'Anderlecht verbaast met nieuwe trainer uit Premier League'

door
'Anderlecht verbaast met nieuwe trainer uit Premier League'

Terwijl het wereldkampioenschap in Qatar de slotmatchen van de groepsfase heeft bereikt, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League volop bezig met de voorbereidingen op de tweede seizoenshelft. RSC Anderlecht bijvoorbeeld, zit momenteel in Kreta voor een stage. En de recordkampioen zou ondertussen zijn nieuwe trainer nagenoeg beet hebben.


Vlak voor de WK-break besloten de Brusselaars alvast om in zee te gaan met een nieuwe sportieve baas. De vrij onbekende Deen Jesper Fredberg werd immers aangesteld als 'CEO Sports'. En hoewel hij officieel pas op 1 januari in dienst treedt, is de Deen nu al druk in de weer met zijn nieuwe uitdaging. Daarbij was het aanstellen van een nieuwe trainer zijn eerste bekommernis.

En volgens Het Laatste Nieuws heeft Fredberg nu een geschikte kandidaat gevonden. Zo meldt het medium dat Paars-Wit dicht bij de aanstelling van Brian Riemer staat. De 44-jarige landgenoot van Fredberg komt over van Brentford FC, waar hij sinds 2018 aan de slag was als assistent-trainer. Hij zou weldra een contract tot medio 2024 tekenen.

BEREKENDE GOK
Paars-Wit was al een tijdje op zoek naar een nieuwe T1. Na het ontslag van Felice Mazzu nam Robin Veldman tijdelijk het roer over. Maar inmiddels raakte bekend dat de Nederlander een vaste assistent-coach en verbindingsman tussen de eerste ploeg en de RSCA Futures zal worden. Bijgevolg werd verder gezocht naar een nieuwe hoofdtrainer en de keuze lijkt nu dus op Riemer te zijn gevallen. Die leverde goed werk als assistent van Thomas Frank bij Brentford en was daarvoor in een gelijkaardige rol actief bij FC Kopenhagen. Veel ervaring als T1 heeft hij dus niet, maar RSCA is blijkbaar bereid om die berekende gok te nemen.

LEES OOK: Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

Anderlecht had beter een coach gepakt die vertrouwd is met de competitie ...

Meest recent

'Club opent wintermercato: eerste vertrekker staat klaar'

Binnen minder dan een week opent de winterse transfermarkt officieel zijn deuren. Maar zowat alle ...

75
75
Jan Boskamp luidt alarmklok: "Dat er een einde aan komt!"

Jan Boskamp heeft nooit veel gehad met franjes, omwegen of mooie woorden om de mooie woorden. Als ...

18
18
TRANSFERUURTJE: 'Club wil international, meubelstuk weg bij RSCA'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

163
163
‘Hasi smeekt en hoopt: winters wenslijstje Anderlecht’

RSC Anderlecht stond tegen Sporting Charleroi al snel 0-2 achter. Paars-Wit ging uiteindelijk ...

84
84
Furieuze Casper Nielsen maakt ploegmakker compleet af

Standard Luik ging pijnlijk onderuit tegen Sint-Truiden VV. Vooral de rode kaart van Timothé ...

89
89
'Bloedmooie Sydney Sweeney slaat topvoetballer aan de haak'

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

91
91
‘Verschaeren weg in januari: Anderlecht-vraagprijs bekend’

De wintertransferperiode komt eraan en de Belgische clubs zijn volop in de weer. Ook bij RSC ...

161
161
Hayen komt met duidelijk antwoord op Club Brugge-fans

Nicky Hayen kende grote successen bij Club Brugge, maar na een mindere periode werd hij genadeloos ...

419
419
Burgess haalt stevig uit na rode kaart: “En dan nog zeggen…”

Union SG speelde 1-1 gelijk op het veld van Cercle Brugge. In de wedstrijden trok Lothar ...

286
286
Woedende Vandenbroeck verwoest DAZN-journaliste

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen Royal Antwerp FC. Essevee kon al sinds oktober niet meer ...

299
299
Hasi: "Hij komt in januari niet naar Anderlecht"

Olivier Renard zal in januari de fouten van afgelopen zomer moeten rechtzetten. Daardoor is er ...

276
276
‘Duitsland verstomt: Anderlecht plant brutale winterdeal’

Bij Anderlecht durven ze opnieuw groot dromen, en dat merk je in de winterdossiers. De Brusselaars ...

210
210
Zorgen bij Standard: "Zo wordt het nog moeilijker"

Standard verloor vanavond met 1-2 van STVV. De Rouches blijven zeer wisselvallig voor de dag komen. ...

108
108
Chelsea in de markt voor STVV-ster? "Ik ga niet!"

Chelsea is een ploeg die van spelershandel een hobby heeft gemaakt. Sportief zit er geen groot plan ...

138
138
Hommeles bij Union: marktante beelden duiken plots op

Voor Union SG komt de winterstop geen moment te vroeg. De leider/titelverdediger liet vrijdag ook ...

252
252
'Kerstfiasco brengt Anderlecht-exit in stroomversnelling'

Bij RSC Anderlecht is de laatste wedstrijd van 2025 uitgedraaid op een heuse sisser. Paars-Wit viel ...

374
374
‘Man Utd shockeert Club: transferbom boven Jan Breydel’

Bij Club Brugge houdt niemand van Engelse shortlists— zeker niet als het over een vaste ...

712
712
"De ploeg verraden" - wat er écht gebeurde in Standard-STVV

Standard heeft ook zijn laatste match van 2025 verliezend afgesloten en ging vrijdag met 1-2 de boot ...

327
327
Zware kater Anderlecht: zondebok krijgt 3.5 op 10

RSC Anderlecht heeft de winterstop moeten inzetten met een heuse kater. De Brusselaars verloren ...

455
455
Kerstcadeau voor Club Brugge? Ex-ref fileert penaltyfase

Club Brugge is één van de grote winnaars van de kerstspeeldag in de Jupiler Pro ...

1071
1071
Hasi luidt alarmbel en doet oproep aan Renard

Besnik Hasi heeft een héél moeilijk jaar als coach van RSC Anderlecht afgesloten met ...

411
411
Sardella legt vinger op de wonde bij Anderlecht

RSC Anderlecht leverde een heel zwakke prestatie tegen Sporting Charleroi. Het verloor zeer terecht ...

432
432
STVV spreekt het uit: "We gaan er volop voor"

STVV is momenteel de beste ploeg in België. Goed voetbal en sterke prestaties. Ze wonnen nu ook ...

182
182
Manchester United sluit moeilijk 2025 af met knappe zege

In de Premier League stond er om 21u een zeer interessante affiche op het programma. Manchester ...

87
87
Dramatisch Anderlecht eindigt 2025 met enorme domper

 RSC Anderlecht begon om 20u45 aan zijn match tegen Sporting Charleroi. Konden de Brusselaars ...

242
242

Meer sportnieuws