Van Wijk: "Martinez moet twee zaken doen"

door
Van Wijk:

Donderdagnamiddag staan de Rode Duivels voor hun moment van de waarheid op het WK in Qatar. Indien ze alsnog de tweede ronde willen bereiken, wordt het normaal gezien noodzakelijk om van Kroatië te winnen. Maar dan zal het niveau wel flink naar omhoog moeten.


In de eerste twee WK-matchen liet de ploeg van bondscoach Roberto Martinez immers zeer matige indruk achter. Zeker in aanvallend opzicht. Afgelopen zondag tegen Marokko wisten de Belgen weliswaar opnieuw het balbezit op te eisen, maar daar werden veel te weinig kansen mee gecreëerd. En dus moet er volgens Dennis van Wijk ingegrepen worden.

De Nederlandse analist/trainer gaf de bondscoach bij Villa Sporza alvast zijn advies. "Martinez moet twee dingen doen", vertelde Van Wijk. "Hij moet eerst zorgen voor meer creativiteit, want dat was er te weinig. We rekenen teveel op Kevin De Bruyne. En op Eden Hazard, die niet topfit is. Daarnaast moet hij zorgen voor meer scorend vermogen, want je moet die wedstrijd winnen."

MET TROSSARD
Van Wijk pleit dan ook voor enkele wijzigingen in de aanvalslinie. "Romelu Lukaku moet voor mij zeker spelen. Samen met De Bruyne, Hazard én Leandro Trossard. Die scoort drie keer tegen Liverpool, scoort tegen City, ... bijna elke week scoort hij. En je móét scoren. Dus dat zijn de twee accenten die ik als coach zou leggen. In welke formatie maakt niet zoveel uit, maar je moet gewoon scoren en dus heb je creativiteit brengen."

LEES OOK: Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Trossard moet zijn kans krijgen in de basisploeg ...

Meest recent

Trainersplan Anderlecht op helling: "Anders riskeer je gezeik"

RSC Anderlecht dreigt zijn trainersplan alsnog te moeten omgooien. De recordkampioen had de intentie ...

10
10
Club Brugge bij Europese subtop? "Om er echt bij te horen ..."

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

136
136
Nieuwe twist in Vinicius-rel: dít zegt Prestianni tegen UEFA

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid werd deze week overschaduwd door de ...

172
172
AA Gent incasseert zware klap: "Serieus over praten"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

162
162
TRANSFERUURTJE: 'Barça vol voor Duivel, bliksemexit bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

168
168
Stankovic wijst naar woorden Leko: “Mooiste compliment”

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic compleet losgebarsten. De zoon van Inter-legende Dejan is ...

106
106
Turkse fans pakken Tedesco genadeloos aan: “Parasiet!”

Domenico Tedesco was in het verleden de bondscoach van de Rode Duivels, maar dat draaide uit op een ...

81
81
Engeland wild van Lammens: “In voetsporen van legende”

Senne Lammens speelde in het verleden bij Club Brugge en Royal Antwerp FC, maar de Belgische doelman ...

159
159
Antwerp pakt uit met glorieus nieuw shirt: 145 jaar

Royal Antwerp FC bestaat al sinds 1880 en voor het 145-jarige bestaan heeft de club uitgepakt met ...

54
54
Dejan Stankovic dropt grote hint over toekomst zoonlief

Aleksandar Stankovic is niet meer weg te denken uit de basisopstelling van Club Brugge. Op korte ...

330
330
Scherpe De Mil vreest voor Play-Off 1: “Op deze manier…”

KAA Gent kreeg een ferme mokerslag vrijdagavond. In eigen huis werd verloren van laagvlieger Cercle ...

107
107
Renard bijzonder scherp voor twee RSCA'ers: "Schokte me"

Olivier Renard gaf een zeer pittig interview aan La Capitale. Daar haalde hij heel hard uit naar het ...

355
355
Vanzeir neemt wraak: "Toon me dat ik blind ben, zei hij"

Rik De Mil blijft het moeilijk hebben om standvastige resultaten te boeken. Met een 13 op 27 zijn ...

156
156
Taravel zet RSCA-speler op zijn plaats: "Hij gaf mij gelijk"

Bij RSC Anderlecht hebben ze heel wat problemen. Sportief kent het een zeer matig seizoen. Alleen ...

249
249
Verschaeren verlaat Anderlecht: 'ideale nieuwe club' bekend

Yari Verschaeren kan dit weekend zijn 250ste match voor de hoofdmacht van RSC Anderlecht spelen. De ...

541
541
Vermeeren kopje onder: Franse pers haalt botte bijl boven

Habib Beye heeft zijn debuut als hoofdcoach van Olympique Marseille helemaal gemist. Vrijdagavond ...

201
201
‘Code rood Anderlecht: basisspeler stoomt naar uitgang’

Anderlecht is bereid mee te werken aan een vertrek van een basisspeler, als de juiste voorwaarden op ...

334
334
'Alarm Club Brugge: bliksemvertrek Tresoldi krijgt vorm'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Daarbij jongens die al een ...

406
406
'Trainersdossier Anderlecht: grandioze wending in de maak'

Ondertussen is het alweer een drietal weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd en van een nieuwe ...

847
847
'Simonis zeker niet Anderlecht: volgende club bekend'

Paul Simonis werd gelinkt aan RSC Anderlecht, maar de Nederlander zal zeker niet de nieuwe trainer ...

115
115
Presidentskandidaat FC Barcelona gaat voor megatransfer

Bij FC Barcelona gaat er weer een strijd losbarsten voor het presidentsschap van de club. Uiteraard ...

116
116
Uitgerekend Vanzeir deelt AA Gent gigantische mokerslag uit

In de Jupiler Pro League stond er met AA Gent tegen Cercle Brugge een heel belangrijk duel op het ...

152
152
Blijft Vrancken bij STVV? Coach geeft belangrijke update

Wouter Vrancken is bezig aan een fantastisch seizoen bij STVV. De Truienaars staan tweede en doen op ...

248
248
'Anderlecht baalt: Club Brugge deelde transferslag uit'

Club Brugge en RSC Anderlecht zijn de twee ploegen die dit seizoen het meest spendeerden aan ...

843
843
RSCA Futures pakt scalp Jong Genk, Club NXT onderuit

In de Challenger Pro League stonden er om 20u matchen op het programma. RSCA Futures ontving Jong ...

109
109

Meer sportnieuws