Goal: België met dit opvallend elftal op WK 2026

2489 stemmen
Goal: België met dit opvallend elftal op WK 2026

Terwijl de 1/8ste finales van het WK in Qatar inmiddels op volle toeren draaien, likken de Rode Duivels nog steeds hun wonden na de pijnlijke uitschakeling tegen Kroatië. Maar er moet ondertussen ook al naar de nabije toekomst gekeken worden. Zo komen er uiteraard nog meer grote toernooien aan.


Binnen 18 maanden is er bijvoorbeeld al het EK 2024. Momenteel ziet het er naar uit dat de nieuwe bondscoach daarvoor nog kan rekenen op het merendeel van de spelers uit de voorbije WK-selectie. Maar tegen het WK 2026 in Noord- en Midden-Amerika zal er toch behoorlijk doorgeselecteerd moeten worden. Bij het bekende voetbalmedium Goal.com maakte men alvast een mogelijke basisploeg voor 2026 op.

Men houdt er wel rekening mee dat jongens als Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku na het EK 2024 afhaken, hoewel zij in principe nog tot en met het volgende WK kunnen doorgaan. Van de ploeg die op het WK 2018 brons pakte, blijft dus enkel Thibaut Courtois over. Voor de defensie kiest men bij Goal.com voor het drietal Zeno Debast-Wout Faes-Leander Dendoncker. Drie spelers dus die ook al deel uitmaakten van de vorige WK-selectie. Op de flanken schuit men dan weer Noah Sadiki en Maxim De Cuyper naar voren, al zullen zij zich dan nog flink moeten door ontwikkelen.

CDK ALS SPEERPUNT
Op het middenveld gaat het medium dan weer voor Roméo Lavia en Youri Tielemans, al zou ook Amadou Onana uiteraard een goede optie zijn. Voorin tot slot, wordt Charles De Ketelaere naar voren geschoven als diepste man. Hij wordt geflankeerd door Yari Verschaeren en Jérémy Doku. Op zich dus geen onaardige ploeg met het nodige talent, al zal een aantal van de genoemde spelers nog grote stappen moeten zetten in de eerstvolgende seizoenen.

Duivels op WK 2026 volgens Goal.com:
Courtois; Debast, Faes, Dendoncker; Sadiki, Tielemans, Lavia, De Cuyper; Verschaeren, De Ketelaere, Doku

LEES OOK: Nederlandse analisten fileren Duivels: "Hij is een beest"

Denk u dat de Duivels in de eerstvolgende vijf jaar zullen meedoen voor prijzen?

Meest recent

Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

186
186
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

35
35
Onverwachte comeback ervaren Rode Duivel op komst?

Christian Kabasele (35) speelde al acht jaar geen interland voor de Rode Duivels meer, maar de ...

78
78
Brandon Mechele tovert plots magisch moment uit WK-hoed

Brandon Mechele heeft een seizoen achter de rug om in te kaderen. Terwijl de meeste spelers nog ...

84
84
Courtois ziet troef bij Genk: "Daar wordt héél goed gewerkt"

Genk zorgde toch wel voor een grote verrassing toen het enkele dagen geleden aankondigde opnieuw met ...

30
30
Coucke-protest escaleert: fans dreigen met boycot

Bij Anderlecht is het deze zomer nog maar eens herbeginnen. In vergelijking met een jaar geleden ...

231
231
Club Brugge bevestigt: Stankovic keert terug naar Inter

Er zullen deze zomer wellicht de nodige smaakmakers vertrekken bij Club Brugge na een sterk seizoen. ...

263
263
'Tedesco drukt stempel: 3 JPL-talenten op wenslijst'

Na zijn ontslag bij Fenerbahçe heeft Domenico Tedesco niet lang moeten wachten op een nieuwe ...

107
107
Garcia gooit tactisch plannetje al op tafel: met vier achterin

De Rode Duivels werken zaterdag hun generale repetitie voor het WK af. Om 15u nemen ze het in het ...

134
134
'Rode Duivels grepen naast nog extra troef voor WK'

Voor het WK wisten Vincent Mannaert en Rudi Garcia nog een wit konijn uit de hoed te toveren. Ze ...

160
160
TRANSFERUURTJE: 'Atletico wil topdeal bij Club, wending KDB en Lukaku'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

144
144
Haaland gaat viraal met opvallende ploegfoto Noorwegen

Het WK staat voor de deur en elk land heeft zo hun eigen identiteit. Zo is Noorwegen onlosmakelijk ...

41
41
Garcia zet Vanaken plots op poleposition voor WK

De discussie rond Hans Vanaken bij de Rode Duivels laait weer ferm op na de oefeninterland tegen ...

332
332
Sergio is terug: hilarisch WK-lied voor Rode Duivels

Allez, allez, allez, we gaan er tegenaan! Sergio was in het verleden al goed met een iconisch lied ...

42
42
Garcia komt plots met onheilspellende boodschap Lukaku

Romelu Lukaku speelde dit seizoen amper bij Napoli en de hamvraag is dan ook of de topscorer aller ...

342
342
Toptransfer? Trossard praat vlak voor WK over toekomst

Leandro Trossard heeft er met Arsenal een geweldig seizoen opzitten. De Londenaren wonnen de Premier ...

119
119
'Gemiste kans Anderlecht: knaltransfer van 11,5 miljoen'

Er was de voorbije jaren heel wat te doen over talenten die op zeer jonge leeftijd België ...

324
324
'Drukke zomer Union: meer dan 10 vertrekkers in de maak'

Voor Union wordt het weer een drukke transferzomer. Dat bevestigde CEO Philippe Bormans al meteen na ...

130
130
Sporting Hasselt slaat weer toe, fraaie dubbelslag Lierse

In de Challenger Pro League zit het seizoen er al een tijdje op. De tweedeklassers kunnen zich dan ...

247
247
“Minder dan dit is onvoldoende”: Vandenbempt over WK Duivels

Na de knappe zege in Kroatië hopen de Rode Duivels zaterdag tegen Tunesië nog een extra ...

199
199
De Spor XL: Verheye en Kerkhofs clashen

Sam Kerkhofs en Rik Verheye bouwen nu al enkele jaren aan een prachtig sprookje bij Sporting ...

123
123
Lommel slikt nieuwe domper voor terugkeer in JPL

Na 23 jaar afwezigheid mag Lommel SK komend seizoen weer aan de slag in de Jupiler Pro League. De ...

44
44
'Belgische topclub aast op Zuid-Afrikaanse WK-ganger'

Voorlopig bleef het nog relatief stil qua inkomende transfers bij de Belgische topclubs, maar achter ...

108
108
'Klopp verrast en wil David Hubert binnenhalen'

Hij werd de voorbije maanden regelmatig gelinkt aan Real Madrid, maar voorlopig lijkt Jürgen ...

287
287
Waanzinnige leegloop dreigt bij Anderlecht: 20 exits?

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank voor deze zomer. CEO Kenneth Bornauw onthulde ...

791
791

Meer sportnieuws