Einde 'Gouden Generatie': "Ze verdienen een staande ovatie"

door
Einde 'Gouden Generatie':

Het heeft dan toch niet mogen zijn: na een scoreloos gelijkspel tegen Kroatië zijn de Rode Duivels uitgeschakeld op het WK in Qatar. Dat lijkt meteen een triest einde voor de zogenaamde 'Gouden Generatie'. Maar hun prestaties van de voorbije jaren mogen absoluut niet geminimaliseerd worden.


Na jaren van opeenvolgende teleurstellingen, die gekenmerkt werden door de slagzin 'mathematisch kan het nog', begon de Belgische nationale ploeg een tiental jaar geleden opnieuw kleur te krijgen. Onder impuls van opkomende supertalenten als Eden Hazard, Kevin De Bruyne, Romelu Lukaku en Thibaut Courtois plaatsten ze zich in 2014 voor hun eerste grote toernooi sinds 2002. Met toenmalig bondscoach Marc Wilmots aan het roer werd op het WK in Brazilië meteen de kwartfinale gehaald. Twee jaar later vormden de kwartfinales opnieuw het eindstation op het EK.

Vervolgens nam Roberto Martinez het roer over en die leidde een erg talentvolle ploeg naar de derde plaats op het WK 2018. Dat bleek meteen ook het hoogtepunt, al werden onderweg nog meer successen gehaald. Het EK 2021 leverde opnieuw een kwartfinale op, de Final Four van de Nations League werd gehaald en de Belgen stonden jarenlang bovenaan het FIFA-klassement.

STAANDE OVATIE
Ondanks de pijnlijke uitschakeling in Qatar verdienen deze prestaties de nodige erkenning. "Deze generatie, en dat mogen de Belgen zeker niet vergeten, heeft een staande ovatie verdiend", stelde analist Arnar Vidarsson bij Villa Sporza. "Die jongens hebben het echt fantastisch gedaan, chapeau." Op Twitter uitte ook collega-analist Geert De Vlieger zijn respect.

LEES OOK: Garcia krijgt raad: "Spelverdeler à la Modric"

Dit was de beste Belgische generatie ooit ...

Meest recent

Mazzu verrast: plots heel ander Anderlecht

OH Leuven is de laatste weken zeker niet onaardig bezig. Vorig week verloren ze nog nipt van Club ...

42
42
‘Svilar grof wild: AS Roma krijgt héél pikant voorstel

Mile Svilar is een van de beste keepers in de Serie A. De doelman van AS Roma zou de club in de ...

15
15
Plat verklapt: "Daarom spelen we graag voor Beerschot"

Beerschot vecht met KV Kortrijk, Lommel SK, Patro Eisden en RFC Luik voor de tweede plaats in de ...

20
20
Standard doet slechte zaak na draak van een wedstrijd

Standard en La Louvière namen het vanavond op tegen elkaar. Een zeer belangrijke partij voor ...

45
45
KRC Genk evenaart record: De Condé wil méér

We haalden gisteren aan dat KRC Genk zijn strafste Europese campagne ooit is aan het afwerken. Head ...

103
103
Bosz looft Belgische diamant: "Een zeer goede zaak"

Bij PSV hebben ze een geweldige geschiedenis inzake Belgische spelers. Eric Gerets, Luc Nilis, Timmy ...

33
33
Club Brugge is gewaarschuwd: "Zo gaan we niet spelen"

Sporting Charleroi speelt dit weekend in eigen huis tegen Club Brugge. Als ze nog een kans willen ...

127
127
"Van Ajax naar Anderlecht? Dat moet hij direct doen!"

RSC Anderlecht is op zoek naar een sportief directeur die dicht bij het eerste elftal staat en niet ...

238
238
Groot schandaal in Challenger Pro League: "Illegale praktijken"

Het voetbal is al vele jaren de weg kwijt. De verhalen van ‘opvallende’ figuren die in ...

217
217
Top zes? Taravel wijst naar één speler

Bij RSC Anderlecht kunnen ze mits een zege tegen OH Leuven zo goed als zekerheid verschaffen over de ...

123
123
François ontkent zeer opvallend gerucht over Wilmots

Bij Standard nam Marc Wilmots afscheid van zijn rol als lid van de raad ven bestuur bij Standard. ...

73
73
'Anderlecht gooit deur open: Vrancken naar Lotto Park?'

Wouter Vrancken duikt alweer op bij Anderlecht. Zijn naam valt bijna automatisch zodra paars-wit ...

610
610
STVV de strafste, KRC Genk dramatisch

Voor het seizoen spreken heel wat clubs altijd de ambitie uit om beter te doen. Zeker als er veel ...

102
102
Vrancken lacht 'probleem' weg: "Begint op een soap te lijken”

STVV neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Kanaries zijn de grote favoriet in dit ...

94
94
'Anderlecht en JPL-rivalen zetten zinnen op nieuwe smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft komende zomer heel wat werk. De nieuwe sportief directeur zal samen met de ...

174
174
'Club Brugge loopt jackpot mis: Inter casht op Stankovic'

Mede dankzij de fraaie campagne in de Champions League zal de kassa straks weer flink rinkelen bij ...

249
249
Oosting in vieze papieren: 5 voor 12 bij Antwerp

Na een schamele drie op 18 heeft Antwerp dringend nog eens nood aan een zege. Gemakkelijker gezegd ...

136
136
'Recordzomer wenkt: totale uitverkoop bij KRC Genk'

KRC Genk kwalificeerde zich donderdag voor de achtste finale van de Europa League, waar een aantal ...

133
133
'STVV houdt adem in: Vrancken richting Anderlecht?'

Het ziet er momenteel naar uit dat RSC Anderlecht de aanstelling van een nieuwe hoofdcoach dan toch ...

455
455
De Mil moet puzzelen: rampscenario AA Gent komt uit

Na de collectieve offday tegen Cercle Brugge rekent Rik De Mil op een reactie van zijn troepen. Dat ...

126
126
Bob Peeters krijgt warm eerbetoon na promotie

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

290
290
'Miljoenen uit Manchester: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Atlético Madrid bleek een maatje te groot, maar Club Brugge mag toch terugblikken op een ...

492
492
Taravel slikt bittere pil: twee wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat zaterdag tegen OHL eindelijk nog eens op zoek naar een overwinning in eigen ...

390
390
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

234
234
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent en grijpt drastisch in

KAA Gent kreeg vorige speeldag een mokerslag van jewelste in de strijd om een plek in de top 6. In ...

392
392

Meer sportnieuws