Verrassing bij Duivels? "Denk dat hij zal starten"

door
Verrassing bij Duivels?

De Rode Duivels werken donderdagavond één van hun belangrijkste wedstrijden af in de recente geschiedenis. Om actief te blijven op het wereldkampioenschap in Qatar, is een zege tegen Kroatië allicht noodzakelijk. En om de vice-wereldkampioen te kloppen zullen de Belgen op hun best moeten zijn.


En wordt dan ook al volop gespeculeerd over de mogelijke basiself van bondscoach Roberto Martinez. Na de makke prestaties tegen Canada en Marokko is inmiddels wel duidelijk dat er één en ander moet veranderen. In het aanvallende compartiment bijvoorbeeld. Zo werd in de voorbije wedstrijden veel te weinig doelgevaar gecreëerd. Bij Unibet Clubhouse werd analist Eric Van Meir alvast gevraagd aan welke 'verrassing' hij zich verwacht. En de ex-Rode Duivel tipt op een basisplek voor Romelu Lukaku.

Oorspronkelijk was nochtans voorzien dat de spits tegen Kroatië hoogstens een invalbeurt zou krijgen. Maar de voorbije dagen geraakte al duidelijk dat hij voor staat op zijn revalidatieschema. "Hij is zondag al ingevallen, dus ik verwacht wel dat hij zal starten", aldus Van Meir. "Desnoods voor een uur en daarna kan je Loïs Openda brengen. Of Michy Batshuayi, afhankelijk van de wedstrijd."

MET TROSSARD?
Een andere nieuwe naam die wordt getipt voor een basisplaats, is Leandro Trossard. Ondanks zijn sterke seizoen bij Brighton moest die voorlopig vrede nemen met een invallersrol. "Dat kan een oplossing zijn. Met Hazard op de linkerkant, Trossard op rechts en dan zou ik De Bruyne centraal op het middenveld zetten. Maar dan wel in een 3-4-3 blijven spelen", besluit Van Meir.

LEES OOK: 'Wit konijn Garcia: verrassende vervanger Lukaku?'

Trossard moet starten tegen Kroatië ...

Meest recent

Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

30
30
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

36
36
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

106
106
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

203
203
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

95
95
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

142
142
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

193
193
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

386
386
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

253
253
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

78
78
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

664
664
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

220
220
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

246
246
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

226
226
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

104
104
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

64
64
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

176
176
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

541
541
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

231
231
Brugse terreuravond: schokkende waarheid komt boven

Opmerkelijk nieuws vanuit Brugge. Daar stond immers een man terecht vanwege brandstichting op een ...

102
102
'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Zoals wel meer topclubs heeft RSC Anderlecht een jonge kleedkamer, met meer tieners en prillle ...

449
449
'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

571
571
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

65
65
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

223
223
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

757
757

Meer sportnieuws