'Anderlecht verbaast met nieuwe trainer uit Premier League'

1055
'Anderlecht verbaast met nieuwe trainer uit Premier League'

Terwijl het wereldkampioenschap in Qatar de slotmatchen van de groepsfase heeft bereikt, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League volop bezig met de voorbereidingen op de tweede seizoenshelft. RSC Anderlecht bijvoorbeeld, zit momenteel in Kreta voor een stage. En de recordkampioen zou ondertussen zijn nieuwe trainer nagenoeg beet hebben.


Vlak voor de WK-break besloten de Brusselaars alvast om in zee te gaan met een nieuwe sportieve baas. De vrij onbekende Deen Jesper Fredberg werd immers aangesteld als 'CEO Sports'. En hoewel hij officieel pas op 1 januari in dienst treedt, is de Deen nu al druk in de weer met zijn nieuwe uitdaging. Daarbij was het aanstellen van een nieuwe trainer zijn eerste bekommernis.

En volgens Het Laatste Nieuws heeft Fredberg nu een geschikte kandidaat gevonden. Zo meldt het medium dat Paars-Wit dicht bij de aanstelling van Brian Riemer staat. De 44-jarige landgenoot van Fredberg komt over van Brentford FC, waar hij sinds 2018 aan de slag was als assistent-trainer. Hij zou weldra een contract tot medio 2024 tekenen.

BEREKENDE GOK
Paars-Wit was al een tijdje op zoek naar een nieuwe T1. Na het ontslag van Felice Mazzu nam Robin Veldman tijdelijk het roer over. Maar inmiddels raakte bekend dat de Nederlander een vaste assistent-coach en verbindingsman tussen de eerste ploeg en de RSCA Futures zal worden. Bijgevolg werd verder gezocht naar een nieuwe hoofdtrainer en de keuze lijkt nu dus op Riemer te zijn gevallen. Die leverde goed werk als assistent van Thomas Frank bij Brentford en was daarvoor in een gelijkaardige rol actief bij FC Kopenhagen. Veel ervaring als T1 heeft hij dus niet, maar RSCA is blijkbaar bereid om die berekende gok te nemen.

LEES OOK: Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Anderlecht had beter een coach gepakt die vertrouwd is met de competitie ...

Meest recent

Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

25
25
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

26
26
‘Van Bommel schokt België met harde De Bruyne-ingreep’

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

21
21
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

40
40
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

108
108
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

84
84
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

171
171
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

148
148
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

128
128
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

136
136
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

104
104
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

196
196
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

244
244
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

87
87
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

121
121
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

93
93
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

128
128
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

15
15
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

21
21
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

86
86
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

232
232
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

129
129
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

113
113
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

1080
1080
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

75
75

Meer sportnieuws