Vandenbempt trekt pijnlijke conclusie na WK-uitschakeling

door
Vandenbempt trekt pijnlijke conclusie na WK-uitschakeling

Het wereldkampioenschap in Qatar zit er alweer op voor België. In hun match van de laatste kans slaagden de Rode Duivels er niet om te winnen van Kroatië: 0-0. En zo eindigde het toernooi op een grote teleurstelling, wederom blijft de zogenaamde 'Gouden Generatie' achter zonder prijs.


Tegen de Kroaten speelden de Duivels zeker geen slechte wedstrijd, vooral de tweede helft was van een behoorlijk goed niveau. Mits wat meer meeval en precisie in de afwerking had België zeker kunnen winnen. Het was dan ook niet in de laatste groepsmatch dat de kwalificatie voor de tweede ronde te grabbel werd gegooid. Met name tijdens de partij tegen Marokko gaven de Belgen het weg. En dat ze slechts één doelpunt scoorden in drie duels, is alleszeggend.

Analist Peter Vandenbempt windt er dan ook geen doekjes om. "Je kan er niet omheen: het is een totale mislukking geworden. Zo eenvoudig is het", klinkt het bij Sporza. "Je bent nog geneigd om op basis van die laatste 20-25 minuten tegen Kroatië te denken: België kan het toernooi met opgeheven hoofd verlaten. Maar je moet een globale evaluatie maken en dan is de conclusie toch dat België in twee van de drie wedstrijden niet op de afspraak is geweest."

GEEN TOPCOACH
De uitschakeling tegen Kroatië betekende meteen het einde van Roberto Martinez als bondscoach. De Spanjaard heeft over het algemeen geen slecht parcours afgelegd, maar toch bleef Vandenbempt wat op zijn honger zitten. "Ik vind Roberto Martinez een goede coach, maar geen internationale topcoach. Ik heb me altijd blauw geërgerd aan die grote internationale clubs die hem zogezegd graag wilden binnenhalen. Ik zal voor altijd benieuwd blijven en me afvragen: wat had een absolute toptrainer met deze generatie kunnen doen. Had die dan niet een keer een finale gespeeld van EK, WK of Nations League?"

LEES OOK: Nieuwe coach AA Gent: Nicky Hayen naar Buffalo's?

Martinez heeft te weinig uit zijn selectie gehaald ...

Meest recent

Late own-goal behoedt Arsenal voor blamage

Arsenal heeft zaterdagavond maar net een blamage vermeden. Het kwam bijzonder dicht bij ...

7
7
Lotto Park jubelt: Anderlecht toont karakter tegen STVV

Na een aangename topper heeft Anderlecht zich herpakt van de zware nederlaag in 'T Kuipje. Het team ...

139
139
La Louvière kondigt nu al eerste winterse vertrekker aan

Lange tijd wist La Louvière te verbazen en weg te blijven uit de gevarenzone, maar de laatste ...

19
19
'Duranville schiet zichzelf in de voet bij Dortmund'

Het wordt uitkijken naar wat er tijdens de wintermercato zal gebeuren met Julien Duranville. Het ...

42
42
PSV doet geweldige zaak na absoluut spektakelstuk

In de Eredivisie heeft PSV zaterdag een uitstekende zaak gedaan in de titelstrijd. Het pakte de drie ...

16
16
Patro bezorgt Beerschot mokerslag, droomreeks voor Lierse

In de Challenger Pro League moet Beerschot voorlopig de rol lossen bovenin. Een uitgekookt Patro ...

28
28
Onrust bij Essevee: "Slepen ons naar de winterstop"

Zulte Waregem is bezig aan een zeer bizarre reeks. Het gaf zaterdag tegen La Louvière in de ...

40
40
Charleroi mag ook deze 1A-coach vergeten

Deze week was er weer een stevige trainerswals in de Jupiler Pro League. Club Brugge zette Nicky ...

38
38
Afscheid Salah? Slot spreekt duidelijke taal

Het heeft de voorbije week bij Liverpool stevig gestormd rond Mohamed Salah. De steraanvaller gaf ...

29
29
Barça zwoegt zich in slotfase alsnog voorbij Osasuna

FC Barcelona heeft zaterdag de druk op Real Madrid in LaLiga nog wat verder opgevoerd. De ...

15
15
Zulte Waregem deelt in klappen na dramatische slotfase

In het duel der promovendi hebben Zulte Waregem en La Louvière mekaar in evenwicht gehouden. ...

71
71
Broos reageert na racismerel: "Woorden fout geïnterpreteerd"

Vorige maand was Hugo Broos nog God in Zuid-Afrika, nadat hij het land een WK-ticket bezorgde. Nu ...

27
27
Anderlecht-STVV: Hasi verrast met spits, één wissel Vrancken

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond voor eigen volk herpakken na de blamage in Westerlo. Maar dat ...

62
62
Smerig spelletje Verhaeghe? "Meest gehaat in Belgisch voetbal"

De aanstelling van Ivan Leko als nieuwe hoofdcoach en vooral het ontslag van Nicky Hayen, heeft heel ...

532
532
Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

201
201
"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

255
255
BV haalt Waes snoeihard onderuit: "Aanstellerij of...?"

Antwerp-fan Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar ...

65
65
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Club Brugge geldt momenteel als veruit de meeste rijke club in het Belgische voetbal. Die status ...

449
449
Salah drukt rel de kop in met assist, Atlético en Chelsea leven weer

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC aangeknoopt met een broodnodige overwinning tegen ...

18
18
KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Na de late overwinning van concurrent Beveren tegen de RSCA Futures, gisteren, wist KV Kortrijk wat ...

90
90
Steviger in top 6: KV Mechelen geeft Cercle nieuwe uppercut

KV Mechelen blijft een serieuze kandidaat voor de Champions' Play-Off. Het nestelde zich zaterdag ...

102
102
Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

134
134
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

1121
1121
Selecties Africa Cup: zo worden Belgische clubs getroffen

Het zal de komende weken puzzelen worden voor een aantal Belgische clubs. Op 21 december gaat in ...

187
187
Standard haalt opgelucht adem na angstwekkend moment

Standard beleefde vrijdag een tegenvallende avond. Met een pijnlijke thuisnederlaag tegen OHL gooide ...

55
55

Meer sportnieuws