‘Genk doet gouden zaken in Premier League’

door
‘Genk doet gouden zaken in Premier League’

In elke mercato wordt Paul Onuachu getipt om een buitenlandse transfer te maken, maar telkens bleef de Nigeriaan aan boord bij KRC Genk. De boomlange spits steekt dit seizoen echter in bloedvorm en onder Wouter Vrancken werd hij een completere aanvaller, waardoor de belangstelling van andere clubs slechts een kwestie van tijd is. Aston Villa is de eerste club die interesse toont om Onuachu aan te trekken. Is zijn langverwachte toptransfer dan eindelijk op komst?


OLYMPIQUE LYON & WEST HAM

De zomermercato 2021. Iedereen gaat ervan uit dat Paul Onuachu een knaltransfer zal maken. Hoe kon dat ook anders, na een superseizoen met 35 gescoorde doelpunten in 41 officiële wedstrijden? Olympique Lyon werd gelinkt aan de scorende en voetballende spits, maar de Franse interesse werd nooit concreet. West Ham werd ook genoemd maar de Hammers deden nooit een feitelijke aanbieding of voerde geenszins gesprekken met Genk. “Zoals alle clubs heeft West Ham een uitgebreide verlanglijst. Wel, de naam Paul Onuachu komt daar niet op voor. Hij is geen transferdoel voor ons”, zei David Moyes later dat seizoen.



Door het gebrek aan concrete interesse bleef Paul Onuachu zwaar op zijn honger zitten. Hij vond de tijd rijp om een nieuwe stap in zijn carrière te zetten maar uiteindelijk moest hij bij KRC Genk blijven. “Hoe meer het einde van de zomermercato naderde, hoe gefrustreerder ik werd”, sprak Onuachu eerlijk over die periode in Het Nieuwsblad. “Ik was op een bepaald moment echt kwaad op de club. Ik vind het niet normaal dat, als je in België zo'n seizoen afwerkt, niemand je komt halen. Ik weet niet waarom het maar niet gebeurt. Covid, Covid, Covid: dat hoor ik veel. Als een club je echt wil, dan haalt die je toch? Ik kan er niets aan veranderen.”

WOLVERHAMPTON, CLUB BRUGGE, SEVILLA FC

De zomermercato 2022. Paul Onuachu won in januari de Gouden Schoen. Door zijn vele gescoorde doelpunten brak hij alle mogelijke records in het kalenderjaar 2021 en werd hij de terechte winnaar van de gereputeerde trofee - wat quasi gelijk staat met garantie op een mooie transfer naar het buitenland. Maar ook in de vorige transferperiode kwam er geen enkele ploeg aankloppen bij KRC Genk om Onuachu weg te halen. Wolverhampton werd genoemd, maar zij kozen eerst voor Sasa Kalajdzic, die zich zwaar blesseerde, en daarna haalden de Wolves de transfervrije Diego Costa binnen. Club Brugge informeerde naar de transfervoorwaarden, maar de West Vlamingen drukten niet door. Ook Sevilla FC passeerde de revue maar de Andalusiërs waren nooit een concrete piste.

TRANSFER STILAAN ONVERMIJDBAAR

December 2022. Naar eigen zeggen heeft Paul Onuachu een transfer uit zijn hoofd gezet, maar als die kans er alsnog zou komen, des te beter. De buitenlandse interesse zal er onvermijdelijk komen want de Nigeriaan steekt in bloedvorm dit seizoen en de nieuwe coach Wouter Vrancken maakt een completere spits van hem. Onuachu was in de eerste wedstrijden conditioneel niet top, het gevolg van een adductorenletsel en bijhorend revalidatieproces, waarin hij op de koop toe ook nog eens herviel. En om goed te kunnen gedijen als centrumspits in het systeem van Vrancken, dan moet je fysiek en conditioneel wel helemaal op punt staan.

