Goal: België met dit opvallend elftal op WK 2026

door
Goal: België met dit opvallend elftal op WK 2026

Terwijl de 1/8ste finales van het WK in Qatar inmiddels op volle toeren draaien, likken de Rode Duivels nog steeds hun wonden na de pijnlijke uitschakeling tegen Kroatië. Maar er moet ondertussen ook al naar de nabije toekomst gekeken worden. Zo komen er uiteraard nog meer grote toernooien aan.


Binnen 18 maanden is er bijvoorbeeld al het EK 2024. Momenteel ziet het er naar uit dat de nieuwe bondscoach daarvoor nog kan rekenen op het merendeel van de spelers uit de voorbije WK-selectie. Maar tegen het WK 2026 in Noord- en Midden-Amerika zal er toch behoorlijk doorgeselecteerd moeten worden. Bij het bekende voetbalmedium Goal.com maakte men alvast een mogelijke basisploeg voor 2026 op.

Men houdt er wel rekening mee dat jongens als Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku na het EK 2024 afhaken, hoewel zij in principe nog tot en met het volgende WK kunnen doorgaan. Van de ploeg die op het WK 2018 brons pakte, blijft dus enkel Thibaut Courtois over. Voor de defensie kiest men bij Goal.com voor het drietal Zeno Debast-Wout Faes-Leander Dendoncker. Drie spelers dus die ook al deel uitmaakten van de vorige WK-selectie. Op de flanken schuit men dan weer Noah Sadiki en Maxim De Cuyper naar voren, al zullen zij zich dan nog flink moeten door ontwikkelen.

CDK ALS SPEERPUNT
Op het middenveld gaat het medium dan weer voor Roméo Lavia en Youri Tielemans, al zou ook Amadou Onana uiteraard een goede optie zijn. Voorin tot slot, wordt Charles De Ketelaere naar voren geschoven als diepste man. Hij wordt geflankeerd door Yari Verschaeren en Jérémy Doku. Op zich dus geen onaardige ploeg met het nodige talent, al zal een aantal van de genoemde spelers nog grote stappen moeten zetten in de eerstvolgende seizoenen.

Duivels op WK 2026 volgens Goal.com:
Courtois; Debast, Faes, Dendoncker; Sadiki, Tielemans, Lavia, De Cuyper; Verschaeren, De Ketelaere, Doku

LEES OOK: Fans Rode Duivels in zak en as: WK-fiasco aan het licht

Denk u dat de Duivels in de eerstvolgende vijf jaar zullen meedoen voor prijzen?

Meest recent

Belgisch toptalent schittert bij PSV en krijgt grote lof

PSV boekte dinsdagavond een vlotte overwinning in de KNVB Beker tegen amateurclub GVVV en lijkt ...

28
28
Barça en Chelsea voorkomen maar net bekerblamages

In Spanje en Engeland wordt er deze midweek ook bekervoetbal afgewerkt. Dinsdagavond kwamen met FC ...

27
27
Bommetje: kosten Stroeykens en co Congo WK-ticket?

Een tiental dagen geleden werd er al geloot voor de groepsfase van het WK, ook al moeten in maart ...

169
169
PSV bekert verder: droomavond voor jonge Belgen

In heel wat landen staat er deze week bekervoetbal op het programma. Zo ook in Nederland, waar ...

18
18
Toch geen ontslag? Brys brengt update over saga

Volgende week gaat de Africa Cup van start en het is nog altijd de vraag hoeveel Belgische trainers ...

73
73
Gouden kans voor Beveren na dompers Kortrijk en Beerschot

Leider SK Beveren kan deze week een gouden zaak doen in de Challenger Pro League. Het zag ...

111
111
Stoelendans gaat voort: Cercle profiteert van malaise Club

Er vond de voorbije week een ongeziene stoelendans plaats in de Jupiler Pro League, die ingezet werd ...

119
119
'Losada vindt na failliet Deinze eindelijk nieuwe club'

Iets meer dan een jaar geleden speelde zich in Deinze een tragedie af. De tweedeklasser ging ...

64
64
Guardiola meldt enorme domper voor Doku

Manchester City is de laatste weken uitstekend op dreef, onder meer met dank aan een ijzersterke ...

61
61
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo's vinden stilaan hun draai

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

49
49
Fellaini na transfer naar Charleroi: "Band met Standard?"

Sporting Charleroi verraste iedereen door Marouane Fellaini als adviseur bij de technische staf te ...

100
100
Vrancken geeft transferplannen van STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

125
125
‘Kelderdeal Anderlecht: straffe transfer bij degradant’

Anderlecht-fans wrijven zich in de ogen: hun club kijkt niet naar een bekende naam uit Europa, maar ...

311
311
Ajax strikt ex-JPL'er en ziet alweer grote naam vertrekken

Het was weer een woelige dag bij Ajax. De Amsterdammers zagen nog maar eens een belangrijke pion in ...

54
54
'Anderlecht baalt: KRC Genk niét in de running'

Bij RSC Anderlecht willen ze in januari af van heel wat spelers. Vooral Majeed Ashimeru, Thomas ...

338
338
'KRC Genk verrast: ex-Rode Duivel in beeld als T1'

Bij KRC Genk schakelen ze snel door na het ontslag van Thorsten Fink. De Limburgers zoeken naar een ...

1095
1095
STVV vindt eindelijk oplossing voor 'persona non grata'

STVV heeft eindelijk een oplossing gevonden voor Loïc Lapoussin. De aanvallende middenvelder ...

76
76
Breuk verteerd: Amy Sonck zet Instagram in vuur en vlam

In wat barre winterse tijden (al lopen de temperaturen nog behoorlijk hoog op) is er steeds Amy ...

166
166
KRC Genk heeft beet: toptalent tekent tot medio 2028

Door het ontslag van Thorsten Fink domineert KRC Genk momenteel tegen wil en dank de krantenkoppen. ...

239
239
Oosting incasseert opdoffer: blessuregolf treft Antwerp

Met een negen op negen in de competitie, en tussendoor de kwalificatie voor de kwartfinale van de ...

680
680
Fink komt met met opvallende reactie na ontslag bij Genk

Een donderslag bij heldere hemel kunnnen we het bezwaarlijk noemen, maar dat KRC Genk maandag ...

717
717
Stoelendans in JPL: AA Gent vist assistent Club Brugge op

De trainerscarrousel draait op volle toeren in de Jupiler Pro League, waar een heuse stoelendans aan ...

429
429
'De Condé draait overuren: Genk stap dichter bij nieuwe T1'

KRC Genk wil naar verluidt zijn tijd nemen bij de zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink, ...

588
588
'Overmars op dreef: Antwerp all-in voor oude bekende?'

Voor de winterbreak krijgt Antwerp nog Anderlecht en Zulte Waregem over de vloer, maar ook op de ...

180
180
Rampscenario in Anderlecht: Hasi met handen in het haar

De pijnlijke uitschuiver in Westerlo bleek voorlopig slechts een accident de parcours voor RSC ...

596
596

Meer sportnieuws