Einde 'Gouden Generatie': "Ze verdienen een staande ovatie"

door
Einde 'Gouden Generatie':

Het heeft dan toch niet mogen zijn: na een scoreloos gelijkspel tegen Kroatië zijn de Rode Duivels uitgeschakeld op het WK in Qatar. Dat lijkt meteen een triest einde voor de zogenaamde 'Gouden Generatie'. Maar hun prestaties van de voorbije jaren mogen absoluut niet geminimaliseerd worden.


Na jaren van opeenvolgende teleurstellingen, die gekenmerkt werden door de slagzin 'mathematisch kan het nog', begon de Belgische nationale ploeg een tiental jaar geleden opnieuw kleur te krijgen. Onder impuls van opkomende supertalenten als Eden Hazard, Kevin De Bruyne, Romelu Lukaku en Thibaut Courtois plaatsten ze zich in 2014 voor hun eerste grote toernooi sinds 2002. Met toenmalig bondscoach Marc Wilmots aan het roer werd op het WK in Brazilië meteen de kwartfinale gehaald. Twee jaar later vormden de kwartfinales opnieuw het eindstation op het EK.

Vervolgens nam Roberto Martinez het roer over en die leidde een erg talentvolle ploeg naar de derde plaats op het WK 2018. Dat bleek meteen ook het hoogtepunt, al werden onderweg nog meer successen gehaald. Het EK 2021 leverde opnieuw een kwartfinale op, de Final Four van de Nations League werd gehaald en de Belgen stonden jarenlang bovenaan het FIFA-klassement.

STAANDE OVATIE
Ondanks de pijnlijke uitschakeling in Qatar verdienen deze prestaties de nodige erkenning. "Deze generatie, en dat mogen de Belgen zeker niet vergeten, heeft een staande ovatie verdiend", stelde analist Arnar Vidarsson bij Villa Sporza. "Die jongens hebben het echt fantastisch gedaan, chapeau." Op Twitter uitte ook collega-analist Geert De Vlieger zijn respect.

LEES OOK: Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Dit was de beste Belgische generatie ooit ...

Meest recent

Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

140
140
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

43
43
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

23
23
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

97
97
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

276
276
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

161
161
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

337
337
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

160
160
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

205
205
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

36
36
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

47
47
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

626
626
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

749
749
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

128
128
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

306
306
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

378
378
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

462
462
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

403
403
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

386
386
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

601
601
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League is de voornaamste vraag vooral hoe het nu verder ...

408
408
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

463
463
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

148
148
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

237
237
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

128
128

Meer sportnieuws