Martinez geeft eerste reactie op plots vertrek

door
Martinez geeft eerste reactie op plots vertrek

Het wereldkampioenschap van de Rode Duivels zit er sinds donderdagavond op, maar voor de top van de KBVB kan het werk nu pas beginnen. Zo zal men op zoek moeten gaan naar een nieuwe bondscoach. Roberto Martinez maakte zijn afscheid immers zelf bekend na de wedstrijd tegen Kroatië.


De Spanjaard, die sinds 2016 aan het roer stond bij de Belgische nationale ploeg, had sowieso al een aflopend contract. De KBVB had echter de intentie om de samenwerking andermaal te verlengen. Die gesprekken liepen ook al. Maar Martinez' advocaat Jesse De Preter liet vlak voor de WK-start al verstaan dat er vanuit de bond 'te weinig respect' werd getoond en dus bleef een akkoord uit.

Een zichtbaar geëmotioneerde Martinez verraste dan ook toen hij op zijn persbabbel vertelde dat hij vóór het WK al beslist had dat hij zou vertrekken. "Dit is het einde van mijn contract. Ik stap niet op, dit was gewoon altijd het plan", klonk het bij Sporza. "Ik werk altijd op lange termijn. Na het WK in 2018 heb ik veel aanbiedingen gehad op clubniveau, maar ik wilde altijd loyaal zijn en ik wilde mijn werk afmaken."

TROTS OP PARCOURS
Het werd voor Martinez dus een einde in mineur. Maar de Spanjaard was terecht trots op het parcours dat hij heeft afgelegd. "Ik heb hier 6 jaar gewerkt en dan bouw je aan een project en raak je verbonden met de mensen achter de spelers. Het was een plezier. We hebben een geweldige nalatenschap. Ik ben zeer trots. Spelers hebben geweldige standaarden gezet en jongeren kunnen veel van hen leren."

LEES OOK: Lukaku doet boekje open: zo denkt hij écht over Vanaken

Martinez was de beste Belgische bondscoach ooit ...

Meest recent

Malinwa baalt: "Verdienden ruimschoots een punt"

KV Mechelen bleef in de laatste drie onderlinge confrontaties met Union telkens ongeslagen, maar is ...

34
34
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Tevreden en niet tevreden"

Union heeft meteen een geweldige zaak gedaan in zijn eerste wedstrijden van 2026. Nadat het zich al ...

23
23
'Strijd om Seys is helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

Het zal voor Club Brugge nog een helse klus worden om deze winter al zijn goudhaantjes aan boord te ...

98
98
Union velt KV Mechelen en loopt weer verder uit op Club

Union heeft zaterdagavond optimaal geprofiteerd van de nederlaag van Club Brugge een dag eerder. Het ...

46
46
Cercle lijkt vertrouwen: "We worden eindelijk beloond"

Cercle Brugge is uitstekend aan zijn 2026 begonnen. Het pakte immers een belangrijke zege op het ...

39
39
Kompany gelooft zijn ogen niet bij Bayern: "Mijn god!"

Bayern München heeft zaterdagavond opnieuw grote indruk gemaakt in de Bundesliga. In de topper ...

152
152
Beveren doet dankzij Patro alweer gouden zaak in 1B

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend opnieuw gevoetbald. Leider SK Beveren heeft in ...

184
184
'Orel Mangala krijgt cruciale transferupdate'

Maar liefst tien maanden lag Orel Mangala in de lappenmand met een zware knieblessure. Kort na zijn ...

44
44
Essevee wint eindelijk weer: "Waarom het nu wel lukt?"

Zulte Waregem heeft zondag voor een grote verrassing gezorgd door KRC Genk te kloppen. Het haalde in ...

116
116
'Verrassende miljoenentransfer bij AA Gent'

AA Gent haalde deze zomer al Hyun-seok Hong terug, maar verder is het nog wachten op versterking bij ...

393
393
Arsenal stuit op sterke Sels, Bayern haalt wéér uit

In de Premier League heeft leider Arsenal zaterdagavond verrassend punten laten liggen. Het kwam ...

94
94
Cercle doet in Westerlo gouden zaak in strijd om behoud

Cercle Brugge heeft in zijn eerste wedstrijd van 2026 meteen een geweldige zaak gedaan in de strijd ...

75
75
'Club Brugge plant winterknaller: één naam duikt op'

Club Brugge staat klaar om toe te slaan op de wintermarkt. Achter de schermen wordt aan een transfer ...

720
720
'Transfer Nainggolan: dit zijn de financiële details'

Patro Eisden heeft 2026 geopend met een gigantisch grote transfer voor de club. Ze wisten Radja ...

204
204
Hayen luidt alarmbel na achtste nederlaag van het seizoen

Nicky Hayen heeft héél veel werk. KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie met ...

194
194
'Newcastle wil Club Brugge van smaakmaker beroven'

Bij Club Brugge draaien ze geen goed seizoen, toch loopt er veel individueel talent rond in het Jan ...

185
185
'Anderlecht en JPL-club vechten pittige transferstrijd uit'

RSC Anderlecht schakelt duidelijk een versnelling hoger op de transfermarkt. Julien Heekeren ...

188
188
'KRC Genk stuurt zomeraanwinst al richting uitgang'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

466
466
Liverpool incasseert mokerslag, Chelsea pakt driepunter

In de Premier League hoopten ploegen als Chelsea en Liverpool te profiteren van de nederlaag van ...

40
40
'Kompany laat ex-toppers Jupiler Pro League links liggen'

Bayern München is bezig aan een uitstekend seizoen. Vincent Kompany levert er fantastisch werk. ...

57
57
KRC Genk begint 2026 met een ferme zeperd

KRC Genk zit toch in een stevige crisis. De Limburgers zijn 2026 begonnen met een nederlaag op het ...

169
169
Dortmund zet in extremis Bayern München alsnog onder druk

In de Bundesliga speelt Bayern München om 18u30 de topper tegen RB Leipzig. Om 16u waren er nog ...

31
31
Euvrard doet boekje open over Wilmots én ambitie Standard

Standard hoopt in 2026 de weg naar boven in te zetten. Ze staan momenteel zesde in de Jupiler Pro ...

266
266
Grote verrassing omtrent Rits: transfer aanstaande?

Bij RSC Anderlecht willen ze deze mercato graag af van een aantal spelers. Mats Rits is er daar ...

411
411
Hayen voert druk op: drie spelers moéten beter presteren

Bij KRC Genk moeten ze aan de bak. Nicky Hayen gaat een stevig parcours moeten neerzetten de komende ...

186
186

Meer sportnieuws