Martinez met tranen in ogen: "Ik vertrek als bondscoach"

1209 stemmen
Martinez met tranen in ogen:

De WK-uitschakeling in Qatar lijkt het einde van een Gouden Generatie bij de Rode Duivels. Of toch tenminste van een 'Gouden Generatie' onder het bewind van Roberto Martinez. "Dit was mijn laatste match als bondscoach", vertelde hij op de persconferentie na de match in tranen.


Na het ontslag van Marc Wilmots ten gevolge van het teleurstellende EK 2016, besloot de KBVB om het lot van de nationale ploeg in handen te leggen van Martinez. Die had in Engeland mooie dingen laten zien bij Wigan Athletic en Everton FC, ook al werd hij bij die laatste club uiteindelijk op de keien gezet. En de benoeming van de Spanjaard bleek een goede zet. Martinez zorgde voor een nieuw elan bij de Duivels, zowel op als naast het veld. Dat leverde in 2018 de beste Belgische WK-prestatie ooit op.

Maar dat bleek meteen ook het grootste succes tot dusver. Het daaropvolgende EK strandde teleurstellend in de kwartfinales, in de Nations League werd een finaleplaats pijnlijk uit handen gegeven. En donderdagnamiddag eindigde dus ook het WK 2022 teleurstellend in de groepsfase. Meteen na de match tegen Kroatië wou Martinez voor de camera's nog niets prijs geven over zijn toekomst, maar op zijn persconferentie speelde hij dan toch open kaart.

AFLOPEND CONTRACT
Het was overigens een geëmotioneerde Martinez die de internationale pers te woord stond. Met tranen in de ogen maakte hij bekend dat de partij tegen Kroatië zijn laatste wedstrijd was aan het roer van de Belgische nationale ploeg. Zijn contract liep sowieso al af na het WK. De KBVB had de samenwerking graag voortgezet, maar zal nu dus toch op zoek moeten naar een nieuwe bondscoach. Via de officiële kanalen liet de bond ook verstaan dat de beslissing nog vóór het WK was genomen.

LEES OOK: Garcia legt verrassingen uit: mosterd bij Martinez?

Martinez had na het EK al moeten stoppen ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

18
18
Carl Huybrechts haalt hard uit: "Om gek van te worden"

Carl Huybrechts was lange tijd de referentie op vlak van voetbalcommentaar in België. De ...

1
1
Garcia legt verrassingen uit: mosterd bij Martinez?

Met het oefenduel in Kroatië zetten de Rode Duivels zo dadelijk de laatste rechte lijn richting ...

18
18
'Klopjacht bij Club Brugge: recordtransfer krijgt vorm'

Meer nog dan de voorbije jaren stevent Club Brugge deze zomer af op een regelrechte leegloop. ...

89
89
Garcia botst al met Lukaku: "Dit gaat ontploffen"

Lukaku is terug, en dat voelen ze meteen bij de Rode Duivels. Hij wil spelen, Garcia wil hem erbij. ...

170
170
Garcia experimenteert: opstelling Rode Duivels bekend

Een week voor de opener tegen Egypte kan de WK-koorts stilaan al helemaal losbarsten. Straks ...

151
151
'Hayen op wenken bediend: Genk shopt in eigen land'

Ondanks de meer dan degelijke campagne in Europa werd het een seizoen om snel te vergeten voor KRC ...

215
215
'Tresoldi grof wild: woekerwinst voor Club Brugge'

Na de landstitel gaat Club Brugge een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa ...

362
362
KAA Gent grijpt in na KDB Cup: nieuw groeibriljant

De KDB Cup is afgelopen. Heel wat talenten lieten zien wat ze in huis hebben. Bij KAA Gent besloot ...

45
45
Broos briest: WK-problemen en grote stress Zuid-Afrika

Hugo Broos is de eerste Belgische bondscoach die op weg is naar het WK in de Verenigde Staten, ...

41
41
Courtois verklapt gesprekken met... Sporting Hasselt

Het verhaal van Sporting Hasselt is straf én inspirerend. Sam Kerkhofs en Rik Verheye pakten ...

86
86
Van der Elst onthult grote spijt Duivels: “Ik schaam me”

Franky Van der Elst is één van de meest iconische middenvelders van de Rode Duivels. ...

92
92
‘Collega-Duivel voor Trossard? Arsenal wil ferm uithalen’

Arsenal won dit seizoen de Premier League en ei zo na de Champions League, na strafschoppen ging het ...

67
67
Tedesco heeft nieuwe topjob definitief beet

Domenico Tedesco faalde compleet bij de Rode Duivels en na een mislukte periode werd hij de laan ...

40
40
Pro League velt definitief oordeel over belofteploegen-quota

Er was heel wat om te doen de afgelopen maanden: de verankering van de belofteclubs in de Challenger ...

237
237
Benteke verbaast iedereen met toekomstplannen

Christian Benteke lijkt niet meer in beeld voor de Belgische nationale ploeg. De aanvaller speelt ...

167
167
Pro League onder hoogspanning: Bouchez plots grote man

De Pro League heeft op dinsdagochtend vergaderd en daar werden enkele knopen doorgehakt. Zo werd er ...

292
292
KRC Genk pakt uit met diamant van Standard Luik

KRC Genk kwam op de officiële kanalen met groot nieuws op de proppen. Thibaut Courtois wordt ...

234
234
‘Anderlecht gaat all-in voor piepjong Engels toptalent’

RSC Anderlecht is naarstig de zomermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Antoine Sibierski ...

361
361
TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

491
491
Benteke heeft wat te zeggen na zijn niet-selectie WK

Christian Benteke was lang ene vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar de 35-jarige ...

224
224
Rudi Garcia mengt zich in De Bruyne-debat: harde kritiek

De Rode Duivels nemen het dinsdagavond op tegen Kroatië in een oefeninterland ter voorbereiding ...

81
81
Nieuwe liefdesboodschap voor Van Gucht zorgt voor beroering

Ruben Van Gucht is al maanden één van de meest besproken gezichten in de Vlaamse ...

83
83
Yannick Carrasco verrast en hakt transferknoop door

Yannick Carrasco maakte deel uit van de Gouden Generatie, maar de buitenspeler speelt al enkele ...

95
95
Mokerslag Ilay Camara: Anderlecht loopt vergoeding mis

Het WK 2026 staat voor de deur en de definitieve selecties sijpelen naar buiten. Ook Senegal maakte ...

169
169
Antwerp-fans zijn het beu: hard protest aan Bosuil

Het rommelt bij Royal Antwerp FC. Achter de schermen zoekt Paul Gheysens naar miljoenen en COO Kris ...

223
223

Meer sportnieuws