Paars-witte rook: Anderlecht kondigt nieuwe trainer aan

252 stemmen
Paars-witte rook: Anderlecht kondigt nieuwe trainer aan

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe hoofdtrainer helemaal beet. Donderdag al geraakte bekend dat Brian Riemer op punt stond om bij de recordkampioen aan de slag te gaan en dat die berichten worden nu ook bevestigd. De 44-jarige Deen komt over van Brentford FC, waar hij aan de slag was als assistent-coach.


Riemer bekleedde zijn functie bij Brentford sinds 2018 en leverde goed werk als assistent van Thomas Frank. Voor hij de stap naar het Engelse voetbal zette was de Deen in een gelijkaardige rol actief bij FC Kopenhagen, waar hij ook binnen het jeugddepartement werkte. Veel ervaring als hoofdcoach heeft hij dus niet, maar er doen heel wat positieve verhalen de ronde over zijn werkethiek en voetbalkennis. Riemer tekende tot medio 2024 en krijgt Robin Veldman als vaste assistent.

STEMPEL VAN FREDBERG
Dat RSCA bij een vrij onbekende Deen uitkomt, heeft natuurlijk alles te maken met Jesper Fredberg. De nieuwe CEO Sports nam het voortouw in de zoektocht naar een nieuwe hoofdtrainer en had zijn landgenoot al een tijdje in het vizier. Fredberg gaf bij zijn vorige club Viborg ook enkele relatief onbekende trainers de kans en dat werd telkens een groot succes. Dat scenario hoopt hij nu dus te herhalen.

Fredberg heeft in ieder geval heel wat vertrouwen in Riemer. "We hebben de tijd genomen om de juiste kandidaat te vinden, iemand die past bij de speelstijl én de langetermijnstrategie van deze club. Brian staat voor een duidelijke, dominante en attractieve speelstijl die goed past bij onze filosofie", stelt de CEO Sports op de clubwebstek.

LEES OOK: 'Anderlecht laat Huerta gaan: prijskaartje bekend'

Goede keuze van Anderlecht?

Meest recent

'Anderlecht laat Huerta gaan: prijskaartje bekend'

Naar eigen zeggen heeft RSC Anderlecht geen geduld tot het WK voorbij is om toe te slaan op de ...

89
89
'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

76
76
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

139
139
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

190
190
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

213
213
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

330
330
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

75
75
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

617
617
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

677
677
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

360
360
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

458
458
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

73
73
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

219
219
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

79
79
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

123
123
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

563
563
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

732
732
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

234
234
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

179
179
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

193
193
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

448
448
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

118
118
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

128
128
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

200
200
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

642
642

Meer sportnieuws