Martinez geeft eerste reactie op plots vertrek

734 stemmen
Martinez geeft eerste reactie op plots vertrek

Het wereldkampioenschap van de Rode Duivels zit er sinds donderdagavond op, maar voor de top van de KBVB kan het werk nu pas beginnen. Zo zal men op zoek moeten gaan naar een nieuwe bondscoach. Roberto Martinez maakte zijn afscheid immers zelf bekend na de wedstrijd tegen Kroatië.


De Spanjaard, die sinds 2016 aan het roer stond bij de Belgische nationale ploeg, had sowieso al een aflopend contract. De KBVB had echter de intentie om de samenwerking andermaal te verlengen. Die gesprekken liepen ook al. Maar Martinez' advocaat Jesse De Preter liet vlak voor de WK-start al verstaan dat er vanuit de bond 'te weinig respect' werd getoond en dus bleef een akkoord uit.

Een zichtbaar geëmotioneerde Martinez verraste dan ook toen hij op zijn persbabbel vertelde dat hij vóór het WK al beslist had dat hij zou vertrekken. "Dit is het einde van mijn contract. Ik stap niet op, dit was gewoon altijd het plan", klonk het bij Sporza. "Ik werk altijd op lange termijn. Na het WK in 2018 heb ik veel aanbiedingen gehad op clubniveau, maar ik wilde altijd loyaal zijn en ik wilde mijn werk afmaken."

TROTS OP PARCOURS
Het werd voor Martinez dus een einde in mineur. Maar de Spanjaard was terecht trots op het parcours dat hij heeft afgelegd. "Ik heb hier 6 jaar gewerkt en dan bouw je aan een project en raak je verbonden met de mensen achter de spelers. Het was een plezier. We hebben een geweldige nalatenschap. Ik ben zeer trots. Spelers hebben geweldige standaarden gezet en jongeren kunnen veel van hen leren."

LEES OOK: Mukau maakt korte metten met Ronaldo, Martinez sneert

Martinez was de beste Belgische bondscoach ooit ...

Meest recent

Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

25
25
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

128
128
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

190
190
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

89
89
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

67
67
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

63
63
WK-speech gaat viraal: Van der Bruggen haalt zwaar uit

Het WK heeft al voor enkele opvallende momenten gezorgd. Bij Tunesië werd bondscoach Lamouchi ...

12
12
Rigaux verblijdt Feyenoord met Belgische knaltransfer

Devy Rigaux trok de deur van Club Brugge achter zich dicht om een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

95
95
‘Anderlecht gaat plots voor absolute stunttransfer’

RSC Anderlecht wil weer hoog mikken en dat is ook te zien aan de transfergeruchten op de ...

429
429
Hans Vanaken zorgt voor totaal ongeloof bij VRT-gezicht

Op een WK waar de spotlights vooral naar de grote sterren gaan, kreeg Hans Vanaken onverwacht een ...

259
259
Ambitieus Standard plukt Club Brugge-pion officieel weg

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan. De Rouches willen weer ...

175
175
Borguet jubelt: Anderlecht pakt uit met nieuw toptalent

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Paars-Wit zet elk jaar vol in op de ...

174
174
Speciale gast voor De Bruyne en Lukaku tegen Iran

De tweede wedstrijd van het WK voor de Rode Duivels sluipt dichterbij. België speelde 1-1 ...

46
46
‘Hakimi voor de rechter: verkrachtingszaak ontploft’

Achraf Hakimi is één van de sterspelers van het Marokkaanse nationale elftal en een ...

94
94
‘Anderlecht komt op stoom: vier aanwinsten onderweg’

RSC Anderlecht is onder Antoine Sibierski aan een nieuw hoofdstuk begonnen. Paars-Wit hoopt deze ...

959
959
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt ferm uit, Club slikt dompers’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

510
510
'Club Brugge baalt en loopt nieuwe Nusa mis'

Club Brugge maakt er de laatste jaren een handelsmerk van om piepjonge buitenlandse toptalenten voor ...

216
216
Nainggolan spreekt straffe ambitie voor komend seizoen uit

Alsmaar meer Belgische clubs beginnen aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen. Dat is vooral het ...

74
74
KV Mechelen shopt bij Antwerp: "Ik moest zelf zoeken"

KV Mechelen was één van de aangename verrassingen van het afgelopen seizoen in de ...

308
308
Broos haalt stevig uit naar organisatie en Tsjechië

De groepsfase overleven zal moeilijk worden, maar sowieso moeten Hugo Broos en Zuid-Afrika het WK al ...

100
100
Cercle haalt bekende naam, Westerlo is sterkhouder kwijt

Door het WK zullen de echte toptransfers deze zomer mogelijk wat langer op zich laten wachten, maar ...

118
118
'Club strijdt met PSV om exotisch goudklompje'

Na het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord herschikte Club Brugge zijn sportieve cel, met ...

119
119
Antwerp-flop legt uit waarom het fout liep op Bosuil

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen ronduit een ontgoocheling, want het raakte eigenlijk nooit ...

204
204
Transfer tijdens WK? Raskin spreekt klare taal

Het WK en de transferzomer vallen samen en dat zorgt ervoor dat het voor clubs en spelers vaak ...

48
48
'Club wil wéér shoppen bij ex-team Jashari en Stankovic'

Club Brugge maakte de voorbije jaren grote indruk met zijn transferbeleid. Daarbij valt op dat het ...

167
167

Meer sportnieuws