'Anderlecht verbaast met nieuwe trainer uit Premier League'

1055 stemmen
'Anderlecht verbaast met nieuwe trainer uit Premier League'

Terwijl het wereldkampioenschap in Qatar de slotmatchen van de groepsfase heeft bereikt, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League volop bezig met de voorbereidingen op de tweede seizoenshelft. RSC Anderlecht bijvoorbeeld, zit momenteel in Kreta voor een stage. En de recordkampioen zou ondertussen zijn nieuwe trainer nagenoeg beet hebben.


Vlak voor de WK-break besloten de Brusselaars alvast om in zee te gaan met een nieuwe sportieve baas. De vrij onbekende Deen Jesper Fredberg werd immers aangesteld als 'CEO Sports'. En hoewel hij officieel pas op 1 januari in dienst treedt, is de Deen nu al druk in de weer met zijn nieuwe uitdaging. Daarbij was het aanstellen van een nieuwe trainer zijn eerste bekommernis.

En volgens Het Laatste Nieuws heeft Fredberg nu een geschikte kandidaat gevonden. Zo meldt het medium dat Paars-Wit dicht bij de aanstelling van Brian Riemer staat. De 44-jarige landgenoot van Fredberg komt over van Brentford FC, waar hij sinds 2018 aan de slag was als assistent-trainer. Hij zou weldra een contract tot medio 2024 tekenen.

BEREKENDE GOK
Paars-Wit was al een tijdje op zoek naar een nieuwe T1. Na het ontslag van Felice Mazzu nam Robin Veldman tijdelijk het roer over. Maar inmiddels raakte bekend dat de Nederlander een vaste assistent-coach en verbindingsman tussen de eerste ploeg en de RSCA Futures zal worden. Bijgevolg werd verder gezocht naar een nieuwe hoofdtrainer en de keuze lijkt nu dus op Riemer te zijn gevallen. Die leverde goed werk als assistent van Thomas Frank bij Brentford en was daarvoor in een gelijkaardige rol actief bij FC Kopenhagen. Veel ervaring als T1 heeft hij dus niet, maar RSCA is blijkbaar bereid om die berekende gok te nemen.

LEES OOK: 'Kassa Anderlecht rinkelt: Huerta-doorbraak in zicht'

Anderlecht had beter een coach gepakt die vertrouwd is met de competitie ...

Meest recent

'Kassa Anderlecht rinkelt: Huerta-doorbraak in zicht'

RSC Anderlecht is momenteel in afwachting van een nieuwe trainer, maar toont zich terwijl ook actief ...

127
127
Miljoenentransfer Tzolis: Romano geeft belangrijke update

Dat Christos Tzolis tijdens de zomermercato een nieuwe stap zal zetten, is inmiddels zo goed als ...

167
167
Engelsen vervloekt: nieuw incident in WK-voorbereiding

Engeland wordt over het algemeen beschouwd als één van de (schaduw)favorieten voor de ...

56
56
Mulder gaat los op Nederlandse TV: "Hij kan België wereldkampioen maken"

Het wachten is eindelijk voorbij: maandagavond beginnen de Rode Duivels aan hun WK-campagne. Maar ...

393
393
Vandenbempt haalt uit op WK: "Het is een schande!"

Op een wereldkampioenschap draait het meestal om doelpunten, tactiek en verrassende resultaten. Maar ...

73
73
'Kompany wordt geplezierd: Bayern op zucht van WK-starter'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

119
119
TRANSFERUURTJE: 'Union slaat wéér toe, JPL-transfer van 45 miljoen'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

286
286
Schotse fans veroveren nu al het WK: bier en kilts

Schotland wist zich te kwalificeren voor het WK en dat zal iedereen geweten hebben. De Schotse ...

40
40
Snoeiharde meningen over WK-shirts Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het maandag op tegen Egypte in de eerste groepswedstrijd van het WK. ...

77
77
Zlatan roemt nieuwe opvallende ‘outsider’ voor WK

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is losgebarsten. De eerst resultaten zijn binnen en ...

125
125
Infantino maakt Italië compleet belachelijk: fans in alle staten

Infantino krijgt een storm over zich heen na gevoelige uitspraken. De FIFA-baas liet zich ...

259
259
Japan wil schitteren met ex-STVV'er die grof wild is

Japan is al jaren een voetballand dat in de lift zit. Ze hebben heel wat goede spelers in de rangen ...

75
75
Verhaeghe sleurt Club Brugge zwaar de miserie in

Een gedurfde ingreep van Bart Verhaeghe zet de verhoudingen in de kleedkamer op scherp. De vraag is ...

808
808
'Stunt in de maak? PL-club wil Arsenal van Trossard beroven'

Leandro Trossard start maandag met België aan het WK. De Rode Duivel kan zich daar in de kijker ...

219
219
KRC Genk zet ambities kracht bij: nieuwe tendens merkbaar

KRC Genk haalde Jeppe Erenbjerg voor 5,5 miljoen euro weg bij Zulte Waregem. Het geeft de ambities ...

293
293
'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Club Brugge gaat best een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen hebben ook de knopen ...

443
443
Grote vrees bij Nederland: Oranje dé WK-flop?

Nederland start zijn WK met een partij tegen Japan, zeker geen land dat ze mogen onderschatten. ...

90
90
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans kijken op van spitsenbom

Anderlecht heeft een nieuw spitsendossier op tafel liggen. De spits op zich lijkt heel interessant, ...

550
550
Australië bezorgt Turkije meteen fikse WK-kater

Om 6u begonnen Australië en Turkije aan hun eerste match op het WK. Konden de Turken de ...

111
111
Garcia slaagt waar Tedesco grandioos in faalde

Rudi Garcia maakt zich op voor de start van het WK. De ervaren Franse trainer hoopt België ...

309
309
De Bruyne looft Duivel: "Hem nodig voor geweldig WK"

België neemt het maandagavond op tegen Egypte. De Rode Duivels hopen uiteraard meteen te openen ...

159
159
Vinicius redt Brazilië, Schotland aan de leiding

Afgelopen nacht stonden er twee duels op het programma op het WK. Brazilië en Marokko gaven ...

87
87
De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

310
310
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

31
31
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

90
90

Meer sportnieuws