Martinez op vingers getikt na bedenkelijke reactie

door
Martinez op vingers getikt na bedenkelijke reactie

Ondanks de nodige kansen in de tweede helft zijn de Rode Duivels er donderdagnamiddag niet in geslaagd om Kroatië te kloppen. Bijgevolg zit het wereldkampioenschap in Qatar er na de groepsfase al op. Een enorme teleurstelling, desondanks reageerde bondscoach Roberto Martinez behoorlijk positief.


De Spanjaard had voor de match van de laatste kans enkele opvallende keuzes gemaakt, maar die mochten dus niet baten. Toch probeerde Martinez vooral om de goede zaken te benadrukken. "Op een WK wedstrijden winnen is niet altijd makkelijk", klonk het voor de camera's van Sporza. "Vandaag creëerden we wel veel kansen. Er is geen spijt, we kunnen met opgeheven hoofd naar huis."

Die laatste uitspraak werd echter op een kritische noot onthaald bij Villa Sporza. "Sorry, de nummer twee van de wereld kan niet al uitgeschakeld zijn in de groepsfase en toch met opgeheven hoofd naar huis", zei analist Gert Verheyen. "Dat geldt alleen voor het laatste deel van deze wedstrijd. In zijn totaliteit is dit gewoon een mislukt toernooi."

WÉL SPIJT
Analiste Imke Courtois vindt niet dat alle pijlen nu gericht moeten worden op Martinez, maar ook zij vond de uitspraak nogal ongelukkig. "Ik ben niet degene die de bondscoach zal uitjouwen, dat vind ik te negatief. Maar ik stoor me wel aan de ontkenning en dat hij zegt dat hij nergens spijt van heeft. Als ik speler was of in die staf zat, zou ik altijd spijt hebben van dit toernooi. Daar stoor ik me wel aan." In ieder geval zal de KBVB op zoek moeten naar een nieuwe bondscoach. Zo kondigde Martinez op zijn persconferentie zelf zijn vertrek aan.

LEES OOK: Loting WK: Rode Duivels krijgen zeer gunstige loting

Martinez moet vertrekken na dit WK ...

Meest recent

Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

55
55
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

22
22
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

46
46
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

42
42
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

76
76
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

208
208
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

172
172
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

286
286
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

52
52
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

357
357
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

95
95
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

153
153
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

145
145
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

80
80
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

115
115
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

289
289
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

934
934
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

390
390
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

293
293
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

791
791
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

222
222
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

731
731
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

493
493
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

153
153
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

1059
1059

Meer sportnieuws