Géén plan-B: vertrek Martinez bezorgt KBVB dubbel probleem

190 stemmen
Géén plan-B: vertrek Martinez bezorgt KBVB dubbel probleem

De uitschakeling op het wereldkampioenschap in Qatar, betekende ook meteen het einde van het tijdperk-Roberto Martinez bij de Rode Duivels. Op zijn persconferentie na de match liet de Spanjaard verstaan dat hij afzwaait als Belgisch bondscoach. En dus kan de KBVB op zoek naar een geschikte opvolger.


De voetbalbond had nochtans de intentie om langer door te gaan met Martinez, wiens contract sowieso afliep na het WK. Maar de Spaanse trainer heeft daar dus anders over beslist. En dat kwam toch behoorlijk hard aan binnen de KBVB. Zowel Het Laatste Nieuws als SudPresse schrijven immers dat er totaal geen sprake is van een plan-B. CEO Peter Bossaerts had er naar verluidt alle vertrouwen in dat de samenwerking met Martinez gewoon zou voortgezet kunnen worden.

Dat zou binnen de bond dan weer tot onvrede hebben geleid. Zo zou men het gevoel hebben dat er veel kostbare tijd verloren is gegaan omdat Bossaerts weinig tot geen rekening hield met een vetrek van Martinez. Bepaalde bondsleden zouden de CEO 'halfslachtig' werk verwijten. Bovendien levert het vertrek van de Spanjaard nog een tweede probleem op, zo blijft er plots een enorme aan voetbalkennis over.

TECHNISCH DIRECTEUR
Martinez was namelijk ook aan de slag als technisch directeur binnen de KBVB. En omdat de voetbaltechnische knowhow bij Bossaerts en co te beperkt is, zal men dus eerst een oplossing voor deze functie moeten vinden. Liefst iemand met de nodige ervaring die opnieuw voor rust kan zorgen, maar tegelijk ook een nieuwe wind voorziet binnen de sportieve werking. Vervolgens kan de zoektocht naar een nieuwe bondscoach pas echt beginnen. Het beloven dus nog spannende weken te worden.

LEES OOK: ‘Oorlog in Portugal: Ronaldo, Fernandes en Neves clashen’

De KBVB heeft ook nood aan een nieuwe leiding ...

Meest recent

Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

9
9
'Niet enkel Sels en Sommer: Club denkt aan straffe rentree'

Wie wordt volgend seizoen de eerste doelman van Club Brugge? Dat is de grote vraag na het pensioen ...

53
53
'Anderlecht stelt belangrijke voorwaarde voor transfer'

Bij Anderlecht lijken de postjes voor volgend seizoen stilaan ingevuld te worden. Met Vitor Bruno ...

44
44
'Transfers Raskin en Lukebakio komen op gang'

Ze zullen op dit moment natuurlijk vooral bezig zijn met de levensbelangrijke slotwedstrijd tegen ...

31
31
Genk baalt: groot talent vertrekt naar Spanje

KRC Genk eindigde het seizoen op de valreep zonder Europees ticket, nadat het in de barrages na ...

66
66
Antwerp stelt nieuwe uitshirt voor met verrassende gast

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen een tegenvaller, want ze kampeerden lange tijd onderin het ...

57
57
Verrassende Belg versiert transfer naar Hajduk Split

Af en toe passeren er zeer verrassende transfers de revue. Zo strijkt er bijvoorbeeld nu plots een ...

22
22
TRANSFERUURTJE: 'Club nadert topdoelman, blijft De Cat toch?'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

286
286
Charlie Hebdo zet WK op stelten met cartoon Deschamps

De Franse nationale ploeg zal de laatste groepsmatch tegen Noorwegen afwerken zonder bondscoach ...

62
62
Amadou Onana gaat op WK vol voor opvallende nieuwe carrière

Amadou Onana is een veelbesproken figuur zowel op als naast het veld. De middenvelder houdt zich ...

32
32
‘Vitor Bruno toont meteen harde hand bij Anderlecht’

RSC Anderlecht heeft met Vitor Bruno een nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De Portugees is de ...

490
490
'Club helemaal overtuigd en all-in voor knaltransfer'

Club Brugge wacht voorlopig nog altijd op zijn eerste zomeraanwinst, want door het WK lijkt hun ...

548
548
AA Gent jubelt: toptalent zet handtekening

AA Gent is woensdag ook begonnen aan zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Buffalo's hebben ...

89
89
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

169
169
Charleroi haalt derde zomeraanwinst binnen

De zomermercato komt voor alsmaar meer Belgische clubs helemaal op gang. Nu de voorbereiding bij de ...

18
18
Verschueren doet boekje open over trainerskeuze Anderlecht

Anderlecht stelde deze week eindelijk zijn nieuwe trainer voor. De keuze viel daarbij op een zeer ...

273
273
Ex-trainer rekent af met Courtois en beoordeelt Penders

Op zijn 34ste is Thibaut Courtois mogelijk bezig aan zijn laatste weken als Rode Duivel, want de ...

175
175
FIFA legt zware schorsing op na horrortackle die been brak

Het WK kende tot dusver al de nodige hoogtepunten, maar ook enkele dieptepunten. Soms vielen die ook ...

100
100
'Feyenoord shopt in Jupiler Pro League: mondeling akkoord'

KVC Westerlo gaat de nodige sterkhouders verkopen deze mercato, maar er zal ook nog kwaliteit ...

164
164
Kompany gecharmeerd: "Bayern haalt hem nu niet weg bij RSCA"

Bayern München gaat weldra Ismail Saibari voorstellen als nieuwe speler. Hij is niet de enige ...

325
325
Albert scherp voor twee Duivels: "Zijn over hun top"

België moet flink aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. De volgende ronde moét gehaald worden, ...

293
293
Broos schrijft geschiedenis: "Een van mooiste momenten ooit"

Hugo Broos is voor eeuwig en altijd een held in Zuid-Afrika. Hij loodste hen naar de volgende ronde ...

117
117
Rel rond De Bruyne loert alweer om de hoek bij Rode Duivels

Kevin De Bruyne leek bij de Rode Duivels weer plezier gevonden te hebben. Maar na twee WK-matchen ...

466
466
Verschueren met straffe update over De Cat én transfers

Michael Verschueren, voorzitter van RSC Anderlecht, vertoeft momenteel op het WK. Hij zat daar samen ...

762
762
Defour pakt uit met gewaagde Rode Duivels-voorspelling

De Rode Duivels spelen zaterdagochtend een cruciaal duel tegen Nieuw-Zeeland. Winnen en de volgende ...

155
155

Meer sportnieuws