Goal: België met dit opvallend elftal op WK 2026

door
Goal: België met dit opvallend elftal op WK 2026

Terwijl de 1/8ste finales van het WK in Qatar inmiddels op volle toeren draaien, likken de Rode Duivels nog steeds hun wonden na de pijnlijke uitschakeling tegen Kroatië. Maar er moet ondertussen ook al naar de nabije toekomst gekeken worden. Zo komen er uiteraard nog meer grote toernooien aan.


Binnen 18 maanden is er bijvoorbeeld al het EK 2024. Momenteel ziet het er naar uit dat de nieuwe bondscoach daarvoor nog kan rekenen op het merendeel van de spelers uit de voorbije WK-selectie. Maar tegen het WK 2026 in Noord- en Midden-Amerika zal er toch behoorlijk doorgeselecteerd moeten worden. Bij het bekende voetbalmedium Goal.com maakte men alvast een mogelijke basisploeg voor 2026 op.

Men houdt er wel rekening mee dat jongens als Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku na het EK 2024 afhaken, hoewel zij in principe nog tot en met het volgende WK kunnen doorgaan. Van de ploeg die op het WK 2018 brons pakte, blijft dus enkel Thibaut Courtois over. Voor de defensie kiest men bij Goal.com voor het drietal Zeno Debast-Wout Faes-Leander Dendoncker. Drie spelers dus die ook al deel uitmaakten van de vorige WK-selectie. Op de flanken schuit men dan weer Noah Sadiki en Maxim De Cuyper naar voren, al zullen zij zich dan nog flink moeten door ontwikkelen.

CDK ALS SPEERPUNT
Op het middenveld gaat het medium dan weer voor Roméo Lavia en Youri Tielemans, al zou ook Amadou Onana uiteraard een goede optie zijn. Voorin tot slot, wordt Charles De Ketelaere naar voren geschoven als diepste man. Hij wordt geflankeerd door Yari Verschaeren en Jérémy Doku. Op zich dus geen onaardige ploeg met het nodige talent, al zal een aantal van de genoemde spelers nog grote stappen moeten zetten in de eerstvolgende seizoenen.

Duivels op WK 2026 volgens Goal.com:
Courtois; Debast, Faes, Dendoncker; Sadiki, Tielemans, Lavia, De Cuyper; Verschaeren, De Ketelaere, Doku

LEES OOK: Openda roept meteen straffe taal na eerste goal

Denk u dat de Duivels in de eerstvolgende vijf jaar zullen meedoen voor prijzen?

Meest recent

Binnenkort ‘nieuwe Vanhaezebrouck’ in de Jupiler Pro League?

De Challenger Pro League gaat de winterstop in, maar de kaarten lijken bovenin het klassement al ...

0
0
‘Straffe wending: Real hakt knoop door over Alonso’

Het rommelt bij Real Madrid. Niet alleen zijn er de perikelen rond Vinicius Junior, maar ook coach ...

21
21
Stijnen kent schorsing na rel: waslijst aan beschuldigingen

Stijn Stijnen is één van de meest besproken figuren in de Challenger Pro League. De ...

58
58
Bizarre twist in Brys-oorlog vs Eto'o: “Ongezien”

De situatie van Marc Brys in Kameroen wordt vreemder met de dag. De Belgische oefenmeester leeft al ...

100
100
“Molensteen om de nek” – Hayen meteen zwaar onder druk

KRC Genk heeft Nicky Hayen officieel aangesteld als de nieuwe hoofdtrainer. De Limburgers hebben zo ...

205
205
Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

64
64
Theate onthult: dÍt denken Bundesliga-spelers over Kompany

De eerste helft van het seizoen zit er op in de Bundesliga en het is Bayern München dat met een ...

186
186
'Liverpool pakt uit: transferbom na zware blessure Isak'

Liverpool FC boekte afgelopen weekend een belangrijke zege tegen Tottenham Hotspur, maar zag wel ...

64
64
Opvallende ommekeer: "Nieuwe kans bij Anderlecht? Waarom niet?"

RSC Anderlecht wil tijdens de wintermercato enkele gerichte aanwinsten op de kop tikken, maar mikt ...

262
262
Schoktransfer naar JPL? 'Drastische wending rond Origi'

Destijds werd hij bestempeld als dé toekomst van het Belgische voetbal, maar de ...

231
231
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

157
157
'Club speelt met vuur: nieuw transferfiasco dreigt'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de ...

379
379
STVV bibbert: smaakmaker in januari naar Belgische topclub?

STVV is voorlopig bezig aan een uitmuntend seizoen. De Limburgers staan momenteel op een straffe ...

329
329
Lukaku gaat viraal na bijzonder beeld met Noa Lang

SSC Napoli heeft een onvergetelijk 2025 nog wat meer glans kunnen geven. De Italiaanse landskampioen ...

92
92
'Janssen naar Anderlecht? Dit ene detail beslist alles'

Sommige namen blijven in Brussel terugkomen, hoe vaak je ze ook wegwuift. Janssen is zo’n ...

758
758
Africa Cup: Salah bevrijdt Egypte in extra tijd, feest voor Broos

In Marokko wordt momenteel de Africa Cup of Nations afgewerkt. Maandag was er alvast wisselend ...

209
209
Grote zorgen bij AA Gent: pijnlijke oorzaak 0 op 6

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

350
350
'Hayen drukt stempel: grote veranderingen bij Genk'

De kogel is definitief door de kerk: Nicky Hayen is de nieuwe hoofdcoach van KRC Genk. Tijdens de ...

1158
1158
'Anderlecht en Club in heftige strijd om goudhaantje'

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League kan beginnen. ...

403
403
Club Brugge incasseert mokerslag: sterkhouder valt uit

Club Brugge won zondag de zogenaamde Slag om Vlaanderen tegen AA Gent, waar Rik De Mil de vele ...

626
626
Pro League neemt risico: Belgisch voetbal van de buis?

De soap omtrent de tv-rechten nadert zijn ontknoping. Althans tijdelijk, want een definitieve ...

386
386
Janssen speelt open kaart: van Antwerp naar Anderlecht?

Antwerp leek zondag op weg naar een vierde opeenvolgende zege, maar tegen RSC Anderlecht bleef het ...

839
839
'Leko luistert: Verhaeghe stelt veto bij Club Brugge'

In een meer dan ooit beladen Slag om Vlaanderen trok Club Brugge zondag aan het langste eind. Met ...

1020
1020
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

888
888
Napoli pakt supercoppa: Lukaku en co vieren na vroeg kerstcadeau

Vlak voor de jaarwissel heeft SSC Napoli nog een mooie prijs aan het palmares toegevoegd. De ...

64
64

Meer sportnieuws