Verrassing bij Duivels? "Denk dat hij zal starten"

door
Verrassing bij Duivels?

De Rode Duivels werken donderdagavond één van hun belangrijkste wedstrijden af in de recente geschiedenis. Om actief te blijven op het wereldkampioenschap in Qatar, is een zege tegen Kroatië allicht noodzakelijk. En om de vice-wereldkampioen te kloppen zullen de Belgen op hun best moeten zijn.


En wordt dan ook al volop gespeculeerd over de mogelijke basiself van bondscoach Roberto Martinez. Na de makke prestaties tegen Canada en Marokko is inmiddels wel duidelijk dat er één en ander moet veranderen. In het aanvallende compartiment bijvoorbeeld. Zo werd in de voorbije wedstrijden veel te weinig doelgevaar gecreëerd. Bij Unibet Clubhouse werd analist Eric Van Meir alvast gevraagd aan welke 'verrassing' hij zich verwacht. En de ex-Rode Duivel tipt op een basisplek voor Romelu Lukaku.

Oorspronkelijk was nochtans voorzien dat de spits tegen Kroatië hoogstens een invalbeurt zou krijgen. Maar de voorbije dagen geraakte al duidelijk dat hij voor staat op zijn revalidatieschema. "Hij is zondag al ingevallen, dus ik verwacht wel dat hij zal starten", aldus Van Meir. "Desnoods voor een uur en daarna kan je Loïs Openda brengen. Of Michy Batshuayi, afhankelijk van de wedstrijd."

MET TROSSARD?
Een andere nieuwe naam die wordt getipt voor een basisplaats, is Leandro Trossard. Ondanks zijn sterke seizoen bij Brighton moest die voorlopig vrede nemen met een invallersrol. "Dat kan een oplossing zijn. Met Hazard op de linkerkant, Trossard op rechts en dan zou ik De Bruyne centraal op het middenveld zetten. Maar dan wel in een 3-4-3 blijven spelen", besluit Van Meir.

LEES OOK: 'Wit konijn Garcia: verrassende vervanger Lukaku?'

Trossard moet starten tegen Kroatië ...

Meest recent

Rode Duivels: de dríé grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

76
76
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

84
84
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

199
199
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

89
89
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

180
180
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

141
141
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

90
90
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

72
72
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

91
91
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

96
96
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

58
58
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

209
209
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

82
82
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

136
136
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

137
137
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

437
437
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

341
341
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

480
480
Mannaert onthult: Genk-revelatie op radar Rode Duivels

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

422
422
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

347
347
Degryse keihard voor Duivel: “Hij is zwakste van allemaal”

De Rode Duivels hadden een goed gevoel na de klinkende 2-5-zege tegen de Verenigde Staten, maar dat ...

380
380
'Real lacht in vuistje: miljoenenkorting op deal'

Real Madrid voerde de voorbije jaren al een stevige verjonging van zijn elftal door en de ...

106
106
'Bikkelharde strijd: 7 Duivels voor één WK-ticket'

De Rode Duivels speelden woensdag in de vroege ochtend 1-1 gelijk tegen Mexico en rondden daarmee ...

233
233
Straffe wending rond Lukaku? "Marc Coucke, bel nu!"

De komende dagen lijken bepalend te gaan worden voor de toekomst van Romelu Lukaku, zowel op korte ...

333
333
'Inter in actie: Chivu vraagt persoonlijk om Rode Duivel'

Zes Belgen droegen ooit het shirt van Inter, met Romelu Lukaku als laatste in het seizoen 2022/23. ...

78
78

Meer sportnieuws