Einde 'Gouden Generatie': "Ze verdienen een staande ovatie"

door
Einde 'Gouden Generatie':

Het heeft dan toch niet mogen zijn: na een scoreloos gelijkspel tegen Kroatië zijn de Rode Duivels uitgeschakeld op het WK in Qatar. Dat lijkt meteen een triest einde voor de zogenaamde 'Gouden Generatie'. Maar hun prestaties van de voorbije jaren mogen absoluut niet geminimaliseerd worden.


Na jaren van opeenvolgende teleurstellingen, die gekenmerkt werden door de slagzin 'mathematisch kan het nog', begon de Belgische nationale ploeg een tiental jaar geleden opnieuw kleur te krijgen. Onder impuls van opkomende supertalenten als Eden Hazard, Kevin De Bruyne, Romelu Lukaku en Thibaut Courtois plaatsten ze zich in 2014 voor hun eerste grote toernooi sinds 2002. Met toenmalig bondscoach Marc Wilmots aan het roer werd op het WK in Brazilië meteen de kwartfinale gehaald. Twee jaar later vormden de kwartfinales opnieuw het eindstation op het EK.

Vervolgens nam Roberto Martinez het roer over en die leidde een erg talentvolle ploeg naar de derde plaats op het WK 2018. Dat bleek meteen ook het hoogtepunt, al werden onderweg nog meer successen gehaald. Het EK 2021 leverde opnieuw een kwartfinale op, de Final Four van de Nations League werd gehaald en de Belgen stonden jarenlang bovenaan het FIFA-klassement.

STAANDE OVATIE
Ondanks de pijnlijke uitschakeling in Qatar verdienen deze prestaties de nodige erkenning. "Deze generatie, en dat mogen de Belgen zeker niet vergeten, heeft een staande ovatie verdiend", stelde analist Arnar Vidarsson bij Villa Sporza. "Die jongens hebben het echt fantastisch gedaan, chapeau." Op Twitter uitte ook collega-analist Geert De Vlieger zijn respect.

LEES OOK: Emery bevestigt mokerslag voor Tielemans en Rode Duivels

Dit was de beste Belgische generatie ooit ...

Meest recent

Club Brugge blundert pijnlijk met boodschap aan Marseille

Club Brugge beleefde woensdag een geweldige Europese avond. Het leverde tegen Olympique Marseille ...

7
7
'Westerlo shopt in Ligue 1, bod op Reynolds'

KVC Westerlo gaat de komende dagen mogelijk nog wat transfers doen. Ze rondden er alvast ...

36
36
Vertrekker bij Anderlecht: "Bedankt, Neerpede"

Bij RSC Anderlecht beweegt er het nodige op de achtergrond. Na het (gedwongen) vertrek van Wouter ...

182
182
De Ketelaere merkt 'irritante' kwaliteit op bij Union SG

Atalanta verloor van Union SG en haalde zo niet de top acht, maar wel de tussenronde. De Italianen ...

106
106
Vanaken dolenthousiast: "Dit voelt heel lekker"

Club Brugge overklaste Marseille en won met 3-0. Hans Vanaken maakte zo alweer een fantastische ...

76
76
Van hoop naar horror: Exit Marseille met ongeziene beelden

Wat een absolute gala-avond werd voor Club Brugge, veranderde in een ware nachtmerrie voor Marseille ...

176
176
‘Club Brugge slaat toe: stunt van de wintermercato’

Club Brugge staat dichter bij een toptransfer dan het de voorbije weken ooit was. Transferwatcher ...

577
577
Doku weer lang out? Guardiola geeft cruciale update

Jérémy Doku speelde Galatasaray 35 minuten lang compleet van de mat, maar toen sloeg ...

63
63
Franse pers lyrisch over Club en ziet één uitblinker

Club Brugge overklaste Marseille en won met 3-0. De Bruggelingen gaan zo naar de tussenronde in de ...

732
732
Union SG trots, maar baalt ook: "Die match in CL..."

Union SG won knap met 1-0 van Atalanta, maar eindigde net buiten de top 24. Toch mogen de ...

99
99
Mignolet geeft signaal: "Gekozen om eerlijk te zijn"

Bij Club Brugge kenden ze nog maar eens een gouden Europese avond. Blauw-Zwart won met 3-0 van ...

390
390
Leko looft twee spelers: "Grote carrière tegemoet"

Ivan Leko mag net zoals Nicky Hayen en Carl Hoefkens een kwalificatie voor de volgende ronde in de ...

497
497
Droomavond Club: kranten geven uitblinker zeldzame 10 op 10

Woensdag 28 januari 2026. Iedereen die Club Brugge KV een warm hart toedraagt, zal deze datum niet ...

737
737
Eindstand UCL: Club Brugge kent potentiële tegenstanders

De League Phase van de Champions League zit erop. Woensdagavond werden alle 18 wedstrijden van de ...

165
165
UCL: sensatie op slotspeeldag, topclub grootste slachtoffer

Woensdagavond werd de volledige slotspeeldag van de League Phase in de Champions League integraal op ...

206
206
Delirium op Jan Breydel: Fenomenaal Club feest verder in CL

Club Brugge zorgde vanavond andermaal voor een geweldige stunt op het kampioenenbal. Het team van ...

201
201
Union neemt met prachtige stunt afscheid van kampioenenbal

Na een prachtige campagne heeft Union zijn laatste thuiswedstrijd verdiend gewonnen van Atalanta. De ...

88
88
Flitsende eerste helft eindigt in nachtmerrie voor Doku

In de Champions League moest Manchester City woensdag nog vol aan de bak om de top 8 te halen. Thuis ...

127
127
SK Beveren verlengt stuntreeks, negenkoppig Lierse stunt

SK Beveren blijft door de Challenger Pro League razen. Na 21 speeldagen zijn de Waaslanders nog ...

127
127
"Een monster!" - Fransen geloven ogen niet bij Club-steunpilaar

Tijdens de slotspeeldag van de League Phase in de Champions League moest Club Brugge nog vol ...

717
717
Malmö-coach kijkt 'enorm' uit naar één Genkie: "Toptalent"

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

172
172
Jan Breydel ontploft! Club neemt wervelstart tegen Marseille

Op de laatste speeldag van de League Phase in de Champions League stond Club Brugge voor een ...

79
79
PSG pakt uit met goudhaantje, miljoenencadeau voor Barça

Paris Saint-Germain FC heeft niet voor het eerst een goudhaantje weggeplukt uit de jeugdopleiding ...

75
75
Club-Marseille: Leko lokt straffe gast naar Jan Breydel

Club Brugge staat woensdagavond voor één van zijn belangrijkste matchen van het ...

341
341
‘Anderlecht flikt het: oude bekende aan soldenprijs’

Anderlecht haalt een oud dossier opnieuw van onder het stof. Wat vorig jaar nog onhaalbaar dure ...

1272
1272

Meer sportnieuws