Martinez geeft eerste reactie op plots vertrek

door
Martinez geeft eerste reactie op plots vertrek

Het wereldkampioenschap van de Rode Duivels zit er sinds donderdagavond op, maar voor de top van de KBVB kan het werk nu pas beginnen. Zo zal men op zoek moeten gaan naar een nieuwe bondscoach. Roberto Martinez maakte zijn afscheid immers zelf bekend na de wedstrijd tegen Kroatië.


De Spanjaard, die sinds 2016 aan het roer stond bij de Belgische nationale ploeg, had sowieso al een aflopend contract. De KBVB had echter de intentie om de samenwerking andermaal te verlengen. Die gesprekken liepen ook al. Maar Martinez' advocaat Jesse De Preter liet vlak voor de WK-start al verstaan dat er vanuit de bond 'te weinig respect' werd getoond en dus bleef een akkoord uit.

Een zichtbaar geëmotioneerde Martinez verraste dan ook toen hij op zijn persbabbel vertelde dat hij vóór het WK al beslist had dat hij zou vertrekken. "Dit is het einde van mijn contract. Ik stap niet op, dit was gewoon altijd het plan", klonk het bij Sporza. "Ik werk altijd op lange termijn. Na het WK in 2018 heb ik veel aanbiedingen gehad op clubniveau, maar ik wilde altijd loyaal zijn en ik wilde mijn werk afmaken."

TROTS OP PARCOURS
Het werd voor Martinez dus een einde in mineur. Maar de Spanjaard was terecht trots op het parcours dat hij heeft afgelegd. "Ik heb hier 6 jaar gewerkt en dan bouw je aan een project en raak je verbonden met de mensen achter de spelers. Het was een plezier. We hebben een geweldige nalatenschap. Ik ben zeer trots. Spelers hebben geweldige standaarden gezet en jongeren kunnen veel van hen leren."

LEES OOK: Fans Rode Duivels in zak en as: WK-fiasco aan het licht

Martinez was de beste Belgische bondscoach ooit ...

Meest recent

Bastien (ex-Standard) zorgt voor geweldig moment in Eredivisie

Samuel Bastien kwam in de Jupiler Pro League nog uit voor Anderlecht en Standard, maar is intussen ...

20
20
Anderlecht benadeeld? Hazard duidelijk over penaltyfase

Anderlecht heeft zaterdagavond de topper tegen STVV naar zich toe weten te trekken, maar daarvoor ...

154
154
Late own-goal behoedt Arsenal voor blamage

Arsenal heeft zaterdagavond maar net een blamage vermeden. Het kwam bijzonder dicht bij ...

11
11
Lotto Park jubelt: Anderlecht toont karakter tegen STVV

Na een aangename topper heeft Anderlecht zich herpakt van de zware nederlaag in 'T Kuipje. Het team ...

211
211
La Louvière kondigt nu al eerste winterse vertrekker aan

Lange tijd wist La Louvière te verbazen en weg te blijven uit de gevarenzone, maar de laatste ...

38
38
'Duranville schiet zichzelf in de voet bij Dortmund'

Het wordt uitkijken naar wat er tijdens de wintermercato zal gebeuren met Julien Duranville. Het ...

90
90
PSV doet geweldige zaak na absoluut spektakelstuk

In de Eredivisie heeft PSV zaterdag een uitstekende zaak gedaan in de titelstrijd. Het pakte de drie ...

22
22
Patro bezorgt Beerschot mokerslag, droomreeks voor Lierse

In de Challenger Pro League moet Beerschot voorlopig de rol lossen bovenin. Een uitgekookt Patro ...

46
46
Onrust bij Essevee: "Slepen ons naar de winterstop"

Zulte Waregem is bezig aan een zeer bizarre reeks. Het gaf zaterdag tegen La Louvière in de ...

61
61
Charleroi mag ook deze 1A-coach vergeten

Deze week was er weer een stevige trainerswals in de Jupiler Pro League. Club Brugge zette Nicky ...

48
48
Afscheid Salah? Slot spreekt duidelijke taal

Het heeft de voorbije week bij Liverpool stevig gestormd rond Mohamed Salah. De steraanvaller gaf ...

35
35
Barça zwoegt zich in slotfase alsnog voorbij Osasuna

FC Barcelona heeft zaterdag de druk op Real Madrid in LaLiga nog wat verder opgevoerd. De ...

16
16
Zulte Waregem deelt in klappen na dramatische slotfase

In het duel der promovendi hebben Zulte Waregem en La Louvière mekaar in evenwicht gehouden. ...

76
76
Broos reageert na racismerel: "Woorden fout geïnterpreteerd"

Vorige maand was Hugo Broos nog God in Zuid-Afrika, nadat hij het land een WK-ticket bezorgde. Nu ...

33
33
Anderlecht-STVV: Hasi verrast met spits, één wissel Vrancken

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond voor eigen volk herpakken na de blamage in Westerlo. Maar dat ...

67
67
Smerig spelletje Verhaeghe? "Meest gehaat in Belgisch voetbal"

De aanstelling van Ivan Leko als nieuwe hoofdcoach en vooral het ontslag van Nicky Hayen, heeft heel ...

661
661
Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

225
225
"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

279
279
BV haalt Waes snoeihard onderuit: "Aanstellerij of...?"

Antwerp-fan Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar ...

79
79
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Club Brugge geldt momenteel als veruit de meeste rijke club in het Belgische voetbal. Die status ...

520
520
Salah drukt rel de kop in met assist, Atlético en Chelsea leven weer

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC aangeknoopt met een broodnodige overwinning tegen ...

20
20
KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Na de late overwinning van concurrent Beveren tegen de RSCA Futures, gisteren, wist KV Kortrijk wat ...

93
93
Steviger in top 6: KV Mechelen geeft Cercle nieuwe uppercut

KV Mechelen blijft een serieuze kandidaat voor de Champions' Play-Off. Het nestelde zich zaterdag ...

109
109
Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

156
156
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

1188
1188

Meer sportnieuws