Defour dropt onverwachte naam in bondscoach-debat

door
Defour dropt onverwachte naam in bondscoach-debat

De WK-uitschakeling tegen Kroatië betekende tevens de zwanenzang van Roberto Martinez als bondscoach van België. Zo maakte de Spanjaard zelf bekend dat hij er na zes jaar een punt achter zet. En dus is het aan de Belgische voetbalbond om een geschikte opvolger aan te stellen.


De KBVB, die graag was doorgegaan met Martinez, heeft in principe nog even de tijd om een gepaste kandidaat te vinden. De eerstkomende interland volgt immers pas eind maart wanneer de kwalificatiecampagne voor het EK 2024 van start gaat. Toch kan men de zoektocht best niet te lang laten aanslepen. De opvolger van Martinez heeft immers een pak werk op te knappen. Meer dan ooit moet er werk gemaakt worden van een generatiewissel binnen de selectie én van een nieuw tactisch plan.

Het speculeren over de mogelijke opvolger draait in ieder geval al op volle toeren. Bij Villa Sporza schoof ex-Duivel Steven Defour alvast een opvallende naam naar voren: die van Wouter Vrancken. "Of het te vroeg is voor hem? Wat is te vroeg? Ik heb met hem gewerkt en ik weet wat hij kan", vertelde Defour over de huidige succestrainer van KRC Genk.

KOMPANY
Een ander naam die de ronde doet, is die van Vincent Kompany. En volgens Hein Vanhaezebrouck is dan niet zo'n slecht idee. "Te vroeg is voor mij als je nog geen ervaring hebt als hoofdcoach. Ik hoor de naam van Thomas Vermaelen vallen, dat vind ik te vroeg. Vince heeft toch al enkele jaren ervaring. In het begin had hij het ook niet makkelijk. Nu gaat hij naar een andere club in een andere competitie en daar doet hij het goed. Je voelt aan Vince ook dat hij het in zich heeft als trainer."

LEES OOK: Vrancken looft ‘toekomstige RSCA-pion’: "Héél goede speler"

Vrancken zou een goede bondscoach zijn ...

Meest recent

Nipte zege Barça overschaduwd: groot alarm om Yamal

FC Barcelona heeft zijn voorsprong aan de top in het klassement van La Liga intact kunnen houden ...

29
29
Opvallende persconferentie Leko: "Zie ik er bang uit?"

Club Brugge heeft zijn dure nederlaag op het veld van Union SG enkele dagen later alweer rechtgezet. ...

99
99
Dure uitschuiver Union: sterkhouder krijgt 4 op 10

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

51
51
Kompany naar bekerfinale, Doku helpt City aan leidersplaats

Vincent Kompany blijft met Bayern München op koers voor een historisch seizoen. Enkele dagen na ...

100
100
Titelstrijd volledig open: Club haalt fors uit, eerste slipper Union

Club Brugge heeft op de vierde speeldag van de Champions' Play-Off voor een nieuw keerpunt in de ...

237
237
Anderlecht-exit bevestigd: "Eindigen op mooie manier"

RSC Anderlecht zal na het seizoen afscheid nemen van één van de vaste waarden uit de ...

208
208
Kassa Genk rinkelt: El Ouahdi gooit ambities op tafel

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

213
213
PSG maakt titelstatement, nieuw gezichtsverlies Atlético

Enkele dagen dagen na de verloren finale van de Copa del Rey, heeft Atlético Madrid een ...

19
19
Geurtje aan cruciale goal Club: Vanhaezebrouck velt verdict

Club Brugge wou woensdagavond voor een gepaste reactie zorgen na de dure uitschuiver op Union SG. ...

516
516
Nieuwe kroonprins Anderlecht staat op: "Identiek Zanetti"

RSC Anderlecht heeft sportief en financieel gezien enkele moeilijke jaren achter de rug. Meer dan ...

386
386
"Heel zuur" - duidelijke oorzaak uitschuiver KRC Genk

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

249
249
Spitsenbom bij Anderlecht: topschutter op komst

Anderlecht heeft zijn zinnen gezet op een Engelse topschutter die dit seizoen overal opvalt. ...

393
393
Taravel hint naar verrassingen in basiself

Anderlecht kan terugblikken op een knappe zes op zes in de Champions' Play-Off, maar desondanks ...

103
103
Leko zorgt weer voor verrassing, AA Gent mét Kanga

De wedstrijden volgen elkaar in sneltempo op in de play-offs, want woensdagavond wordt de vierde ...

80
80
Mokerslag voor Kompany en Duitsland: sterkhouder mist WK

Bayern München mocht vorig weekend al de titel in de Bundesliga vieren, maar dat betekent niet ...

55
55
'Strijd barst los: Arsenal en Man Utd melden zich bij Club'

Bij Club Brugge komt er in de zomer mogelijk een stevige leegloop aan. Heel wat sterkhouders lopen ...

170
170
Crisis bij Chelsea compleet: alwéér trainer op straat

Sinds de overname door BlueCo is het bij Chelsea maar zelden rustig geweest. De Blues wonnen wel een ...

55
55
'Club droomt nog van transfer: bod JPL-concurrent geweigerd'

Bij Club Brugge speuren ze de markt nu al volop af naar versterking voor de zomer. Daarbij mikken ze ...

105
105
'KV Mechelen dreigt revelatie te verliezen'

Bij KV Mechelen zetten ze de laatste jaren met succes in op jong talent. Daarbij beschikken ze over ...

76
76
'Grote kuis Guardiola: City stuurt alweer oudgediende door'

Manchester City is vorig seizoen een nieuwe weg ingeslagen. Na een moeilijke eerste seizoenshelft ...

82
82
Europees ticket of transfer voor smaakmaker Westerlo?

Westerlo groeide de voorbije jaren uit tot een handelshuis. De Kemphanen geven kansen aan heel wat ...

50
50
Extra wapen voor Kompany: "Een nog betere versie!"

Bayern München neemt het vanavond in de halve finales van de DFB Pokal op verplaatsing op tegen ...

118
118
Taravel looft RSCA-vertrekker: "Hij verdient veel respect"

Bij RSC Anderlecht gaan ze de laatste rechte lijn in van het seizoen. De Brusselaars hopen der derde ...

252
252
AA Gent legt aanvaller langdurig onder contract

AA Gent haalde de afgelopen tientallen Afrikaanse spelers naar de club. Een toch wel ...

48
48
Vrancken looft ‘toekomstige RSCA-pion’: "Héél goede speler"

Bij STVV maken ze zich klaar voor de partij tegen RSC Anderlecht. Wouter Vrancken hoopt dat Keisuke ...

331
331

Meer sportnieuws