Van Wijk: "Martinez moet twee zaken doen"

door
Van Wijk:

Donderdagnamiddag staan de Rode Duivels voor hun moment van de waarheid op het WK in Qatar. Indien ze alsnog de tweede ronde willen bereiken, wordt het normaal gezien noodzakelijk om van Kroatië te winnen. Maar dan zal het niveau wel flink naar omhoog moeten.


In de eerste twee WK-matchen liet de ploeg van bondscoach Roberto Martinez immers zeer matige indruk achter. Zeker in aanvallend opzicht. Afgelopen zondag tegen Marokko wisten de Belgen weliswaar opnieuw het balbezit op te eisen, maar daar werden veel te weinig kansen mee gecreëerd. En dus moet er volgens Dennis van Wijk ingegrepen worden.

De Nederlandse analist/trainer gaf de bondscoach bij Villa Sporza alvast zijn advies. "Martinez moet twee dingen doen", vertelde Van Wijk. "Hij moet eerst zorgen voor meer creativiteit, want dat was er te weinig. We rekenen teveel op Kevin De Bruyne. En op Eden Hazard, die niet topfit is. Daarnaast moet hij zorgen voor meer scorend vermogen, want je moet die wedstrijd winnen."

MET TROSSARD
Van Wijk pleit dan ook voor enkele wijzigingen in de aanvalslinie. "Romelu Lukaku moet voor mij zeker spelen. Samen met De Bruyne, Hazard én Leandro Trossard. Die scoort drie keer tegen Liverpool, scoort tegen City, ... bijna elke week scoort hij. En je móét scoren. Dus dat zijn de twee accenten die ik als coach zou leggen. In welke formatie maakt niet zoveel uit, maar je moet gewoon scoren en dus heb je creativiteit brengen."

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht barst los, dubbelslag KAA Gent’

Trossard moet zijn kans krijgen in de basisploeg ...

Meest recent

Liverpool krijgt nieuwe mokerslag na goal in slotminuut

Liverpool blijft op de sukkel in de Premier League. De uittredende kampioen kon zaterdagavond al ...

0
0
Club moet bibberen tot einde maar knoopt weer aan met zege

Club Brugge heeft zich nu ook in eigen land weer hersteld van de pijnlijke nederlagen tegen ...

61
61
‘Lukaku verrast: Napoli krijgt transferbom om de oren’

Romelu Lukaku traint eindelijk weer volledig mee bij Napoli. Maar nog voor hij écht terug ...

123
123
Saintfiet haalt met straf verhaal keihard uit naar JPL-clubs

Tom Saintfiet is een Belgische coach die een zeer groot aanzien heeft in Afrika. Vreemd genoeg ...

41
41
Kompany ziet oorzaak voor nederlaag Bayern München

Bayern München verloor met 1-2 van FC Augsburg. Het was een verdiende eerste nederlaag in de ...

45
45
Sensatie bij Club Brugge: fans viseren één man

Club Brugge begon om 18u15 aan zijn thuisduel tegen Zulte Waregem. De eerste 45 minuten liggen ...

339
339
Bormans geeft geheim Union prijs: "Zelfs Mourinho niet"

Philippe Bormans levert goed werk bij Union SG. De Brusselaars zijn uitgegroeid tot een topclub in ...

36
36
Sterke Bounida gidst Ajax naar zeer belangrijke zege

Ajax begint nog maar eens opnieuw met Jordi Cruijff. Na de dramatische passages van Sven Mislintat ...

27
27
Hasi ziet kwaliteitsinjectie: "Extra concurrentie"

Bij RSC Anderlecht werden er al een aantal in- en uitgaande transfers afgerond. Trainer Besnik Hasi ...

120
120
Beerschot schiet zichzelf in voet, Lokeren met straffe reeks

In de Challenger Pro League hebben Lokeren en Beerschot de punten onder mekaar verdeeld. In de ...

122
122
Man City veert recht, Tottenham blijft op de dool

We zijn dit seizoen niet onder de indruk van het algemene niveau in de Premier League. Veel topclubs ...

8
8
STVV grijpt koppositie: droomseizoen krijgt vervolg

Het sprookjesachtige seizoen van STVV blijft maar verder vorm krijgen. De Kanaries wisten nu ook een ...

112
112
Sensatie in Bundesliga: Bayern verliest in eigen huis

Van een titelstrijd is geen sprake meer in Duitsland. Het is alleen nog maar de vraag wanneer Bayern ...

81
81
Club Brugge aan zet: Leko voert twee wissels door

Club Brugge speelt om 18u15 tegen Zulte Waregem. Een partij die ze moeten winnen na de nederlaag ...

137
137
'Topclub legt bod neer, Lierse SK haalt opgelucht adem'

Bij Lierse SK hebben ze met Bryan Adinany een zeer interessante spits in hun rangen. Aan interesse ...

104
104
Gouden zet van Hasi: "Hij is zeer belangrijk voor Anderlecht"

Besnik Hasi maakt tot op heden weinig indruk als coach van RSC Anderlecht. Maar de trainer heeft wel ...

244
244
Club Brugge slaat toe: eerste wintertransfer is een feit

Dat Club Brugge versterking nodig heeft, dat is duidelijk. Het bestuur weet dit ook en heeft vandaag ...

322
322
Lukaku naar Anderlecht: icoon stelt zich grote vragen

Bij RSC Anderlecht haalden ze ondertussen al bijna zeven jaar geleden Vincent Kompany terug naar het ...

318
318
Antwerp met sterke zet, STVV absoluut niet verrast

STVV verkocht Rein Van Helden voor 1,5 miljoen euro aan Royal Antwerp FC. Het is geen verrassing dat ...

210
210
'Renard speelt hoog spel: zéér bizarre transferwending'

Yasin Özcan is een miscast van Olivier Renard, niet zijn eerste sinds hij in Brussel de ...

327
327
Romeo Vermant toont grote liefde: "Ik ben gek op haar"

Club Brugge droomt weer van de volgende ronde in de Champions League. Na een moeilijke periode won ...

607
607
'KRC Genk droomt van onverwachte miljoenendeal'

Bij Racing Genk zouden ze idealiter deze mercato een uitgaande transfer afronden die veel geld in de ...

695
695
Kompany over RSCA-moment: “Durf ik dit bij Bayern?”

Vincent Kompany ging al een aantal keren viraal. De coach haalde een paar keer stevig uit bij RSC ...

99
99
Nederlandse pers twijfelt: "Als hij het bij RSCA al niet redt…"

Bij RSC Anderlecht haalden ze een jaar geleden Cédric Hatenboer in huis. Hij speelde echter ...

281
281
De Mil drukt stempel in Gent: kleedkamer doet boekje open

KAA Gent is sterk aan de laatste rechte lijn van de reguliere competitie begonnen. Na de mooie ...

295
295

Meer sportnieuws