Defour dropt onverwachte naam in bondscoach-debat

door
Defour dropt onverwachte naam in bondscoach-debat

De WK-uitschakeling tegen Kroatië betekende tevens de zwanenzang van Roberto Martinez als bondscoach van België. Zo maakte de Spanjaard zelf bekend dat hij er na zes jaar een punt achter zet. En dus is het aan de Belgische voetbalbond om een geschikte opvolger aan te stellen.


De KBVB, die graag was doorgegaan met Martinez, heeft in principe nog even de tijd om een gepaste kandidaat te vinden. De eerstkomende interland volgt immers pas eind maart wanneer de kwalificatiecampagne voor het EK 2024 van start gaat. Toch kan men de zoektocht best niet te lang laten aanslepen. De opvolger van Martinez heeft immers een pak werk op te knappen. Meer dan ooit moet er werk gemaakt worden van een generatiewissel binnen de selectie én van een nieuw tactisch plan.

Het speculeren over de mogelijke opvolger draait in ieder geval al op volle toeren. Bij Villa Sporza schoof ex-Duivel Steven Defour alvast een opvallende naam naar voren: die van Wouter Vrancken. "Of het te vroeg is voor hem? Wat is te vroeg? Ik heb met hem gewerkt en ik weet wat hij kan", vertelde Defour over de huidige succestrainer van KRC Genk.

KOMPANY
Een ander naam die de ronde doet, is die van Vincent Kompany. En volgens Hein Vanhaezebrouck is dan niet zo'n slecht idee. "Te vroeg is voor mij als je nog geen ervaring hebt als hoofdcoach. Ik hoor de naam van Thomas Vermaelen vallen, dat vind ik te vroeg. Vince heeft toch al enkele jaren ervaring. In het begin had hij het ook niet makkelijk. Nu gaat hij naar een andere club in een andere competitie en daar doet hij het goed. Je voelt aan Vince ook dat hij het in zich heeft als trainer."

LEES OOK: 'Vrancken stilaan onhoudbaar: twee clubs in de running'

Vrancken zou een goede bondscoach zijn ...

Meest recent

Irritatie bij Red Flames: "Verrast dat je die vraag stelt"

De Red Flames hopen in eigen huis tegen Schotland een zeer goede zaak te doen. Een zege zou heel ...

13
13
Hayen reageert op kritiek: "Daarom deed ik die uitspraak"

KRC Genk staat stevig onder druk dit weekend. Verliezen tegen KVC Westerlo is absoluut uit den boze. ...

29
29
Arteta vol lof: "Beste manager ooit in Premier League"

In de Premier League maken ze zich klaar voor dé match van het seizoen. In een al bij al ...

29
29
Hubert krijgt pikante vraag: "Wie ik van Club Brugge wil?"

Union SG gaat zondag voluit voor de zege tegen Club Brugge. In het eigen Dudenpark kunnen ze een ...

82
82
'Coach Lierse SK bood zich aan bij drie JPL-clubs'

Lierse SK is een club die relatief weinig aandacht krijgt in de Belgische media. Toch leveren ze ...

98
98
De Mil voert druk op: "Verwacht beter van hem"

AA Gent boekte een 1 op 6 tegen rechtstreekse concurrenten KV Mechelen en RSC Anderlecht. ...

52
52
CPL ontploft: Stijnen triomfeert, dubbel drama onderin

De slotspeeldag in de Challenger Pro League beloofde heel wat drama en dat is er ook gekomen. ...

268
268
Hoeneß komt met héél straf verhaal over Kompany

Bij Bayern München is Uli Hoeneß nog steeds een zeer invloedrijk figuur. Vincent Kompany ...

127
127
Operatie Schoonmaak bij Anderlecht: deze spelers op de wip

RSC Anderlecht gaat in de zomer heel wat nieuwe spelers halen. Paars-Wit moet de kern vooral ...

247
247
Duwt Antwerp in de zomer wél door voor JPL-smaakmaker?

Royal Antwerp FC gaat in de zomer toch het nodige geld moeten vinden om de ploeg heel stevig te ...

198
198
Van Holsbeeck spreekt! Dit zegt hij over Anderlecht

Herman Van Holsbeeck werd vele jaren geleden ontslagen door Marc Coucke. Nadien werd hij een van de ...

254
254
Olise-transferbom: Kompany vangt eerste grote klap

Vincent Kompany lijkt onaantastbaar bij Bayern München, maar net nu dreigt een transferbom zijn ...

167
167
Raman verklaart gemiste buitenlandse toptransfer

Benito Raman was te gast in de podcast Café Constant. De huidige aanvaller van KV Mechelen ...

55
55
'Guardiola dolenthousiast: Man City wil zaken doen met Genk'

Bij Racing Genk lopen heel wat spelers in de kijker. Het ene transfergerucht is al correcter dan het ...

190
190
Kompany is 'hot': "Tuurlijk staat hij het op verlanglijstje"

Vincent Kompany is plots heel ‘hot’. In heel Europa wordt er geschreven over de coach ...

128
128
'Vrancken stilaan onhoudbaar: twee clubs in de running'

Bij STVV lijken ze steeds meer rekening gaan moeten houden met een vertrek van Wouter Vrancken. De ...

170
170
Zulte Waregem kondigt vertrek Vossen en vier anderen aan

Bijltjesdag bij Zulte Waregem. Essevee maakte vandaag bekend dat het maar liefst vijf spelers na het ...

151
151
'Jackpot voor Union SG: Engelse clubs leggen zak geld klaar'

Union SG gaat ook deze zomer de nodige spelers verliezen. Dat is de logica zelve. De Brusselaars ...

61
61
Taravel speelt open kaart: 2 wissels bij Anderlecht

Na de al even geflatteerde als deugddoende zege tegen AA Gent hoopt RSC Anderlecht de lijn door te ...

246
246
'Zulte Waregem vindt nieuwe T1 bij ... Anderlecht'

Nu het ook mathematisch al zeker is van het behoud staat er voor Zulte Waregem de komende weken nog ...

278
278
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

55
55
Liefdesverklaring Leko: dubbele wissel in basiself Club?

Zondagavond is het zover. Dan kruisen titelpretendenten Union SG en Club Brugge voor het eerst in ...

389
389
Hommeles bij Real: dít sneerde Vinicius richting Bellingham

Real Madrid sneuvelde woensdag uit de Champions League en dreigt het seizoen dus met lege handen af ...

228
228
Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

De U19 van Club Brugge heeft een knap stukje geschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich als ...

315
315
Anderlecht komt met groot nieuws: sterkhouder blijft

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen, maar voor de clash in de ...

183
183

Meer sportnieuws