Degryse presenteert KBVB 'ideale bondscoach'

5539 stemmen
Degryse presenteert KBVB 'ideale bondscoach'

Het wereldkampioenschap van de Rode Duivels zit er sinds donderdagavond op, maar voor de top van de KBVB kan het werk nu pas beginnen. Zo zal men op zoek moeten gaan naar een nieuwe bondscoach. Roberto Martinez maakte zijn afscheid immers zelf bekend na de wedstrijd tegen Kroatië.


De Spanjaard, die sinds 2016 aan het roer stond bij de Belgische nationale ploeg, had sowieso al een aflopend contract. De KBVB had echter de intentie om de samenwerking andermaal te verlengen. Die gesprekken liepen ook al. Maar uiteindelijk besloot Martinez dus toch om er een punt achter te zetten.

Bijgevolg kan het speculeren over een mogelijke opvolger beginnen. Nadat het nieuws rond Martinez bekend geraakte, werden onmiddellijk verschillende namen gedropt. Gaande van jonge Belgische coaches zoals Vincent Kompany en Thomas Vermaelen, tot enkele gerenommeerde namen uit het buitenland. Analist Marc Degryse heeft echter een andere piste in gedachten.

DUIVELS-UITSTRALING
In DevilTime schoof hij immers de naam van Michel Preud'homme naar voren. Een keuze die Degryse nog eens herhaalde in zijn uitgebreide analyse voor Het Laatste Nieuws. "Een geschiktere persoon ga je niet vinden. Preud’homme weet hoe het werkt bij de Rode Duivels, wordt aanvaard door zowel Vlamingen als Walen én heeft een enorme staat van dienst. Met alle respect voor Martínez en Thierry Henry, maar een Belgische bondscoach met meer ‘Rode Duivels-uitstraling’ lijkt me nu belangrijk", aldus Degryse.

LEES OOK: Één Rode Duivel de redder: “Zo iemand heb je nodig!”

Preud'homme zou een uitstekende bondscoach zijn na Martinez ...

Meest recent

Wat een afgang! Turkije sneuvelt op WK ondanks bizar rood

Voor Turkije zit het wereldkampioenschap er na amper twee wedstrijden op. De Turken verloren ...

1
1
Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

16
16
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

143
143
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

27
27
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

21
21
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

52
52
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

96
96
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

173
173
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

708
708
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

135
135
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

215
215
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

179
179
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

157
157
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

273
273
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

43
43
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

49
49
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

184
184
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

522
522
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

257
257
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

240
240
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

143
143
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

93
93
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

478
478
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

350
350
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

156
156

Meer sportnieuws