Defour dropt onverwachte naam in bondscoach-debat

door
Defour dropt onverwachte naam in bondscoach-debat

De WK-uitschakeling tegen Kroatië betekende tevens de zwanenzang van Roberto Martinez als bondscoach van België. Zo maakte de Spanjaard zelf bekend dat hij er na zes jaar een punt achter zet. En dus is het aan de Belgische voetbalbond om een geschikte opvolger aan te stellen.


De KBVB, die graag was doorgegaan met Martinez, heeft in principe nog even de tijd om een gepaste kandidaat te vinden. De eerstkomende interland volgt immers pas eind maart wanneer de kwalificatiecampagne voor het EK 2024 van start gaat. Toch kan men de zoektocht best niet te lang laten aanslepen. De opvolger van Martinez heeft immers een pak werk op te knappen. Meer dan ooit moet er werk gemaakt worden van een generatiewissel binnen de selectie én van een nieuw tactisch plan.

Het speculeren over de mogelijke opvolger draait in ieder geval al op volle toeren. Bij Villa Sporza schoof ex-Duivel Steven Defour alvast een opvallende naam naar voren: die van Wouter Vrancken. "Of het te vroeg is voor hem? Wat is te vroeg? Ik heb met hem gewerkt en ik weet wat hij kan", vertelde Defour over de huidige succestrainer van KRC Genk.

KOMPANY
Een ander naam die de ronde doet, is die van Vincent Kompany. En volgens Hein Vanhaezebrouck is dan niet zo'n slecht idee. "Te vroeg is voor mij als je nog geen ervaring hebt als hoofdcoach. Ik hoor de naam van Thomas Vermaelen vallen, dat vind ik te vroeg. Vince heeft toch al enkele jaren ervaring. In het begin had hij het ook niet makkelijk. Nu gaat hij naar een andere club in een andere competitie en daar doet hij het goed. Je voelt aan Vince ook dat hij het in zich heeft als trainer."

LEES OOK: ‘STVV houdt hart vast: smaakmaker richting knaltransfer’

Vrancken zou een goede bondscoach zijn ...

Meest recent

Ex-spits RSCA en Ajax: "Hoopte deze zomer op JPL-aanbieding"

Elk seizoen worden er honderden trainers aangeboden in de Jupiler Pro League. Nochtans is het ...

2
2
'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

28
28
Clement bedankt Kompany: "Dankzij hem!"

Philippe Clement had altijd al de ambitie om op een dag in Engeland te werken. Enkele maanden ...

36
36
'Frutos helpt Anderlecht en strikt overbodige speler'

Olivier Renard moet de kern van RSC Anderlecht dringend gaan uitdunnen. Cédric Hatenboer ...

155
155
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

106
106
'Aston Villa doet zaken met Belgische club'

Aston Villa is dit seizoen opnieuw één van de revelaties in de Premier League. Na een ...

75
75
Leko neemt twijfels weg over keeperskwestie bij Club

Voor Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Dinsdag staat het voor zijn eerste wedstrijd van ...

220
220
'Transfer dichterbij: sterkhouder ontbreekt bij Antwerp'

Deze week ontwaakt het Belgische voetbal weer uit zijn winterslaap. Dat gebeurt in eerste instantie ...

104
104
'Club gaat overstag en laat Onyedika alsnog vertrekken'

Bij Club Brugge zou de kassa deze mercato weleens stevig kunnen gaan rinkelen. Zondagavond rondden ...

744
744
'Standard snakt naar aanwinst na nieuwe domper'

Standard prijkt voorlopig op een knappe zesde plaats in de Jupiler Pro League, maar het zal alles ...

139
139
Coucke’s opvallende Gouden Schoen-keuze laat fans sprakeloos

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de spotlights naar zich toe trekt. Gisteren op het Gala van ...

103
103
'OHL zet streep door miljoenentransfer'

Bij OH Leuven rinkelde de kassa vorige zomer stevig met de verkoop van Ezechiel Banzuzi. Het ...

23
23
'Anderlecht plooit: transfer snel afgerond'

Er ligt bij Anderlecht deze winter heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig blijft het ...

473
473
'Enorme transferbom: megabod voor Lukaku'

Romelu Lukaku werd zondagavond op het Gala van de Gouden Schoen verkozen tot beste Belg in het ...

547
547
'Union heeft weer beet: medische testen gepland'

De wintermercato is intussen al een tijdje weer open in België, maar bij de topclubs in ons ...

117
117
TRANSFERUURTJE: 'Gent haalt lieveling terug, prijskaartje Tzolis bekend'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

375
375
‘Vijf transferdossiers Renard: één pion vertrekt sowieso’

Het is weer een drukke periode bij Olivier Renard en RSC Anderlecht. De wintermercato zorgt voor ...

412
412
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

133
133
Spanje in de ban van Mbappé: superster start oorlog

Real Madrid verloor in de Supercopa van grote rivaal FC Barcelona en daar was Kylian Mbappé ...

228
228
‘STVV houdt hart vast: smaakmaker richting knaltransfer’

Sint-Truiden VV is richting een topseizoen aan het gaan. De formatie van Wouter Vrancken draait ...

338
338
'Na ware floptransfer: Skov Olsen trekt naar topclub'

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

323
323
Gefluister rond Van Gucht op gala Gouden Schoen

Ruben Van Gucht was gisteren een opvallende aanwezige op het gala van de Gouden Schoen. Opvallend ...

260
260
Kompany zwaar onder de indruk: "Dat is niet normaal!"

Bayern München is 2026 begonnen met een geweldige zege. Ze wonnen met 8-1 van VfL Wolfsburg. ...

150
150
Romelu Lukaku laat Anderlecht watertanden met uitspraken

Bij RSC Anderlecht vielen Colin Coosemans en Nathan De Cat in de prijzen met hun prijzen van Doelman ...

506
506
Topspeler KRC Genk zet deur voor transfer wagenwijd open

Bij KRC Genk dreigen ze deze mercato met Zakaria El Ouahdi nog een speler kwijt te spelen. De ...

386
386

Meer sportnieuws