Duitse gemoederen koken over: "Absolute nonsens"

door
Duitse gemoederen koken over:

Niet alleen de Rode Duivels hebben het WK donderdagavond met de start tussen de benen moeten verlaten, ook voor Duitsland zit het toernooi in Qatar erop. De Duitsers sneuvelden uiteindelijk op basis van hun doelsaldo. Voor het tweede WK op rij vormt de groepsfase dus het eindstation.


En dat gegeven zorgde uiteraard voor een storm aan kritiek vanuit de Duitse media. "Het is een schande! Na het WK 2018 in Rusland dachten we: het kan niet erger. Vandaag weten we: het kan erger", schrijft men bij BILD. "Drie toernooien op rij hebben we niets gepresteerd. De voetbalwereld bibberde voor ons. Wij werden geprezen als toernooi-ploeg. Nu is Duitsland slechts een voetbaldwerg."

Maar niet enkel de Duitser pers toonde zich scherp. Ook de spelers zelfs staken hun teleurstelling niet weg. "Het is absoluut de zwaarste dag in mijn carrière", reageerde Joshua Kimmich. Zijn Bayern-ploegmaat Thomas Müller leek zelfs op een afscheid als international te hinten. "Het is een complete ramp. Ik weet niet hoe ik verder moet. Als dit mijn laatste wedstrijd was, dan zou ik graag een paar woorden richten tot de Duitse voetbalfans", aldus Müller, alvorens hij overging tot een dankbetuiging.

BOZE FLICK
Bondscoach Hansi Flick kreeg het op zijn beurt aan de stok met Bastian Schweinsteiger. De voormalige international is tegenwoordig aan de slag als analist en toonde zich behoorlijk scherp. Zo vond hij onder meer dat de spelers veel te weinig vechtlust vertoonden. Iets wat de bondscoach totaal onterecht vond. "Absolute nonsens! Dat het vuur ontbreekt bij de spelers, dat zie ik niet", aldus Flick terwijl hij de televisie-uitzending tegenover Schweinsteiger stond.

Duitsland is dé teleurstelling van het WK tot dusver ...

Meest recent

Westerlo baalt na late gelijkmaker: "Moeten het binnenhalen"

De afsluiter van de 22ste speeldag in de Jupiler Pro League kreeg zondagavond geen winnaar. KV ...

11
11
'Bizarre wending rond Marc Brys bij Kameroen'

Kameroen schopte het op de voorbije Africa Cup tot de kwartfinales, waarin ze echter uitgeschakeld ...

75
75
Vanderbiest bevestigt: "Zijn laatste match voor Mechelen"

KV Mechelen is zondagavond niet verder geraakt dan een gelijkspel tegen Westerlo, waarmee het een ...

91
91
De Winter scoort, maar Milan verliest terrein in titelstrijd

AC Milan heeft zondag geen goede zaak gedaan in de strijd om de titel. Het slaagde er immers niet in ...

10
10
Hasi viseert drie spelers na dramatische prestatie

In november leek Anderlecht zich nog te ontpoppen tot titelkandidaat na zeges in de toppers tegen ...

305
305
Knaltransfer Carrasco: "Hij is een uitstekende speler"

Yannick Carrasco is intussen 2,5 jaar aan de slag in Saudi-Arabië, waar Al-Shabab in de zomer ...

62
62
Hazard begrijpt fans: "Niet genoeg wat we laten zien"

Anderlecht beleefde zondag alweer een pijnlijke avond in de competitie. Het bleef in eigen stadion ...

98
98
'Nieuwe wending: na basisplaats vertrek bij Anderlecht'

Anderlecht liet zondagavond pijnlijke punten liggen tegen rode lantaarn Dender. Besnik Hasi kon in ...

283
283
Geen goede zaak voor PO1: Mechelen redt pas op valreep punt

De strijd om de top zes is weer een beetje spannender geworden. KV Mechelen liet de concurrentie ...

66
66
Hoogspanning Anderlecht: spelers op matje, ontslag Hasi gevraagd

De motor van RSC Anderlecht blijft voorlopig sputteren in de Jupiler Pro League. Zondagavond raakte ...

641
641
Nieuwe klap Anderlecht: rode lantaarn pakt gouden punt

RSC Anderlecht heeft zondagavond opnieuw averij opgelopen in de Jupiler Pro League. Paars-Wit kon ...

233
233
Rentree in mineur: Juventus verpest grote comeback Lukaku

Romelu Lukaku heeft zijn eerste speelminuten van het seizoen gemaakt. Na maanden revalideren maakte ...

53
53
‘Vermeeren schrikt zich rot: OM maakt schokbeslissing’

Marseille wil z’n middenveld komende zomer compleet hertekenen. En dat nieuws komt als een ...

503
503
Sensatie! United reanimeert titelstrijd met zege op Arsenal

Zelf kampioen worden zit er allicht niet meer in, maar Manchester United drukt wel zijn stempel op ...

93
93
Na turbulent jaar staat Antwerp-fan Tom Waes voor zware test

Tom Waes zal ongetwijfeld blij zijn dat we in een nieuw jaar zitten. 2025 was turbulent voor het ...

25
25
Anderlecht uitgefloten aan rust: 'opvolger Hasi' al genoemd

Na de recente 1 op 9 wou RSC Anderlecht zo snel mogelijk aanknopen met een overwinning in de Jupiler ...

531
531
Straffe beelden: Stromae zet Lotto Park in vuur en vlam

RSC Anderlecht heeft op sportief vlak allerminst een succesvolle periode achter de rug. Maar qua ...

54
54
Barça leider na pareltje Yamal, extra ademruimte Van Persie

FC Barcelona heeft de macht terug gegrepen in de Spaanse Primera Division. De Catalanen wonnen met ...

23
23
'Club Brugge all-in: tweede duurste aanwinst uit clubgeschiedenis'

Met Félix Lemaréchal heeft Club Brugge zijn eerste aanwinst van de mercato ...

953
953
SK Beveren wint na tumult in slotfase, Vanderhaeghe baalt

SK Beveren blijft door de competitie razen in de Challenger Pro League. Op de Freethiel boekte de ...

173
173
Onwaarschijnlijk: Racing Genk faalt na knotsgekke slotfase

Racing Genk blijft krasselen in de eigen competitie. De Limburgers leken lange tijd op weg naar een ...

369
369
Anderlecht-Dender: Hasi verbaast met debutant in basiself

RSC Anderlecht liet de voorbije matchen dure steken vallen in de Jupiler Pro League en bleef tijdens ...

141
141
Cruciale zeges Chelsea en Villa, CDK wéér van belang

Charles De Ketelaere is goed aan het nieuwe kalenderjaar begonnen in de Serie A. Zondag was de Rode ...

25
25
"Héél slecht" - Janssen houdt zich niet in na 0 op 6

De goede sfeer na de opflakkering vlak voor nieuwjaar, is inmiddels weer gaan liggen bij Antwerp FC. ...

228
228
Club dokt fors voor Lemaréchal: exacte transfersom bekend

Club Brugge heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zaterdag werd de komst van ...

605
605

Meer sportnieuws