Géén plan-B: vertrek Martinez bezorgt KBVB dubbel probleem

door
Géén plan-B: vertrek Martinez bezorgt KBVB dubbel probleem

De uitschakeling op het wereldkampioenschap in Qatar, betekende ook meteen het einde van het tijdperk-Roberto Martinez bij de Rode Duivels. Op zijn persconferentie na de match liet de Spanjaard verstaan dat hij afzwaait als Belgisch bondscoach. En dus kan de KBVB op zoek naar een geschikte opvolger.


De voetbalbond had nochtans de intentie om langer door te gaan met Martinez, wiens contract sowieso afliep na het WK. Maar de Spaanse trainer heeft daar dus anders over beslist. En dat kwam toch behoorlijk hard aan binnen de KBVB. Zowel Het Laatste Nieuws als SudPresse schrijven immers dat er totaal geen sprake is van een plan-B. CEO Peter Bossaerts had er naar verluidt alle vertrouwen in dat de samenwerking met Martinez gewoon zou voortgezet kunnen worden.

Dat zou binnen de bond dan weer tot onvrede hebben geleid. Zo zou men het gevoel hebben dat er veel kostbare tijd verloren is gegaan omdat Bossaerts weinig tot geen rekening hield met een vetrek van Martinez. Bepaalde bondsleden zouden de CEO 'halfslachtig' werk verwijten. Bovendien levert het vertrek van de Spanjaard nog een tweede probleem op, zo blijft er plots een enorme aan voetbalkennis over.

TECHNISCH DIRECTEUR
Martinez was namelijk ook aan de slag als technisch directeur binnen de KBVB. En omdat de voetbaltechnische knowhow bij Bossaerts en co te beperkt is, zal men dus eerst een oplossing voor deze functie moeten vinden. Liefst iemand met de nodige ervaring die opnieuw voor rust kan zorgen, maar tegelijk ook een nieuwe wind voorziet binnen de sportieve werking. Vervolgens kan de zoektocht naar een nieuwe bondscoach pas echt beginnen. Het beloven dus nog spannende weken te worden.

LEES OOK: Garcia neemt deze JPL-smaakmaker op in voorselectie

De KBVB heeft ook nood aan een nieuwe leiding ...

Meest recent

Januzaj hint naar enorme transferverrassing

Een jaar of vijftien geleden was hij nog de toekomst van het Belgische voetbal, maar die hoge ...

7
7
Donnarumma doet straffe uitspraak over Courtois

Er staan om 21u nog drie topwedstrijden op het programma in de achtste finales van de Champions ...

50
50
Anderlecht krijgt transferboodschap: "Gesprekken na seizoen"

Anderlecht lijkt in moeilijke omstandigheden weer op te leven en hoopt er nog een mooi eindeseizoen ...

70
70
Deze statistiek geeft KV Mechelen hoop tegen Anderlecht

De strijd om de top zes belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Enkel Union, Club ...

67
67
'Nieuwe dubbele transferdomper voor Anderlecht'

Er ligt de komende maanden nog heel wat werk op de tafel bij Anderlecht. Niet alleen moet de club ...

293
293
'Charleroi baalt en loopt 5 miljoen mis'

Even leek het een mooi seizoen te gaan worden voor Charleroi, want na een sterke reeks in december ...

31
31
Straffe wending in titelstrijd? "Pas op voor hen"

Er resten nog maar twee speeldagen in de reguliere competitie, maar het is nog een groot vraagteken ...

161
161
Hayen geeft bestuur transfertip: "Dat missen we"

KRC Genk staat voor een drukke week. Ze spelen in de Europa League tegen Freiburg, in de Jupiler Pro ...

229
229
Union SG hoopt op 'dure' WK-ganger: "Flink geïnvesteerd"

Union SG speelt zeker geen oogstrelend voetbal, maar inzake resultaten kent het weer een topseizoen. ...

30
30
Griezmann dropt transferbommetje bij Atlético Madrid

Antoine Griezmann leek Atlético Madrid aan het einde van het seizoen te gaan verlaten. Er ...

51
51
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

39
39
Blunder van Hasi? "Toen pikten we hem op bij RSCA"

RSC Anderlecht heeft een jeugdopleiding van Europees topniveau. De Brusselaars lieten de afgelopen ...

287
287
Fans KV Mechelen zijn woedend: "De waanzin nabij"

Ondanks de nederlaag bij AA Gent, staat KV Mechelen nog steeds op de rand van de Champions' ...

274
274
Garcia neemt deze JPL-smaakmaker op in voorselectie

Op het einde van de maand blazen de Rode Duivels voor de eerste keer in 2026 verzamelen. Om het WK ...

132
132
Nieuwe tegenstander Rode Duivels: Iran haakt af voor WK

De voorbije dagen escaleerde het conflict tussen enerzijds de Verenigde Staten en Israël en ...

268
268
Bayern maakt indruk: Kompany duidelijk over zijn rol

Bayern München blijft door zijn seizoen razen. Het plaatste zich dinsdagavond al zo goed als ...

97
97
'Zulte Waregem slaat fraaie slag met revelatie'

Zulte Waregem moet in de komende weken nog knokken om de Relegation Play-Off te onlopen. Nochtans ...

93
93
'Doku klopt op tafel: schokkende transfer op komst?'

Woensdagavond is het in de Champions League uitkijken naar de clash tussen Real Madrid en Manchester ...

131
131
'Oude bekende wil Openda uit Italiaanse hel verlossen'

Loïs Openda versierde vorige zomer een droomtransfer naar Juventus, maar die overgang is tot ...

111
111
'Sunderland wil nieuwe slag slaan met JPL-smaakmaker'

Sunderland ontpopte zich de voorbije maanden tot één van de aangename verrassingen van ...

63
63
'Plan Chelsea met Lavia bekend'

Door blessures zag hij alweer zijn seizoen grotendeels in het water vallen, maar nu lijkt ...

73
73
Pro League lost laatste details voor bekerfinale

Voor de titel in de Jupiler Pro League lijken er met Union, Club Brugge en STVV nog drie kanshebbers ...

189
189
TRANSFERUURTJE: 'Exodus bij Club, De Cat verbaast RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

236
236
Noa Lang kookt nieuwe hit: ‘Noano’ groot succes in Turkije

Noa Lang voelt zich in zijn sas bij Galatasaray. De voormalige buitenspeler van Club Brugge kreeg ...

48
48
Alderweireld laat niemand onberoerd met tv-getuigenis

Sommige bekentenissen verwacht je niet van een topvoetballer. Op het veld oogt alles vaak perfect. ...

67
67

Meer sportnieuws