Twéé Rode Duivels in WK-flopelftal

door
Twéé Rode Duivels in WK-flopelftal

Terwijl de zestien overgebleven landen inmiddels de strijd hebben ingezet voor een plekje in de kwartfinales, likken de Belgen hun wonden na de pijnlijke WK-uitschakeling. En dus kan een evaluatie gemaakt worden van de individuele prestaties. Zo lieten verschillende spelers het afweten in Qatar.


Uiteraard waren er ook Belgische lichtpunten. Op zijn foutje tegen Marokko na, speelde Thibaut Courtois bijvoorbeeld een indrukwekkend toernooi. Jongens als Jérémy Doku, Amadou Onana en Leander Dendoncker bewezen dan weer dat de volgende bondscoach op hun kan bouwen. Maar daar tegenover stonden ook heel wat teleurstellende prestaties aan Belgische zijde. Dat werd nogmaals bij Le Figaro.

De bekende Franse krant stelde na de groepsfase een 'WK-flopelftal' samen en daarin is plaats voorzien voor twee Duivels. Op het middenveld bijvoorbeeld, is Kevin De Bruyne terug te vinden. "De Belgische spelmaker was te timide, naar het beeld van een gouden generatie in verval", schrijft men. Voorin wordt Romelu Lukaku dan weer heel streng afgerekend voor amper één helft. "Een gebrek aan realisme kostte België de kwalificatie. Maar het was niet de enige factor die de Duivels naar het vagevuur stuurde."

STEVIGE PLOEG
Voorts vertoeven De Bruyne en Lukaku in een op papier best aardige ploeg met grote namen zoals Joao Cancelo, Gareth Bale, Thomas Müller en Darwin Nuñez. En er staat zelfs een Fransman in het flopelftal. Zo krijgt Benjamin Pavard de rekening gepresenteerd nadat hij bij Les Blues uit de basisploeg viel na de eerste wedstrijd.

Het flopelftal van Le Figaro:
Borjan; Pavard, Kjaer, Schlotterbeck, Cancelo; Bale, Paredes, De Bruyne, Müller, Lukaku, Nuñez



LEES OOK: De Bruyne schittert in opmerkelijk filmpje, Lukaku genegeerd

Lukaku krijgt te veel kritiek in het buitenland ...

Meest recent

Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

4
4
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

55
55
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

84
84
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

27
27
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

56
56
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

231
231
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

42
42
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

178
178
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

177
177
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

61
61
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

21
21
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

65
65
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

182
182
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

90
90
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

69
69
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

113
113
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

374
374
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

39
39
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

163
163
Haaland onder vuur na 'walgelijke' actie: "Tragisch gewoon"

Erling Haaland heeft voor flinke ophef gezorgd in Engeland en vooral in eigen land. De spits van ...

48
48
‘Sensationele comeback Toni Kroos in de maak’

Toni Kroos wordt gezien als één van de beste middenvelders van zijn generatie. De ...

48
48
De Mil bonkt op tafel: felle waarschuwing voor KAA Gent

KAA Gent vindt zijn draai maar niet in de Champions Play-Offs. Komende speeldag wacht KV Mechelen, ...

144
144
‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Jorthy Mokio heeft al een interland bij de Rode Duivels achter zijn naam staan, maar de verdediger ...

278
278
De Bruyne schittert in opmerkelijk filmpje, Lukaku genegeerd

Kevin De Bruyne is één van de grote sterren in Italië. Sinds zijn transfervrije ...

9
9
Nakende Club-transfer zorgt voor verbazing in Nederland

Bij Club Brugge beginnen ze doorgaans al in de lente te werken aan hun eerste zomertransfers en dat ...

335
335

Meer sportnieuws