Twéé Rode Duivels in WK-flopelftal

door
Twéé Rode Duivels in WK-flopelftal

Terwijl de zestien overgebleven landen inmiddels de strijd hebben ingezet voor een plekje in de kwartfinales, likken de Belgen hun wonden na de pijnlijke WK-uitschakeling. En dus kan een evaluatie gemaakt worden van de individuele prestaties. Zo lieten verschillende spelers het afweten in Qatar.


Uiteraard waren er ook Belgische lichtpunten. Op zijn foutje tegen Marokko na, speelde Thibaut Courtois bijvoorbeeld een indrukwekkend toernooi. Jongens als Jérémy Doku, Amadou Onana en Leander Dendoncker bewezen dan weer dat de volgende bondscoach op hun kan bouwen. Maar daar tegenover stonden ook heel wat teleurstellende prestaties aan Belgische zijde. Dat werd nogmaals bij Le Figaro.

De bekende Franse krant stelde na de groepsfase een 'WK-flopelftal' samen en daarin is plaats voorzien voor twee Duivels. Op het middenveld bijvoorbeeld, is Kevin De Bruyne terug te vinden. "De Belgische spelmaker was te timide, naar het beeld van een gouden generatie in verval", schrijft men. Voorin wordt Romelu Lukaku dan weer heel streng afgerekend voor amper één helft. "Een gebrek aan realisme kostte België de kwalificatie. Maar het was niet de enige factor die de Duivels naar het vagevuur stuurde."

STEVIGE PLOEG
Voorts vertoeven De Bruyne en Lukaku in een op papier best aardige ploeg met grote namen zoals Joao Cancelo, Gareth Bale, Thomas Müller en Darwin Nuñez. En er staat zelfs een Fransman in het flopelftal. Zo krijgt Benjamin Pavard de rekening gepresenteerd nadat hij bij Les Blues uit de basisploeg viel na de eerste wedstrijd.

Het flopelftal van Le Figaro:
Borjan; Pavard, Kjaer, Schlotterbeck, Cancelo; Bale, Paredes, De Bruyne, Müller, Lukaku, Nuñez



LEES OOK: Stunt in WK-selectie: "Rode Duivels volgen mij"

Lukaku krijgt te veel kritiek in het buitenland ...

Meest recent

'Openda heeft transfer helemaal beet'

Het is intussen al meer dan een maand geleden dat Loïs Openda nog eens op het veld verschenen ...

11
11
TRANSFERUURTJE: 'Duivel voor Inter, topaankoop Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

39
39
Groot risico Leko loont: “Hij scoort punten bij spelers”

Club Brugge verwezenlijkte afgelopen speeldag een straffe comeback tegen Sint-Truiden VV. ...

47
47
Rik De Mil zet klagende KAA Gent-fans op hun plaats

KAA Gent ging tegen RSC Anderlecht pijnlijk onderuit. De Buffalo’s kwamen op voorsprong, maar ...

96
96
Onana gaat viraal: geweldige reactie op scheldende fan

Amadou Onana begint meer en meer harten te veroveren in Engeland. De middenvelder is een sterkhouder ...

45
45
Vandenbempt ziet gigantisch probleem voor Club Brugge

Club Brugge won afgelopen weekend onverdiend met 1-2 van STVV. Op verplaatsing blijft Blauw-Zwart ...

240
240
Degryse scherp voor topclub: "Ik verwacht meer"

STVV-Club Brugge was een goede partij, met vooral een sterke thuisploeg. KV Mechelen-Union SG was ...

51
51
Verschaeren niet eens met Taravel: "Mogen van geluk spreken"

Yari Verschaeren vertrek na dit seizoen bij RSC Anderlecht. De middenvelder viel alweer goed in bij ...

172
172
'Drama in voetbalwereld: speler sterft na gewapende overval'

Zopas kwam er bijzonder droevig nieuws vanuit Ghana naar buiten. Daar maken ze melding van het ...

0
0
Jubilaris bij Club Brugge: te goed voor Jupiler Pro League

Club Brugge moét kampioen worden. Blauw-Zwart kan het zich niet veroorloven om ...

260
260
Taravel leert wéér dure les na gevleide zege tegen AA Gent

RSC Anderlecht won met 3-1 van AA Gent, maar hoe ze dat gedaan hebben... Dat weten ze nog niet in ...

116
116
Anderlecht houdt hart vast: Taravel geeft eerste verdict De Cat

RSC Anderlecht speelde zondagavond geen grootse wedstrijd tegen AA Gent en kwam zelfs meermaals goed ...

296
296
Van Aert-mania: mooie boodschap Courtois, uitnodiging KVM

Hoewel de Play-Offs in de Jupiler Pro League op volle toeren draaien, is het maandagochtend ...

172
172
Low-cost penalty voor Club? Ex-scheidsrechter velt oordeel

Club Brugge heeft op de tweede speeldag van de Champions' Play-Offs gedaan wat moest. Zo pakte ...

587
587
Play-Downs: volgend weekend beslissing in degradatiestrijd?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

118
118
City beukt titelstrijd open: Engelse pers plakt cijfer op Doku

Manchester City heeft afgelopen weekend opnieuw gouden zaken gedaan in de Engelse titelstrijd. ...

107
107
Club Brugge in paniek: drama rond Vanaken‑verlenging

Club Brugge werkt aan een nieuwe verlenging voor Hans Vanaken. Achter de gesprekken schuilt niet ...

395
395
KV Mechelen plots laatste in PO I: "Burgess en Sykes ..."

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

148
148
"Slow motion" - kranten geven Anderlecht-dissonant 3 op 10

Na drie opeenvolgende nederlagen heeft RSC Anderlecht opnieuw kunnen aanknopen met een overwinning. ...

274
274
Gent-spelers om uitleg gevraagd: "Komt binnen in kleedkamer"

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

197
197
‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

47
47
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

116
116
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

116
116
Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

62
62
Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

326
326

Meer sportnieuws