Waalse kenners zien één perfecte opvolger Martinez

door
Waalse kenners zien één perfecte opvolger Martinez

Een aantal Rode Duivels is inmiddels al geland, de rest van de Belgische WK-delegatie keert vrijdagavond huiswaarts. Voor Roberto Martinez worden dat de laatste momenten in het gezelschap van zijn spelersgroep. Ondertussen wordt al volop gespeculeerd wie hem moet opvolgen als bondscoach.


Op de persconferentie na de WK-uitschakeling tegen Kroatië maakte Martinez donderdagavond zelf bekend dat hij stopt als Belgisch bondscoach. De KBVB had nochtans de intentie om langer met de Spanjaard door te gaan, maar zal nu dus op zoek moeten naar een geschikte opvolger. Hoewel die zoektocht nog moet opgestart worden, worden al verschillende namen naar voren geschoven. Ook aan de andere kant van de taalgrens draaien de speculaties op volle toeren.

Analist Nordin Jbari duidt bij RTBF alvast een geschikte kandidaat aan. "Ik zou Vincent Kompany graag als bondscoach zien", stelt de de oud-voetballer van onder meer AA Gent en Club Brugge. "Volgens sommigen is dat nog te vroeg, maar dat geloof ik niet. Hij zal vooral voor een overgang tussen de twee generaties moeten zorgen. Ik denk dat alles mogelijk is als ze een goed project kunnen voorstellen en als ze het op een goede manier verkopen."

HENRY & CLEMENT
Commantator/analist Pascal Scimé is het daar volmondig mee eens. "Hij is de perfecte opvolger. Hij is volwassen geworden, wordt gerespecteerd door de spelers en doet het goed bij Burnley. Maar wil hij op dit moment wel komen? En wat als hij weigert? Het zou logisch zijn om dan Thierry Henry te polsen. Hij is een grote naam en heeft de diploma's, maar ik ben sceptisch. En als we een Belg willen, moeten we Philippe Clement overtuigen."

LEES OOK: Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Kompany zou een ideale nieuwe bondscoach zijn ...

Meest recent

Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Vincent Kompany is hot in Duitsland én wereldwijd. De Belgische oefenmeester is Europa aan ...

0
0
Genadeloze Garcia: twee vaste Duivels geschrapt voor WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Wie selecteert bondscoach Rudi ...

14
14
Leko hakt knoop door over Vanaken: basis tegen KVM?

Hans Vanaken moest afgelopen speeldag op de bank beginnen in de topper tegen Union SG. De ...

42
42
Cornelis maakt korte metten met Frutos na ontslag

Hans Cornelis werd de laan uitgestuurd bij Sporting Charleroi na een desastreuze reeks in de Jupiler ...

92
92
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

197
197
Zoon van Klinsmann breekt nek na horrorblessure

In Italië maakte Jonathan Klinsmann, zoon van Duitse legende Jürgen Klinsmann, een ...

29
29
Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

96
96
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

41
41
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

471
471
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

128
128
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

205
205
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

248
248
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

226
226
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

164
164
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

91
91
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

65
65
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

103
103
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

438
438
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

228
228
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

336
336
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

165
165
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

235
235
WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

283
283
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

681
681
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

254
254

Meer sportnieuws