Géén plan-B: vertrek Martinez bezorgt KBVB dubbel probleem

door
Géén plan-B: vertrek Martinez bezorgt KBVB dubbel probleem

De uitschakeling op het wereldkampioenschap in Qatar, betekende ook meteen het einde van het tijdperk-Roberto Martinez bij de Rode Duivels. Op zijn persconferentie na de match liet de Spanjaard verstaan dat hij afzwaait als Belgisch bondscoach. En dus kan de KBVB op zoek naar een geschikte opvolger.


De voetbalbond had nochtans de intentie om langer door te gaan met Martinez, wiens contract sowieso afliep na het WK. Maar de Spaanse trainer heeft daar dus anders over beslist. En dat kwam toch behoorlijk hard aan binnen de KBVB. Zowel Het Laatste Nieuws als SudPresse schrijven immers dat er totaal geen sprake is van een plan-B. CEO Peter Bossaerts had er naar verluidt alle vertrouwen in dat de samenwerking met Martinez gewoon zou voortgezet kunnen worden.

Dat zou binnen de bond dan weer tot onvrede hebben geleid. Zo zou men het gevoel hebben dat er veel kostbare tijd verloren is gegaan omdat Bossaerts weinig tot geen rekening hield met een vetrek van Martinez. Bepaalde bondsleden zouden de CEO 'halfslachtig' werk verwijten. Bovendien levert het vertrek van de Spanjaard nog een tweede probleem op, zo blijft er plots een enorme aan voetbalkennis over.

TECHNISCH DIRECTEUR
Martinez was namelijk ook aan de slag als technisch directeur binnen de KBVB. En omdat de voetbaltechnische knowhow bij Bossaerts en co te beperkt is, zal men dus eerst een oplossing voor deze functie moeten vinden. Liefst iemand met de nodige ervaring die opnieuw voor rust kan zorgen, maar tegelijk ook een nieuwe wind voorziet binnen de sportieve werking. Vervolgens kan de zoektocht naar een nieuwe bondscoach pas echt beginnen. Het beloven dus nog spannende weken te worden.

LEES OOK: KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De KBVB heeft ook nood aan een nieuwe leiding ...

Meest recent

Albert tegen de stroom in: Lukaku beter thuis

Weldra mag Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bekend gaan maken. De Rode Duivels trekken ...

37
37
Kljestan onthult wat Anderlecht echt mist

Het blijven woelige tijden voor Anderlecht en dat doet pijn aan het hart voor heel wat oude bekenden ...

56
56
‘Titelstrijd Club Brugge overschaduwd door Leko-ruzie’

Bij Club Brugge staat alles op scherp. Ivan Leko bracht opnieuw vuur in de ploeg, maar tegelijk ...

135
135
Assistent onthult hét geheim van successeizoen STVV

STVV ging vorige week dan wel ietwat verrassend onderuit tegen Antwerp, maar de Kanaries blijven ...

19
19
‘Grote clash: Genk en AC Milan willen dezelfde speler’

KRC Genk staat voor cruciale weken. Het moet zijn zesde plaats in de Jupiler Pro League over de ...

49
49
Oude bekende van Anderlecht moet Marokko op WK leiden

Op 11 juni gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van start. Iets meer dan drie ...

24
24
Club Brugge vreest exodus: smaakmaker kondigt vertrek aan

Club Brugge belooft een hete transferzomer tegemoet te gaan. Het lijkt opnieuw de nodige smaakmakers ...

236
236
Still lokt volgende Anderlecht-pion naar Watford

RSC Anderlecht zag een kleine maand geleden hoe interim-trainer Edward Still plotseling naar het ...

134
134
Ongezien! Trump doet oorlogsbriefing tijdens huldiging Messi en co

Het Inter Miami FC van co-eigenaar David Beckham en sterspeler Lionel Messi, legde vorig seizoen ...

77
77
Crisis totaal: Spurs in acuut degradatiegevaar na nieuwe afgang

Tottenham Hotspur incasseerde de voorbije seizoenen al heel wat klappen. Maar stilaan lijkt de bodem ...

68
68
Zelfs supporters roeren zich: Burgess naar exit bij Union?

Sinds Union SG zijn wederoptreden maakte op het hoogste niveau, behoorde Christian Burgess telkens ...

323
323
'Dossier Ordoñez ontploft: krankzinnige transfersom'

Club Brugge telt momenteel verschillende sterkhouders die allicht aan hun laatste maanden in het ...

381
381
'Barça doet heel Madrid daveren met opvolger Lewandowski'

FC Barcelona werd dinsdagavond uit de halve finales van de Copa del Rey geknikkerd door ...

178
178
Genk vs. Freiburg: statistieken duiden deze favoriet aan

De 1/8ste finales van de Europese competities gaan volgende week van start. Met KRC Genk is nog maar ...

107
107
Anderlecht snel weer kampioen? Hazard speelt open kaart

RSC Anderlecht hoopt in de bekerfinale van 14 mei zijn eerste prijs te pakken sinds 2017. Maar ...

382
382
POLL: Vermant of Tresoldi als eerste spits bij Club?

Nu de uitschakeling in de Champions League, heeft Club Brugge zich enkel nog te focussen op het ...

473
473
'Tactische bespreking met infuus' - grote zorgen om Tedesco

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

100
100
De Bruyne jaagt Napoli op stang: spanning ontploft

Kevin De Bruyne is terug, en dat zet in Napoli meteen alles op scherp. De opluchting is groot, maar ...

88
88
Titanenjob Overmars: ware volksverhuizing op Bosuil?

Antwerp FC wil in de komende maanden alsnog een Europees ticket veroveren via eender welke ...

301
301
Club bij Europese elite: prestigieuze uitnodiging van Barça

Onder meer met zijn knappe prestaties in de Champions League heeft Club Brugge KV de afgelopen ...

588
588
Sprankel hoop voor AA Gent: "Heel de ploeg denkt zo"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

252
252
Strijd om Play-Off I: deze kandidaat heeft zwaarste programma

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League telt nog drie speeldagen om de resterende drie ...

448
448
Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Binnen 98 dagen vindt in het legendarische Estadio Azteca de openingsmatch van het WK 2026 plaats. ...

239
239
Ruben Van Gucht schiet raak: nieuwe BV valt in zwijm

Een opvallend televisiemoment zorgt voor beroering rond Ruben Van Gucht. De bekende presentator van ...

183
183
'Waanzinnig record in zicht: Bayern schiet in actie met Kane'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

242
242

Meer sportnieuws