Courtois hard: "We zijn geen Gouden Generatie"

door
Courtois hard:

De Rode Duivels zijn er uiteindelijk toch niet in geslaagd om zich te plaatsen voor de knockout-fase van het WK in Qatar. In de beslissende wedstrijd tegen Kroatië kwamen ze er nochtans heel dichtbij, maar bleef de broodnodige overwinning uit. En zo blijven de Belgen andermaal met lege handen achter.


Het parcours van de nationale ploeg mag in het voorbije decennium zeker gezien worden. Het hoogtepunt was uiteraard de derde plaats op het wereldkampioenschap van 2018 in Rusland. Daarnaast werd telkens de kwartfinale gehaald tijdens het WK 2014 en de EK's van 2016 en 2021. Ook kwalificeerden de Duivels zich voor de Final Four van de Nations League. En stonden ze jarenlang bovenaan de FIFA-ranking. Maar een echte hoofdprijs bleef uiteindelijk uit.

Thibaut Courtois vindt dan ook niet dat er over een 'gouden generatie' gesproken mag worden. "Je kunt jezelf moeilijk een gouden generatie noemen als je niets wint", stelde de doelman bij AS. "We zijn geen gouden generatie, we zijn een generatie met veel talent en geweldige spelers die bij de Europese topclubs spelen. Op het WK van 2018 hebben we goed voetbal gespeeld, maar dit WK en het vorige EK waren we onszelf niet. Het is een beetje gênant."

DOORGAAN ALS DUIVEL
Maar Courtois weigert de handdoek al te werpen. Zo trekt hij zijn toekomst als international niet in vraag. "Het WK van 2026 is mijn doel. We hebben nog steeds een goede generatie en er zijn spelers die zullen toetreden. Ik hoop dat als ik stop met spelen bij de Rode Duivels het op een goed moment komt, niet nu."

LEES OOK: Courtois vult voorpagina’s: Spanje in de ban van Duivel

De generatie van 2018 was de beste Belgische generatie ooit ...

Meest recent

Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

53
53
Rigaux speelt open kaart over wintermercato Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

92
92
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

227
227
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

109
109
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

286
286
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

532
532
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

625
625
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

218
218
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

359
359
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

213
213
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

508
508
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

822
822
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

288
288
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

731
731
Croonen verklaart waarom KRC Genk Fink ontsloeg

KRC Genk kent een matig seizoen. In Europa draait het goed, maar in België stellen de ...

536
536
Proto haalt keihard uit naar Fredberg & co

RSC Anderlecht doet het voorlopig niet beter dan vorig seizoen. In de competitie staan ze na een ...

318
318
Charles Vanhoutte krijgt na lange soap een nieuwe trainer

Charles Vanhoutte maakte begin september nog een verrassende transfer. Enkele dagen nadat de ...

32
32
'Man City en Liverpool krijgen deadline voor monsterdeal'

De wintermercato moet nog beginnen, maar in Engeland is de eerste megatransfer al in de maak. ...

90
90
'Club baalt hard en loopt 20 miljoen euro mis'

Club Brugge lijkt alweer voor een zeer drukke mercato te staan. Niet alleen zoekt Blauw-Zwart in ...

423
423
Albert duidt hét probleem voor de Duivels op het WK aan

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard vooral in het teken staan van het WK in de Verenigde Staten, ...

108
108
'Charleroi keihard: miscast alweer doogestuurd'

Voor Charleroi was december een vreemde maand. De Carolo's werden geschokt door het plotse vertrek ...

39
39
'Enorm transfervuurwerk op komst bij Club Brugge'

Na een zware eerste seizoenshelft genieten de Belgische clubs van een korte maar welverdiende ...

2183
2183
Benito Raman verrast iedereen met toekomstplan

KV Mechelen is tot dusver één van de revelaties van het seizoen en gaat de winterstop ...

437
437
Proto waarschuwt Anderlecht over revelatie

Anderlecht sloot zijn kalenderjaar af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi. Het gaat zo ...

288
288
'AA Gent wrijft zich in handen: miljoenentransfer op komst'

AA Gent zal in 2026 nog heel wat werk voor de boeg hebben om zich te plaatsen voor de Champions' ...

464
464

Meer sportnieuws