Waalse kenners zien één perfecte opvolger Martinez

door
Waalse kenners zien één perfecte opvolger Martinez

Een aantal Rode Duivels is inmiddels al geland, de rest van de Belgische WK-delegatie keert vrijdagavond huiswaarts. Voor Roberto Martinez worden dat de laatste momenten in het gezelschap van zijn spelersgroep. Ondertussen wordt al volop gespeculeerd wie hem moet opvolgen als bondscoach.


Op de persconferentie na de WK-uitschakeling tegen Kroatië maakte Martinez donderdagavond zelf bekend dat hij stopt als Belgisch bondscoach. De KBVB had nochtans de intentie om langer met de Spanjaard door te gaan, maar zal nu dus op zoek moeten naar een geschikte opvolger. Hoewel die zoektocht nog moet opgestart worden, worden al verschillende namen naar voren geschoven. Ook aan de andere kant van de taalgrens draaien de speculaties op volle toeren.

Analist Nordin Jbari duidt bij RTBF alvast een geschikte kandidaat aan. "Ik zou Vincent Kompany graag als bondscoach zien", stelt de de oud-voetballer van onder meer AA Gent en Club Brugge. "Volgens sommigen is dat nog te vroeg, maar dat geloof ik niet. Hij zal vooral voor een overgang tussen de twee generaties moeten zorgen. Ik denk dat alles mogelijk is als ze een goed project kunnen voorstellen en als ze het op een goede manier verkopen."

HENRY & CLEMENT
Commantator/analist Pascal Scimé is het daar volmondig mee eens. "Hij is de perfecte opvolger. Hij is volwassen geworden, wordt gerespecteerd door de spelers en doet het goed bij Burnley. Maar wil hij op dit moment wel komen? En wat als hij weigert? Het zou logisch zijn om dan Thierry Henry te polsen. Hij is een grote naam en heeft de diploma's, maar ik ben sceptisch. En als we een Belg willen, moeten we Philippe Clement overtuigen."

LEES OOK: Kompany zorgt voor gefronste wenkbrauwen bij Bayern

Kompany zou een ideale nieuwe bondscoach zijn ...

Meest recent

'Club ziet kansen op komst toptalent stijgen'

Club Brugge heeft deze wintermercato voorlopig nog niet toegeslaan, maar achter de schermen worden ...

39
39
'Bounida maakt in de zomer absolute droomtransfer'

Het heeft langer geduurd dan velen verwacht hadden, maar dit seizoen is Rayane Bounida eindelijk ...

37
37
Onrust rond Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt de stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

193
193
Toch opsteker voor Gent: "Daarover mogen we positief zijn"

Voor AA Gent is donderdagavond een einde gekomen aan het bekeravontuur. Het sneuvelde in de ...

54
54
Anderlecht davert: Coosemans op scherp

Het rommelt bij Anderlecht, en dit keer gaat het recht naar de kern. Colin Coosemans voelt zich ...

137
137
'Union trekt transferles en start onderhandelingen op'

Union was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt. Het liet Sofiane Boufal vertrekken ...

22
22
'Anderlecht doet geschiedenis herleven met nieuwe deal'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de halve finale van de beker en hoopt dat het daarmee ...

221
221
‘Guardiola wil sleutelpion van Club Brugge wegplukken’

Het is nog wachten op de eerste aanwinst van de winter bij Club Brugge. Aan uitgaande zijde beweegt ...

272
272
Ontsnapt aan rood? Zo oordeelt Kana zelf over fase

Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de halve finale van de beker na een nipte zege ...

206
206
Anderlecht bevoordeeld? Hasi en De Mil bikkelen over dé fase

RSC Anderlecht is goed aan zijn tweede seizoenshelft begonnen. Paars-Wit plaatste zich donderdag ten ...

323
323
Romano bevestigt Club-transfer, 'geheime trip' Van den Bosch

De tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League staat in de startblokken. Maar ondertussen zijn de ...

190
190
Milan-Belgen vieren, Barça bekert verder na hemelse assist

Aan de top van de Italiaanse Serie A blijven de twee clubs uit Milaan mekaar amper iets toegeven. AC ...

55
55
Analisten geloven ogen niet bij sleutelmoment Anderlecht-Gent

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van KAA Gent voor de halve finales van de beker, ...

501
501
Met dank aan arbitrage: Anderlecht voorbij Gent naar halve finales

De halve finalisten in de Croky Cup zijn gekend. Zo heeft ook RSC Anderlecht zich donderdag ...

475
475
'Sensatie! Barça én Real zetten zinnen op Jonge Duivel'

Nu de zogenaamde 'Gouden Generatie' stilaan is uitgedoofd, is het aantal Belgen aan de absolute top ...

172
172
'Totaalakkoord bereikt: tweede wintertransfer Club Brugge'

Bij Club Brugge blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de wintermercato. ...

352
352
Volgende vertrekker bij Gent, leegloop Westerlo blijft duren

Vrijdagavond is het zover, dan trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterstop weer op ...

105
105
Bekergelukje voor Anderlecht? Hein fileert strafschopfase

In de Croky Cup stond donderdagavond de laatste kwartfinale op het programma. Het werd een ...

694
694
Standard pakt uit: eerste aanwinst binnen, stunttransfer nabij

Standard heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zoals verwacht kondigden de Rouches ...

142
142
Bizar beeld: Anderlecht-Gent met vertraging van start

Donderdagavond strijden RSC Anderlecht en KAA Gent om het laatste ticket voor de halve finales van ...

145
145
‘Club Brugge zwicht: winterknaller roept grote vragen op’

Club Brugge twijfelt niet langer en zet door. Maar net die eerste winterknaller roept intern vragen ...

422
422
Verrassing in basiself Anderlecht, één wissel bij AA Gent

Donderdagavond wordt het laatste ticket voor de halve finales van de Croky Cup uitgedeeld. Daarvoor ...

133
133
'Eerste transfereis Klopp bij Real: sterspeler moet buiten'

Na het ontslag van Xabi Alonso besloot Real Madrid om beloften-coach Alvaro Arbeloa aan te stellen ...

571
571
Leko maakt selectie bekend: grote opsteker Club Brugge

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de beker, maar veel tijd om die wonden te ...

634
634
Ommekeer in zicht? Hayen doet vaststelling in selectie Genk

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

668
668

Meer sportnieuws