Einde 'Gouden Generatie': "Ze verdienen een staande ovatie"

door
Einde 'Gouden Generatie':

Het heeft dan toch niet mogen zijn: na een scoreloos gelijkspel tegen Kroatië zijn de Rode Duivels uitgeschakeld op het WK in Qatar. Dat lijkt meteen een triest einde voor de zogenaamde 'Gouden Generatie'. Maar hun prestaties van de voorbije jaren mogen absoluut niet geminimaliseerd worden.


Na jaren van opeenvolgende teleurstellingen, die gekenmerkt werden door de slagzin 'mathematisch kan het nog', begon de Belgische nationale ploeg een tiental jaar geleden opnieuw kleur te krijgen. Onder impuls van opkomende supertalenten als Eden Hazard, Kevin De Bruyne, Romelu Lukaku en Thibaut Courtois plaatsten ze zich in 2014 voor hun eerste grote toernooi sinds 2002. Met toenmalig bondscoach Marc Wilmots aan het roer werd op het WK in Brazilië meteen de kwartfinale gehaald. Twee jaar later vormden de kwartfinales opnieuw het eindstation op het EK.

Vervolgens nam Roberto Martinez het roer over en die leidde een erg talentvolle ploeg naar de derde plaats op het WK 2018. Dat bleek meteen ook het hoogtepunt, al werden onderweg nog meer successen gehaald. Het EK 2021 leverde opnieuw een kwartfinale op, de Final Four van de Nations League werd gehaald en de Belgen stonden jarenlang bovenaan het FIFA-klassement.

STAANDE OVATIE
Ondanks de pijnlijke uitschakeling in Qatar verdienen deze prestaties de nodige erkenning. "Deze generatie, en dat mogen de Belgen zeker niet vergeten, heeft een staande ovatie verdiend", stelde analist Arnar Vidarsson bij Villa Sporza. "Die jongens hebben het echt fantastisch gedaan, chapeau." Op Twitter uitte ook collega-analist Geert De Vlieger zijn respect.

LEES OOK: 'Domper voor Duivels: sterkhouder out voor november'

Dit was de beste Belgische generatie ooit ...

Meest recent

Code rood bij Red Flames: Gunnarsdottir messcherp na verlies

De Red Flames verloren na een povere prestatie met 4-2 van Ierland. Dinsdag zullen de Belgische ...

8
8
De Zerbi komt met vreemde uitleg over situatie Vermeeren

Arthur Vermeeren werd in de zomer van RB Leipzig naar Olympique Marseille getransfereerd. De ...

36
36
Beste jeugdacademies volgens CIES: dit is de beste Belgische club

Het onderzoeksbureau CIES heeft weer een analyse gemaakt over de jeugdopleidingen van de ...

157
157
Geluk en drama in Napels: De Bruyne scoort, maar valt uit

In de Serie A stond om 18u de topper tussen Napoli en Inter op het programma. Maar Kevin De Bruyne ...

86
86
Leko doet stevig boekje open over relatie met Wilmots

Standard kende woelige jaren onder het bewind van 777 Partners, wat niet meer dan notoire oplichters ...

97
97
Scorende Talbi vloert Chelsea, Newcastle juicht alsnog

In de Premier League vonden er om 16u amper twee matchen plaats. Chelsea en Newcastle United hoopten ...

26
26
Westerlo bijt tanden stuk op Dender, Club NXT juicht

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League hebben ze zopas twee matchen afgewerkt. KVC ...

113
113
Kompany en Bayern stomen door, monsterscore Leipzig

In de Bundesliga stonden er namiddag heel wat duels op het programma. Onder meer Bayern München ...

64
64
Aster Nzeyimana verrast en maakt dé transfer van zijn leven

Plotseling nieuws uit de Vlaamse showbizz- én sportwereld: Aster Nzeyimana maakt plots een ...

37
37
Leko gek van sterkhouder Standard: "Graag bij AA Gent"

Ivan Leko was twee jaar trainer van Standard en deed het daar degelijk. Zelf blikt hij tevreden ...

209
209
Belgische tweedeklasser maakt indruk: "Acht miljoen euro!"

Heel veel Belgische clubs hebben buitenlandse investeerders. In de Challenger Pro League circuleert ...

132
132
Hasi verrast met bericht over Kompany

Bij RSC Anderlecht balen velen nog steeds dat Vincent Kompany zijn werk er niet kon afmaken. Wouter ...

215
215
Leko verrast met deze conclusie over Standard-periode

Ivan Leko werkte twee jaar bij Standard en naar eigen zeggen deed hij dat met plezier. Toch kwam er ...

69
69
Hét bewijs: waarom alle 'paniek' rondom De Bruyne onnodig is

Kevin De Bruyne kreeg de volle laag na de 6-2-pandoering tegen PSV. In België heet het dan weer ...

61
61
KV Mechelen lacht: wat Hasi niet lukte, realiseert Vanderbiest wel

Frederik Vanderbiest doet het werkelijk uitstekend bij KV Mechelen. De Maneblussers doen het sinds ...

112
112
Boskamp over Kompany: "Azijnzeikers zwijgen opgelegd"

Johan Boskamp is een liefhebber van goed voetbal. De voormalige succescoach van RSC Anderlecht kijkt ...

109
109
'Zorgen' om Antwerp-sterkhouder: Wils verklaart

Royal Antwerp FC staat voor een zeer moeilijke uitdaging tegen Club Brugge. In principe is enkel een ...

119
119
Rel bij DAZN: Morren beledigt Parlakou live op televisie

DAZN komt nog maar eens slecht in het nieuws. Tijdens Sporting Charleroi - RSC Anderlecht was Peter ...

213
213
Wéér crisis bij RSCA: wie neemt verantwoordelijkheid op?

We gaven het al zeer snel aan: de zomermercato van Anderlecht is niet geslaagd. Bepaalde waarnemers ...

267
267
Antwerp-Club Brugge: Wils & Hayen hakken knopen door

Hoogspanning op de Bosuil, waar Antwerp zondag Club Brugge ontvangt. Bij de Great Old moet Stef Wils ...

216
216
Pro League in paniek: nieuwe deadline voor DAZN-deal

Ook op speeldag 12 vallen de wedstrijden van de Jupiler en Challenger Pro League exclusief te ...

357
357
Standard verneemt sanctie na bekerincident tegen Antwerp

Standard won maandag met enige vertraging met 1-0 van Antwerp, al is het laatste woord daarover nog ...

140
140
AA Gent gehavend: Leko recupereert twee sterkhouders

AA Gent krijgt zaterdagavond Standard over de vloer. Na de uitschuiver tegen Zulte Waregem verwacht ...

179
179
"Hasi buiten": Anderlecht hakt knoop door over ontslag

Na de pijnlijke nederlaag op het veld van Charleroi wordt de crisis alweer afgekondigd bij RSC ...

987
987
TRANSFERUURTJE: Vers bloed voor Club Brugge & RSCA

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

205
205

Meer sportnieuws