Waalse kenners zien één perfecte opvolger Martinez

1129 stemmen
Waalse kenners zien één perfecte opvolger Martinez

Een aantal Rode Duivels is inmiddels al geland, de rest van de Belgische WK-delegatie keert vrijdagavond huiswaarts. Voor Roberto Martinez worden dat de laatste momenten in het gezelschap van zijn spelersgroep. Ondertussen wordt al volop gespeculeerd wie hem moet opvolgen als bondscoach.


Op de persconferentie na de WK-uitschakeling tegen Kroatië maakte Martinez donderdagavond zelf bekend dat hij stopt als Belgisch bondscoach. De KBVB had nochtans de intentie om langer met de Spanjaard door te gaan, maar zal nu dus op zoek moeten naar een geschikte opvolger. Hoewel die zoektocht nog moet opgestart worden, worden al verschillende namen naar voren geschoven. Ook aan de andere kant van de taalgrens draaien de speculaties op volle toeren.

Analist Nordin Jbari duidt bij RTBF alvast een geschikte kandidaat aan. "Ik zou Vincent Kompany graag als bondscoach zien", stelt de de oud-voetballer van onder meer AA Gent en Club Brugge. "Volgens sommigen is dat nog te vroeg, maar dat geloof ik niet. Hij zal vooral voor een overgang tussen de twee generaties moeten zorgen. Ik denk dat alles mogelijk is als ze een goed project kunnen voorstellen en als ze het op een goede manier verkopen."

HENRY & CLEMENT
Commantator/analist Pascal Scimé is het daar volmondig mee eens. "Hij is de perfecte opvolger. Hij is volwassen geworden, wordt gerespecteerd door de spelers en doet het goed bij Burnley. Maar wil hij op dit moment wel komen? En wat als hij weigert? Het zou logisch zijn om dan Thierry Henry te polsen. Hij is een grote naam en heeft de diploma's, maar ik ben sceptisch. En als we een Belg willen, moeten we Philippe Clement overtuigen."

LEES OOK: ‘Oorlog in Portugal: Ronaldo, Fernandes en Neves clashen’

Kompany zou een ideale nieuwe bondscoach zijn ...

Meest recent

Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

55
55
Standard komt met transfernieuws op de proppen

Standard Luik is bezig om de selectie voor volgend seizoen te vormen. Marc Wilmots is de ...

39
39
‘Leegloop Westerlo: wéér toptransfer op het Kuipje'

Westerlo staat voor een drukke transferzomer. Arthur Piedfort en Nacho Ferri staan op een zucht van ...

40
40
Vandenbempt vreest enorm rampscenario Rode Duivels

De Rode Duivels staan voor een belangrijk moment op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada, ...

101
101
Duivels Vanaken-plan compleet afgeschoten “Heel jammer…”

De Belgische supporters willen graag Hans Vanaken in de basis zien verschijnen tegen Nieuw-Zeeland, ...

219
219
‘Garcia hakt knoop door: zeer verrassende vervanger Doku’

Jérémy Doku is terug bij de groep na de geboorte van zijn zoontje en ook de ...

518
518
‘Belgisch toptalent op een zucht van zomerse knaltransfer’

De zomermercato is aan het losbarsten en ook de minder bekende spelers staan voor een hete zomer. ...

123
123
'Zeer fraaie club dient zich aan voor Raskin'

Het lijkt er niet op dat Nicolas Raskin tegen Nieuw-Zeeland opnieuw een basisplaats zal krijgen, ...

73
73
'Waanzinnige schorsing van 11 matchen voor Dwomoh'

Enkele jaren geleden werd Pierre Dwomoh nog gezien als één van de grootste talenten ...

94
94
Anderlecht moet meteen tweede blessuredomper slikken

Anderlecht begon zich deze week klaar te stomen voor het nieuwe seizoen en dat gebeurt sinds ...

247
247
Anderlecht bezorgt Sporting Hasselt stevige mokerslag

Bij Anderlecht zijn ze nu helemaal begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De eerste ...

375
375
Genk pakt uit: Hayen krijgt héél wat versterking

Bij KRC Genk willen ze na een tegenvallend seizoen absoluut beter gaan doen. De Limburgers waren ...

200
200
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

226
226
TRANSFERUURTJE: 'Vrancken vindt club, Club krijgt ja van topper'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

284
284
Beste WK-Duivel? Mechele reageert erg verrassend

Wie had ooit gedacht dat Brandon Mechele een basispion op het WK zou zijn voor de Rode Duivels? De ...

111
111
Nieuw-Zeeland roept ferme waarschuwing naar België

Zaterdagochtend staan België en Nieuw-Zeeland tegenover elkaar namens de laatste groepsmatch ...

212
212
Vandenbempt verwoest één Duivel: “Niet meer verdedigbaar”

De Rode Duivels bekampen Nieuw-Zeeland in de laatste groepsmatch van het WK. België moet winnen ...

362
362
Duivels extra onder druk voor Nieuw-Zeeland: “Hallucinant”

De Rode Duivels nemen het zaterdagochtend op tegen Nieuw-Zeeland. Met twee punten uit twee ...

78
78
‘Knopen doorgehakt: pakt Club Brugge uit met Sels?’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman. Simon Mignolet stopt en Dani van den Heuvel ...

615
615
Beveren jubelt: sterspeler blijft alsnog aan boord

SK Beveren veroverde vorig seizoen tot ieders verbazing met grote overmacht de titel in 1B en mag ...

80
80
Vandenbempt waarschuwt Garcia: "Zou enorme fout zijn"

De Rode Duivels staan voor hun match van de waarheid. Tegen Nieuw-Zeeland moeten ze nog alle zeilen ...

235
235
Sporting Hasselt slaat zeer fraaie Belgische dubbelslag

Het wordt komend seizoen in de Challenger Pro League uitkijken naar welke meerwaarde Sporting ...

109
109
Kiki Vanrafelghem doet fans smullen met bloedheet spektakel

Hij werkte intussen zijn eerste volledige seizoen af bij KV Mechelen en liet meermaals zien waarom ...

127
127
'Man City haalt keihard uit met deal van 135 miljoen'

Bij Manchester City beginnen ze deze zomer aan een nieuw tijdperk na het vertrek van Pep Guardiola. ...

58
58
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

48
48

Meer sportnieuws