dat maken buitenlandse media bekend. De ...

170
170
Liefde voor Beerschot: "Antwerp toonde al interesse"

Royal Antwerp FC en Beerschot zijn kat en hond. Op en naast het veld. Ilias Sebaoui is een jongen ...

324
324
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

215
215
Albert voorspelt basiself Duivels: "Hij is onaantastbaar"

De Rode Duivels spelen dinsdagavond op Sclessin tegen Liechtenstein met een direct WK-ticket als ...

326
326
'Relletje bij La Roja: ploegmaats keren zich tegen Yamal'

Europees kampioen Spanje verzekerde zich afgelopen met een 0-4-zege tegen Georgië van zijn ...

232
232
Nieuw 'Vanaken-verhaal' bij Duivels? "Hij verdient de kans"

Sinds Rudi Garcia het roer overnam als bondscoach, krijgt Hans Vanaken volop zijn kans bij de Rode ...

238
238
'Vidarsson verrast: topjob lonkt bij nieuwe Belgische club'

Arnar Vidarsson is momenteel weer aan de slag als televisie-analist bij onder meer Sporza. De ...

182
182
'Alonso maakt slachtoffer: Rodrygo naar absolute grootmacht'

De winterse transferperiode komt steeds dichterbij en ook aan de top van Europa worden alweer grote ...

150
150
Defour onthult: 'Dit vond De Bruyne van Duivels in Kazachstan'

De Rode Duivels hebben dinsdagavond iets recht te zetten in de laatste WK-kwalificatiematch tegen ...

359
359
'Stormachtige Lammens dwingt United tot drastische beslissing'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

201
201
Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

181
181
Rudi Garcia wankelt: nieuwe bondscoach nog vóór WK?

Als alles vlot verloopt, mogen de Rode Duivels dinsdagavond hun WK-ticket vieren. Maar zelfs mits ...

398
398
Vanaken ontploft: schokkend signaal zet García onder vuur

Terwijl de Rode Duivels punten lieten liggen in Kazachstan, is er één man die ...

712
712
WK-selectie Rode Duivels: Raes schrijft één naam al af

In theorie kan het dinsdagavond nog foutlopen tegen Liechtenstein, maar niemand die nog twijfelt aan ...

475
475

Meer sportnieuws