Géén plan-B: vertrek Martinez bezorgt KBVB dubbel probleem

190
Géén plan-B: vertrek Martinez bezorgt KBVB dubbel probleem

De uitschakeling op het wereldkampioenschap in Qatar, betekende ook meteen het einde van het tijdperk-Roberto Martinez bij de Rode Duivels. Op zijn persconferentie na de match liet de Spanjaard verstaan dat hij afzwaait als Belgisch bondscoach. En dus kan de KBVB op zoek naar een geschikte opvolger.


De voetbalbond had nochtans de intentie om langer door te gaan met Martinez, wiens contract sowieso afliep na het WK. Maar de Spaanse trainer heeft daar dus anders over beslist. En dat kwam toch behoorlijk hard aan binnen de KBVB. Zowel Het Laatste Nieuws als SudPresse schrijven immers dat er totaal geen sprake is van een plan-B. CEO Peter Bossaerts had er naar verluidt alle vertrouwen in dat de samenwerking met Martinez gewoon zou voortgezet kunnen worden.

Dat zou binnen de bond dan weer tot onvrede hebben geleid. Zo zou men het gevoel hebben dat er veel kostbare tijd verloren is gegaan omdat Bossaerts weinig tot geen rekening hield met een vetrek van Martinez. Bepaalde bondsleden zouden de CEO 'halfslachtig' werk verwijten. Bovendien levert het vertrek van de Spanjaard nog een tweede probleem op, zo blijft er plots een enorme aan voetbalkennis over.

TECHNISCH DIRECTEUR
Martinez was namelijk ook aan de slag als technisch directeur binnen de KBVB. En omdat de voetbaltechnische knowhow bij Bossaerts en co te beperkt is, zal men dus eerst een oplossing voor deze functie moeten vinden. Liefst iemand met de nodige ervaring die opnieuw voor rust kan zorgen, maar tegelijk ook een nieuwe wind voorziet binnen de sportieve werking. Vervolgens kan de zoektocht naar een nieuwe bondscoach pas echt beginnen. Het beloven dus nog spannende weken te worden.

LEES OOK: Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De KBVB heeft ook nood aan een nieuwe leiding ...

Meest recent

Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

9
9
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

123
123
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

58
58
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

34
34
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

20
20
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

16
16
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

61
61
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

138
138
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

44
44
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

34
34
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

107
107
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

55
55
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

101
101
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

53
53
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

48
48
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

18
18
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

64
64
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

129
129
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

108
108
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

212
212
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

16
16
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

204
204
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

496
496
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

444
444
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

376
376

Meer sportnieuws