Anderlecht neemt aanzienlijke gok met nieuwe trainer

door
Anderlecht neemt aanzienlijke gok met nieuwe trainer

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Kreta, waar de tweede seizoenshelft wordt voorbereid aan de hand van een stage. De spelers zullen daar vanaf vrijdag ook kennis kunnen maken met hun nieuwe trainer. Zo staan de Brusselaars op punt om Brian Riemer aan te stellen als nieuwe hoofdcoach.


De 44-jarige Deen komt over van Brentford FC, waar hij sinds 2018 aan de slag was als assistent-trainer. Daar hij leverde goed werk als assistent van Thomas Frank. Voor hij de stap naar het Engelse voetbal zette was Riemer in een gelijkaardige rol actief bij FC Kopenhagen, waar hij ook binnen het jeugddepartement werkte. Volgens La Dernière Heure heeft hij tot dusver slechts een vijftiental matchen ervaring als hoofdtrainer bij een kleinere Deense club.

RSCA lijkt dus een aanzienlijke gok te nemen. Een gok die duidelijk de stempel draagt van nieuwe CEO Sports Jesper Fredberg, niet toevallig een landgenoot van Riemer. Die gaf bij zijn vorige club Viborg ook enkele onbekende trainers de kans en dat werd telkens een groot succes. Maar de druk bij Viborg is natuurlijk niet te vergelijken met die bij Anderlecht, waar het werk van Fredberg én Riemer zeker in de eerste maanden met een vergrootglas bekeken zal worden.

VOETBALDIER
Het wordt dus interessant om te zien hoe de Deense trainer het er vanaf zal brengen bij zijn eerste grote job als T1. In ieder geval bouwde hij als assistent-coach alvast een goede reputatie op. "Het is een zeer harde werker. Een echt voetbaldier", stelt Ariel Jacobs, die met hem samenwerkte bij Kopenhagen, tegenover Sporza. "Hij heeft alle kwaliteiten om het goed te doen. Bij Anderlecht kan zijn ervaring met jeugdspelers een zeer grote troef worden."

LEES OOK: Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Heeft u vertrouwen in deze zet?

Meest recent

Bommetje op Anfield: Liverpool kondigt vertrek Salah aan

Eind dit seizoen neemt Liverpool FC afscheid van een waar boegbeeld in de Premier League. De Engelse ...

10
10
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

Anderlecht heeft een jong aanvallend talent op de radar. Paars-wit volgt een razendsnelle ...

22
22
Nieuwe titelclash Union vs. Club: "Zij zijn lichte favoriet"

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

29
29
Einde tijdperk: Griezmann voorgesteld bij verrassende club

Het Europees voetbal neemt na het seizoen andermaal afscheid van een grote naam. Zo zal Antoine ...

60
60
Voetbalbond slaat toe: meubelstuk verlaat KV Mechelen

Eindelijk is het zover voor KV Mechelen, dat op de valreep voor de eerste keer mag deelnemen aan de ...

34
34
Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

111
111
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

69
69
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

441
441
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

352
352
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

151
151
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

135
135
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

189
189
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

28
28
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

235
235
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

155
155
Zinho Vanheusden doet emotionele bekentenis

Zinho Vanheusden stopte op 26-jarige leeftijd al met profvoetbal. De centrale verdediger kende ...

127
127
Debast doet boekje open over Anderlecht én De Cat

De Rode Duivels kampen met een blessuregolf. Bondscoach Rudi Garcia kan over verschillende pionnen ...

201
201
STVV primus van de JPL: groot wapen Vrancken in PO’s

Het viel op afgelopen speeldag, veel doelpunten vanuit stilstaande fases. Het Laatste Nieuws vond ...

54
54
Noa Lang doet pittige onthulling over horrorblessure

Het waren geen beelden voor gevoelige kijkers. Noa Lang liep tijdens de Champions League-clash ...

79
79
Anderlecht in vrije val: dit wordt nu duidelijk

RSC Anderlecht heeft zich geplaatst voor Play-Off 1, maar de afgelopen weken sputtert de motor weer. ...

335
335
Hayen krijgt raad: Genk-miscast moet er meteen uit

KRC Genk greep net naast een ticket voor Play-Off 1. De Limburgers sloten het seizoen af met een 5-5 ...

286
286
Code rood bij Antwerp: Oosting zwaar onder vuur

Royal Antwerp FC wist Play-Off 1 niet te bereiken. The Great Old keek zelfs even tegen ...

280
280
Steven Defour maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht ging op de laatste speeldag van de reguliere competitie pijnlijk onderuit tegen ...

165
165
Jan Vertonghen mee naar WK? Mannaert hakt knopen door

Wie Rode Duivels zegt, zegt Jan Vertonghen (157 caps). De recordinternational is inmiddels al ...

139
139
TRANSFERUURTJE: ‘Standard en Club kijken in JPL, Anderlecht dubt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

202
202

Meer sportnieuws