Na zijn eerste zes wedstrijden en 291 speelminuten in de Jupiler Pro League dit seizoen, deed Paul Onuachu geen enkele keer de netten trillen. Even leek het er zelfs naar uit dat Ally Samatta, die wel goed presteerde in het seizoensbegin, hem voorbij zou steken in de spitsenhiërarchie bij KRC Genk. Maar Onuachu paste zich snel aan op het conditioneel en tactisch vlak. De Nigeriaan maakte zich de nieuwe dynamiek eigen, waarin hij niet uitsluitend centraal en diep moet staan, maar ook defensieve spurts moet trekken én tegelijkertijd op het juiste moment moet opduiken voor het doel.



Puur technisch heeft Paul Onuachu alleszins de juiste kwaliteiten om deze taak op zich te nemen. Hij is immers een spits die veel meer kan dan alleen maar te wachten op voorzetten. Met zijn grote voetballende kwaliteiten, spelinzicht, goede passing en neus voor doelpunten is Onuachu intrinsiek zelfs de ideale spits voor Wouter Vrancken. Ook de vele bewegende en goed voetballende spelers rond hem, zorgen dat de sportieve omstandigheden ideaal zijn voor Onuachu. “Blijft hij de dingen zo goed oppikken, dan zal dat hem nog completer maken als speler. Daar zal niet alleen de ploeg wel bij varen maar ook hijzelf”, vertelde Vrancken aan Het Nieuwsblad.

ASTON VILLA

Zijn huidige indrukwekkende prestaties en zijn recente evolutie tot een meer completere spits, zullen zonder twijfel de buitenlandse interesse terug doen aanwakkeren. “Geïnteresseerde clubs, die meer dan een typische doelpuntenmaker willen binnenhalen, zullen zien tot wat Paul Onuachu allemaal in staat is”, voorspelde Wouter Vrancken al in september aan diezelfde krant. Amper drie maanden later klopt Aston Villa al op de deur want volgens JeunesFooteux willen de Villains hem naar de Premier League halen. De nieuwe coach Unai Emery krijgt in de volgende winter- en zomermercato alvast een aanzienlijk transferbudget om versterkingen te halen waarbij vooral in de aanvalslinie - ook Eden Hazard wordt genoemd - vers bloed wordt verwacht.



Wouter Vrancken zal deze ontwikkelingen alvast met lede ogen aanschouwen, maar op het financieel gebied kan de interesse van Aston Villa heel goed nieuws betekenen voor KRC Genk. Paul Onuachu ligt immers nog één seizoen onder contract in Limburg en zijn marktwaarde devalueerde in één jaar tijd van 22 miljoen euro naar 15 miljoen euro - een afname van 32,5%. Desondanks weet JeunesFooteux dat Genk niet wil settelen voor minder dan 25 miljoen euro. Door de indrukwekkende prestaties van Onuachu is tijd om te cashen is dus stilaan aangebroken in de Cegeka Arena. Op die manier mag Genk in extremis toch nog dromen van een lucratieve transfer van Onuachu, die in augustus 2019 gekocht werd voor 6 miljoen euro bij FC Midtjylland. Reken uit je winst.

LEES OOK: UEL/UECL: Nederlandse polonaise, Onana schakelt Meunier uit

Is Onuachu gemaakt voor de Premier League?

Meest recent

Leko houdt adem in: Club Brugge even zonder Vanaken?

Op de slotspeeldag van de reguliere competitie hoopt Club Brugge nog over Union naar de koppositie ...

34
34
Anderlecht zoekt doelman: 7 vervangers voor Coosemans

Het huidige machtsvacuüm in de bestuurskamer betekent niet dat RSC Anderlecht bij de pakken kan ...

146
146
Garcia legt keuze Godts uit: ingewikkelde relatie KBVB

Mika Godts kent dit seizoen een schitterend seizoen bij Ajax. Op clubniveau vallen de resultaten ...

41
41
Must see: reactie De Cat én Anderlecht na selectie

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd geselecteerd voor de Rode Duivels. Bondscoach Rudi Garcia nam ...

