Twéé Rode Duivels in WK-flopelftal

371 stemmen
Twéé Rode Duivels in WK-flopelftal

Terwijl de zestien overgebleven landen inmiddels de strijd hebben ingezet voor een plekje in de kwartfinales, likken de Belgen hun wonden na de pijnlijke WK-uitschakeling. En dus kan een evaluatie gemaakt worden van de individuele prestaties. Zo lieten verschillende spelers het afweten in Qatar.


Uiteraard waren er ook Belgische lichtpunten. Op zijn foutje tegen Marokko na, speelde Thibaut Courtois bijvoorbeeld een indrukwekkend toernooi. Jongens als Jérémy Doku, Amadou Onana en Leander Dendoncker bewezen dan weer dat de volgende bondscoach op hun kan bouwen. Maar daar tegenover stonden ook heel wat teleurstellende prestaties aan Belgische zijde. Dat werd nogmaals bij Le Figaro.

De bekende Franse krant stelde na de groepsfase een 'WK-flopelftal' samen en daarin is plaats voorzien voor twee Duivels. Op het middenveld bijvoorbeeld, is Kevin De Bruyne terug te vinden. "De Belgische spelmaker was te timide, naar het beeld van een gouden generatie in verval", schrijft men. Voorin wordt Romelu Lukaku dan weer heel streng afgerekend voor amper één helft. "Een gebrek aan realisme kostte België de kwalificatie. Maar het was niet de enige factor die de Duivels naar het vagevuur stuurde."

STEVIGE PLOEG
Voorts vertoeven De Bruyne en Lukaku in een op papier best aardige ploeg met grote namen zoals Joao Cancelo, Gareth Bale, Thomas Müller en Darwin Nuñez. En er staat zelfs een Fransman in het flopelftal. Zo krijgt Benjamin Pavard de rekening gepresenteerd nadat hij bij Les Blues uit de basisploeg viel na de eerste wedstrijd.

Het flopelftal van Le Figaro:
Borjan; Pavard, Kjaer, Schlotterbeck, Cancelo; Bale, Paredes, De Bruyne, Müller, Lukaku, Nuñez



LEES OOK: Tielemans doet boekje open over Garcia én Vanaken

Lukaku krijgt te veel kritiek in het buitenland ...

Meest recent

Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

17
17
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

31
31
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

12
12
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

32
32
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

85
85
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

271
271
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

108
108
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

292
292
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

377
377
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

30
30
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1037
1037
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

41
41
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

43
43
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

108
108
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

406
406
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

152
152
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

172
172
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

81
81
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

117
117
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

68
68
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

69
69
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

254
254
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

149
149
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

128
128
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

49
49

Meer sportnieuws