'KBVB heeft tijdelijk opvolger Martinez al bepaald'

795
'KBVB heeft tijdelijk opvolger Martinez al bepaald'

Het WK in Qatar is niet uitgedraaid op een succes voor de Rode Duivels. Onze landgenoten streden tegen Kroatië als leeuwen, maar konden die ene belangrijke goal niet maken. Uitschakeling in de eerste ronde is daardoor al een feit. Roberto Martinez trok meteen zijn conclusies en gaat niet verder als bondscoach.


Daardoor komt er een einde aan een cyclus bij de Duivels. Martinez werd na het EK in 2016 voorgesteld als nieuwe bondscoach en sindsdien zette de Spanjaard ons land helemaal op de voetbalkaart. Met een derde plaats op het WK in Rusland en de nummer 1-positie op de FIFA-ranking schreef hij Belgische voetbalgeschiedenis. Zijn opvolger staat nu voor de moeilijke taak om een generatiewissel door te voeren en de Duivels opnieuw op de rails te zetten.

Na de bekendmaking van Martinez is het speculeren over een opvolger al volop begonnen. Verschillende namen werden al genoemd. Michel Preud'homme wordt hier en daar gezien als dé kandidaat om Martinez op te volgen. Onder meer Marc Degryse schuift de ex-Rode Duivel naar voren. Maar mogelijk is de (tijdelijke) opvolger van Martinez al bekend.

VANDENBEMPT
Zo meldt Peter Vandenbempt bij Sporza dat er in Frankrijk geruchten de ronde doen over een mogelijke interimjob voor Thomas Vermaelen en Thierry Henry. De analist vindt dat echter geen goed idee. "Ik las deze morgen in het Franse L'Equipe dat een zeer goed geïnformeerde bron uit de bond zou hebben gezegd dat Vermaelen en Henry een soort interim-functie zullen vervullen, maar daar is echt geen tijd voor", aldus Vandenbempt.

LEES OOK: Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Zou een interimtrainer een goed idee zijn?

Meest recent

De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

3
3
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

9
9
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

10
10
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

43
43
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

60
60
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

29
29
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

30
30
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

37
37
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

47
47
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

257
257
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

53
53
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

44
44
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

117
117
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

80
80
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

132
132
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

167
167
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

58
58
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

66
66
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

354
354
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

923
923
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

96
96
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

29
29
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

190
190
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

86
86
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

182
182

Meer sportnieuws