Martinez met tranen in ogen: "Ik vertrek als bondscoach"

door
Martinez met tranen in ogen:

De WK-uitschakeling in Qatar lijkt het einde van een Gouden Generatie bij de Rode Duivels. Of toch tenminste van een 'Gouden Generatie' onder het bewind van Roberto Martinez. "Dit was mijn laatste match als bondscoach", vertelde hij op de persconferentie na de match in tranen.


Na het ontslag van Marc Wilmots ten gevolge van het teleurstellende EK 2016, besloot de KBVB om het lot van de nationale ploeg in handen te leggen van Martinez. Die had in Engeland mooie dingen laten zien bij Wigan Athletic en Everton FC, ook al werd hij bij die laatste club uiteindelijk op de keien gezet. En de benoeming van de Spanjaard bleek een goede zet. Martinez zorgde voor een nieuw elan bij de Duivels, zowel op als naast het veld. Dat leverde in 2018 de beste Belgische WK-prestatie ooit op.

Maar dat bleek meteen ook het grootste succes tot dusver. Het daaropvolgende EK strandde teleurstellend in de kwartfinales, in de Nations League werd een finaleplaats pijnlijk uit handen gegeven. En donderdagnamiddag eindigde dus ook het WK 2022 teleurstellend in de groepsfase. Meteen na de match tegen Kroatië wou Martinez voor de camera's nog niets prijs geven over zijn toekomst, maar op zijn persconferentie speelde hij dan toch open kaart.

AFLOPEND CONTRACT
Het was overigens een geëmotioneerde Martinez die de internationale pers te woord stond. Met tranen in de ogen maakte hij bekend dat de partij tegen Kroatië zijn laatste wedstrijd was aan het roer van de Belgische nationale ploeg. Zijn contract liep sowieso al af na het WK. De KBVB had de samenwerking graag voortgezet, maar zal nu dus toch op zoek moeten naar een nieuwe bondscoach. Via de officiële kanalen liet de bond ook verstaan dat de beslissing nog vóór het WK was genomen.

LEES OOK: Lukaku doet boekje open: zo denkt hij écht over Vanaken

Martinez had na het EK al moeten stoppen ...

Meest recent

Anderlecht strikt eindelijk spits: Romano onthult transfersom

Coach Besnik Hasi vraagt er inmiddels al wekenlang om, maar voorlopig blijft het wachten op een ...

26
26
"Dan klopt er iets niet" - zuivere kaping op Gouden Schoen?

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

48
48
'Europese topclub dropt bom: sensationele comeback Kanté'

De winterse transferperiode is in de meeste grote voetballanden ondertussen halfweg. Maar er zitten ...

9
9
Lukaku doet boekje open: zo denkt hij écht over Vanaken

Op korte termijn wil Romelu Lukaku zo snel mogelijk zijn rentree maken bij SSC Napoli. Voor de ...

291
291
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, grote verrassing Duranville'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

226
226
Alonso was Real-sterren kotsbeu: training ontspoort

Het ontslag van Xabi Alonso bij Real Madrid zindert nog ferm na. De Spaanse oefenmeester werd ...

196
196
Mulder zet voetbalwereld op stelten: Vrouw steelt zijn hart

Het Gala van de Gouden Schoen leverde dit jaar meer gespreksstof op dan glamour alleen. Wat een ...

58
58
KV Mechelen droomt groots en roept straffe ambities uit

KV Mechelen doet het dit seizoen meer dan behoorlijk. Achter de Kazerne dromen ze al luidop van een ...

135
135
Club Brugge krijgt mentale tik: “Daar ligt dé oplossing"

Club Brugge kreeg in eigen huis een mokerslag van jewelste. Blauw-Zwart stond op een dubbele ...

325
325
Samuel Bastien terug naar Belgie? ‘Stunttransfer in de maak’

Samuel Bastien maakte in het verleden furore bij Standard Luik en vervolgens ging hij naar Burnley ...

91
91
Club Brugge rondt winterdeal af: akkoord in Spanje

Club Brugge heeft een uitgaande winterdeal afgerond. Op de officiële kanalen liet Blauw-Zwart ...

216
216
Pocognoli in het oog van de storm: ontslag in de maak?

Sebastien Pocognoli koos ervoor om Union SG te verlaten voor AS Monaco, maar de Belgische ...

93
93
Beslist! Lukaku hakt knoop door over Duivels én Anderlecht

Dat Romelu Lukaku ooit terugkeert naar RSC Anderlecht, dat staat vast. Maar wanneer? Daar is geen ...

448
448
Smaakmaker voor Union SG: Hubert nu al onder de indruk

Union SG begon goed aan 2026 met een zeer makkelijke kwalificatie voor de halve finales van de Beker ...

68
68
Hayen tovert met deze verrassing wit konijn uit de hoed

KRC Genk speelt zaterdag op het veld van Zulte Waregem. Dat is een belangrijke match voor de ...

462
462
Kleedkamer-interventie bij Club: Verhaeghe keihard aangepakt

Club Brugge is niet bepaald goed aan de tweede helft van het seizoen begonnen. Blauw-Zwart verloor ...

895
895
Onrust bij Man Utd: Lammens voelt meteen de gevolgen

Senne Lammens voelt het meteen: bij Manchester United is rust altijd tijdelijk. Met een nieuwe coach ...

261
261
Club genekt door VAR? Vanaken reageert live voor camera

Club Brugge heeft vrijdagavond een pijnlijke thuisnederlaag geleden tegen La Louvière. ...

1162
1162
'Anderlecht gaat los: twéé aanwinsten, JPL-transfer blijft optie'

Het heeft eventjes geduurd, maar er lijkt dan toch versterking onderweg bij RSC Anderlecht. Volgens ...

599
599
'Hayen laat zich gelden: groot slachtoffer bij KRC Genk'

In principe debuteerde hij vlak voor de winterstop al tegen Club Brugge. Maar het Nicky ...

580
580
Crisis doemt op bij Club Brugge: "Ben écht gechoqueerd"

Club Brugge is behoorlijk dramatisch aan de tweede seizoenshelft begonnen. Slechts enkele dagen ...

624
624
Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

27
27
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

70
70
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

533
533
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

408
408

Meer sportnieuws