132
132
Garcia speelt open kaart over Vermant, Hazard en Lavia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor de Rode Duivels bekendgemaakt. De Belgische nationale ...

132
132
De Mil zwaar onder druk: blessurezorgen KAA Gent

KAA Gent kan zondag een plek voor Play-Off 1 over de streep trekken. Het enige wat de ...

78
78
Cercle stelt nieuwe T1 voor: lot De Wulf ook bekend

Cercle Brugge heeft een nieuwe hoofdtrainer gevonden na het ontslag van Onur Cinel. Groen-Zwart ...

66
66
Rudi Garcia jubelt over De Cat: WK met Rode Duivels?

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie van de Rode Duivels voor de oefenwedstrijden tegen de ...

70
70
'Cercle kiest voor Deen als opvolger Cinel'

Cercle Brugge werd deze week al de twaalfde eersteklasser die dit seizoen minstens één ...

61
61
Fans steigeren over deze afwezige bij Duivels: "Crimineel!"

De Rode Duivels beginnen volgende week aan hun voorbereiding op het WK met een stage in de Verenigde ...

162
162
Selectie Rode Duivels: Garcia tovert 3 nieuwkomers uit hoed

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag zijn selectie bekendgemaakt voor de aankomende stage van de Rode ...

240
240
'Man Utd slikt: flop van 85 miljoen gratis de deur uit'

Manchester United heeft zich de laatste maanden herpakt en lijkt zich als derde in het klassement in ...

80
80
'Vanderhaeghe volgend seizoen coach bij deze club'

Yves Vanderhaeghe kende vorig seizoen een ultrakorte passage bij KV Kortrijk, waar hij na amper twee ...

134
134
Garcia wrijft zich in handen met De Bruyne-nieuws

Om 13u maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels bekend voor de stage in de Verenigde ...

42
42
TRANSFERUURTJE: 'Transfer De Cat op gang, dilemma De Bruyne'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

219
219
‘Diakhon hakt knoop door: sociale media verklappen’

Mamadou Diakhon is dit seizoen volledig ontploft bij Club Brugge. Na een twijfelachtig begin greep ...

169
169
Selectie Rode Duivels: vijf Garcia-experimenten voor WK?

Bondscoach Rudi Garcia maakt vrijdag om 13u de selectie van de Rode Duivels bekend voor de ...

132
132
Scherpe KRC Genk-reacties na dure fout Matte Smets

KRC Genk ligt uit Europa. Ondanks de goede uitgangspositie na de heenwedstrijd in de Cegeka Arena ...

323
323
Doku roept straffe WK-boodschap naar Rode Duivels

Vandaag maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie voor de Rode Duivels bekend. De nationale ploeg ...

80
80
Nieuw shirt Duivels in opspraak: “Materiaalman ontslagen”

De Rode Duivels hebben al een tijdje het thuistenue voor het WK 2026 bekendgemaakt, maar nu werd op ...

219
219
Spanning loopt op rond Vannieuwkerke voor clash

Het zijn woelige weken geweest voor Karl Vannieuwkerke. Professioneel was de West-Vlaming weer ...

46
46
Na uitschakeling Genk: dit is verdict Belgische coëfficiënt

Voor de Belgische clubs zit het Europese seizoen erop. Donderdagavond sneuvelde in de achtste ...

242
242
'Nood breekt wet: Garcia kiest met tegenzin debutant'

Het is uitkijken naar welke namen Rudi Garcia zal afroepen wanneer hij om 13u zijn selectie bekend ...

378
378
Jonge Duivel maakt furore in Spanje: miljoenentransfer gemist

Bij de Rode Duivels is de defensie al jarenlang een heikel thema, al lijkt er achterin wel wat ...

80
80
Genk wrijft zich in handen en ontdekt eigen Tresoldi

Voor KRC Genk kwam er donderdagavond een pijnlijk einde aan het avontuur in de Europa League, want ...

297
297

Meer sportnieuws