Goal: België met dit opvallend elftal op WK 2026

door
Goal: België met dit opvallend elftal op WK 2026

Terwijl de 1/8ste finales van het WK in Qatar inmiddels op volle toeren draaien, likken de Rode Duivels nog steeds hun wonden na de pijnlijke uitschakeling tegen Kroatië. Maar er moet ondertussen ook al naar de nabije toekomst gekeken worden. Zo komen er uiteraard nog meer grote toernooien aan.


Binnen 18 maanden is er bijvoorbeeld al het EK 2024. Momenteel ziet het er naar uit dat de nieuwe bondscoach daarvoor nog kan rekenen op het merendeel van de spelers uit de voorbije WK-selectie. Maar tegen het WK 2026 in Noord- en Midden-Amerika zal er toch behoorlijk doorgeselecteerd moeten worden. Bij het bekende voetbalmedium Goal.com maakte men alvast een mogelijke basisploeg voor 2026 op.

Men houdt er wel rekening mee dat jongens als Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku na het EK 2024 afhaken, hoewel zij in principe nog tot en met het volgende WK kunnen doorgaan. Van de ploeg die op het WK 2018 brons pakte, blijft dus enkel Thibaut Courtois over. Voor de defensie kiest men bij Goal.com voor het drietal Zeno Debast-Wout Faes-Leander Dendoncker. Drie spelers dus die ook al deel uitmaakten van de vorige WK-selectie. Op de flanken schuit men dan weer Noah Sadiki en Maxim De Cuyper naar voren, al zullen zij zich dan nog flink moeten door ontwikkelen.

CDK ALS SPEERPUNT
Op het middenveld gaat het medium dan weer voor Roméo Lavia en Youri Tielemans, al zou ook Amadou Onana uiteraard een goede optie zijn. Voorin tot slot, wordt Charles De Ketelaere naar voren geschoven als diepste man. Hij wordt geflankeerd door Yari Verschaeren en Jérémy Doku. Op zich dus geen onaardige ploeg met het nodige talent, al zal een aantal van de genoemde spelers nog grote stappen moeten zetten in de eerstvolgende seizoenen.

Duivels op WK 2026 volgens Goal.com:
Courtois; Debast, Faes, Dendoncker; Sadiki, Tielemans, Lavia, De Cuyper; Verschaeren, De Ketelaere, Doku

LEES OOK: Rode Duivel afgemaakt: ‘Genadeloos vertrek dreigt'

Denk u dat de Duivels in de eerstvolgende vijf jaar zullen meedoen voor prijzen?

Meest recent

Vandenbroeck haalt keihard uit naar Union en refs

Zulte Waregem blijft in het sukkelstraatje zitten. Na vijf gelijke spelen op een rij liep het ...

92
92
Hubert opgelucht: "Dat was belangrijk"

Na een tegenvallende twee op negen is Union er zaterdagavond opnieuw in geslaagd om een ...

10
10
Mbappé evenaart Ronaldo, Arsenal zuinig weer naar de kop

Arsenal moest zaterdag even zijn koppositie in de Premier League afstaan aan Manchester City, maar ...

25
25
Efficiënt Union knoopt eindelijk weer met de zege aan

Na een maand zonder zege en een twee op negen heeft Union eindelijk weer een competitiematch ...

18
18
Openda maakt eindelijk einde aan waanzinnige reeks

Voor Loïs Openda is 2025 zeker niet het makkelijkste jaar geweest. De spits zakte weg in de ...

42
42
Kater voor Ajax ondanks nieuwe goal Godts

Ajax had de voorbije weken de weg naar boven weer ingezet met vijf overwinningen op een rij, maar is ...

18
18
Beveren wint topper na remontada, Kortrijk blijft in spoor

SK Beveren is zaterdag zeer dicht bij zijn eerste nederlaag van het seizoen gekomen. Na een ...

118
118
Charleroi komt met update over trainersdossier

De voorbije weken heeft er weer een heuse trainerswals plaatsgevonden in de Jupiler Pro League. Club ...

46
46
Ontlading bij Westerlo: "Daarom is deze zege belangrijk"

Westerlo is bezig aan een fraaie opmars. Na een wisselvallig seizoensbegin hebben ze de top zes ...

35
35
'Bom op ontploffen bij Club na trainerssoap'

Zondag staat de Slag om Vlaanderen tussen Club Brugge en AA Gent op het programma en die zal een ...

934
934
Liverpool bibbert tegen negenkoppig Spurs top vier binnen

Liverpool is na een moeilijke periode weer de top vier van de Premier League binnengeslopen. De ...

31
31
Westerlo mengt zich na dolle slotfase in strijd om top zes

Westerlo pakte in de laatste weken een knappe vier op zes tegen Anderlecht en Genk, en slaagde er ...

42
42
Oranje bonje: Simons pakt rood na aanslag op Van Dijk

In de Premier League waren de ogen zondagavond gericht op de topper tussen Tottenham Hotspur en ...

51
51
Enorme schok in Club-Gent? Markante voorspelling Boskamp

Dé affiche van het weekend in de Jupiler Pro League is ongetwijfeld de zogenaamde 'Slag om ...

435
435
1B-duel escaleert compleet: "Met paraplu op ref proberen slaan"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

133
133
Wending in trainerszoektocht? 'Genk houdt opvallend gesprek'

KRC Genk hoopt eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. Het heeft er alle schijn van dat ...

711
711
Antwerp op scherp gezet: Janssen stelt toekomst-voorwaarde

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

441
441
Fenomenale Haaland passeert Ronaldo, Lokonga wéér belangrijk

Manchester City heeft voorlopig beslag gelegd op de koppositie in de Premier League. Het legde ...

71
71
Standard terug zesde: doelpunt na 34 seconden nekt Dender

De spelers van Standard kunnen straks met een gerust gemoed aanschuiven bij de het kerstbuffet. De ...

81
81
Club Brugge-Gent: Leko verrast met selectie voor clash

De Jupiler Pro League maakt zich op voor een uiterst geladen 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge ...

864
864
'Verrassend vertrek steunpilaar? Bal in kamp Anderlecht gelegd'

RSC Anderlecht is bezig aan een degelijk seizoen tot dusver en mag daar verschillende spelers voor ...

617
617
Ferguson heeft héél slecht nieuws voor Man Utd-fans

Het draait al vele jaren vierkant bij Manchester United. Ook dit seizoen doen ze absoluut niet mee ...

131
131
Broos over RSCA: "Zijn vertrek heeft de sfeer veranderd"

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Een positie waar ze de afgelopen jaren wel ...

363
363
Crasson verrast met nieuwe uitdaging in het voetbal

Bertrand Crasson is een bekende naam in het Belgische voetbal. De voormalige Rode Duivel is in ...

34
34
Vanderhaeghe trok naar CPL: "Plots interesse uit die hoek"

Yves Vanderhaeghe is sinds enkele weken weer trainer in het Belgische profvoetbal. Hij tekende ...

103
103

Meer sportnieuws